Włoska Serie A

Juventus FC – SSC Napoli

1:0

finał (0:0)

13.02.2016, 20:45 • Juventus Stadium, Turyn • Runda 25 • Radosław Łączkowski (@RadekLaczkowski)

W hicie 25. kolejki Serie A Juventus wygrywa z Napoli 1:0 po golu Simone Zazy. Bianconeri po bardzo słabym początku sezonu pierwszy raz zostaje liderem tabeli! Spotkanie spełniło nasze oczekiwania i delektowaliśmy się pięknym włoskim futbolem. Obie drużyny wspaniale się broniły, przez co brakowało nam okazji strzeleckich. Były zawodnik Sassuolo został bohaterem Turynu tak jak Bonucci. Dzięki genialnej grze defensorów w tym meczu praktycznie niewidoczni byli najlepsi strzelcy tych zespołów Dybala i Higuain. Stara Dama w końcówce znalazła lukę w obronie i bezlitośnie ją wykorzystała! Na Juventus Stadium oglądaliśmy wszystko: walkę o każdy centymetr boiska, nieustępliwość i konstruowanie zróżnicowanych akcji. To była prawdziwa futbolowa uczta! Dziękujemy za wspaniały wieczór i zapraszamy na kolejne relacje do Lajfy.com! (22:48:41)

90+4

90+4

Strzał Marchisio odbija się od muru. Sędzia kończy spotkanie.

90+3

Żółtą kartkę otrzymuje Dries Mertens (SSC Napoli).

90+3

Koulibaly faulował Cuadrado tuż przed polem karnym Reiny! Czy Juventus pokusi się o podwyższenie prowadzenia?

90+2

Strzał zza pole karnego Gabbiadiniego poszybował daleko od bramki Buffona. Napoli ma coraz mniej czasu na wyrównanie.

90+2

Zaza w tempo podaje piętką na skrzydło do Cuadrado. Kolumbijczyk chciał zrobić to samo, ale strzelec bramki na 1:0 był na spalonym i nie wystartował do futbolówki.

90

Do regulaminowego czasu gry sędzia dolicza 3 minuty!

89

Zmiana w drużynie SSC Napoli: z boiska schodzi Allan, na boisku pojawia się Manolo Gabbiadini.

88

88. Simone Zaza (JUV) - 1:0

88

Gol dla Juventusu!
Mimo dużej przewagi Napoli to gospodarze otwierają wynik spotkania w końcówce! Sandro dobrze zgrał piłkę głową do Evry. Francuz podał do środka w kierunku SIMONE ZAZY! Włoski napastnik kropnął lewą nogę, strzał po odbiciu się od Ghoulama wpada do bramki Reiny!

87

Zmiana w drużynie Juventus Turyn: z boiska schodzi Paulo Dybala, na boisku pojawia się Aléx Sandro.

86

Żółtą kartkę otrzymuje Claudio Marchisio (Juventus Turyn).

85

Pogba wyszedł z kontrą trzech na trzech. Francuz mógł podawać, ale zdecydował się na strzał z daleka. Piłkę po rykoszecie złapał Reina.

83

Zła wrzutka Callejona z rzutu wolnego. Buffon pewnie interweniuje. Stara Dama kontratakuję.

81

Przewinienie Zazy na Allanie przy linii środkowej. Nadal to Napoli lepiej gra po przerwie. Do końca zostało 10 minut, czy zobaczymy jakieś trafienia w końcówce?

80

Hamsik chciał zaskoczyć Buffona strzałem zza pola karnego. Uderzenie Słowaka przeleciało nad poprzeczką.

79

Faul Ghoulama na Cuadrado. Juventus wymienia podania na własnej połowie. Przerzut gry Evry do Dybali przejmuję Albiol.

77

Zmiana w drużynie SSC Napoli: z boiska schodzi Lorenzo Insigne, na boisku pojawia się Dries Mertens.

75

Dośrodkowanie Allana w kierunku Higuaina. Argentyńczyk po rak kolejny mija się z futbolówką.

73

Gospodarze podobnie jak Napoli konstruowali atak pozycyjny. Akcję kończy niedokładne przyjęcie Zazy i przechwyt Jorginho.

72

Pogba źle zagrywa bez przyjęcia do Dybali. Po chwili Francuz zrehabilituję się w obronie blokując Hamsika.

70

Trwa dominacja podopiecznych Maurizio Sarriego. Juventus tylko na chwilę wybija piłkę z własnej połowy boiska.

68

Goście z Neapolu wyraźnie dominują po przerwie. Z linii pola karnego nożycami próbował uderzać Higuain, Argentyńczyk nie trafił w piłkę.

67

Żółtą kartkę otrzymuje Paul Pogba (Juventus Turyn).

66

Rzut wolny dla Napoli po faulu Evry na Allanie. Dośrodkowanie w pole karne, ale Higuain nieprzepisowo walczył z Barzaglim.

64

Żółtą kartkę otrzymuje José Callejón (SSC Napoli).

63

63. Bardzo dobre podanie Pogby w pole karne do Dybali. Strzał Argentyńczyka minimalnie nad bramką!

63

To mogło być 1:0 dla Juventusu! Pogba dobrze przyjął piłkę na linii pola karnego na lewej stronie. Francuz zagrał na dziesiąty metr do Dybali! Argentyńczyk kropnął bez przyjęcia tuż nad bramką Reiny!

62

Bianconeri bardzo dobrze prezentują się w defensywie. Barzagli uprzedził wybiegającego Higuaina.

61

Nadal w natarciu Azzuri. Długo konstruowana akcja kończy się niedokładnym dośrodkowaniem Hamsika. Juve stara się odpowiedzieć.

59

Zmiana w drużynie Juventus Turyn: z boiska schodzi Álvaro Morata, na boisku pojawia się Simone Zaza.

58

Znów goście wyprowadzają atak pozycyjny po złym podaniu Lichtsteinera. Allan ruszył na prawej stronie, nie dotarł do zagrania Callejona.

56

Długo trwała wymiana podań w wykonaniu Napoli. Hysaj zauważył wybiegającego Higuaina, ale zagranie Albańczyka wyłapał bramkarz Juventusu.

54

Centra Ghoulama z lewej flanki. Powrót Marchisio, który uprzedził Higuaina i przerywa grę wybiciem na rzut rożny. Dośrodkowanie spod chorągiewki ląduję w rękach Buffona.

53

Bonucci mimo genialnej interwencji z pierwszej połowy nie jest w stanie grać dalej. Massimiliano Allegri wpuszcza za niego Ruganiego.

52

Krótko rozegrany rzut rożny. Głębokie dośrodkowanie Marchisio do zamykającego akcję Moraty. Hiszpan zgrał do środka do Evry. Ten posłał futbolówkę w trybuny.

51

Dybala zagrał na lewe skrzydło do Evry. Francuz usiłował wrzucić piłkę w pole karne, ale zablokowany przez Hysaja.

50

Kolejny atak pozycyjny Napoli. Hysaj nie zrozumiał się z Allanem i zagrał prostopadłą piłkę do nikogo. Buffon rozpoczyna od bramki.

48

Stara Dama naciska na przeciwnika. Przy wślizgu Cuadrado faulował Ghoulama na połowie boiska.

46

Świetnie przy linii końcowej rywali zgubił Insigne. Strzał z ostrego kąta Włocha obronił Buffon. Kontratak Juventusu, tej samej sztuki co piłkarz Napoli próbował Pogba, jego dośrodkowanie wybija Koulibaly.

46

Po pierwszej połowie w meczu na szczycie mamy bezbramkowy remis. Okazji po obu stronach nie brakowało, jednak minimalnie brakuję skuteczności. Tak jak się spodziewaliśmy widzimy liczne wymiany podań jak i szybkie kontrataki. Do przerwy nie zobaczyliśmy bramek, ale dobrze znamy futbol, a szczególnie włoskie calcio. Trafienia mamy nadzieję, że będą jedynie kwestią czasu. Juventus i Napoli znakomicie grają w defensywie, przez co napastnicy nie mogą za bardzo się jak wykazać. Z niecierpliwością czekamy na drugą odsłonę widowiska, która rozpocznie się za kilka minut.

45+1

45

Pierwsza połowa przedłużona o minutę.

45

Hamsik zatrzymał atak gospodarzy i fantastycznie zagrał na lewą flankę do Insigne. Włoch zatańczył z piłką, ale fatalnie dośrodkował. Grę wznowi Buffon od bramki.

44

Krótko rozegrany rzut rożny przez zawodników Juventusu. khedira rozciąga grę na skrzydło do Moraty. Hiszpański napastnik był w tej sytuacji na minimalnym spalonym.

42

Techniczna próba Pogby z narożnika szesnastki Reiny. Piłka zmierzała na krótszy słupek, ale przeleciała obok bramki.

40

Wspaniała akcja Cuadrado. Kolumbijczyk dwoma zwodami ''położył'' piłkarzy rywali. Futbolówka trafiła za pole karne do Marchisio. Ten oddaje drugi strzał z daleka i znów górą interweniujący Reina.

38

Kolejna płaska centra z prawej strony w kierunku Higuaina. Napastnik Napoli teraz minął się z piłką zagraną przez Allana.

36

Rzut rożny dla Napoli. Centra na ósmy metr do Albiola. Hiszpański obrońca uderza na bliższy słupek i Buffon jego strzał!

36

36. Strzał Albiola po rzucie rożnym i parada Buffona.

35

35. Genialna interwencja Bonucciego, która uratowała Juventus przed utratą bramki!

35

Ależ okazję mieli goście! Bardzo dobra wrzutka Callejona i genialna interwencja Bonucciego, który strąca piłkę praktycznie z głowy Higuaina! Przypomnijmy, że włoski defensor gra z urazem!

33

Insigne gubi się w ataku i futbolówkę zgarnął Barzagli. Daleki wykop do Moraty. Hiszpan przegrał pojedynek siłowy z Koulibalym.

32

Dwójkowa akcja Ghoulam – Hamsik. Ostatecznie Słowak zagrywa przed pole karne do Allana. Strzał bardzo niedokładny.

30

Juventus zamknął zawodników Napoli. Dybala zagrał prostopadłe podanie do Moraty. Hiszpan odegrał na środek do Pogby. Francuski pomocnik uderzył z daleka, za mocno i niecelnie.

28

Pogba pressingiem naciska na defensorów Napoli spychając ich na połowę gości. W efekcie okazję strzelecką miał Dybala, którego zablokował Albiol.

27

Podanie po ziemi Evry w szesnastkę rywali do Dybali. Argentyńczyk już składał się do uderzenia, jednak w ostatniej chwili piłkę strąca mu Allan.

25

Marchisio z pominięciem drugiej linii chciał zagrać na wolne pole do Cuadrado. Drugi z zawodników Starej Damy był na spalonym.

24

Stały fragment gry po przewinieniu Pogby na Callejonie. Centra Jorginho do Koulibaly'ego. Piłkarza Azzurrich uprzedził Barzagli.

23

Faul Ghoulama na Cuadrado. Tym razem rzut wolny wykonuję Dybala. Trzydzieści pięć metrów do bramki. Dośrodkowanie wybija defensywa Napoli.

22

Marchisio postanowił z dystansu zaskoczyć Reinę. Strzał włoskiego pomocnika Juventusu poleciał na aut.

21

Bonucci wrócił na boisko, jednak wyraźnie kuleję. Czy Allegri zdecyduję się na roszadę?

20

Pogba uderzał ze stałego fragmentu gry. Próba Francuza przeleciała nad poprzeczką.

19

Rzut wolny dla gospodarzy. Zdaniem sędziego Morata był faulowany przez Allana. Do bramki około 25 metrów.

17

Bonucci jest trzecim obrońcom Juve, który nabawił się urazu. Do rozgrzewki ruszył Rugani. Za chwilę okaże się, czy potrzebna będzie zmiana.

16

W obronie Khedira zderzył się z Bonuccim. Włoski defensor trzyma się za kolano. Goście grają dalej, co nie podoba się publiczności. Ostatecznie Pogba wybija na aut.

14

Zagranie na prawą stronę w pole karne do Cuadrado. Skrzydłowy Juve strzelał na bliższy słupek. Próbę Kolumbijczyka pewnie chwycił Reina.

13

Kolejny atak pozycyjny Azzurri. Dwójkowa akcja Insigne – Higuain. Piłka trafia do Włocha, ten źle przyjął i z kontratakiem rusza Pogba.

12

Z kontrą ruszyli piłkarze Napoli. Krzyżowe podanie Callejona do Higuaina. Argentyńczyk nie zdołał dobiec do piłki.

11

Korner dla gospodarzy po zablokowanym strzale Moraty. Centra spod chorągiewki Dybali bardzo niedokładne i za lekkie.

9

Juventus stara się posyłać długie podania do Cuadrado. Kolumbijczyk może w ciągu kilku sekund znaleźć się na wysokości pola karnego gości. Jak na razie takie zagrania przejmuje defensywa z Neapolu.

8

Fatalne dośrodkowanie Barzagliego. W szesnastce Napoli nie było żadnego gracza Bianconerich. Grę rozpocznie Reina po podaniu Albiola.

7

Pogba wypuścił Moratę lewą flanką. Hiszpan zaczekał na wsparcie i zatrzymał grę. Evra traci futbolówkę na rzecz Hysaja.

5

Drużyna z Neapolu rozprowadza akcję na całej szerokości boiska. Lichtsteiner przegrał pojedynek biegowy z Koulibalym. Senegalczyk piętką zagrał w pole karne, Buffon spokojnie interweniuje.

4

Cuadrado zablokował podanie Callejona w kierunku Higuaina. Juventus atakuję, ale szybko gubi piłkę daleko od bramki Reiny.

3

Centra na bliższy słupek w wykonaniu Jorginho. Niebezpieczeństwo wybiciem zażegnał Barzagli.

2

Rzut rożny dla Napoli. Hamsik wspaniale zagrał na lewej stronie do Insigne. Włocha wślizgiem zatrzymał Bonucci.

1

Juventus spokojnie konstruuję pierwszą akcję na własnej połowie. Napoli pressingiem napiera na Starą Damę.

1

Piłkarze właśnie wychodzą z tunelu! Za chwilę rozpoczniemy niesamowitą batalię!

Juventus Turyn: Buffon – Lichtsteiner, Barzagli, Bonucci, Evra – Cuadrado, Khedira, Marchisio, Pogba – Dybala, Morata.

Rezerwowi: Neto, Rubinho – Rugani, Romagna, Alex Sandro, Padoin, Sturaro, Hernanes, Pereyra, Zaza, Favilli.

SSC Napoli: Reina – Hysaj, Albiol, Koulibaly, Ghoulam – Allan, Jorginho, Hamsik – Callejon, Higuain, Insigne.

Rezerwowi: Rafael, Gabriel – Strinić, Valdifiori, Maggio, Mertens, Regini, Lopez, Chiriches, Gabbiadini, El Kaddouri, Chalobah.

Sędziowie: Daniele Orsato – Mauro Tonolini, Elenito di Liberatore – Andrea Padovan.
Zaledwie godziny pozostały do najbardziej oczekiwanego meczu 25. kolejki Serie A, o ile nie nawet całej rundy rewanżowej! Zwycięzca rywalizacji może znacznie przybliżyć się do korony mistrza Włoch i zdecydowanie odskoczyć od stawki. jednak już niejednokrotnie przekonaliśmy się, że futbol bywa ogromnie nieprzewidywalny, ale to jest jego esencja! Gorąco zapraszamy na relację na żywo z meczu Juventus F.C. – SSC Napoli! Przeżyjmy wspólnie te emocje na Lajfy.com!
Historia pojedynków Juventusu i Napoli jest bardzo długa. Łącznie rozegrano 161 spotkań, "Stara Dama" wygrała 74-krotnie, remis padł 51 razy, Napoli zwyciężało w 51. meczach.
SSC Napoli:
Podopieczni Maurizio Sarriego nie ustępują rywalowi z Piemontu na krok. Również posiadają wspaniałą passę dziewięciu meczów bez porażki (w tym osiem zwycięstw)! Okazałe wygrane nad Sassuolo 3:1, Sampdorią 4:2, Empoli 5:1, Lazio 2:0 i Carpi 1:0 dają ogromne powody kibicom do podgrzewania swoich ulubieńców w walce o pierwszy tytuł mistrzowski od 1990 roku! jednak podobnie jak w przypadku Juventusu niektóre wyniki nie przyszły łatwo. Wygrana nad Carpi stałą się faktem po golu Higuaina z rzutu karnego w 69. minucie. Blisko sensacji było również w pojedynku z Sassuolo, gdzie to goście otworzyli wynik w 3. minucie! Sobotnia potyczka będzie wręcz wspaniałym sprawdzianem przed powrotem europejskich pucharów. Napoli walczy z Villarrealem w Lidze Europy, a Juve z Bayernem w Lidze Mistrzów.
Juventus F.C.:
Forma "Starej Damy" jest fantastyczna. Mało tego, jest najlepsza w historii klubu! Aż czternaście wygranych ligowych meczów z rzędu, o tym w kółko mówią fani Bianconerich. W dodatku Gianluigi Buffon w ostatnich pięciu meczach nie puścił nawet bramki (4:0 z Udinese, 1:0 z Romą, 4:0 z Chievo, 1:0 z Genoą i 2:0 z Frosinone). Chociaż nie brakuje głosów, że w spotkaniach z Giallorossi i Rossoblu triumfy przyszły po naprawdę wielkim wysiłku. Zawodnicy z Turynu tracą do Napoli zaledwie dwa oczka, jednocześnie mając osiem punktów przewagi nad Fiorentiną. Gospodarze pod względem bilansu bramek też są na drugiej pozycji (45:15) ulegając... rywalowi z Neapolu (53:19)!
Na tę rywalizację czekają absolutnie wszyscy kibice na Półwyspie Apenińskim. Przed nami prawdopodobnie kluczowe starcie w walce o scudetto w sezonie 2015/2016! Juventus podejmuję na własnym obiekcie Napoli!
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

1:0

finał (0:0)

Gole: 88. Zaza

Kartki:   67. P. Pogba (JUV), 86. Marchisio (JUV) – 64. Callejón (NEA), 90+3. D. Mertens (NEA)

Posiadanie piłki: 44 % : 56 %.
Strzały celne: 13:7. Strzały niecelne: 9:8. Rzuty rożne: 4:3. Spalone: 3:2. Foule: 10:13.

Juventus FC: Buffon – Lichtsteiner, Barzagli, Bonucci (53. Rugani), Evra – Marchisio – Cuadrado, S. Khedira – Dybala (87. Aléx Sandro), P. Pogba, Morata (59. Zaza).
Zmiany: Neto, Rubinho – Aléx Sandro, Hernanes, Zaza, Padoin, Rugani, Sturaro, Pereyra, Favilli.

SSC Napoli: Reina – Hysaj, Albiol, Koulibaly, Ghoulam – Allan (89. Gabbiadini), Jorginho, Hamšík – Callejón, Higuaín, L. Insigne (77. D. Mertens).
Zmiany: Rafael, Gabriel – Strinić, Valdifiori, Ch. Maggio, D. Mertens, Regini, Chiricheş, El Kaddouri, Gabbiadini, Chalobah.