Swansea City A.F.C. – Southampton F.C.

0:1

finał (0:0)

13.02.2016, 16:00 • Liberty Stadium, Swansea • Runda 26 • Wiktor Bukowski

Niestety, Łukasz Fabiański nie utrzymał w dzisiejszym spotkaniu czystego konta, a jego koledzy z ofensywy nie potrafili ani razu pokonać rywali.
Southampton dopisuje sobie do ligowej tabeli kolejne 3 punkty, a sytuacja "Łabędzi" robi się coraz trudniejsza w końcówce tabeli Premier League! (17:58:10)

90+4

90+3

Chyba już nic nie wydarzy się na Liberty Stadium! Arbiter patrzy już na zegarek, a nic konkretnego się nie dzieje!

90+2

Czy jeszcze wzrosną emocje w tych ostatnich minutach spotkania? Wydaje się, że Swansea rzuci do ataku już wszystkie siły!

90+1

Ward-Prowse jest jeszcze ukarany żółtą kartką za wstrzymywanie gry z rzutu rożnego!

90+1

3 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry!

90

Charlie Austin ucieka z futbolówką! W końcu decyduje się na uderzenie, ale piłka leci po rykoszecie i to mogło zaskoczyć Fabiańskiego! Interwencja Polaka i będzie korner dla przyjezdnych!

90

Paloschi upada w polu karnym przeciwników i całe Liberty Stadium domaga się odgwizdania rzutu karnego! Za to Southampton rusza z kontratakiem!

89

Ależ pewność siebie bije między słupkami bramki Forstera. Uderzenie tyłem głowy Ayew, ale znów broni ten świetny golkiper!

89

Dośrodkowanie Sigurdssona, a Forster pewnie wychodzi z bramki i piąstkuje futbolówkę, która spada poza linią końcową! Będzie jeszcze rzut rożny dla gospodarzy!

88

Naughton faulowany i Swansea chciało za szybko wznowić grę od rzutu wolnego. Arbiter cofa sytuację i będzie rozpoczęcie od gwizdka.

87

Wydaje się, że Southampton będzie już broniło swojej bramki i ewentualnie wyczekiwało idealnej okazji do kontrataku. Cała dziesiątka piłkarzy Swansea na połowie gości.

86

Zmiana w drużynie Southampton F.C.: z boiska schodzi Matt Targett, na boisku pojawia się Maya Yoshida.

85

W coraz głębszej defensywie są przyjezdni, ale pod bramką Forstera nie ma nawet najmniejszego podwyższenia temperatury. Szykuje się ostatnia zmiana w dzisiejszym spotkaniu.

84

Naughton ładnie podłączył się do ofensywy na prawym skrzydle i obrońca Swansea wywalczył rzut rożny! Może to będzie złoty środek na rywali?

83

Cork całkiem dobrze dośrodkowywał z głębi pola, ale ponownie brylowali w powietrzu obrońcy "Świętych". Była również szansa na kontrę przyjezdnych, ale zmarnowana!

82

Wciąż myślą gospodarze, jak "ukąsić" przeciwników. Southampton ustawia się dziś bardzo dobrze i Forster jest dziś praktycznie bezrobotny!

80

Zostaje decydujące 10 minut dzisiejszego popołudnia! Czy Swansea będzie w stanie odrobić stratę, czy jednak Southampton będzie kontynuowało swoją świetną serię dobrych występów?

79

Austin ucieka obrońcom Swansea i rusza w akcji sam na sam z Fabiańskim! Polak broni tę akcję, ale trochę zaspał teraz arbiter z odgwizdaniem spalonego! Długo w powietrzu powiewała chorągiewka asystenta!

78

Barrow mija Targetta na granicy pola karnego z prawej strony! Można było poszukać partnerów wgłębi szesnastki, zamiast oddać niecelny strzał! To powinno zakończyć się znacznie lepiej!

76

Davis rozpędzał się z kontratakiem Southampton, ale przy środkowej linii boiska postanowił nieco przystopować i wycofać futbolówkę do własnych obrońców. Goście będą szanować piłkę.

75

Kwadrans gry przed nami! Sigurdsson dośrodkowuje ze stałego fragmentu gry, ale prosto na głowy obrońców! Wciąż jednak przy piłce utrzymuje się Swansea!

74

Zmiana w drużynie Southampton F.C.: z boiska schodzi Graziano Pellè, na boisku pojawia się Charlie Austin.

74

Wszystko na jedną kartę stawiają miejscowi, którzy zdecydowanie podwajają swoje siły w ataku. Będzie również reagował na to Ronald Koeman.

73

Zmiana w drużynie Swansea City A.F.C.: z boiska schodzi Leon Britton, na boisku pojawia się Bafétimbi Gomis.

72

Zostaje 20 minut na odrobienie strat przez Swansea! Zdecydowanie komplikuje się teraz ich sytuacja ligowa, bo "Łabędzie" potrzebują punktów!

70

70. Shane Long (SOT) - 0:1

70

Gol dla Southampton!

W końcu strzela swojego upragnionego gola SHANE LONG! Zupełnie osamotniony Irlandczyk przed bramką Fabiańskiego i mocny strzał głową, z którym nie poradził sobie Polak! Szósty gol Longa w tym sezonie!

68

Shane Long prezentuje się dzisiaj bardzo aktywnie w ofensywie! Strzał Irlandczyka i wyciąga się na ziemi Fabiański, który wyłapuje futbolówkę! Już na dobitkę czyhali kolejni zawodnicy!

67

Zmiana w drużynie Swansea City A.F.C.: z boiska schodzi Ángel Rangel, na boisku pojawia się Kyle Naughton.

66

Jakoś lepiej zaczynają się prezentować miejscowi. Dośrodkowanie poszukujące Ayew, ale znów nic nie wynika z tej ofensywy gospodarzy ze Swansea!

65

Ależ dośrodkowanie Sigurdssona z rzutu wolnego! Williams wbiegał na piłkę z całą prędkością, ale nie potrafił zakończyć tej akcji celnym uderzeniem głową! To mogło być bardzo groźne dla "Świętych"!

64

Clasie przytrzymuje Sigurdssona i to będzie kolejna kara indywidualna dla zawodnika Southampton. Faul taktyczny, przerywający akcję gospodarzy.

63

Zmiana w drużynie Southampton F.C.: z boiska schodzi Oriol Romeu, na boisku pojawia się Cedric Soares.

62

Fernández zupełnie niepotrzebnie przepycha się z Longiem poza linią końcową boiska. Sędzia uspokaja piłkarzy, a Fabiański wznawia grę od własnej bramki.

62

Nie ma spalonego w akcji Longa, ale Fabiański jest bardzo czujny we własnym polu karnym! Trzeba jednak zganić defensywę Swansea, która wyraźnie zaspała w tej akcji!

60

Godzina gry już za nami i mamy pierwszą zmianę w dzisiejszym spotkaniu! Z boiska schodzi Wayne Routledge, na boisku pojawia się Modou Barrow.

59

Paloschi chciał ruszyć do podania partnera, ale to zagranie było zbyt mocne i szybko zgarnął wszystko Forster.

58

Bardzo dużo szczęścia miał Fabiański, który trochę nie był pewny swojej interwencji już od opuszczenia bramki. Wciąż bez goli!

57

Zaczynają się rozgrzewać pierwsi rezerwowi, a Southampton zaczyna grę od rzutu rożnego. Fabiański dość niepewnie wychodzi z bramki i popełnia błąd! Southampton strzela bramkę, ale sędzia jej nie uznaje, dopatrując się faulu na Polaku!

56

W końcu jaśniejszy sygnał dają gospodarze! Ponownie to Sigurdsson zdecydował się na uderzenie z dystansu, a więc to, co potrafi najlepiej! Futbolówka spada tuż obok słupka bramki Forstera!

55

Mnóstwo błędów z obu stron. Dośrodkowania często nie docierają do adresatów, a uciekają poza linię boczną i końcową boiska. To zdecydowanie należy poprawić, bo goli się nie doczekamy.

54

Do bramki Fabiańskiego było bardzo daleko, a i dośrodkowanie było niskich lotów. Natychmiast oddalają grę "Łabędzie", które ruszają do ataku.

53

Mamy przewinienie ze strony gospodarzy i Ward-Prowse rozpocznie dośrodkowaniem ze stałego fragmentu gry.

52

Przypomnijmy, że Swansea powinno szukać punktów w każdym meczu. Dość trudna jest sytuacja ligowa "Łabędzi", którzy niedługo mogą być nawet zagrożeni spadkiem! Może właśnie z tego wynika strach przed porażką.

51

Romeu! Hiszpan ładnie pokazał się do dośrodkowania i wbiegł przed obrońcę! Strzał głową, ale futbolówka właściwie ześlizgnęła się z jego głowy! Fabiański nawet nie musiał interweniować!

50

Jeśli tylko gra przeniesie się bliżej pola karnego, którejś z drużyn, to natychmiast futbolówka zostaje wyekspediowana w stronę środka boiska lub na aut.

49

Niezbyt zanosi się na to, abyśmy mieli tutaj grad bramek. Widać, że drużyny skupiają się głównie na zabezpieczeniu tyłów.

48

Długie dogranie do Longa, ale napastnik był zupełnie osamotniony w swojej walce przeciwko dwóm obrońcom. Potrafili utrzymać się przy piłce goście, ale z dośrodkowania również mało wynikło.

47

Bardzo spokojnie wyszli w grę piłkarze obu drużyn i widzimy głównie podania z jednej strony boiska na drugą. Nieudane dośrodkowanie Paloschiego.

46

Wznawiają grę "Łabędzie"! Nie mamy żadnych zmian po przerwie, a więc gramy w takich samych składach! Oby to była lepsza odsłona.

46

Powoli wracamy na Libery Stadium. Czy trenerzy zdecydują się na jakieś roszady?
Cóż, pierwsza połowa mogła podobać się tylko krótkimi momentami. Nie widzieliśmy praktycznie żadnego zagrożenia pod którąś z bramek, chociaż lepsze wrażenie sprawiali zawodnicy Southampton.
Miejmy nadzieję, że mecz znacznie się rozkręci po przerwie, zostańcie z nami!

45+1

45+1

Long dostaje dośrodkowanie prosto na głowę zaraz przed bramką Fabiańskiego! Zupełnie niepilnowany był napastnik Southampton, a Fabiański popisuje się pewną interwencją w końcówce tej połowy!

45

1 minuta doliczona do regulaminowego czasu gry!

44

Rangel ładnie dośrodkowuje w stronę Sigurdssona! Paloschi przedłuża zagranie i Islandczyk uderza z woleja! Kiks spory, ale to mogło zakończyć się nawet golem!

43

Ostatnie momenty należą do gospodarzy, którzy przebywają na połowie rywali. Nie wydaje się jednak, by za chwilę doszło do groźnej akcji pod bramką Forstera.

42

Wchodzimy w decydujące minuty pierwszej odsłony! Liczymy, że jeszcze coś się wydarzy na Liberty Stadium w ciągu tych 45 minut!

40

Podkręcają tempo obie drużyny! Paloschi rusza z kontrą i w paradę wchodzi mu jeden z obrońców, który oddala grę na rzut rożny! Czy ktoś postawi na ryzyko przed zejściem do szatni?

39

Ruszyli z kontratakiem przyjezdni! Był w polu karnym Long, był także Clasie! Było sporo zamieszania, ale z opresji wychodzą defensorzy "Łabędzi"!

38

Forster nie ma dzisiaj zupełnie nic do roboty. Bramkarz ten nie puścił gola od 9 godzin i 40 minut! Czy Swansea w końcu ustrzeli Southampton?

37

Pelle poszukał dośrodkowaniem Longa, ale na ich nieszczęście wszystko "wyczyścił" Williams, który wyskoczył znacznie wyżej. Dobrze spisuje się kapitan Swansea.

36

Andre Ayew zbiega z lewej strony po linii pola karnego! Może powinien zdecydować się na strzał, zamiast oddawać futbolówkę do partnera? Britton kończy akcję beznadziejnym strzałem.

35

Wciąż niewiele się dzieje po obu stronach. Bramkarze mają dziś bardzo mało pracy, brakuje nawet prób z dystansu!

34

Fabiański dość niepewnie wyprowadza piłkę nogą! To rozpoczyna akcję "Świętych", którzy może w końcu coś ugrają! Wszystko marnuje jednak Bertrand, który fatalnie dośrodkowuje.

32

Pierwsza kartka w dzisiejszym spotkaniu dla zawodnika gości. Oriol Romeu zbyt ostro wchodził w nogi rywala od tyłu i arbiter natychmiast przerwał grę.

31

Rusza z ofensywą Swansea! Taylor całkiem dobrze pokazał się na lewym skrzydle, ale już dośrodkowanie Sigurdssona było fatalne. Futbolówka ucieka poza linię końcową boiska.

29

Taylor ładnie wypatrzył w polu karnym Sigurdssona! Ten jednak został świetnie pokryty przez obrońcę, który sprawnie pokrzyżował plany Islandczyka! Co najważniejsze – czysto!

28

Forster zaczyna grę od własnej bramki po kolejnej nieudanej ofensywie gospodarzy. Southampton nie atakuje za wszelką cenę, woli wyczekać.

27

Teraz to "Łabędzie" przez dłuższy czas utrzymują się w posiadaniu piłki. Trudno jest jednak sforsować szczelną defensywę Southampton. Zaczyna wiać nudą.

25

Fonte woli nie ryzykować i wybija futbolówkę poza linię boczną boiska. Od wrzutu z autu na wysokości pola karnego rozpoczynają gospodarze!

24

Dość spokojnie przebiegają kolejne minuty, a my czekamy na pierwsze bramki! W strzałach do celu na razie 1:1.

22

Sigurdsson znalazł sobie trochę wolnego miejsca po ładnym dryblingu. Islandczyk postanowił uderzyć z dystansu, ale bardzo daleko od bramki Forstera!

21

Kolejne wrzutki nachodzą pole karne przyjezdnych, którzy jeszcze dobrze radzą sobie z zaledwie jednym napastnikiem.

20

Wymyślne rozegranie rzutu rożnego i uderzenie Romeu, co zupełnie mu nie wyszło. Spory kiks i od bramki rozpocznie Łukasz Fabiański. Wciąż bez bramek na Liberty Stadium.

19

Cóż, nie może zachwycać to spotkanie, ale spodziewaliśmy się ciężkich bojów. Long świetnie powalczył przy linii końcowej i wywalczył jeszcze rzut rożny dla Southampton!

18

W końcu przesuwają się do ataku gospodarze! Taylor pędzi lewym skrzydłem i całkiem dobrze dośrodkowuje w szesnastkę "Świętych"! Dobra interwencja przyjezdnych.

16

Pierwszy kwadrans ze wskazaniem na przyjezdnych, którzy w ostatnich minutach mają coraz większą przewagę. Swansea poza pierwszymi minutami, nic więcej nie prezentuje.

15

Teraz zagotowało się przed bramką Fabiańskiego! Romeu powinien dopaść do futbolówki i oddać strzał, ale w ostatnim momencie uprzedził go Williams! Kapitalna interwencja kapitana Swansea!

14

Przyjezdni "zapraszają" rywali na własną połowę, by po chwili znacznie przyspieszyć swoją akcję. Fernández popełnia mały błąd w obronie, ale nie wykorzystuje tego Pellè, który źle przyjmuje piłkę!

13

W ostatnich momentach to Southampton przejął inicjatywę i goście próbują skonstruować atak pozycyjny od środkowej strefy boiska. Do defensywy cofnięte Swansea.

12

Ward-Prowse dośrodkowuje ze stałego fragmentu gry, ale źle główkował w szesnastce jeden z jego partnerów! Brak zagrożenia pod bramką Łukasza Fabiańskiego.

11

Od rzutu wolnego rozpoczną "Święci", bowiem Cork zbyt ostro wchodził w nogi przeciwnika. To może być całkiem dobra okazja do dośrodkowania!

10

Andre Ayew rusza z ofensywą i także pierwszą interwencję notuje Forster, który wyłapuje futbolówkę przy ziemi! Nie było to jednak zbyt groźne uderzenie!

8

Dość spokojne te pierwsze minuty dzisiejszej rywalizacji. Obie drużyny się starają, ale na razie niewiele z tego wynika.

7

Shane Long ucierpiał przy piąstkowaniu Fabiańskiego i potrzebna jest mu pomoc lekarska. Mamy chwilę przerwy, ale z zawodnikiem "Świętych" będzie wszystko w porządku.

6

Pierwszy kontakt z piłką Łukasza Fabiańskiego! Pierwsze Polak piąstkował futbolówkę poza pole karne, a następnie świetnie wyłapał uderzenie z woleja Pellègo! Brawo Łukasz!

5

W końcu do ofensywy wyszło Southampton, ale na granicy pola karnego poradzili sobie defensorzy "Łabędzi". Wciąż w posiadaniu są jednak piłkarze w biało-czerwonych koszulkach.

4

Skutecznie naciskają miejscowi, którzy grają wysokim pressingiem. Sigurdsson przyblokował próbę wybicia jednego z obrońców i gospodarze są wysunięci bardzo wysoko przy aucie rywali.

3

Dość szybko pozbywają się futbolówki przyjezdni, którzy w zasadzie nie mogą opuścić własnej połowy. Swansea notuje kolejne niedokładne dośrodkowanie, tym razem z lewego skrzydła.

2

"Łabędzie" utrzymują się w posiadaniu piłki w tych pierwszych minutach. Dośrodkowanie w pole karne na Routledge'a, ale ten pomagał sobie ręką, co szybko zauważył arbiter! Od bramki rozpocznie Forster.

1

Spotkanie rozpoczynają przyjezdni, którzy grają w biało-czerwonych pasiakach! Swansea w całości na biało, liczymy na dobry mecz!

1

Obie jedenastki wychodzą na murawę! Przypomnijmy, że w bramce Swansea wystąpi Łukasz Fabiański i oczywiście liczymy na jego czyste konto! Przed nami przywitanie zespołów.

Swansea City A.F.C.: Fabiański – Rangel, F. Fernández, A. Williams, Taylor – Cork, Britton, A. Ayew – Routledge, Sigurdsson, Paloschi

Southampton F.C.: Forster – van Dijk, Fonte, Bertrand – Ward-Prowse, Clasie, Romeu, Targett – Long, S. Davis, Pellè

Sędziowie: Jonathan Moss.
Arbitrem głównym jest Pan Jonathan Moss, a w Swansea szykują się ogromne emocje! Gospodarze z pewnością będą szukali pełnej puli, a miejmy nadzieję, że pomoże w tym Łukasz Fabiański!
Bądźcie z lajfy.com!
Ogólnie Southampton prezentuje ostatnio bardzo solidną formę. 5 ostatnich meczów to zaledwie jeden remis, reszta spotkań kończyła się zgarnięciem 3 punktów.
Statystyka rywalizacji przeciwko Swansea również przemawia za gośćmi. Wygrali oni czterokrotnie i raz zremisowali w siedmiu ostatnich spotkaniach bezpośrednich. Dwukrotnie wygrywało Swansea.
Ostatnia kolejka także była bardziej przyjemna dla Southampton. Wygrali oni spotkanie przed własną publicznością z West Ham United (1:0).
Swansea City podzieliło się punktami z Crystal Palace (1:1).
W lepszej sytuacji są przyjezdni, którzy są na dość wysokiej, siódmej pozycji z liczbą 37 punktów.
"Łabędzie" radzą sobie znacznie gorzej, bowiem plasują się dopiero na 16. miejscu, mając na swoim koncie 27 "oczek". Nad strefą spadkową są zaledwie 4 punkty przewagi, więc Łukasz Fabiański i jego ekipa muszą szukać punktów!
Zapraszamy na emocje związane z 26. kolejką angielskiej Premier League. Na Liberty Stadium miejscowe Swansea podejmie Southampton! Czy Łukasz Fabiański zachowa czyste konto?
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.