Sunderland A.F.C. – Manchester United

2:1

finał (1:1)

13.02.2016, 13:45 • Stadium of Light, Sunderland • Runda 26 • Mateusz

Koniec, koniec, koniec! Spotkanie zakończyło się niespodziewanym triumfem Sunderlandu. Manchester United do samego końca próbował wyrównać, ale starania te zdały się na nic. Jak najbardziej zasłużone zwycięstwo gospodarzy. Przypomnijmy, że trafienia na koncie miejscowych zainkasowali Khazri oraz Kone. Bramkę honorową po przeciwnej stronie barykady zapisać zdołał Martial. (15:39:45)

90+4

90+4

Van Aanholt odnotował ładny rajd lewą flanką, a następnie oddał soczyste uderzenie. Piłka nie znalazła drogi do bramki, trafiła jedynie w boczną siatkę. Za moment arbiter zakończy ten pojedynek.

90+3

Tutaj już chyba nic się nie zmieni. "Czerwone Diabły" nie prezentują wiary w to, że mogą jeszcze coś zdziałać. Sunderland nie popełnia większych błędów, miejscowi szybko oddalają potencjalne niebezpieczeństwa.

90+1

Sędzia dorzucił do regulaminowego okresu rywalizacji aż cztery minuty. Jeszcze wszystko zdarzyć się może. Gospodarze prowadzą zasłużenie. Goście starają się wyrównać, ale bezowocnie.

89

Raz jeszcze przyłożył Depay. Piłka ponownie poszybowała obok bramki, wcześniej odbijając się od gracza Sunderlandu. "Czerwone Diabły" szukają nowych rozwiązań na zaskoczenie przeciwnika, ale chyba jest już za późno.

88

Sensacja wisi tutaj w powietrzu. Do zakończenia regulaminowego okresu rywalizacji pozostały już tylko dwie minuty. Wiele wskazuje na to, że będziemy mieli triumf miejscowych!

87

Manchester United jeszcze próbuje zaatakować, ale przeciwnicy znakomicie czyszczą pole. "Czerwone Diabły" w tarapatach. Przed momentem uderzał Depay, jednak piłka nie znalazła drogi do bramki!

86

Zmiana w drużynie Manchester United F.C.: z boiska schodzi Morgan Schneiderlin, na boisku pojawia się William Keane.

85

Zmiana w drużynie Sunderland A.F.C.: z boiska schodzi Lee Cattermole, na boisku pojawia się Ola Toivonen.

84

Jeżeli Manchester United przegra dzisiejszy pojedynek, to Louis van Gaal znajdzie się w ciężkim położeniu. Nie bez pardonu na twarzy szkoleniowca widzimy obecnie bardzo marcową minę. Za moment dojdzie do kolejnej zmiany po stronie gospodarzy.

83

Dzisiejsze spotkanie ogląda 41 867 widzów.

82

82. David de Gea - 2:1

82

Gol dla Sunderland!
Strzelcem bramki LAMINE KONÉ, który wykorzystał świetne dośrodkowanie z rzutu rożnego autorstwa Khazriego. Wyśmienite uderzenie głową! David de Gea kompletnie nie spodziewał się tego strzału. Ostatecznie gol został potraktowany jako samobójczy. Sędzia uznał, że piłkę jako ostatni trącił de Gea.

81

Sytuacje bramkowe: 19-10.

80

Tymczasem na uderzenie zdecydował się Memphis Depay. Kiepska próba. Gdzież była siła, gdzież była jakakolwiek rotacja? Słaby strzał, cóż tu wiele mówić. Piłka poszybowała prosto w objęcia goalkeepera.

79

Nudniejszy okres rywalizacji. Obecnie na murawie nie dzieje się zbyt wiele. Sunderland wznosi się na wyżyny swoich umiejętności, by utrzymać ten wynik do samego końca.

77

W pierwszej połowie z wyśmienitej strony zaprezentował się Martial. Teraz geniusz Francuza trochę przygasł. Reprezentant "Trójkolorowych" jest kompletnie niewidoczny, sporadycznie włącza się w akcje swojego zespołu.

76

"Czerwone Diabły" przejęły inicjatywę, przeprowadziły kontratak i wywalczyły rzut rożny, który nie przyniósł im większych korzyści, oprócz kolejnego kornera. Przycisnęli teraz podopieczni van Gaala.

75

Spotkanie wkracza w decydującą fazę. Przed nami ostatni kwadrans rywalizacji w ramach tej konfrontacji. Czy któraś z drużyn zdoła wysforować się na prowadzenie? Czas pokaże. Obecnie atakują miejscowi.

73

Juan Mata oddał mocne uderzenie z dystansu, jednak piłka poszybowała w sam środek bramki Sunderlandu. Goalkeeper miejscowej drużyny interweniował ze stoickim spokojem.

72

Ależ świetnie przymierzył teraz Koné! Jeszcze lepszą robinsonadę zaprezentował de Gea. Znakomity występ notuje dziś goalkeeper Manchesteru United. Ten doświadczony bramkarz ma na swoim koncie kilka zacnych parad.

71

Zmiana w drużynie Sunderland A.F.C.: z boiska schodzi Jermain Defoe, na boisku pojawia się Fabio Borini.

70

Van Aanholt dość groźnie centrował w pole karne Manchesteru United. David de Gea przestraszył się, że ta piłka wpadnie do bramki, jednak tak się nie stało. Futbolówka przeleciała obok słupka, opuszczając boisko.

69

Goście coraz częściej straszą Sunderland, ale niewiele z tego wynika. Gospodarze prezentują dość dobrą grę w obrębie własnego pola karnego, bardzo szybko neutralizują potencjalne zagrożenia.

68

Wydawało się, że Juan Mata wprowadzi piłkę do bramki, ale to się nie powiodło. Doskonałą interwencję w defensywie odnotował Rodwell. Wyśmienity blok, nic dodać, nic ująć! Miejscowi odzyskali inicjatywę.

67

W posiadaniu piłki ponownie znaleźli się gracze Sunderlandu. Miejscowi próbowali zaatakować, ale to się nie powiodło. W związku z dobrym pressingiem "Czerwonych Diabłów" gospodarze musieli cofnąć się na własną połowę.

65

Khazri zdecydował się na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego. Futbolówka poszybowała prosto w objęcia goalkeepera Manchesteru United. David de Gea interweniował z dziecinną prostotą.

64

Wracając do zmiany Jesse Lingarda – to nie był udany występ tego zawodnika. Próbował, walczył, starał się włączać w ataki swojego zespołu, ale jego wysiłki zdawały się na nic. Van Gaal musiał go w końcu zmienić.

63

Wayne Rooney ponownie został przyłapany na pozycji spalonej. Sędzia asystent ma sokoli wzrok, trzeba to przyznać. W posiadaniu inicjatywy znaleźli się gracze Sunderlandu.

63

Zmiana w drużynie Manchester United F.C.: z boiska schodzi Jesse Lingard, na boisku pojawia się Memphis Depay.

61

N'Doye otrzymał wyborne podanie na czyste pole. Następnie gracz miejscowej ekipy świetnie przymierzył, jednak jeszcze lepszą postawę zaprezentował David de Gea. Kapitalna interwencja goalkeepera Manchesteru United!

60

Do zakończenia spotkania pozostało około pół godziny. Na tablicy wyników w dalszym ciągu mamy remis 1:1. Jeszcze wszystko jest jak najbardziej możliwe. Obecnie nieco lepiej prezentują się podopieczni Louisa van Gaala.

59

Zaostrzyła się nam rywalizacja, coraz więcej przewinień popełniają gracze Manchesteru United. Przed momentem wyznaczone przepisy przekroczył Carrick. Sędzia ponowie sięgnął po żółty kartonik.

58

Mamy kolejny żółty kartonik. Tym razem ukarany został Juan Mata, który przerwał rozpoczynającą się kontrę rywali. Stricte taktyczne przewinienie, nie mamy większych wątpliwości. Słuszna kara.

57

Przez kilka chwil w natarciu znajdowały się "Czerwone Diabły", ale nie przyniosło im to najmniejszych korzyści. Gospodarze prezentują solidną grę w defensywie, nie popełniają większych błędów.

55

Dziesięć minut gry w ramach drugiej połowy za nami. Na brak wrażeń nie mamy prawa narzekać. Aktualnie obserwujemy dość wyrównany pojedynek, żadna z drużyn nie przeważa. Remis dla obu drużyn jest niczym.

54

Ależ groźna akcja Sunderlandu! W ostatniej chwili wyborną interwencję zaprezentował Blind! Gdyby nie to zachowanie, piłka wpadłaby do bramki i gospodarze ponownie znaleźliby się na prowadzeniu!

53

Miejscowi grają lepiej niż w ostatnich minutach pierwszej połowy, śmielej przedostają się na połowę przeciwnika. Sunderland podejmuje większe ryzyko. Aktualnie gospodarze konstruują atak pozycyjny.

52

Rywalizacja znów zaczyna się rozkręcać. Obecnie na nudę narzekać nie możemy. Przed momentem zaatakować próbował Anthony Martial, ale sędzia przerwał tę próbę, uznając, że zawodnik znalazł się na pozycji spalonej.

51

Tymczasem na uderzenie z dystansu zdecydował się Wayne Rooney. Kiepska próba kapitana Manchesteru United. Futbolówka poszybowała daleko obok bramki strzeżonej przez Mannone.

50

Khazri dośrodkowywał w pole karne gości z rzutu wolnego. Główkować próbował O'Shea, jednak wywalczył jedynie wznowienie z narożnika boiska. Przycisnęli gospodarze, ale "Red Devils" zdołali opanować sytuację!

49

Początek tej drugiej połowy jest dość spokojny, na murawie nie dzieje się nic ciekawego. Przed momentem odnotowaliśmy kolejne przewinienie. Faulował jeden z graczy Manchesteru United.

47

"Czerwone Diabły" z wielkim spokojem wymieniają się podaniami w okolicach linii środkowej. Zapewne niebawem podopieczni van Gaala ruszą z kolejnym groźnym atakiem. Defensywa Sunderlandu musi być czujna.

46

Rooney faulował przeciwnika, kapitan Manchesteru United nadepnął na łydkę jednego z rywali. Stricte taktyczne przewinienie. Warto odnotować, że w przerwę nie doszło do kolejnych zmian.

46

Oklaski na Stadium of Light. Pierwsza połowa była całkiem żwawa, choć chwilami brakowało celnych uderzeń. Zdecydowanie lepiej prezentowali się podopieczni Louisa van Gaala. Gospodarze mieli kłopot z wyprowadzeniem skutecznego ataku. Przypomnijmy, że wynik tego spotkania w 3. minucie otworzyć zdołał Khazri. Tunezyjczyk popisał się wówczas znakomitym uderzeniem z rzutu wolnego. Na kilka chwil przed przerwą wyrównał Anthony Martial.

45+4

45+4

Kolejny atak "Czerwonych Diabłów" został przerwany. Ponownie na pozycji spalonej przyłapany został Wayne Rooney. Trzeba przyznać, że całkiem nieźle prezentuje się Love, który zastąpił Darmiana.

45+2

Znów zaatakować próbowali gospodarze. Van Aanholt otrzymał niezłe podanie na lewą flankę, następnie próbował centrować w pole karne Manchesteru United, gdzie dobrą interwencją popisał się David de Gea.

45+1

Żółtą kartkę otrzymuje John O'Shea (Sunderland A.F.C.).

45+1

Sędzia doliczył do regulaminowego okresu gry w ramach pierwszej połowy aż cztery minuty. "Czerwone Diabły" praktycznie nie opuszczają okolic pola karnego miejscowej ekipy.

44

Sunderland na swoim boisku zwyciężył tylko trzy mecze. Mowa oczywiście o bieżącym sezonie. Jest to bardzo kiepski wynik. Wiele wskazuje na to, że dziś się on nie polepszy, bowiem Manchester United nabrał wiatru w żagle.

43

Sunderland nie ma pomysłu na przekroczenie linii środkowej i przedarcie się w okolice pola karnego Manchesteru United. "Red Devils" kontrolują przebieg rywalizacji, przeciwnicy nie mają zbyt wiele do powiedzenia.

42

Znów zaatakowały "Czerwone Diabły", jednak tym razem defensywa miejscowej ekipy popisała się dobrą postawą, błyskawicznie oddalając zbliżające się niebezpieczeństwo. Gospodarze próbują kontrować.

40

Przed nami ostatnie pięć minut gry w ramach tej części rywalizacji. Sunderland świetnie rozpoczął to spotkanie, jednak obecnie zdecydowanie lepiej prezentują się gracze Manchesteru United.

39

39. Anthony MARTIAL - 1:1

39

Gol dla United!
Mamy wyrównanie! Wpierw świetnie uderzył Juan Mata. Mannone zdołał sparować piłkę, jednak ta poszybowała prosto pod nogi ANTHONY'EGO MARTIALA, który bez najmniejszego problemu wprowadził ją do bramki.

38

Mamy pierwszą żółtą kartkę w tym spotkaniu. Przed momentem brzydkim wślizgiem popisał się Yedlin. Arbiter musiał wyciągnąć konsekwencje.

38

Zmiana w drużynie Manchester United F.C.: z boiska schodzi Matteo Darmian, na boisku pojawia się Donald Love.

37

Darmian opuścił murawę w asyście sztabu medycznego. To chyba jest jakiś groźniejszy uraz. Wygląda na to, że zawodnik ten nie powróci już do rywalizacji w tym spotkaniu.

36

Mamy kolejną przerwę w grze, bowiem na murawę upadł Darmian. Nie ma żartów, zawodnik "Czerwonych Diabłów" z wielkim impetem upadł na bark. Wygląda to bardzo źle, gracz odczuwa silny ból, co jest widoczne na jego twarzy.

35

Przed nami ostatnie dziesięć minut rywalizacji w ramach inauguracyjnej odsłony tego widowiska. W dalszym ciągu mamy jednobramkowe prowadzenie gospodarzy. Manchester United szuka okazji na doprowadzenie do wyrównania, ale bezskutecznie.

34

Nie najlepszy, no nie najlepszy jest poziom tego spotkania. Spodziewaliśmy się wielkiej piłkarskiej uczty, a tymczasem możemy czuć spory niedosyt. Przed momentem w pole karne centrował Lingard, ale nie przyniosło to jego ekipie żadnych korzyści.

33

Obrona Sunderlandu jest naprawdę dobrze zmontowana. Goście mają kłopot z zaskoczeniem przeciwników. Miejscowi prezentują świetną organizację w obrębie własnego pola karnego.

32

Celne strzały: 1-1.

31

Juan Mata otrzymał niezłe podanie. Następnie gracz Manchesteru United oddał mocne uderzenie zza pola karnego. Futbolówka poszybowała prosto w objęcia goalkeepera gospodarzy.

30

Van Aanholt ładnie powalczył z Blindem. Determinacja miejscowego zawodnika opłaciła się, bowiem dzięki heroicznej batalii zdołał wyłuskać inicjatywę. Goście w mgnieniu oka odzyskali piłkę.

29

Z momentalną odsieczą ruszyli "Czerwone Diabły". Przyjezdni wywalczyli wznowienie z narożnika boiska, które nie przyniosło im większych korzyści, oprócz kolejnego kornera.

28

Pogubili się teraz goście. Rywale próbowali to wykorzystać, ale bezskutecznie. Khazri odnotował indywidualny rajd lewą flanką, a następnie oddał soczyste uderzenie. Kompletnie niecelna próba Tunezyjczyka.

26

Trzeba przyznać, że ta frekwencja robi niemałe wrażenie, biorąc pod uwagę fakt, iż miejscowi znajdują się na dole ligowego zestawienia. Obecnie obserwujemy walkę w środku pola.

25

Do zakończenia pierwszej połowy tej konfrontacji pozostało już tylko dwadzieścia minut. Z przyjemnością patrzymy na trybuny Stadium of Light. Na widowni zasiadł niemal komplet publiczności, czyli około czterdzieści tysięcy osób!

24

Rodwell faulował Carricka. Słusznie zareagował teraz arbiter. Doszło do przewinienia w ofensywie. Nadal brakuje jakichś groźniejszych ataków. Absolutnie nic nie wynika ze starań podopiecznych van Gaala.

23

Chorągiewka sędziego liniowego w górze, gra przerwana. Słuszna sygnalizacja. Jeden z przyjezdnych przebywał bowiem na pozycji spalonej. Za moment gospodarze wznowią od rzutu wolnego.

22

Futbolówka często zmienia właściciela. Obraz gry nie ulega większym modyfikacjom. Manchester United próbuje zaatakować, ale miejscowi prezentują bardzo, ale to bardzo skuteczną grę w defensywie.

20

Gospodarze oddali cztery strzały w światło bramki przyjezdnych, natomiast "Czerwone Diabły" nie mają na swym koncie ani jednego celnego uderzenia! Natarcia Manchesteru United są kompletnie bezowocne.

19

Posiadanie piłki: 27-73%.

18

Teoretycznie Sunderland ma najgorszą defensywę w lidze, tak mówią statystyki. Dziś się to nie sprawdza. Obrona miejscowej ekipy prezentuje naprawdę zacny poziom i z łatwością neutralizuje kolejne zapędy rywali.

17

Tempo gry znów siadło. Cóż tu wiele się rozwodzić, póki co nie jest to jakieś porywające widowisko. Lepiej sprawują się przyjezdni, ale to Sunderland prowadzi. Przypomnijmy, że w trzeciej minucie na listę strzelców wpisał się Khazri.

16

Martial nieźle centrował w pole karne rywali, jednak ostatecznie nic z tego nie wyszło. Doskonałą interwencją popisał się O'Shea, który póki co jest ostoją defensywy miejscowych.

15

Zmiana w drużynie Sunderland A.F.C.: z boiska schodzi Jan Kirchhoff, na boisku pojawia się Jack Rodwell.

14

Do wejścia na boisko szykuje się już Rodwell. Tymczasem gra została wznowiona. W posiadaniu inicjatywy znajdują się podopieczni Louisa van Gaala. Manchester United wyprowadza sporo ataków, jednak są one bezowocne.

13

Nic z tego. Miejscowa obrona w mgnieniu oka oddaliła potencjalne niebezpieczeństwo. Tymczasem na murawie leży Kirchhoff. Gra została przerwana. Wiele wskazuje na to, że potrzebna będzie zmiana.

12

Darmian centrował w szesnastkę rywali, lecz nie przyniosło to jego drużynie większych korzyści, oprócz tego, że za moment goście będą egzekwować rzut rożny. Czy uda się zagrozić bramce gospodarzy?

11

Znów zaatakowali gospodarze, jednak nic z tego nie wynikło. Defoe ładnie zgarnął piłkę, lecz nie zdołał oddać uderzenia. Zabrakło odrobiny spokoju i miejsca. Dobrze zachowała się defensywa Manchesteru United.

10

Aktualnie na murawie nie dzieje się nic szczególnego. Piłka często opuszcza boisko. Możemy narzekać na nudę. Miejmy nadzieję, że wkrótce się to zmieni. Może to tylko jakaś cisza przed wielką burzą? Nie mielibyśmy nic przeciwko temu!

8

Ależ dobrze prezentuje się defensywa miejscowej ekipy! Sunderland bez większego problemu notuje skuteczne interwencje w obrębie własnego pola karnego. Przed momentem uderzał Rooney, ale nie była to zbyt dobra próba.

7

Tempo rywalizacji minimalnie siadło. Częściej w posiadaniu piłki znajdują się goście, aczkolwiek niewiele z tego wynika. Podania przyjezdnych są dość dokładne, jednak w ich akcjach brakuje tempa.

6

"Czerwone Diabły" próbują kontratakować, ale gospodarze prezentują dobrą grę w defensywie. Miejscowi bardzo szybko oddalają potencjalne niebezpieczeństwa. Na trybunach panuje wyborna atmosfera.

5

Już na początku mamy niemałą niespodziankę. Khazri świetnie rozpoczyna swoją przygodę z Premier League. W poprzedniej kolejce zanotował świetną asystę, a dziś zdobył gola nietuzinkowej urody.

3

3. Wahbi Khazri (SUN) - 1:0

3

Ależ fantastyczna bramka! Nieprawdopodobny początek spotkania dla miejscowych. WAHBI KHAZRI oddał kapitalne uderzenie z rzutu wolnego. De Gea nie zdołał wyłapać futbolówki. Przepiękne trafienie Tunezyjczyka!

2

Darmian wracał ze spalonego, arbiter musiał przerwać grę, dyktując rzut wolny dla miejscowej ekipy. Początek rywalizacji dość chaotyczny, futbolówka bardzo często zmienia właściciela.

1

Zaczęli! Miejmy nadzieję, że emocji nie zabraknie. Gospodarze zagrają dziś w biało-czerwonych koszulkach i czarnych spodenkach, natomiast goście prezentować się będą w czarno-białych strojach.

1

Rzućmy okiem na składy obu ekip:

Sunderland A.F.C.: Mannone – Yedlin, Koné, O'Shea, van Aanholt – N'Doye, M'Vila, Kirchhoff, Cattermole, Khazri – Defoe.

Rezerwowi: Pickford – Toivonen, Rodwell, Borini, Matthews, Brown, Honeyman.

Manchester United F.C.: de Gea – Darmian, Smalling, Blind, Borthwick-Jackson – Carrick, Schneiderlin – Lingard, Mata, Martial – Rooney.

Rezerwowi: Romero – Weir, Pereira, A. Herrera, Depay, Keane, Love.

Sędziowie: A. Marriner – J. Collin, S. Beck – L. Mason.
Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej relacji ze spotkania Sunderland A.F.C. – Manchester United F.C. Rozpoczniemy ją punktualnie z pierwszym gwizdkiem arbitra, a więc o godzinie 13:45. Najpóźniej dwa kwadranse wcześniej zaprezentujemy Państwu składy obu drużyn. Nie zabraknie także zdjęć prosto ze stadionu, ciekawostek, gifów z bramek oraz groźniejszych akcji, a także obszernych opisów poszczególnych wydarzeń boiskowych. Koniecznie bądźcie z Lajfy.com. Do usłyszenia!
Do ostatniej konfrontacji tych dwóch ekip doszło 26 września 2015 roku. Wówczas pewnie triumfowały "Czerwone Diabły". Potyczka ta zakończyła się rezultatem 3:0. Trafienia na koncie Manchesteru United zainkasowali Memphis Depay, Wayne Rooney, a także Juan Mata.

Obsada sędziowska:
Sędzia główny: A. Marriner
Sędzia liniowy #1: J. Collin
Sędzia liniowy #2: S. Beck
Sędzia techniczny: L. Mason
Natomiast Sunderland znajduje się w zdecydowanie gorszym położeniu. Dotychczas zespół ten wywalczył zaledwie 20 "oczek", notując po pięć triumfów oraz remisów, a także aż piętnaście przegranych. W swym ostatnim spotkaniu czerwono-biało-czarni zmierzyli się z Liverpoolem. Wtenczas dość niespodziewanie zdołali ugrać jeden punkt. Mecz ten zakończył się rezultatem 2:2. Trafienia na koncie gospodarzy dzisiejszego pojedynku zainkasowali Adam Johnson oraz Jermain Defoe, natomiast po przeciwnej stronie barykady na listę strzelców wpisali się Roberto Firmino i Adam Lallana.
Manchester United w chwili obecnej plasuje się na piątym miejscu w zestawieniu ligowym. Do tej pory "Czerwone Diabły" zgromadziły 41 punktów. Na dorobek ten złożyło się jedenaście zwycięstw, osiem remisów, a także sześć porażek. W zeszłej kolejce "Red Devils" starły się z Chelseą. Wówczas emocji nie brakowało. Ostatecznie pojedynek ten zakończył się remisem 1:1. Trafienie dla Manchesteru United wywalczyć zdołał Jesse Lingard, natomiast po przeciwnej stronie barykady na listę strzelców wpisał się Diego Costa.
Czas na 26. kolejkę angielskiej Premier League! Podczas tej relacji gościć będziemy na Stadium of Light, gdzie Sunderland zmierzy się z Manchesterem United. Początek tego jakże ciekawie zapowiadającego się pojedynku zaplanowano na godzinę 13:45.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:45.