PGNiG Superliga kobiet

Młyny Stoisław Koszalin – AZS Łączpol AWFiS Gdańsk

33:26

finał (19:10)

06.02.2016, 17:00 • Hala Widowiskowo-Sportowa, Koszalin • 18. kolejka • Artur R.

ENERGA AZS w drugiej połowie nieco odpuściła, ale mogła sobie na to pozwolić bowiem przewaga dziewięciu goli z 1 połowy była wystarczająca. AZS-owi Łączpol należą się brawa za walkę do końca o korzystniejszy rezultat. ENERGA AZS przedłuża serię bez porażki do dziesięciu spotkań. (19:09:33)

Koniec meczu. (33:26)

59

Nestsiaruk kolejny raz nie do zatrzymania (33:26)

55

Nowicka do Nestsiaruk ta z pierwszej piłki do Roszak, a ta bez problemów zdobywa gola (32:26)

54

Stachowska skuteczna z 7 metrów (31:26)

53

Ósmy gol w meczu Michałów (31:25)

52

Mazurek rzutem z biodra nie daje szans Kowalczyk (30:25)

51

Siódmiak wpisuje się na listę strzelczyń (30:24)

50

Michałów zdobywa swoją siódmą bramkę (30:23)

48

Trawczyńska trafia z rzutu karnego (29:23)

48

Stachowska trafia z rzutu karnego (28:22)

47

Jurczyk po szybkim wzniowieniu pokonuje Kowalczyk (26:20)

47

Nestsiaruk trafia z lewego skrzydła (26:19)

47

Akademiczki odpowiadają szybką kontrą (25:19)

47

Kwiatkowska zmniejsza stratę do jedynie pięciu trafien (24:19)

46

Jurczyk zdobywa swoją pierwszą bramkę w dzisiejszym spotkaniu (24:18)

45

Nestsiartuk w dogodnej sytuacji nie trafia w bramkę (24:17)

44

Sądej przełamuje niemoc koszalinanek (24:17)

43

Już tylko 6 bramek przewagi ENERGII AZS (23:17)

42

Mazurek po długim rogu nie daje szans Wiercioch (23:16)

40

Dąbrowska ze skrzydła pokonuje Wiercioch (23:15)

37

Roszak kolejny raz wpisuje się na listę strzelczyń (23:14)

37

Skonieczna ukarana 2 minutami (22:12)

36

Stachowska trafia z rzutu karnego (22:12)

35

2 m in dla Michałów (22:12)

34

Trawczyńska skuteczna z rzutu karnego (22:12)

33

Dąbrowska z prawego skrzydła pokonuje Wiercioch (21:12)

33

Szybka odpowiedź Koszalina, po raz kolejny Roszak (21:11)

32

Stachowska zdobywa gola z rzutu karnego. Jest to jej trzeci gol. (20:11)

31

Stasiak otwiera wynik drugiej połowy (20:10)

31

Druga połowa rozpoczęta. (19:10)
ENERGA AZS w pierwszej połowie grała znakomicie w ataku. Koszalinianki z łatwością zdobywały kolejne bramki. AZS Łączpol nie potrafił się przeciwstawić. Efekt? Koszalin prowadzi do przerwy 9 trafieniami.

30

Pierwsza połowa skończona. (19:10)

30

ENERGA AZS traci piłke w ataku i Lipska zmniejsza stratę do dziewięcu bramek na koniec pierwszej połowy (19:10)

29

Chmiel szukała swojego szczęscia, ale Dobrowolska odbiła piłkę (18:9)

28

Akademiczki mają dzisiaj wiele szczęścia, po raz kolejny słupek ratuje Kowalczyk (18:9)

27

Kołodziejska delikatnie pod nogami Dobrowolskiej (18:9)

26

W bramce akademiczek Wiercioch obroniła rzut karny. (15:9)

26

Kołodziejska nie trafia rzutu karnego (15:9)

26

Hanna Sądej faulowana i rzut karny dla akademiczek (15:9)

22

Siódmiak trafia z rzutu karnego (15:9)

22

Romana Roszak nie ma dzisiaj litości i kolejny raz pokonuje bramkarkę AZS-u Łączpol. (15:8)

21

W bramce gospodyń dzisiaj znakomicie spisuje się Kowalczyk, która ponownie broni (14:8)

20

Mazurek zmniejsza stratę do pięciu trafień (14:8)

19

Stasiak wykorzystała szybką kontrę akademiczek (13:6)

19

Kołodziejska trafiła z rzutu karnego (12:6)

18

Niezwykle skuteczna dzisiaj jest Roszak, która ponownie trafia (11:6)

17

Ze skrzydła skutecznIe Roszak (10:6)

16

Sądej ponownie podwyższa prowadzenie do trzech tradień (9:6)

15

Stachowska ponownie pokonuje Kowalczyk (7:6)

13

Stachowska wykorzystała sytuację sam na sam z Kowalczyk (7:5)

10

Siódmiak zdobywa swoją trzecią bramkę (5:4)

9

Michałów zdobywa dwie bramki z rzędu dla ENERGII AZS (5:3)

7

Kołodziejska doprowadza do remisu (3:3)

6

Michałów zdobywa bramkę dla ENERGII AZS (2:3)

6

Karolina Siódmiak zdobywa ponownie gola z rzutu karnego (1:3)

5

Karolina Siódmiak zdobywa gola z rzutu karnego (1:2)

4

Hanna Sądej doprowadza do remisu (1:1)

3

Pasternak otwiera wynik spotkania (0:1)

3

Hanna Sądej, próbowała spod własnej bramki przelobować wysuniętą Dobrowolską (0:0)

2

Ada Nowicka fauluje w ataku (0:0)

1

W pierwszym ataku AZS Łączpol, ale piłka po rzucie trafia jedynie w słupek szansa dla gospodyń. ENERGA AZS rozpoczęła atak pozycyjny (0:0)

1

Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)
Spotkanie nieco opóźnione, ponieważ dopiero teraz sędziowie wbiegają na parkiet
Już za chwile zaczynamy
Pełne składy:

Energa AZS Koszalin: Kowalczyk, Wiercioch – Michałów, Roszak, Stasiak, Budnicka, Trawczyńska, Domaros, Chmiel, Kaczanowska, Błaszczyk, Niestsiaruk, Sądej, Kołodziejska, Nowicka

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk: Dobrowolska, Obrębalska, – Pasternak, Kwiatkowska, Mazurek, Pesel, Stachowska, Dąbrowska, Siódmiak, Jurczyk, Lipska, Ciura, Klonowska, Karwecka, Skonieczna, Tomczyk.
Szczypiornistki ENERGII AZS po serii dziewięciu meczów bez porażki zmierzą się we własnej hali z AZS-em AWFiS Gdańsk. Zespół z Trójmiasta w ostatnich tygodniach, również prezentuje wysoką formę.
W ostatniej kolejce AZS AWFiS niespodziewanie pokonał we własnej hali Zagłębie Lubin 31:30. W środku tygodnia drużyna z Gdańska podobnie jak koszalinianki rywalizowały w Pucharze Polski. Obie drużyny bez problemów awansowały do kolejnej rundy, ENERGA AZS ograła 41:28 UKS PCM Kościerzyna 41:28, AZS AWFiS pokonał, aż 41:13 Drwęcę Lubicz.
Akademiczki w ligowej tabeli zajmują obecnie szóstą lokatę, a tuż za nią znajduje się właśnie ich najbliższe rywalki. Jednak należy dodać, że Koszalin posiada sześć punktów przewagi nad Gdańskiem.
Pierwszy pojedynek podopieczne Anity Unijat z AZS-em AWFiS wygrały dość łatwo 24:16, a dziecięć bramek zdobyła liderka klasyfikacji strzelczyń – Katarzyny Kołodziejskiej. Obecnie zawodniczka Biało Zielonej Dumy Koszalina ma na swoim koncie 129 goli, które zdobyła w 17 spotkaniach. Natomiast dla AZS-u AWFiS najwięcej bramek w Superlidze kobiet rzuciła Karolina Siódmiak (97 w 16 meczach).
Spotkanie odbędzie się w sobotę 6 lutego w koszalińskiej Hali Widowiskowo Sportowej. Początek pojedynku o godzinie 17:00.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

33:26

Młyny Stoisław Koszalin: Kowalczyk, Wiercioch – Michałów, Roszak, Stasiak, Budnicka, Trawczyńska, Domaros, Chmiel, Kaczanowska, Błaszczyk, Niestsiaruk, Sądej, Kołodziejska, Nowicka