Stade Rennes – AS Saint-Étienne

0:1

finał (0:0)

04.02.2016, 21:00 • Roazhon Park, Rennes • Runda 24 • Adrian Somorowski

Goście po niełatwym spotkaniu wygrywają na wyjeździe z Rennes 1;0. Bramkę zdobył obrońca Moustapha Bayal Sall. Saint Etienne wygrywając awansowało na 5. pozycję w ligowej tabeli. Dziękujemy za uwagę. (22:50:59)

90+4

90+2

Uspokoili grę goście.

90+1

Rzut rożny dla Rennes po centrze Grosickiego.

90+1

Trzy minuty dłużej potrwa to spotkanie.

90

Długa piłka w kierunku bramki Ruffiera. Pewnie głową obrońca gości.

87

Korner dla gości. Krótko rozegrany i po chwili rozpoczna gracze Saint Etienne od autu.

86

Zmiana w drużynie AS Saint-Étienne: z boiska schodzi Alexander Søderlund, na boisku pojawia się Nolan Roux.

85

Indywidualine próbował Dembele, lecz został zablokowany i piłka wyladowała za linią końcową.

83

Uderzenie głową po centrze Dembele ląduje w rękach Ruffiera.

81

Uspokoił grę wybiciem głową Pogba.

80

Korner dla Rennes.

79

Zmiana w drużynie AS Saint-Étienne: z boiska schodzi Fabien Lemoine, na boisku pojawia się Vincent Pajot.

78

Ależ kapitalna okazja Sio! Po centrze M'Bengue, napastnik Rennes z kilku metrów nie trafił nawet w bramkę!

77

Zbyt płaska centra i od autu rozpocznie Rennes.

77

Zablokowana centra Grosickiego. Rzut rożny.

76

Zmiana w drużynie Stade Rennais FC: z boiska schodzi Yacouba Sylla, na boisku pojawia się Giovanni Sio.

73

73. Moustapha Bayal Sall (SET) - 0:1

73

Gol dla Saint-Étienne!

Dośrodkowanie z rzutu wolnego ląduje prosto na głowie MOUSTAPHY BAYAL SALLA, a ten pokonuje Costila!

73

Żółtą kartkę otrzymuje Edson Mexer (Stade Rennais FC).

72

Zmiana w drużynie AS Saint-Étienne: z boiska schodzi Jean-Christophe Bahebeck, na boisku pojawia się Benjamin Corgnet.

71

Żółtą kartkę otrzymuje Moustapha Bayal Sall (AS Saint-Étienne).

70

Piłka powędrowała poza pole karne do Lemoine. Ten uderzając z powietrza trafił w jednego z graczy rywali.

69

Korner dla Saint Etienne.

66

Długą piłkę w kierunku Grosickiego wyłapuje Ruffier.

64

Centra Grosickiego. Wybijają futbolówkę gracze gości.

62

Zmiana w drużynie Stade Rennais FC: z boiska schodzi Jeremie Boga, na boisku pojawia się Kamil Grosicki.

61

Nadepnięty na stopę został Soderlund. Przerwa w grze.

60

Centrę z lewego skrzydła wyłapuje Costil.

59

Przycisnęli goście. Najpierw swoich sił strząłem próbował Lemoine, a po chwili z nożyc po rzucie rożnym Bahebeck.

55

Boga marnuje kapitalną szansę! Po wyłożeniu piłki i mając przed sobą jedynie bramkarza. Z około 14-15 metrów uderzył wysoko nad poprzeczką!

54

Soderlund doszedł do centry z prawego skrzydła i uderzył obok bramki.

53

Fatalna centra z lewego skrzydła Cohade'a.

51

Indywidualnie próbował Bahebeck. Stracił jednak piłkę na skrzydle.

50

Zbyt głębokie dośrodkowanie. Spokojnie interweniują gracze Rennes.

49

Faulowany na prawym skrzydle Theophile. Rzut wolny.

47

Indywidualnie próbował Andre, lecz pogubił się w dryblingu.

46

Zmiana w drużynie Stade Rennais FC: z boiska schodzi Paul-Georges Ntep, na boisku pojawia się Benjamin André.

46

Saint Etienne z początku przycisnęło rywala, lecz z czasem gra dość się wyrównała i obie strony nie były w stanie zagrozić bramce rywala. Miejmy nadzieję, że po przerwie zobaczymy ciekawsze widowisko, bo póki co tempo nie powala.

45+3

45+2

Z dystansu huknął Bahebeck. Rozpocznie od bramki Costil.

45

Dwie minuty dłużej potrwa pierwsza część gry.

43

Za niskie dośrodkowanie i szybko piłka ląduje poza polem karnym gospodarzy.

42

Zablokowana centra z lewego skrzydła Bahebecka. Rzut rożny.

40

PPięć minut do końca pierwszej połowy. W ostatnich fragmentach gry nie oglądamy zagrożenia pod jedną ani drugą bramką.

37

Długie zagranie w kierunku Soderlunda. Wyłapuje piłkę Costil.

35

Szansa z rzutu rożnego dla Rennes. Pewnie wyłapuje dośrodkowanie Ruffier.

34

Radzą sobie z centrą gospodarze.

33

Rzut rożny dla Saint Etienne.

30

Indywidualnie próbował zejść do środka N'Tep. Został jednak zatrzymany.

27

Centra przed szesnastkę do Lemoine, który z woleja uderzył obok bramki.

26

M'Bengue wybija piłkę na kolejny rzut rożny.

26

Głową wybija centrę poza pole karne Mexer. Po chwili uderzył Baheback i ponownie wywalczył korner.

25

Rzut rożny dla gości. Arbiter uznał, że Costil złapał piłkę za linią końcową

24

Długa piłka w pole karne gospodarzy. Radzą sobie obrońcy Rennes. Po chwili szybko zespół wyszedł z kontrą, lecz zatrzymany został w próbie minięcia rywala w polu karnym Dembele.

23

W starciu z graczem Rennes ucierpiał Lemoine. Rozgrzewa się jeden z graczy gośći.

22

Żółtą kartkę otrzymuje Yacouba Sylla (Stade Rennais FC).

20

Żółtą kartkę otrzymuje Jean-Christophe Bahebeck (AS Saint-Étienne).

18

Uspokoiła się lekko gra, lecz nadal w większym posiadaniu piłki gracze gości.

15

Zbyt głęboki dośrodkowanie Tabanou. Rozpocznie Costil.

14

Rzut wolny z okolicy 30 metra dla gości.

13

Dobre prostopadłe podanie Quintero do Dembele. Uprzedził go jednak Ruffier.

12

Pierwsza próba Rennes, lecz niecelnie centruje N'Tep.

9

Kolejna centra z prawego skrzydła. Podczas dośrodkowania ucierpiał Monnet-Paquet. Przerwa w grze.

7

Płaska centra z prawego skrzydła Clement. Przepuszcza piłkę Monnet-Paquet, lecz nie dochodzi do strzału Soderlund.

5

Małe zamieszanie pod polem karnym Rennes. Ostatecznie faul w ofensywie popełnia jeden z graczy Saint Etienne.

4

Na spalonym złapany został Soderlund.

3

Długa piłka w kierunku Soderlunda. Futbolówka wędruje przed szesnastkę, a po chwili na prawe skrzydło do Monneta-Paqueta, który popisuje się fatalną centrą.

1

Pierwszy faul w środku pola. Faulowany Sylla.

1

Zawodnicy już wychodzą z tunelu.
Dobiega końca rozgrzewka obu ekip.
Saint-Etienne zmocnili m.in. Ole Selnaes z Rosenborga i Oussama Tannane z Heraclesa Almelo. Nikt znaczący nie opuścił drużyny gości.
Drużynę gospodarzy w czasie zimowego okienka transferowego wzmocnił Kermit Erasmus z Orlando Pirates. Opuścił ją Abdoulaye Doucoure, który odszedł do Watfordu.
Zawodnikiem gospodarzy jest Kamil Grosicki. Popularny Grosik w dwudziestu meczach ligowych zdobył sześć goli i zaliczył dwie asysty.
Saint-Etienne plasuje się na ósmy miejscu. Goście wygrali dziesięć spotkań, trzy zremisowali i dziesięć przegrali. Ich bilans bramkowy to 25:27.
Gospodarze zajmują szóste miejsce w lidze. Do tej pory wygrali osiem spotkań, dziesięć zremisowali i pięć przegrali. Ich bilans bramkowy to 32:29. Sześć goli zdobył Kamil Grosicki.
W jednym z najciekawszych spotkań 24. kolejki ligi francuskiej Stade Rennais FC podejmie AS Saint-Étienne. Obie drużyny walczą o awans do europejskich pucharów co zwiastuje dobre i emocjonujące widowisko.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

0:1

finał (0:0)

Gole: 73. Bayal Sall

Kartki:   22. Sylla (REN), 73. Mexer (REN) – 20. Bahebeck (SET), 71. Bayal Sall (SET)

Posiadanie piłki: 49 % : 51 %.
Strzały celne: 0:4. Strzały niecelne: 5:9. Rzuty rożne: 4:8. Spalone: 1:1. Foule: 8:16.

Stade Rennes: Costil – Danzé (C), Mexer, Mendes, M'Bengue – Fernandes, Sylla (76. Sio) – Dembèlé, Quintero, Ntep (46. André) – Boga (62. Grosicki).
Zmiany: Sorin – Zeffane, Armand, Moreira, André, Grosicki, Sio.

AS Saint-Étienne: Ruffier – Théophile-Catherine, Bayal Sall (C), F. Pogba, Tabanou – Clément, Lemoine (79. Pajot) – Monnet-Paquet, Cohade, Bahebeck (72. Corgnet) – Søderlund (86. Roux).
Zmiany: Moulin – Malcuit, Brison, Bamba, Pajot, Corgnet, Roux.