PGNiG Superliga kobiet

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski – Młyny Stoisław Koszalin

24:33

finał (14:16)

30.01.2016, 17:00 • Hala Relax, Piotrków Trybunalski • 17. kolejka • Tomasz Skalski

MKS Piotrcovia – Energa AZS Koszalin 24:33 (14:16)

Piotrcovia: Jurkowska, Opelt, Sarnecka – Sobińska 1, Kucharska 3, Szymańska 4, Kopertowska 6/1, Wypych 7/4, Szafnicka 1, Olek, Piecaba, Ivanović, Jałoszewska 2, Matyja, Osuch, Wawrzynowska.
Karne: 5/7
Kary: 6 min (Szymańska, Piecaba, Szafnicka)
Trener: Michał Pastuszko

AZS Koszalin: Kowalczyk, Wiercioch – Michałów 3, Roszak 6, Stasiak 3, Budnicka 2, Chmiel, Kaczanowska, Błaszczyk, Nestsiaruk 1, Sądej 7, Kołodziejska 8/3, Nowicka 2, Domanos 1/1.
Karne: 4/4
Kary: 14 min (Chmiel, Michałów x2, Kołodziejska, Nowicka x2, Sądej)
Trener: Anita Unijat

Sędziowali: Jakub Czochra (Zwierzyniec), Michał Szpinda (Zamość). Widzów: 400 (18:35:46)

Koniec meczu. (24:33)

60

Gol bezpośrednio z rzutu wolnego Edyty Szymańskiej. (24:33)

60

Bramka Moniki Kopertowskiej. (23:33)

60

Bramka z karnego Adrianny Domanos. (22:33)

58

Do końca spotkania niespełna 3 minuty. Pewna i zasłużona wygrana podopiecznych Anity Unijat. (22:32)

57

Ponownie skutecznie Marcelina Budnicka. (22:32)

56

Z drugiej linii skutecznie Anna Szafnicka. (22:31)

55

Bramka Marceliny Budnickiej. W tym meczu emocje się już skończyły. (21:31)

53

Bramka Romany Roszak. (21:30)

52

Bramka dla Piotrcovii autorstwa Moniki Kopertowskiej. (21:29)

51

Dzieła zniszczenia dopełniła Katarzyna Kołodziejska. (20:29)

49

Timeout dla gospodarzy. (20:28)

49

Kolejny raz skutecznie dziś Hanna Sądej. (20:28)

49

Dwanaście minut do końca meczu. (20:27)

46

Piąte trafienie dziś Romany Roszak. (20:27)

46

Gol z karnego Moniki Kopertowskiej. (20:26)

46

Kara dla Hanny Sądej (Energa AZS). (19:26)

46

Bramka Katarzyny Stasiak. (19:26)

45

Kwadrans do końca, cień nadziei daje rzut Moniki Kopertowskiej. (19:25)

44

Kara dla Anny Szafnickiej (Piotrcovia). (18:25)

44

Kontra i gol Katarzyny Kołodziejskiej. Siedem bramek przewagi gości. Koszalin bliski wygranej. (18:25)

43

Znów z koła Hanna Sądej i kara dla Katarzyny Piecaby (Piotrcovia). (18:24)

41

Timeout dla gospodarzy. (18:23)

41

Nie do zatrzymania dziś w zespole gości Hanna Sądej. To jej piąte trafienie z koła. (18:23)

40

Efektownie ze skrzydła Romana Roszak i przewaga przyjezdnych rośnie. (18:22)

38

Trafienie z koła Hanny Sądej i dwie minuty kary dla Moniki Michałów (AZS Energa). (18:21)

37

W odpowiedzi Edyta Szymańska. (18:20)

36

Trafienie z drugiej linii Romany Roszak. (17:20)

36

Bramka Katarzyny Sobińskiej. (17:19)

35

Rzutu karnego nie wykorzystała Agata Wypych. (16:19)

34

Kara dla Adrianny Nowickiej (Energa AZS). (16:19)

34

Kontra i gol Romany Roszak. (16:19)

33

Bramka z drugiej linii Moniki Michałów. (16:18)

33

Kara dla Edyty Szymańskiej (Piotrcovia). (16:17)

33

Kontaktowy gol Agaty Wypych. (16:17)

31

W odpowiedzi Katarzyna Kołodziejska. (15:17)

31

Wynik drugiej połowy otwiera Edyta Szymańska. (15:16)

31

Druga połowa rozpoczęta. (14:16)
Najskuteczniejsze po pierwszej połowie: Agata Wypych (Piotrcovia) – 6 bramek, w tym 4 z karnych; Katarzyna Kołodziejska (Energa AZS) – 5 bramek, w tym 3 z karnych
Piotrcovia zaczęła słabo, w 3. minucie przegrywała już 0:3. Gospodyniom pomogła zmiana w bramce. Justynę Jurkowską zastąpiła Karolina Sarnecka. W 16. minucie gospodynie doprowadziły do remisu 8:8 i wydawało się, że to one będą nadawały ton rywalizacji. Nic jednak z tego. Drugi kwadrans należał również do przyjezdnych, które zeszły do szatni z prowadzeniem 16:14.

30

Pierwsza połowa skończona. (14:16)

30

Gol z karnego bezbłędnej dziś Agaty Wypych. (14:16)

30

Bramka Katarzyny Stasiak. (13:16)

29

Timeout dla gości. (13:15)

29

Bramka z drugiej linii Moniki Kopertowskiej. (13:15)

28

Bramka Agnieszki Jałoszewskiej i kara dla Katarzyny Kołodziejskiej. (12:15)

27

Kontra i gol Katarzyny Kołodziejskiej. (11:15)

24

Żółta kartka dla MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski (Monika Kopertowska). (11:13)

23

Bramka z karnego Agaty Wypych. (11:13)

23

Gol z drugiej linii Adrianny Nowickiej. (10:13)

22

Bramka z karnego Agaty Wypych. (10:12)

21

Kara dwóch minut dla Moniki Michałów (AZS Koszalin). (9:12)

21

Gol Adrianny Nowickiej. (9:12)

19

Kolejny karny wykorzystany przez Katarzynę Kołodziejską. (9:11)

19

Żółta kartka dla MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski (Katarzyna Piecaba). (9:10)

18

Trafienie z drugiej linii Romany Roszak. (9:10)

17

Remis po trafieniu Moniki Kopertowskiej. (9:9)

17

Bramka z drugiej linii Moniki Michałów. (8:9)

16

Remis po trafieniu Aleksandry Kucharskiej. (8:8)

16

Bramka z karnego Agaty Wypych. (7:8)

15

Kara dla Energa AZS Koszalin (Joanna Chmiel). (6:8)

14

Rzutu karnego nie wykorzystała Edyta Szymańska. (6:8)

14

Żółta kartka dla Energa AZS Koszalin (Romana Roszak). (6:8)

14

Dużo błędów z obu stron. (6:8)

12

Trafienie z drugiej linii Agaty Wypych. (6:8)

11

Odpowiada Aleksandra Kucharska i trzy bramki przewagi gości. (5:8)

10

Bramka z drugiej linii Moniki Michałów. (4:8)

10

Żółta kartka dla Energa AZS Koszalin (Adrianna Nowicka). (4:7)

9

Gol dla gości Valentyny Nieściaruk. (4:7)

9

Kontra i bramka dla Piotrcovii Agnieszki Jałoszewskiej. (4:6)

8

Na bramkę Agaty Wypych odpowiada Hanna Sądej. (3:6)

7

Kontra i bramka Katarzyny Stasiak. (2:5)

7

Po raz drugi skutecznie dziś z karnego Katarzyna Kołodziejska. (2:4)

6

Drugi gol dla gospodyń – tym razem Edyta Szymańska. (2:3)

5

Pierwsza bramka dla Piotrcovii – Aleksandra Kucharska. (1:3)

5

Żółta kartka dla Energa AZS Koszalin (Hanna Sądej). (0:3)

4

Kołowa gości wraca na boisko. (0:3)

4

Przerwa w grze, kontuzja Hanny Sądej. (0:3)

3

Kolejne trafienie przyjezdnych. Tym razem Hanna Sądej. (0:3)

3

Kontra i gol Katarzyny Kołodziejskiej. (0:2)

2

Bramka z rzutu karnego Katarzyny Kołodziejskiej. (0:1)
Pierwszy rzut oddała Valentyna Nieściaruk. Justyna Jurkowska broni. (0:0)

1

Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)
Za kilka chwil początek przedmeczowej prezentacji. Trybuny Hali Relax powoli wypełniają się kibicami.
Ciekawostką jest to, że w bramce AZS Koszalin gra była zawodniczka Piotrcovii Beata Kowalczyk, a trenerką przyjezdnych jest Anita Unijat. Ona również grała w Piotrcovii – pod panieńskim nazwiskiem Augustyniak.
Pół godziny do rozpoczęcia meczu. Witamy Państwa z piotrkowskiej Hali Relax. Obie drużyny już na przedmeczowej rozgrzewce.
W pierwszej rundzie Piotrcovia dość sensacyjnie wygrała w Koszalinie 27:26. Zespół gości z pewnością będzie chciał się za tę porażkę zrewanżować. Zapowiada się emocjonująca walka o dwa ligowe punkty.
Mecz rozpocznie się o 17:00 – serdecznie zapraszamy Państwa na relację live.
Spotkanie poprowadzi para sędziów – Jakub Czochra (Zwierzyniec), Michał Szpinda (Zamość).
Wszyscy zastanawiają się czy był to tylko wypadek przy pracy. Zespół Michała Pastuszki zagrał bowiem najsłabsze w tym sezonie zawody. Według bukmacherów faworytkami meczu są koszalinianki.
Piotrkowianki w styczniu wywalczyły sześć ligowych punktów i awansowały na siódme miejsce w tabeli. W ostatnim spotkaniu wysoko jednak przegrały z Pogonią Baltica Szczecin – aż 18:30.
Przed nami bardzo ciekawe spotkanie 17. kolejki Superligi szczypiornistek. Piotrcovia podejmie Energę AZS Koszalin.

24:33

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Jurkowska, Opelt, Sarnecka – Sobińska, Kucharska, Szymańska, Kopertowska, Wypych, Szafnicka, Olek, Piecaba, Ivanović, Jałoszewska, Matyja, Osuch, Wawrzynowska. Trener: Michał Pastuszko

Młyny Stoisław Koszalin: Kowalczyk, Wiercioch – Michałów, Stasiak, Roszak, Budnicka, Chmiel, Kaczanowska, Błaszczyk, Nestsiaruk, Sądej, Kołodziejska, Nowicka, Domanos. Trener: Anita Unijat

Sędziowie: Jakub Czochra (Zwierzyniec), Michał Szpinda (Zamość)