Francja – Białoruś

34:23

finał (20:5)

21.01.2016, 18:15 • Tauron Arena, Kraków • 4. runda • Wiktor Strzelczyk

18-14 wygrała Białoruś z Francją w drugiej połowie! Jednak to Francuzi wysoko pokonują rywali, nieco odreagowując porażkę z Polską. Niespodzianki więc nie było. Pomimo fatalnej gry w pierwszej połowie Białoruś kończy ten mecz z twarzą. Tymczasem przed Francuzami mecz z Chorwacją za dwa dni! Bedzie się działo! Dziękujemy za śledzenie naszej relacji! (19:40:53)

60

Koniec meczu. (34:23)

60

Zdążył jeszcze Derot rzucić bramkę! (34:23)

60

Babiczew z koła! Kończą ten mecz honorowo! (33:23)

59

Fabregas przechodzi linię. W akcji Białoruś. (33:22)

59

W końcu udana obrona Gerarda! Nie trafia Jurynok. (33:22)

58

58. Theo DEROT - 33:22

58

Derot z łatwością zdobywa kolejnego gola! (33:22)

58

Kontra Białorusinów! Puchowski do skrzydła, skąd gola rzuca Jurynok! (32:22)

57

Gol dla Białorusi. Oczywiście Chadkiewicza! (32:21)

56

56. Nedim REMILI - 32:20

56

Bliski interwencji Sołdatenko! Nie zatrzymał jednak rzutu Remiliego. (32:20)

56

Aleksiej Chadkiewicz jak w transie! Szczęśliwa bramka! (31:20)

55

Kounkoud ze skrzydła! (31:19)

55

Tym razem Chadkiewicz pomylił się. Jego rzut mija bramkę. (30:19)

54

2 minuty dla Babiczewa. (30:19)

54

Znów bramka Remiliego! (30:19)

54

Przestrzelił Narcisse. Tymczasem Baranow rzuca gola ze skrzydła! (29:19)

53

53. Aleksiej CHADKIEWICZ - 29:18

53

Siódma bramka Chadkiewicza! A gra tylko drugą połowę! To jest jego mecz. (29:18)

52

W końcu Francuzi! Remili trafia! (29:17)

52

Kolejna nieudana akcja Francji. Aleksiej Chadkiewicz gra jak chce z Francuzami! Gol! (28:17)

51

Udana akcja Białorusi zakończona golem Jurynoka ze skrzydła. Wcześniej stratę zaliczył Derot. (28:16)

50

Fenomenalny w tej części gry Chadkiewicz! Dziurawa francuska obrona. (28:15)

50

Faul w ataku Remiliego. (28:14)

49

Puchowski po kontrze i złym podaniu Narcisse'a! (28:14)

49

49. Ludovic FABREGAS - 28:13

49

Ludovic Fabregas lobem pokonuje Sołdatenkę! (28:13)

48

Obrona Sołdatenki... twarzą. To musiało boleć! Nieskuteczny atak Białorusi w następnej akcji. (27:13)

47

Theo Derot znów w roli głównej. Jego gol, po nieudanej akcji Białorusi. (27:13)

46

Błyskawiczna odpowiedź Francji. Trafia Narcisse! (26:13)

46

Aleksiej Chadkiewicz w świetnej formie w drugiej połowie. Kolejne trafienie! (25:13)

45

Derot rzuca gola dla Francji! (25:12)

45

45. Boris PUCHOWSKI - 24:12

45

Piękna bramka Puchowskiego! Białoruś chyba skończy ten mecz z honorem. (24:12)

44

Dobija swój nieskuteczny rzut z karnego Chadkiewicz! Gol! (24:11)

44

Chadkiewicz nie rzuca gola z karnego, brawa dla Gerarda. Skuteczna interwencja. (24:10)

44

Rzut karny dla Białorusi. Wcześniej spisał się w bramce nie kto inny, jak Sołdatenko! (24:10)

44

Trafia ze skrzydła Baranow! (24:10)

43

Sołdatenko zatrzymuje Narcisse'a! (24:9)

43

"Białoruś, Białoruś" na trybunach :) (24:9)

42

42. Aleksiej CHADKIEWICZ - 24:9

42

Indywidualna akcja i trafienie Chadkiewicza! (24:9)

42

Ludovic Fabregas z pierwszą bramką w meczu! Bramka z koła! (24:8)

41

Chadkiewicz potężnie, ale niecelnie. (23:8)

41

Gerard znakomicie broni rzut Jurynoka! (23:8)

40

Nie klei się gra Francuzom. Jak na razie w drugiej połowie 3-3. (23:8)

40

Narcisse tylko w słupek! (23:8)

39

Titow kończy z karą 2 minut za faul na Fabregasie. (23:8)

Świetna interwencja Gerarda!

39

Kolejna kontra Białorusi! Tym razem górą Gerard! Jurynok trafia wprost w niego. (23:8)

38

Maksim Baranow z kontry! Stracił piłkę Kounkoud. (23:8)

37

Valentin Porte ukarany na 2 minuty. (23:7)

37

Theo Derot zdecydował się na rzut, nieudana akcja Francji. Piłka ląduje ponad bramką. (23:7)

36

36. Aleksiej CHADKIEWICZ - 23:7

36

Pod presją rzucał Chadkiewicz! Ale trafił! (23:7)

35

Broni Sołdatenko! Zatrzymany na skrzydle Guigou. (23:6)

34

Fantastyczna akcja Benoit Kounkouda! Wcześniej błąd popełnił Puchowski. Białorusini grają fatalnie. (23:6)

33

Przechwyt i bramka Kounkouda po kontrze! 18-latek z debiutanckim golem w tym turnieju! (22:6)

31

Tymczasem Gerard w bramce francuskiej z pierwsza interwencją! (20:5)

31

Trener Francji wpuszcza na drugą połowę młodzież. Derot czy Fabregas na boisku. (20:5)

31

Druga połowa rozpoczęta. (20:5)
Pogrom! Nokaut to zbyt łagodne określenie na to, co zobaczyliśmy w pierwszej połowie w Krakowie! Niesamowici Francuzi stracili tylko pięć goli przy zdobytych dwudziestu! Omeyer ze skutecznością około 70%, a Karabatić w ataku po prostu deklasuje! Jak będzie wyglądać druga połowa? Czy Białorusini choć odrobinę wezmą się w garść?

30

Pierwsza połowa skończona. (20:5)

30

Nikulenko w poprzeczkę. (20:5)

29

Nikola Karabatić 9/9! Niesamowite! (20:5)

29

Omeyer z 10 interwencją na 15 rzutów. Szyłowicz bez gola tym razem. (19:5)

28

Kounkoud z prawego skrzydła nie trafia! Sołdatenko odbija rzut 18-latka. (19:5)

28

Narcisse do Luki Karabaticia na koło! Bramka drugiego z Karabaticiów. (19:5)

27

Nikulenko trafia! Wreszcie! (18:5)

26

26. Daniel NARCISSE - 18:4

26

Narcisse zawieszony w powietrzu! Piękny rzut zakończony bramką! (18:4)

25

Nikulenko oddał dość heroiczny rzut. Dla Omeyera to bułka z masłem! (17:4)

24

Trafia Remili po długiej akcji swojego zespołu. (17:4)

23

Żelazna obrona francuska. Rzut Prakapenii zablokowany. (16:4)

22

22. Nikola KARABATIĆ - 16:4

22

Ależ akcja! Guigou fenomenalnie do Karabaticia! Ten tylko lekko wtrącił piłkę do siatki! WOW! (16:4)

22

Nieźle wszedł w mecz Narcisse! Gol! Białoruś nie może znaleźć sposobu na Omeyera. (15:4)

21

Daniel Narcisse rzuca kolejną bramkę dla swojego zespołu. Narcisse zmienił Nyokasa w składzie. (14:4)

20

Abalo fauluje w ataku. W odpowiedzi rzut Kulesza i obrona Omeyera! (13:4)

19

Przestrzelił Kulesz! Obok bramki. (13:4)

19

Czas dla trenera Szewcowa. (13:4)

19

19. Nikola KARABATIĆ - 13:4

19

Cóż z tego... Szybka strata Białorusi i kolejne trafienie Nikoli Karabaticia! (13:4)

19

Rzut Nyokasa zatrzymany! Sołdatenko w bramce. (12:4)

18

Znów Omeyer! Rzucał Kulesz. (12:4)

17

Guigou trafia z karnego! (12:4)

16

Kartka dla Kulesza! Rzut karny po faulu na Sorhaindo. (11:4)

Ależ marnuje okazję Remili!

16

Remili sam na sam z Sołdatenką! Górą bramkarz Białorusi! (11:4)

15

Babiczew po tej akcji skończył z kartką. (11:4)

15

Cedric Sorhaindo z koła! Świetnie rozegrali to Francuzi. (11:4)

14

14. Siergiej SZYŁOWICZ - 10:4

14

Fantastyczna bramka Szyłowicza! Potężna bomba w górny narożnik bramki. (10:4)

14

Pierwsza bramka w turnieju Remiliego! (10:3)

13

Remili bez gola! Broni Sołdatenko! Wciąż Francja. (9:3)

13

Po raz kolejny Omeyer! 5/8 skuteczności w bramce! Tym razem zatrzymany Szyłowicz. (9:3)

12

12. Nikola KARABATIĆ - 9:3

12

Nikola Karabatić z kontry! (9:3)

12

Wykluczenie dla Luki Karabaticia za faul na Puchowskim. Od rzutu wolnego Białoruś. (8:3)

11

11. Nikola KARABATIĆ - 8:3

11

Piąty rzut, piąty gol Nikoli Karabaticia! Wcześniej skuteczna interwencja Omeyera, który wybronił rzut Rutenki. (8:3)

10

Pewnie z 7. metra Kentin Mahe! (7:3)

10

Remili wywalczył rzut karny. (6:3)

9

Na złą akcję Remiliego golem odpowiada Puchowski! (6:3)

9

Rutenka na koło, skąd trafia Maksim Babiczew! (6:2)

9

Czas dla Białorusi. Chyba w złym momencie, bo tuż przed końcem akcji. (6:1)

8

Mahe trafia z kontry! Bezradni w ataku Białorusini. (6:1)

8

To jest mecz Karabaticia! Czwarta bramka! (5:1)

7

W końcu gol dla Białorusi! Puchowski z karnego! (4:1)

7

Luka Karabatić z karta. Karny dla Białorusi! (4:0)

7

Valentin Porte z karą dwóch minut. Faulował Puchowskiego. (4:0)

6

Znów Białoruś nie rzuca na bramkę. Złe podanie do koła. Z kolei na koło dobrze zagrali Francuzi. Gol Sorhaindo! (4:0)

5

Strata Rutenki i znów Karabatić! Niesamowity początek Francuza. (3:0)

5

Kontra Francji i kolejne trafienie Nikoli Karabaticia! (2:0)

4

Gol! Nikola Karabatić rozpoczyna ten mecz bramką! (1:0)

3

Pojedynek bramkarzy! Rutenka zatrzymany przez francuskiego bramkarza! Omeyer nie ustępuje białoruskiemu vis'a vis. (0:0)

2

Żółta kartka dla Kentina Mahe. (0:0)

2

Sołdatenko z trzecią interwencją. Najpierw powstrzymany Nyokas, a następnie Porte! (0:0)

1

Tym samym odpowiada Omeyer! Ładna akcja Puchowskiego, ale bez bramki! (0:0)

1

Sołdatenko broni rzut Abalo! (0:0)

1

Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

Francja: Gerard, Omeyer – Kounkoud, Porte, Derot, Fabregas, L. Karabatić, Guigou, Sorhaindo, Nyokas, Remili, Narcisse, Honrubia, N. Karabatić, Mahe, Abalo.

Białoruś: Sołdatenko, Kiszow – Karalek, Titow, Prakapenia, Baranow, Jurynok, Pocykailik, Szyłowicz, Nikulenko, Rutenka, Puchowski, Chadkiewicz, Babiczew, Kulesz, Browka.

Sędziowie: Główni: Michael Johansson, Jasmin Kliko (SWE) Delegat: Wolfgang Gremmel (GER) Obserwator: Sotiris Migas (GRE).
Zapowiada się ciekawe widowisko, Francja na pewno będzie chciała zmazać plamę po ostatnim meczu z Polską, gdzie Mistrzowie Świata, Europy i Olimpijscy dostali lekcję dobrej piłki ręcznej, natomiast Białoruś, aby mieć jakiekolwiek nadzieję na półfinały, które odbędą się pod koniec Stycznia muszą powalczyć o zwycięstwo.
Białoruś

Białorusini mimo dwóch porażek w grupie „B”, która rozgrywana była w Katowickim Spodku awansowali dalej, lecz mają znikome szanse na kolejny etap tych rozgrywek. Na swojej drodze nasi wschodzi sąsiedzi napotkali Chorwację, która gładko wygrała 27:21, potem po dramatycznym spotkaniu podopieczni Iouriego Chevtsova wygarnęli dwa punkty Islandii w rezultacie 39:38, aby na sam koniec ulec Norwegii 27:29. Co prawda wszystko może się zdarzyć, ale biorąc pod uwagę wyniki z grupy mało kto postawiłby pieniądze właśnie na Białoruś. Polska zmierzy się z nimi w najbliższą sobotę. Relacja oczywiście na naszym portalu.

Francja

Francuzi rozegrali całkiem przyzwoite trzy spotkania w grupie „Polskiej”, dwa mecze zakończyły się gładkim zwycięstwem, z Macedonią (30:23), natomiast z Serbią (36:26). „Trójkolorowi” mieli chrapkę na komplet punktów w tej fazie turnieju, ale na ich drodze stanęła reprezentacja Polski, która bardzo szybko sprowadziła Nikole Karabitća i spółkę na ziemię i pokazała co znaczy Polska moc i doping biało-czerownych kibiców, od samego początku do końca. Tym samym Francja z wychodząc z drugiego miejsca zgarnęła do kolejnego etapu dwa punkty i zajmuje w tym momencie czwarte miejsce za Polską (4.pkt), Norwegią (4.pkt) i Chorwacją (2.pkt – lepszy stosunek bramek).

Serdecznie zapraszamy na pierwsze spotkanie Rundy Głównej, w której zmierzą się zespoły Francji oraz Białorusi. Przed nami bardzo ciekawe widowisko, które odbędzie się w Tauron Arenie Kraków.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:15.