Paris Saint-Germain – Toulouse FC

2:1

finał (0:1)

19.01.2016, 21:00 • Parc des Princes, Paryż • Kamil Marut (@K_Marut)

Po bardzo dobrym spotkaniu Paris Saint Germian pokonuje Toulouse 2:1. Pozycja ligowa obu zespołów w tym starciu nie miała znaczenia. Goście potwierdzili dobrą formę po przerwie zimowej i podobnie jak przed trzema dniami postawili im twarde warunki. Ponownie jednak o jednobramkowej wygranej gospodarzy decyduje gol Ibrahimovica. To Paryżanie dzięki niemu awansują do ćwierćfinału Pucharu Francji! (22:54:24)

90+5

90+4

Goście mieli jednak jeszcze szansę! Po szybkim natarciu na lewej stronie szesnastki znalazł się Doumbia oddał uderzenie po długim rogu, jednak minimalnie obok bramki !

90+3

Gospodarze się jednak doskonale bronią. Utrzymują ciężar gry w środku pola.

90

Arbiter dolicza 4 minuty do regulaminowego czasu gry. Goście mają jeszcze szansę.

89

89. Ibrahimović (PSG)

89

Gol dla PSG!
Strzelcem bramki ZLATAN IBRAHIMOVIC.

I jednak mamy rozstrzygnięcie w regulaminowym czasie gry! ZLATAN IBAHIMOVIC nie zawodzi! Pewnie wykorzystuje jedenastkę!

89

Z decyzją tą nie mógł pogodzić się Regattin. Dał temu wyraz w ostrych protestach. Arbiter nie pozwala na takie praktyki i kara go żółtym kartonikiem.

88

88. Spajić (TOU)

88

I niesamowite! Gospodarze wywalczają RZUT KARNY!

Po centrze z lewego skrzydła futbolówkę wypiąstkował Goicochea, dopadł jednak do niej w szesnastce Kurzawa. Tego podcina Spajic i arbiter bez cienia wątpliwości wskazuje na wapno!

85

PSG chce sprawę rozstrzygnąć w regulaminowym czasie gry. Naciska gości na ich połowie. Czy im się uda?

81

Już jesteśmy na drugiej stronie! Na 20 metrze znalazł się Lucas oddał mocne uderzenie, które z trudem odbija Goicochea!

79

79. Regattin o krok od fantastycznego trafienia:

79

Niesamowite! Gościom brakowało centymetrów by objąć prowadzenie! Regattin zobaczył wysuniętego z bramki Sirigu postanowił uderzyć z okolic środka boiska! Futbolówkę minęła Włoskiego golkipera, jednak również minimalnie prawy słupek!

76

PSG o krok od drugiego gola! Po prostopadłym zagraniu Di Marii w polu karnym do futbolówki dopadł Cavani miał przed sobą jedynie wychodzącego Goicochea uderza jednak wprost w niego i ten odbija futbolówkę!

74

Brzydki teraz faul Davida Luiza i mamy żółty kartonik.

73

Kolejna roszada wśród gości. W miejsce Braithwaite na boisku pojawia się Sirieix

72

I groźnie w polu karnym gości! Po centrze Di Marii z lewego skrzydła na długim słupku futbolówkę zgrywał Zlatan, na futbolówkę na 5 metrze nabiegał już Kurzawa próbował uderzenia szczupakiem w ostatniej chwili uprzedza go jeden z defensorów gości i wybija poza szesnastkę!

70

Napór PSG coraz mocniejszy. Gospodarze szukają zwycięskiego trafienia.

66

Roszada teraz w Toulouse. W miejsce Doumbi na boisku pojawia sie Didot.

65

I kilkadziesiąt sekund po wejściu Zlatan trafia do siatkI! Po centrze z wolnego uderzał Cavani futbolówkę odbił przed siebie Goicochea, dopadł do niej Ibra i wpakował do siatki! Arbiter dopatruje się jednak spalonego i nie uznaje gola! Jak pokazały powtórki Cavani był za linią defensywy gości.

64

Szkoleniowiec gospodarzy posyła na boisko swojego asa atutowego. W miejsce Lavezziego na boisku pojawia się Zlatan Ibrahimovic.
Pojawia się również inna gwiazda Paryżan Lucas, który zmienia Ongende.

62

Brzydki teraz faul Ninkova w środku pola i mamy kolejny żółty kartonik.

59

Goście próbowali wyjść z szybką kontrą. Przerwał ją faulem taktycznym Di Maria i zostaje ukarany przez arbitra żółtą kartką.

58

Kolejne dośrodkowanie z rożnego nie przynosi nic godnego uwagi.

57

Szybka kolejna próba PSG! Na prawej stronie znalazł się Cavani zagrał ładnie na 11 metr gdzie do futbolówki dopadł Di Maria oddał uderzenie, które jednak rykoszetem odbija się od jednego z defensorów gości i leci tuż obok bramki!

56

Z kornera nie wynika tym razem nic ciekawego.

55

Gospodarze idą za ciosem. Di Maria zagrał na lewą stronę szesnastki do wbiegającego z lewej strony Kurzawy ten natychmiast odegrał na 5 metr gdzie czychał już Cavani, w ostatniej chwili futbolówkę przecina jednak jeden z defensorów gości i wybija ją na korner. Urugwajski napastnik ze złości aż mocno kopnął słupek!

53

53. David Luiz (PSG)

53

Strzelcem bramki DAVID LUIZ.

PSG dopina swego! Mamy wyrównanie! Gospodarze wywalczyli na prawej stronie rzut rożny. Ładna centra z niego, w polu karnym do futbolówki dopada DAVID LUIZ i świetnym mocnym uderzeniem głową pakuje ją do bramki!

52

Z niego uderzenie oddaje Di Maria trafia jednak w mur.

51

Odpowiada PSG i wywalcza na 25 metrze rzut wolny.

49

Po centrze z kornera ogromne zamieszanie w polu karnym ostatecznie jednak futbolówkę chwyta Sirigu.

48

48. Kapitalna interwencja Sirigu!

48

Podobnie jak w pierwszej połowie pierwsi do ataku ruszają po przerwie goście i byli o krok od drugiego gola! Znowu pokazuje się Moubandje! Przejął bezpańską piłkę przed polem karnym zszedł do środka i oddał mocne uderzenie z prawej nogi, który jednak fantastycznie wręcz na korner odbija jedną ręką Sirigu!

46

Obie ekipy już na murawie. Za moment początek drugiej połowy.
Po niezłej pierwszej połowie PSG przegrywa z Toulouse 0:1. Mamy więc jak na razie sensacje na Parc Des Princes. Goście dobrze zaczęli i objęli prowadzenie. Później zgodnie z planem przeważali już Paryżanie nie byli jednak w stanie doprowadzić do wyrównania. Dobrze w bramce gości spisywał się Goicochea. W drugiej połowie gospodarze z pewnością jednak zrobią wszystko aby odwrócić losy tego spotkania. Zapraszamy za kwadrans!

45

43

W końcówce pierwszej połowy Paryżanie wciąż nie odpuszczają i groźne uderzenie Kurzawy z 25 metra! Ładnie znowu jednak futbolówkę odbija Goicochea!

39

Szybkie ponowienie akcji przez gospodarzy. Z lewego skrzydła centrował Rabiot w polu karnym do futbolówki skakał Cavani nie sięgnął jej jednak i na korner wybija ją Yago.

39

Z niego nie wynika jednak nic godnego uwagi.

38

38. Ładne uderzenie Luiza i równie dobra interwencja Goicochey:

38

I blisko wyrównania! Z wolnego świetnie nad murem uderzył Luiz, równie dobrą interwencją popisuje się jednak Goicochea, który odbija futbolówkę na korner!

36

Będzie w końcu niezła okazja dla Paryżan. Yago brzydko fauluje tuż przed polem karnym Rabiota. Wolny z 20 metra.

32

Próbowali teraz prawą stroną. Tutaj znalazł się Rabiot ładnie zszedł do środka i zagrał prostopadle w szesnastkę w kierunku Cavaniego, orientują się w tym jednak defensorzy Toulouse i przecinają zagranie.

29

Paryżanie wciąż dominują na boisku, nie są jednak w stanie w tym momencie stworzyć żadnej dobrej okazji.

25

Po centrze z niego w polu karnym górą są jednak defensorzy Toulouse.

24

Kolejny atak PSG i wywalczają na lewym skrzydle rzut rożny.

21

Gospodarze wciąż w inicjatywie. W tym momencie nie są jednak w stanie stworzyć żadnej dobrej okazji.

16

PSG szuka wyrównania. Groźnie w polu karnym gości. Po ładnym górnym zagraniu futbolówka w szesnastce trafia do Cavaniego ten ładnie ją przyjmuje i już składał się od uderzenia gdy w ostatniej chwili futbolówkę wybijają mu defensorzy Toulosue!

13

PSG postanowiło szybko odpowiedzieć. Na 20 metrze piłka trafiła do Di Marii, ten oddał mocne uderzenie, które poleciało jednak obok bramki!

11

11. Moubandje (TOU)

11

Gol dla Toulouse!
Strzelcem bramki FRANCOIS MOUBANDJE.

Dobra postawa gości na początku spotkania przynosi efekt! Obejmują oni prowadzenie! Świetna akcja FRANCOISA MOUBANDJE zszedł z lewego skrzydła do środka i zagrał prostopadle w pole karne do Regattina ten znalazł się sam przed Sirigu i odegrał do wbiegającego lewego defensora Toulouse, który bez problemu umieścił futbolówkę w pustej bramce!

8

Odpowiadają goście! Ich dobra okazja! Na lewej stronie szesnastki znalazł się Pesic zagrał po ziemi na 5 metr gdzie do futbolówki dopadł Regattin oddał uderzenie po ziemi, które jednak wylądowało na bocznej siatce!

6

6. Szansa Cavaniego

6

Pierwsza dobra szansa gospodarzy! Po centrze z lewego skrzydła na 5 metrze do futbolówki dopadł Cavani oddał uderzenie, świetnie broni jednak Goicochea!

3

Po centrze z niego w polu karnym górą są jednak defensorzy PSG.

2

Pierwsi do ataku ruszają goście i wywalczają na lewym skrzydle rzut rożny.

1

Gospodarze w tradycyjnych granatowych strojach, Toulouse natomiast na biało.

1

Obie ekipy już na murawie. Za moment początek spotkania.
Znamy już składy w jakich wystąpią obie ekipy. Początek spotkania za około 20 minut. Bądźcie z nami!

Paris Saint-Germain FC: Sirigu – Van der Wiel, Kimpembe, D.Luiz (c), Kurzawa – Stambouli, Ongenda, Rabiot – Di Maria, Cavani, Lavezzi.

Toulouse FC: Goicochea- Blin, Spajic, Yago- Ninkov, Doumbia, Bodiger, Moubandje- Regattin, Pesic, Braithwaite

Rezerwowi: Vidal- Spano, Akpa- Akpro, Didot, Sirieix, Ben Yedder, Trejo

Sędziowie: T. Chapron-N. Henninot, D. Zitouni.
Podsumowując zapowiada się niezłe widowisko. Bez wątpienia faworytem jest PSG. Kurs na ich wygraną wynosi ledwie 1.24, podczas gdy na Touluse aż 11.5. Czy potwierdzi to się na murawie? Przekonamy się w wtorkowy wieczór. Początek spotkania o godzinie 21:00. Serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji z tego starcia na lajfy.com!
Zgoła odmiennie wygląda to w przypadku Touluse. Są na przedostatniej lokacie w tabeli z ledwie 20 oczkami na koncie. Po przerwie zimowej ich forma jednak wygląda nieźle. Najpierw ograli w lidze Reims na wyjeździe 3:1, następnie w Pucharze Ligi po pasjonującym widowisku i dogrywce ograli Olimpique Marsylie 2:1. Ostatnie wspomniane starcie z PSG również wyglądało przyzwoicie. Dopiero w 73 minucie Ibrahimovic zapewnił Paryżanom wygraną.
W Ligue 1 rzecz jasna zdecydowanie lepiej radzi sobie PSG. Jest liderem tabeli z 57 punktami na koncie i nad drugim Monaco ma aż 21 punktów przewagi! Mistrzostwo jest więc już pewne. Po przerwie zimowej prezentują wysoką dyspozycję ograli Bastie 2:0 i dzisiejszego rywala Touluse na ich boisku 1:0.
Oba zespoły przystąpiły do tegorocznej edycji Pucharu Francji od 4 rundy. PSG ograło na wyjeździe 1:0 ES Wasquehal, zaś Touluse rozbiło Entente S.S.G. 5:0.
Przed nami spotkanie 1/8 finału Pucharu Francji w którym Paris Saint-Germain FC podejmować będzie FC Toulouse.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.