Włoska Serie A

Genoa CFC – US Città di Palermo

4:0

finał (1:0)

17.01.2016, 12:30 • Stadio Comunale Luigi Ferraris (Genova) • Runda 20 • Mateusz Zając (@Zajcuu94)

Posiadanie piłki: 59 % : 41 %.
Strzały na bramkę: 10:4.
Strzały niecelne: 7:6.
Rzuty rożne: 1:2.
Spalone: 3:1.
Faule: 15:20. (14:26:50)
Koniec spotkania! Przepiękne widowisko na Stadio Comunale Luigi Ferraris dziś oglądali zgromadzeni na trybunach kibice! Małe światełko na odbicie się od dna ze strony Genoi. Przepiękne bramki, co następna to lepsza. W dużej mierze to wszystko było zasługą drugiej żółtej, a w rezultacie czerwonej kartki Anđelkovicia, ale to nie interes gospodarzy, którzy rozegrali naprawdę dobre zawody. Co do Palermo, dobra gra, dobre akcje, ale brakło wykończenia, które mogło pociągnąć grę dalej. To wszystko na dzisiaj z mojej strony, dziękuje ślicznie za śledzenie relacji i zapraszam po więcej! Tylko na Lajfy.com

90

90

Celi sprawdza zegarek i za chwilkę skończy ten pogrom!

89

Zmiana w drużynie Genoa CFC: z boiska schodzi Diego Perotti, na boisku pojawia się Panagiótis Tachtsídis.

88

88. Leonardo PAVOLETTI - 4:0

88

Gol dla Genoi!

Drugą w tym meczu bramkę zdobywa LEONARDO PAVOLETTI! Ale jaką?!!?! Przepiękne dośrodkowanie z prawej flanki trafia wprost na nogę Leonardo, który pokonuje Sorrentino! Cudnej urody bramka! Nożyce pierwsza klasa!

86

Dalekie dośrodkowanie na nogę Gilardino, ładnie jednak wszystko kasuje Izzo który jest dzisiaj bezbłędny.

85

Około pięć minut do zakończenia spotkania, Genoa prowadzi grę i ma chrapkę na jeszcze jedną bramkę w tym spotkaniu.

84

Palermo naprawdę prezentuje ładną, zgraną piłkę, ale w tym momencie tylko cud mógłby ich uratować z katastrofalnej pozycji.

83

Vázquez trzymał za koszulkę uciekającego Laxalta, Pan Celi odgwizdał faul i nie śpieszą się teraz gospodarze z egzekwowaniem.

82

Ładne dośrodkowanie, jednak nikt dobrze nie złożył się do strzału, wybicie poza pole karne i dobitka Morganella, które łatwo wyłapuje Perin.

81

Nic z tego, szybkie oddalenie zagrożenia przez Munoza, jeszcze Rigoni faulował Jajalo i będzie jeszcze jeden rzut wolny tym razem z prawej strony.

80

Z około 30. metrów Palermo zyskuje rzut wolny, dogodna sytuacja na zdobycie honorowego trafienia.

79

Perotti ładnie urwał się na lewej stronie i zagrał do Pavolettiego, jednak opóźnił całą akcję i ten drugi znalazł się na pozycji spalonej.

78

Gilardino znalazł trochę miejsca na lewej flance i z ostrego kąta oddał strzał, strzał rozpaczy i niestety dla gości nic z tego nie wyszło.

77

Zmiana w drużynie Genoa CFC: z boiska schodzi Tomás Rincón, na boisku pojawia się Blerim Džemaili.

76

Ależ piękna końcówka dla gospodarzy, którą tak naprawdę ufundował Anđelković i to do niego największe pretensje po spotkaniu będą mieli zawodnicy Palermo.

75

75. Tomás RINCÓN - 3:0

75

I jeszcze jeden!!! Ależ atmosfera na trybunach! Ansaldi kapitanie włączył się w atak obiegając z prawej flanki, zagrał płaskie podanie do TOMÁSA RINCÓNA, który przepięknym wykończeniem pakuje piłkę do siatki obok interweniującego Sorrentino.

74

Ansaldi ładnie dogrywał teraz w kierunku Perottiego, ładne przyjęcie przez Włocha, strzał i broni Sorrentino!

73

Żółtą kartkę otrzymuje Nicolás Burdisso (Genoa CFC).

72

I znów bliźniaczo podobna sytuacja jak chwilę temu! Pavoletti mógł zdobyć jeszcze jedną bramkę głową, ale tym razem się minimalnie pomylił!

71

71. Leonardo PAVOLETTI - 2:0

71

Game OVER! Przepiękna piłka z głębi pola od Izzo wprost na głowę LEONARDO PAVOLETTIEGO, który pokonuje Sorrentinto! Koniec emocji w tym spotkaniu, bynajmniej ze strony Palermo, Genoa się nakręca!

70

Hiljemark zagrywa z rzutu rożnego, ale szybkie wyjaśnienie i sunie kontra gospodarzy.

69

Zmiana w drużynie US Città di Palermo: z boiska schodzi Bryan Cristante, na boisku pojawia się Norbert Balogh.

68

Naprawdę niepotrzebnie tak ostro zrobiło się na murawie, okropne gwizdy, które przyćmiły dobrą atmosferę na trybunach.

67

Złe dośrodkowanie, który wbija główką Lazaar, jednak gospodarze ciągle w posiadaniu piłki.

66

Rzut wolny dla Genoi na prawej części boiska, dogodna sytuacja dla gospodarzy na podwyższenie prowadzenia w tym spotkaniu.

65

65. Siniša Anđelković (PLM)

65

Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymuje Siniša Anđelković (US Città di Palermo).

64

64. Tomás Rincón (JAN)

64

Zaostrzyła się gra, Anđelković wyleci z murawy po strasznie głupim faulu w obronie, całkowicie niepotrzebne zachowanie obrońcy Palermo.

63

Piękny indywidualny rajd Perottiego, zszedł w środek pola karnego i huknął po długim słupku, minimalnie obok bramki! Świetna sytuacja.

62

Gilardino wszedł na boisko i powinien być natychmiastowo ukarany żółtą kartką po tym jak popychał znajdującego się w posiadaniu piłki Capela. Nieładne zachowanie.

61

Zmiana w drużynie US Città di Palermo: z boiska schodzi Uroš Đurđević, na boisku pojawia się Alberto Gilardino.

60

Druga zmiana się szykuje, tym razem w ekipie gości, czekamy na roszady w składzie Palermo, które prezentuje się naprawdę dobrze i myślę, że coś ustrzeli dzisiaj.

59

Zmiana w drużynie Genoa CFC: z boiska schodzi Suso, na boisku pojawia się Diego Capel.

58

Żółtą kartkę otrzymuje Luca Rigoni (Genoa CFC).

57

Laxalt zdecydował się na indywidualną akcję, ale szybko został powstrzymany.

56

Suso ładnie dopatrzył Rincona, który z ostrego kąta pokusił się o strzał, który minął słupek bramki Sorrentino.

55

Kolejna groźna znów centra w pole karne, teraz z trudem wyłapuje Perin, groźnie się robi c minuty na minutę pod bramką Genoi.

54

Palermo radzi sobie w tym okresie gry dużo lepiej i kontrole w sumie przebieg spotkania, mimo tego, że przegrywa jedną bramką.

53

Hiljemark już któryś raz dzisiaj posyła piękne dośrodkowanie w pole karne miejscowych, ale obrona radzi sobie naprawdę wyśmienicie i oddala natychmiast zagrożenie.

52

Jajalo z ładną ruletką chciał ominąć jednego z zawodników Genoi, sędzia odgwizdał faul, ale całkowicie w drugą stronę, troszkę niezrozumiałe zachowanie arbitra.

51

Ansaldi skosił równo z trawą Morganellę, dziwne, że za to zagranie oby się bez upomnienia, ale no cóż gramy dalej. Palermo przy rozegraniu ataku pozycyjnego.

50

Rzut sędziowski i Palermo oddaje piłkę gospodarzom, brawa na trybunach i świetna atmosfera.

49

Pavoletti uderzony w twarz przed polem karnym Palermo przez Gonzáleza, który ma już żółty kartonik na swoim koncie, tym razem obyło się bez, bowiem nie było to celowe zagranie.

48

Edoardo Goldaniga posłał centrę w pole karne gospodarzy, ale nic z tego, brakło większej ilości zawodników Palermo. Wznawiać będzie Perin.

47

Palermo utrzymuje się przy piłce na prawej części boiska, automatycznie podwojenie, potrojenie krycia i jest efekt, Genoa zyskuje wrzut z autu.

46

Startujemy właśnie z drugą połową, kolejne 45. minut przed nami i czego sobie życzymy? Oczywiście emocji i bramek.

46

Pierwsza połowa zakończona, na tablicy wyników 1:0. Gospodarze w pierwszych minutach zaskoczyli Palermo i do końca już nie popełnili takiego błędu, który mógł skutkować utratą bramki. Spotkanie ma różne momenty, raz przeważa Genoa, a raz Palermo, jednak to gospodarze mieli do tej pory lepsze sytuacje na zdobycie bramki, która ustawiłaby mecz już do końca pod ich dyktando. Czekamy na drugą połowę, widzimy się za 15. minut! Bądźcie z nami.

45

45

Perotti popychał Hiljemarka w centralnej części boiska i Palermo zyskuje rzut wolny, za chwilkę koniec pierwszej połowy.

44

Aut dla gości na swojej połowie, w tej odsłonie chyba się już nic nie zmieni i oba zespoły zejdą do szatni z wynikiem 1:0 dla gospodarzy.

43

Bardzo ładnie Palermo teraz zagrało w obronie wprowadzając Pavolettiego w świetną pułapkę ofsajdową.

41

Hiljemark zagrał daleką piłkę w pole karne Genoi, znów dobrze na przedpolu w ogóle nie sprawdzany przez gości Perin.

40

Dośrodkowanie w pole karne Palermo i znów zrobiło się gorąco po świetnej główce Pavolettiego, któremu dzisiaj widocznie brakuje szczęścia w powietrzu!

39

Żółtą kartkę otrzymuje Giancarlo González (US Città di Palermo).

38

Ansaldi! Argentyńczyk przejął piłkę na 11. metrze do bramki Sorrentino i huknął! Trzeba było postawić na technikę, a nie na siłę, daleko ponad poprzeczką pofrunęła ta piłka!

37

Ależ szansa znów dla gospodarzy! Perotti świetnie centruje w pole karne Palermo, tam znalazł się Pavoletti, który złożył się do główki i bardzo mało brakło, a mielibyśmy 2:0!

36

Perotti ładnie podszedł pressingiem, zabrał piłkę obrońcy, przymierzył i uderzył, minimalnie obok bramki Sorrentino.

35

Michel Morganella dobrze urwał się z piłką prawą stroną boiska i uderzył w środek bramki, bez problemu interweniuje tym razem Perin.

34

Ręką pomagał sobie jeden z graczy Palermo i Pan Celi z sokolim okiem to wyłapał, rzut wolny dla gospodarzy, jeszcze około 10. minut do zakończenia pierwszej połowy.

33

Powinno być 2:0! Fenomenalną główką popisał się Izzo, ale znów na posterunku Sorrentino, który jest najjaśniejszą postacią w ekipie przyjezdnych.

32

32. Suso (JAN)

32

Suso kapitalnie przejmuje piłkę w polu karnym gości, ale jeszcze ładniejszą paradą popisuje się Sorrentino, który broni ten strzał z około 10. metrów, korner dla gospodarzy.

31

Pavoletti chciał uwolnić się sam z piłką i wejść w akcję indywidualną z Morganellą, lecz górą pomocnik Palermo w tej sytuacji.

30

Chwila przerwy w grze w tym kotle, a dokładnie w polu karnym Palermo ktoś zgubił buta, więc teraz poszukiwania jego właściciela.

29

Oh! Jak na zawołanie! Świetna sytuacja dla gospodarzy, Suso rozciągnął akcję na lewą flankę do Perottiego, a ten wbił futbolówkę w pole karne, świetnie broni Sorrentino.

28

Brak pociąga na bramkę w tym etapie gry, żadnych ładnych akcji nie oglądamy i chyba się to jak na razie nie zmieni.

27

Rigoni pociągał za koszulkę Jajalo i sędzia musiał odgwizdać faul na korzyść gości, nieładne zachowanie Włocha.

26

Lazaar posłał dalekie podanie w kierunku Đurđevića, świetnie jednak na przedpolu wyjściem popisał się Perin.

25

Suso znów w akcji z Perottim, tym razem jednak czujnie defensywa Palermo nie dała się nabrać na bliźniaczo podobną sytuację.

24

Aut na wysokości pola karnego Palermo dla miejscowych, nic jednak z tego nie wyszło i szybko od takiego samego wznowienia będą rozpoczynać przyjezdni.

23

Vázquez z kapitalnym indywidualnym rajdem w środku boiska minął interweniującego Rincona i oddał strzał z około 20. metrów, minimalnie przechodzi on obok słupka!

22

Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu, całkowicie się należała po wejściu od tyłu w nogi Laxalta, chwila przerwy w grze.

21

Żółtą kartkę otrzymuje Siniša Anđelković (US Città di Palermo).

20

Lazaar ładnie poszedł w samodzielny drybling i minął dwóch zawodników gospodarzy na prawej stronie, dobrze to wyglądało dopóki na jego drodze nie stanął Izzo i wyjaśnił sytuację.

19

Spokojnie toczy się teraz gra w środkowej części boiska, ani jeden, ani drugi zespół nie chce stracić bramki, Palermo pokazuje w tym momencie bardziej poukładany futbol, ale nic z tego nie wychodzi.

18

Vázquez faulował w ataku, taktycznie, ale zatrzymał tym samym groźną kontrę gospodarzy, która mogła zakończyć się golem, faulowany Ansladiego.

17

Daleka piłka w kierunku uciekającego Vázqueza, dobrym czytaniem gry wykazał się tym razem Izzo przecinając to podanie.

16

Dobra piłka w kierunku Perottiego, który jednak zdaniem arbitra liniowego znalazł się na pozycji spalonej, powtórki to potwierdzają, dobra reakcja asystenta.

15

Nic z tego, lekkie zamieszanie w polu karnym, ale radzi sobie we wszystkim obrona gospodarzy wybijając daleko futbolówkę.

14

Hiljemark wywlaczył rzut rożny i za chwilkę ten sam zawodnik wstrzeliwać będzie piłkę w pole karne przeciwnika.

13

Kolejna świetna sytuacja dla Palermo, znów strzał z dystansu, ale tym razem to Hiljemark próbował swoich sił, znów nic, ale mocno naciska raz po raz zespół gości.

12

Bardzo dobry strzał z dystansu Jajalo, który minimalnie przeleciał obok prawego słupka bramki Perina, mało brakło, a mielibyśmy wyrównanie.

11

Đurđević upada w polu karnym, ale nie ma mowy o spalonym, świetnie dzióbnął piłkę Burdisso, a następnie Perin wyjaśnia całą sytuację dalekim wybiciem.

10

Ładnie pogrywa Genoa w obronie jak i ataku niwelując wszelkie próby ataku pozycyjnego Palermo poprzez wyjście pressingiem.

9

Suso znów spróbował swoich sił, tym razem Hiszpan z dystansu pokusił się o strzał, ale piłka spokojnie wylądowała w rękach Sorrentino.

8

Diego Laxalt kapitalnie obsłużył dośrodkowaniem Perottiego, ale dobrze interweniuje Sorrentino, który od samego początku ma nie za łatwe zadanie w bramce.

7

Na ławce rezerwowych Palermo reprezentant Polski – Thiago Cionek, myślę, że przy tym wyniku będą znikome szansę na debiut w ekipie gości.

6

Świetne rozpoczęcie gospodarzy, przepiękna akcja i na pewno teraz dużo łatwiej będzie się grało na zielonej murawie, tymczasem faulował Đurđević w ataku i Genoa zyskuje rzut wolny na swojej połowie.

5

Suso tym razem faulował wychodzącego z kontrą jednego z zawodników przyjezdnych, tym razem bez kartonika, ale sędzia Celi upomniał dość mocno zdobywce jedynej bramki w tym spotkaniu.

4

4. SUSO - 1:0

4

Przepiękna kombinacyjna akcja przed polem karnym Palermo, cudownie klepką pograł Perotti wraz z SUSO, który świetnie wszedł w pole karne Palermo i wpakował piłkę do siatki.

4

Gonzalez długim penetrującym podaniem chciał odnaleźć kogoś z linii pomocy, nic z tego nie wyszło i Genoa spokojnie przejmuje piłkę, a dokładnie Ansaldi.

3

Na lewej stronie uruchomiony Laxalt, który powalczył przy linii bocznej z Goldanigą, aut dla Palermo, dobra interwencja defensora gości.

2

Spokojnie w posiadaniu piłki gospodarze, którzy zagrają dzisiaj w swoich standardowo czerwono-granatowych trykotach, natomiast Palermo białe, jednolite stroje.

1

Gospodarze będą rozpoczynać tą część spotkania, Genoa również jest faworytem tego spotkania, zobaczymy jak zakończy się to spotkanie, zaczynamy!

1

Oba zespoły już wychodzą na murawę Stadio Comunale Luigiego Ferrarisa, za chwilkę przywitanie kapitanów, zdjęcie pamiątkowe i zaczynamy pierwsza połowę.

Genoa CFC: Perin – Muñoz, Burdisso, Izzo – Ansladi, Rincón, Rigoni, Laxalt – Suso, Pavoletti, Perotti.

Rezerwowi: De Maio, Bruno Gomes, Gakpé, Marchese, Capel, Ntcham, Pandev, Lazović, Lamanna, Džemaili, Donnarumma, Tachtsidis

US Città di Palermo: Sorrentino – Goldaniga, González, Anđelković – Morganella, Hiljemark, Jajalo, Cristante, Lazaar – Vázquez, Đurđević.

Rezerwowi: Rispoli, Bolzoni, Trajkovski, Gilardino, Thiago Cionek, Brugman, Chochev, Quaison, Balogh, Maresca, Colombi, Pezzella

Sędziowie: Celi – Meli, Rocca – Di Fiore.
Zapraszamy na relację już od godziny 12:00 kiedy to udostępnione zostaną składy obydwu ekip. Czekamy i kibicujemy! Tylko z Lajfy.com.
Genoa CFC...

Gospodarze podobnie jak zespół Palermo w ostatniej kolejce odnieśli bardzo długo wyczekiwane zwycięstwo, bowiem od pięciu kolejek trwała niemoc ze strony Rossoblu, podopieczni Gian Piero Gasperiniego dość pewnie na wyjeździe zajmującą dwunaste miejsce w tabeli Atalante. Genoa w chwili obecnej okupuje pozycję niżej niż Palermo, czyli 17. miejsce z dziewiętnastoma punktami na swoim koncie.
Palermo...

Goście z Sycylii po dwóch porażkach w Serie A w końcu dali swoim kibicom w ostatniej kolejce trochę radości i nadziei na lepsze wyniki, bowiem na wyjeździe ograli 1:0 zajmującą ostatnie miejsce Veronę, która w tym sezonie dla lepszych ekip jest tak naprawdę drużyną do oddawania punktów. Dla Polaków wiadomością ostatnich dni jest transfer kadrowicza Adama Nawałki, czyli Thiago Cionka, który może przed Euro 2016 szlifować formę w Serie A co na pewno da wielkiego plusa kadrze jak i samemu zawodnikowi. Zespół prowadzony przez Fabio Vivianiego zajmuje w tym momencie 16. miejsce z dorobkiem 21. oczek.
Serdecznie zapraszamy na kolejne emocje związane z Włoską Serie A. Tym razem z ogromną przyjemnością poprowadzimy dla państwa spotkanie dwóch drużyn okupujących dolną strefę tabeli najwyższego poziomu rozgrywkowego we Włoszech. Już od godziny 12:30 Genoa CFC podejmie na własnym obiekcie US Città di Palermo.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:30.

4:0

finał (1:0)

Gole: 4. Suso, 71. Pavoletti, 75. Rincón, 88. Pavoletti

Kartki:   58. L. Rigoni (JAN), 73. Burdisso (JAN) – 21. Anđelković (PLM), 39. G. González (PLM)   65. Anđelković (PLM)

Strzały celne: 10:4. Strzały niecelne: 7:6. Rzuty rożne: 1:2. Spalone: 3:1. Foule: 15:20.

Genoa CFC: Perin – Muñoz, Burdisso, Izzo – Ansaldi, Rincón (77. Džemaili), L. Rigoni, Laxalt – Suso (59. Capel), Pavoletti, Perotti (89. Tachtsídis).
Zmiany: Lamanna, An. Donnarumma – De Maio, Gomes, Gakpé, Marchese, Capel, Ntcham, Pandev, Lazović, Džemaili, Tachtsídis.

US Città di Palermo: Sorrentino – Goldaniga, G. González, Anđelković – Morganella, Hiljemark, Jajalo, Cristante (69. Balogh), Lazaar – F. Vázquez, Đurđević (61. Gilardino).
Zmiany: Colombi – Rispoli, Bolzoni, Trajkovski, Gilardino, Cionek, Brugman, Čočev, Quaison, Balogh, Maresca, Pezzella.

Sędziowie: Celi – Meli, Rocca – Di Fiore