FC Lorient – AS Monaco

0:2

finał (0:0)

17.01.2016, 14:00 • Stade du Moustoir, Lorient • Runda 21 • Maciej Jędrzejczyk

Po zmianie stron niespodziewanie już w pięćdziesiątej trzeciej minucie na prowadzenie wyszli gospodarze za sprawą Lemara. Przy jego bramce przydała się technologia goal-line, dzięki której można było potwierdzić strzelca bramki. Niespełna cztery minuty później bezpośrednio z rzutu wolnego do siatki trafił Moutinho. Do końca spotkania nie było już żadnych groźniejszych akcji obu ekip. Dzięki temu zwycięstwu Monaco awansuje na pozycję wicelidera Ligue 1.
Dziękuje za uwagę i zapraszam na pozostałe relacje na portalu LAJFY.COM! (15:52:30)

90+4

90+4

Rzut rożny dla Monaco, wybija Ndong.

90+4

Costa dośrodkowuje płasko w szesnastkę Lorient, wybija Toure.

90+3

W pole karne rywali z piłką wpada Coentrao, wypychany jednak obrońca gości niecelnie podaje do kolegi.

90+1

Atakują jeszcze gospodarze, do końcowej linii boiska schodzi Lavigne, który dośrodkowuje już zza linii. Od bramki zacznie Subasic.

90+1

Aż cztery minuty dolicza sędzia.

Mimo niekorzystnego wyniku, kibice gospodarzy głośno wspierają swoich ulubieńców.

84

Podanie do Pasalicia, ten schodzi do środka i oddaje strzał sprzed linii pola karnego rywali. Uderza prosto w środek bramki gdzie czekał już Lecomte.

83

Fofana odgrywa na skrzydle dwóch rywali, dośrodkowuje na drugi metr, tam bez kłopotów piłkę przejmuje Subasic.

82

Ograny zostaje Raggi, do pomocy miał obok siebie Fabinho, który wybija na aut.

81

Niecelne podanie do Lavigne, od bramki rozpocznie bramkarz Monaco.

78

Zmiana w drużynie FC Lorient: z boiska schodzi Yann Jouffre, na boisku pojawia się Maxime Barthelme.

77

Niecelnie wznawia grę Lecomte, jednak tylko na chwilę przejmują futbolówkę rywale.

77

Próba szybkiego odebrania piłki przez Lavigne, Bakayoko wycofuje do Subasicia.

75

Zmiana w drużynie AS Monaco: z boiska schodzi Thomas Lemar, na boisku pojawia się Hélder Costa.

73

Dośrodkowanie z prawego skrzydła od Lavigne, niestety zrobił to za mocno i od autu goście.

73

Silva przy piłce, jednak lepiej ustawia się Guerreiro, którzy przejmuje futbolówkę.

70

Podanie do Lavigne, ten stara się uciec rywalom, jednak wybija mu piłkę Wallace.

69

Zmiana w drużynie AS Monaco: z boiska schodzi kontuzjowany Jérémy Toulalan, na boisku pojawia się Mario Pasalić.

67

Zmiana w drużynie FC Lorient: z boiska schodzi Walid Mesloub, na boisku pojawia się Valentin Lavigne.

66

Świetna piłka do Silvy, z bramki wychodzi Lecomte i zażegnuje niebezpieczeństwo.

66

Rzut wolny dla Lorient, źle zagrywa piłkę Jouffre, wybija Fabinho.

66

Żółtą kartkę otrzymuje Fábio Coentrão (AS Monaco).

64

Centra Moutinho, głową uderza Coentrao, niestety ponad bramką.

64

Dobrze Coentrao ucieka na skrzydle, wraca za nim Kone, jednak niecelnie dośrodkowuje obrońca Monaco i mamy rzut rożny.

63

Szybki atak Lorient, prostopadłe podanie Ndonga do Jeannota, przecina je Toulalan.

60

Głową z ostrego kąta na bramkę uderza Carrillo, dobrze broni Lecomte.

60

Zmiana w drużynie FC Lorient: z boiska schodzi Romain Philippoteaux, na boisku pojawia się Moryké Fofana.

59

Dalej atakują goście. Lewą flanką pędzi Silva, za nim wraca zawodnik gospodarzy, który wybija piłkę za boczną linię boiska.

57

57. João MOUTINHO - 0:2

57

Gol dla Monaco!
Rzut wolny dla gości, 20 metrów do bramki Lorient. Przy piłce ustawia się JOÃO MOUTINHO, który małymi kroczkami podbiega bo piłki i przenosi ją ponad murem prosto do siatki gospodarzy!

56

Wiatru w skrzydła nabrali gracze Monaco, przed polem karnym rywali faulowany Lemar.

53

53. Thomas LEMAR - 0:1

53

Świetne przerzucenie akcji do Lemara, ten uderza na bramkę, piłka odbija się od poprzeczki i wychodzi z bramki, do siatki wpakowuje ją jeszcze GUIDO CARRILLO. Jak pokazują powtórki bramka przyznana zostaje THOMASOWI LEMAR!

52

Traci futbolówkę Fabinho, po chwili naprawia swój błąd zawodnik gości.

52

Philippoteaux centruje w szesnastkę Monaco, po raz kolejny wybija Wallace.

51

Uderza Jouffre, prosto w Toulalana, ofiarnie blokującego strzał rywala.

50

Dobra akcja ofensywna gospodarzy, jednak niedokładnie piłkę przyjmuje jeden z zawodników Lorient w polu karnym przeciwników, wybija Wallace.

48

Kolejny stały fragment gry dla gości, tym razem rzut wolny. Dośrodkowuje Lemar, bez problemów przejmuje piłkę Lecomte.

48

Rzut rożny dla Monaco, dośrodkowanie z narożnika boiska wybija Bellugou.

47

Zablokowane dośrodkowanie Lemara przez Toure.

46

W miarę wyrównana pierwsza połowa spotkania, jednak minimalnie przeważali gospodarze, którzy kilkukrotnie zagrażali bramce Subasicia. Świetnie z woleja uderzał Jeannot w 25 minucie, ale dobrze bronił goalkeeper gości. Jeszcze przed przerwą z lewej nogi niespodziewanie strzał oddał Jouffre, lecz ponownie musiał uznać wyższość bramkarza rywali.

45+1

45+1

Jeszcze przed gwizdkiem sędziego z lewej nogi sprzed pola karnego uderza Jouffre, dobrze broni Subasic.

45+1

Traci piłkę Silva na korzyść Guerreiro.

45+1

O minutę pierwszą połowę przedłuża sędzia spotkania.

45

Świetne podanie do Carrillo, ten ucieka rywalom i oddaje strzał na bramkę, doskonale broni Lecomte. Jednak na pozycji spalonej napastnik Monaco!

44

Moutinho rozciąga na prawe skrzydło do Raggi, ten dośrodkowuje w pole karne rywali, jednak nie ma tam żadnego z klubowych kolegów i wybijają gospodarze.

41

Sprzed szesnastki uderza Ndong, piłka trafia do Philippoteaux, jego centrę na piąty metr wybija Raggi.

40

Za zagranie ręką żółtą kartkę ogląda Jouffre.

38

Rzut wolny dla gospodarzy. Centra w pole karne Monaco, najwyżej wyskakuje Jouffre, kolejne dośrodkowanie, tym razem dobrze wybija Coentrao.

35

O piłkę walczy Conetrao z Jouffre, kopnął swojego rywala obrońca Monaco, który zwija się teraz z bólu.

32

Za mocne prostopadłe podanie do Meslouba, od bramki Subasic.

32

Odpowiadają gospodarze, centruje Gassama, głową wybija Toulalan.

31

Silva na prawej flance przy piłce, obiega go Raggi, podanie do obrońcy, który dośrodkowuje w szesnastkę Lorient, wybijają gospodarze.

29

Żółtą kartkę otrzymuje Didier N'Dong (FC Lorient).

28

Zmiana w drużynie AS Monaco: z boiska schodzi kontuzjowany Nabil Dirar, na boisku pojawia się Bernardo Silva.

27

Philippoteaux podaje do uciekającego rywalom Guerreiro, ten posyła dośrodkowanie w pole karne przeciwników, kolejny raz dobrze zachowuje się Subasic.

27

W pojedynku na skrzydle Lemar z Guerreiro, na murawę pada zawodnik Monaco, jednak sędzia nie odgwizduje przewinienia.

25

Przerzucenie ciężaru gry do Jeannota na prawe skrzydło, ten sprzed szesnastki bez przyjęcia uderza z woleja, broni Subasic.

25

Lemar przy futbolówce, posyła podanie w pole karne przeciwników, ponownie dobrze broni Lecomte.

23

Dobre zagranie na dziesiąty metr do Jeannota, ten nieczysto trafia w piłkę i od bramki zacznie Subasic.

22

Ruszają z atakiem zawodnicy Monaco. Prawą flanką pędzi Dirar, bez problemów jego centrę wyłapuje Lecomte.

19

Prawym skrzydłem ruszają zawodnicy Lorient. Dośrodkowanie Jouffre'a w szesnastkę rywali, z bramki wychodzi Subasić, który przejmuje futbolówkę.

18

Rzut rożny dla gospodarzy, wybijają zawodnicy Monaco.

13

Lepiej ciałem gra Toure, który zastawił piłkę i nie pozwolił do niej dojść Lemarowi.

10

Do środka Moutinho z pierwszej piłki próbował zagrać pomocnik gości, jednak robi to niecelnie, przejmuje Lecomte.

9

9. Dobra akcja Lorient, niestety wyłapany spalony.

9

Przerzucenie ciężaru gry na skrzydło do Coentrao, świetnie w defensywie popracował Ndong, który odebrał piłkę.

8

Fatalnie w defensywie zachowali się piłkarze Monaco, bramkę zdobywa zawodnik gospodarzy, jednak sędzia odgwizduje pozycję spaloną.

7

Ładnie w akcję włączył się Bakayoko, jednak za długo zwlekał z podaniem i stracił piłkę przez polem karnym rywali.

5

Dośrodkowanie od Philippoteaux na piąty metr do Jeannota, który niecelnie trafia w futbolówkę. Od bramki rozpocznie Subasic.

3

W pojedynku jeden na jeden Conetrao z Kone, górą zawodnik gospodarzy.

2

Szybko ruszają gospodarze, przerywa akcję Lorient Wallace.

2

W narożniku boiska ustawia się Lemar, piłkę po jego dośrodkowaniu wyłapuje Lecomte.

1

Pierwsza akcja gości, rzut rożny wywalczył Dirar.

1

FC Lorient: Lecomte – Gassama, Koné, Z. Touré, Guerreiro – N'Dong, Bellugou, Mesloub – Jouffre (C), Jeannot, Philippoteaux.
Rezerwowi: Chaigneau – Le Goff, Barthelme, Lavigne, Abdullah, Karamoko, Fofana.

AS Monaco: Subašić – Fabinho, Wallace, Raggi, Coentrão – Toulalan (C), Moutinho – Dirar, Lemar, Bakayoko – Carrillo.
Rezerwowi: Nardi – Pasalić, Chaïbi, Lottin, B. Silva, Bahlouli, Costa..
W zeszły weekend zawodnicy z Księstwa na własnym stadionie podejmowali drużynę Ajaccio. Już w dziewiątej minucie dzięki Boutaibowi na prowadzenie wyszli goście. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy prowadzenie podwyższył Tshibumbu. Po zmianie stron szybko za odrabianie strat wzięli się gospodarze. W pięćdziesiątej pierwszej minucie sędzia wskazał na wapno. Rzut karny pewnie wykorzystał Fabinho. Dwadzieścia minut później świetne podanie od Coentrao dostał doświadczony Carvalho, który umieścił futbolówkę w siatce i wyrównał stan spotkania.
Natomiast zespół gości w tabeli zajmuje czwarte miejsce, mając na swoim koncie trzydzieści trzy punkty. W dwudziestu rozegranych meczach udało im się odnieść osiem zwycięstw i dziewięć remisów. Co ciekawe drużynie Monaco bliżej jest do strefy spadkowej, nad którą mają przewagę dwunastu oczek, niż do lidera tabeli PSG, mającego na koncie pięćdziesiąt siedem punktów.
W ostatnim spotkaniu drużyna Lorient odbyła podróż do Rennes, by na Roazhon Park zmierzyć się z miejscową drużyną. Od początku spotkania było pełno emocji, już w czwartej minucie piłkę do własnej siatki skierował Diagne. Niecałe dwadzieścia minut później prowadzenie gości podwyższył Waris. Kibice Lorient byli już pewni, że z łatwością przywiozą dzisiaj do domu trzy oczka. Jednak w trzydziestej piątej minucie bramkę kontaktową zdobył Dembele, a jeszcze przed przerwą wyrównał Boga. Po zmianie stron więcej strzałów oddała drużyna gospodarzy, jednak mecz zakończył się wynikiem 2:2.
Gospodarze w obecnej kampanii zajmują dziesiąte miejsce w tabeli z dorobkiem dwudziestu siedmiu punktów. Dotychczas zdołali wygrać sześć spotkań, dziewięć meczy zakończyło się remisem, a pięciokrotnie zawodnicy Lorient musieli uznać wyższość rywali. Nad strefą spadkową mają sześć oczek przewagi.
Zapraszam na relację z dwudziestej pierwszej kolejki Ligue 1 ze spotkania pomiędzy Lorient a Monaco. Mecz odbędzie w najbliższą niedzielę na Stade du Moustoir, a początek zaplanowany jest na godzinę 14:00.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:00.