17.01.2016, 17:15 • Britannia Stadium, Stoke-on-Trent • Runda 22 • Jarek

Spotkanie pomiędzy Stoke City a Arsenalem właśnie dobiegło końca! Niestety, na Britannia Stadium nie doczekaliśmy się bramek, choć na brak emocji nie mogliśmy narzekać. Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam na kolejne, tylko na Lajfy.com! (19:07:10)

90+3

90+2

Walters złapany przez defensorów Arsenalu w pułapkę ofsajdową. Od rzutu wolnego blisko własnego pola karnego wznowią grę przyjezdni.

90+1

Zmiana w drużynie Arsenal F.C.: z boiska schodzi Alex Oxlade-Chamberlain, na boisku pojawia się Calum Chambers.

90+1

Trzy minuty dłużej potrwa to spotkanie.

90

Oblężenie bramki Arsenal trwa! Po strzale Waltersa z linii bramkowej piłkę głową wybijał jeden z obrońców drużyny gości!

89

Po ogromnym zamieszaniu w polu karnym Arsenalu piłka spada przed pole karne, gdzie na strzał zdecydował się Whelan. Jego próba została zablokowana przez jednego z defensorów.

88

Zmiana w drużynie Stoke City F.C.: z boiska schodzi Ibrahim Afellay, na boisku pojawia się Marco van Ginkel.

87

Zmiana w drużynie Stoke City F.C.: z boiska schodzi Marko Arnautović, na boisku pojawia się Charlie Adam.

86

Podopieczni Arsene'a Wengera długo wymieniają się teraz podaniami na połowie rywali, ale nie bardzo mają pomysł na sforsowanie defensywy Stoke.

85

Campbell miał znakomitą okazję do zdobycia bramki, ale po przełożeniu sobie futbolówki na lewą nogę spudłował!

84

Johnson zdecydował się na strzał z większej odległości, ale po jego płaskim uderzeniu piłka poszybowała obok bramki.

83

Arnautović ucierpiał w starciu z rywalem na połowie Arsenalu, jednak arbiter nie dopatrzył się przewinienia.

82

Długo budowali swoją akcję blisko pola karnego rywali Kanonierzy, ale w końcu zostali zmuszeni do wycofania się.

81

Do końca spotkania pozostało jeszcze dziesięć minut. Coraz większą przewagę osiągają miejscowi i to oni są bliżej zdobycia zwycięskiego gola.

80

Pieters nieprzepisowo zaatakował Campbella w środkowej strefie boiska i arbiter podyktował rzut wolny dla Arsenalu.

78

Zbyt głębokie dośrodkowanie Campbella ze stałego fragmentu gry i bramkarza Stoke nie miał najmniejszych kłopotów z wyłapaniem futbolówki.

77

Koscielny nieprzepisowo walczył o piłkę na połowie rywali i arbiter słusznie zdecydował się na podyktowanie Stoke rzutu wolnego.

75

Seria kornerów dla Arsenalu, ale cały czas niezwykle dobrze w defensywie spisują się podopieczni Marka Hughesa.

74

Bellerin wbiegł z futbolówką w pole karne rywali, ale ostatecznie zdołał wywalczyć dla swojego zespołu jedynie rzut rożny.

73

Giroud próbował zza pola karnego zaskoczyć golkipera rywali, ale jego strzał został zablokowany przez dobrze ustawionych defensorów Stoke.

72

Zmiana w drużynie Arsenal F.C.: z boiska schodzi Theo Walcott, na boisku pojawia się Alex Iwobi.

71

Póki co przy futbolówce minimalnie częściej znajdują się miejscowi. Statystyka posiadania piłki prezentuje się następująco: 52% – 48% na korzyść miejscowych.

70

Płaskie zagranie ze skrzydła w pole karne Stoke, ale piłkę bez większych problemów przechwytuje jeden z obrońców drużyny gospodarzy.

69

Sygnalizowali zagranie piłki ręką Olivera Giroud w polu karnym Arsenalu zawodnicy Stoke, ale Craig Pawson pozostał niewzruszony.

68

Zablokowane uderzenie Waltersa i gospodarze wznowią grę od rzutu rożnego.

66

Świetny indywidualny rajd Joselu, a następnie trudne do obrony uderzenie na bramkę Arsenalu! Tam jednak po raz kolejny zachował się Petr Cech, który sparował piłkę na rzut rożny.

65

Dośrodkowanie z narożnika boiska nie przyniosło gospodarzom wymiernych korzyści, ale Stoke cały czas w ataku.

64

Zmiana w drużynie Stoke City F.C.: z boiska schodzi Bojan Krkić, na boisku pojawia się Mame Diouf.

64

Kolejna groźna centra w pole karne Arsenalu, ale jeden z obrońców zdołał wybić futbolówkę głową na rzut rożny.

63

Miejscowi wznowią grę od wrzutu z autu na wysokości linii środkowej boiska.

61

Kolejny zawodnik Arsenalu faulowany w środku pola, nieciekawy fragment gry obserwujemy na Britannia Stadium.

60

Pieters przewracał jednego z rywali w okolicach linii środkowej boiska i rywale wznowią grę od rzutu wolnego.

59

Kanonierzy próbowali przeprowadzić akcję ofensywną, ale po raz kolejny im się to nie udało.

57

Po dośrodkowaniu z narożnika boiska bliski zdobycia gola był Shawcross, ale po jego uderzeniu głową piłka minimalnie minęła słupek!

56

To powinien być gol dla Stoke! Znakomitą kontrę wyprowadzili miejscowi! Potężne uderzenie z szesnastego metra oddał Joselu, ale fantastyczną parada popisał się Cech. Chwilę później golkiper Arsenalu wyśmienicie interweniował również przy dobitce!

55

Jeden z zawodników gospodarzy złapany w pułapkę ofsajdową, ale napór miejscowych trwa w najlepsze.

53

Cech znakomicie wypiąstkował piłkę po kąśliwym dośrodkowaniu Bojana Krkicia.

52

Giroud fenomenalnie zagrał między obrońców do Walcotta, którego jednak w ostatniej chwili powstrzymał Wollscheid.

51

Giroud był popychany w szesnastce Stoke i upadł na murawę, ale sędzia nie zdecydował się na odgwizdanie faulu.

50

Shawcross nieprzepisowo walczył o piłkę w polu karnym Kanonierów i arbiter zdecydował się na podyktowanie gościom rzutu wolnego.

49

Po zablokowanym dośrodkowaniu Joselu gospodarze wznowią grę od rzutu rożnego.

48

Dobrze zapowiadająca się akcja miejscowych przerwana przez arbitra. Jak się okazuje, w momencie podania na pozycji spalonej znajdował się Joselu.

47

Fantastyczna interwencja Butlanda! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzał głową oddał Giroud, ale na posterunku był golkiper gospodarzy!

46

Żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na przeprowadzenie zmiany w swoim zespole w trakcie trwania przerwy.

46

Do przerwy bez bramek na Britannia Stadium! Obie drużyny miały swoje akcje, ale póki co musieliśmy obejść się smakiem. Miejmy nadzieję, że w drugiej części zawodnicy bardziej wyregulują celowniki i doczekamy się goli. Na kolejną odsłonę tego widowiska wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

45+1

45

Jedną minutę dłużej potrwa bieżąca część spotkania.

44

Spóźnione wejście Arnautovicia, który zaatakował rywala w nogi. Arbiter odgwizduje przewinienie, ale obyło się bez indywidualnej kary dla piłkarza Stoke.

42

Giroud dośrodkował piłkę w szesnastkę rywali, ale lepiej ustawieni byli defensorzy Stoke, którzy przejęli futbolówkę.

41

Chamberlain powalony na murawę na połowie rywali. Arsenal znów szybko wznawia grę, ale nie bardzo ma pomysł na kontynuowanie akcji.

39

Goście mają obecnie problem z opuszczeniem własnej połowy boiska. Bardzo mądrze w dzisiejszym spotkaniu grają miejscowi.

38

Miejscowi będą wznawiać grę od wrzutu z autu na wysokości pola karnego londyńczyków.

37

Monreal przewracany na własnej połowie boiska i arbiter bez wahania zdecydował się na podyktowanie gościom rzutu wolnego.

35

Bojan Krkić oddał mocne uderzenie zza pola karnego, ale piłka poszybowała w bezpiecznej odległości od bramki Arsenalu.

34

Obrońcy Arsenalu wybijają piłkę po dośrodkowaniu z prawego skrzydła, ale rywale cały czas w natarciu.

33

Bardzo groźna akcja gospodarzy przerwana przez arbitra. W momencie podania na pozycji spalonej znajdował się Arnautović.

32

Zbyt mocne podanie z głębi pola do Campbella, który nie zdołał opanować futbolówki i ta wyszła poza linię końcową.

31

Ponownie weszliśmy w okres gry, w którym przeważają przyjezdni. Czy Arsenal zdoła zdobyć gola jeszcze przed przerwą? Pozostał kwadrans.

29

Po dośrodkowaniu z narożnika boiska piłka spadła pod nogi Chamberlaina. Gracz Arsenalu oddał mocne, płaskie uderzenie. Piłka odbiła się od jednego z zawodników gości i mogła zmylić Butlanda, ale poszybowała obok bramki.

28

Po ogromnym zamieszaniu w polu karnym miejscowych Kanonierzy wznowią grę od rzutu rożnego.

27

Szarża Oxlade-Chamberrlaina przerwana czystym wślizgiem przez jednego z zawodników gospodarzy. Kanonierzy domagali się rzutu wolnego, ale gwizdek arbitra milczał.

25

Dobry pomysł z prostopadłym zagraniem w pole karne Arsenalu miał Afellay, ale zabrakło precyzji i piłka wyszła poza plac gry.

24

Jeden z Kanonierów przewracany w środku pola. Goście szybko wznowili grę, ale po chwili utracili futbolówkę.

23

Przyspieszyli tempo gry piłkarze obu drużyn. Miejmy nadzieję, że kolejne minuty przyniosą takie akcje, jak te sprzed chwili!

21

Szybko odpowiadają goście! Campbell zagrał w pole karne do Giroud, który jednak przegrywa pojedynek sam na sam z bramkarzem rywali!

20

Ależ było groźnie! Na uderzenie z dystansu zdecydował się Afellay, a po jego płaskim strzale piłka minimalnie minęła słupek Kanonierów!

19

Goście zmuszeni do powrotu pod własne pole karne. Coraz większa przewaga miejscowych, którzy grają bez jakichkolwiek kompleksów.

17

Po kolejnej źle wykończonej akcji przez gospodarzy Petr Cech wznowi grę z piątego metra. Daleki wykop czeskiego golkipera.

16

Zbyt mocne podanie z głębi pola w szesnastkę do Arnautovicia i futbolówkę przechwycił golkiper Arsenalu.

15

Pierwszy kwadrans gry już za nami! Początek spotkania należał do Kanonierów, ale teraz goście wyglądają na nieco zagubionych.

14

Petr Cech bez większych kłopotów wyłapał piłkę po niezbyt udanym dośrodkowaniu w pole karne Arsenalu.

13

Obecnie dłużej przy piłce utrzymują się gospodarze. Podopieczni Marka Hughesa utrzymują futbolówkę na własnej połowie boiska.

11

Na strzał zza pola karnego zdecydował się Arnautović, ale ta próba z pewnością nie należała do udanych. Z piątego metra zacznie Cech.

9

Dwa faule Ramseya w krótkim odstępie czasu. Musi uważać Walijczyk, aby w głupi sposób nie zostać ukaranym żółtą kartką.

8

Oxlade-Chamberlain został świetnie przypilnowany na prawym skrzydle przez Pietersa i grę od własnej bramki wznowi Butland.

7

Kanonierzy spokojnie wymieniają się podaniami na własnej połowie boiska. Rywale jak na razie nie decydują się na stosowanie wysokiego pressingu.

6

Dużo walki od pierwszych minut na murawie. Miejmy nadzieję, że żaden z zawodników nie skończy tego spotkania z kontuzją.

4

Przyjezdni wznowią grę od wrzutu z autu na wysokości własnego pola karnego.

3

Seria dośrodkowań w pole karne gospodarzy, ale póki co radzą sobie z tymi wrzutkami defensorzy Stoke.

2

Walcott ciągnięty za koszulkę na połowie rywali i arbiter bez wahania zdecydował się przerwać grę.

1

Piłkarze obu drużyn pojawili się już na murawie, spotkanie zaraz się zacznie!

Stoke City F.C.: Butland – Johnson, Shawcross (C), Wollscheid, Pieters – Whelan, Afellay – Walters, Krkić, Arnautović – Joselu.

Rezerwowi: Haugaard – Muniesa, Odemwingie, van Ginkel, Adam, Diouf, Crouch.

Arsenal F.C.: Čech – Bellerín, Mertesacker (C), Koscielny, Monreal – Flamini, Ramsey – Campbell, Oxlade-Chamberlain, Walcott – Giroud.

Rezerwowi: Ospina – Gabriel Paulista, Chambers, Gibbs, Arteta, Iwobi, Elneny.

Główny: Craig Pawson
Asystenci: Dave Bryan, Simon Long
Techniczny: Mike Dean.

Witam Państwa serdecznie! Spotkanie wystartuje za niecałe pół godziny, a my już niebawem zaprezentujemy Wam zestawienia obydwu zespołów. Zapraszam na relację!
Pierwszy gwizdek arbitra zaplanowany jest na godzinę 17:15. Składy obu drużyn podamy z trzydziestominutowym wyprzedzeniem. Zapraszam na wspólne emocje związane z angielskim futbolem!
Obie drużyny po raz ostatni mierzyły się ze sobą 12 września ubiegłego roku. W Londynie na The Emirates Stadium lepszy był Arsenal, który po golach Walcotta i Giroud pewnie wygrał 2:0.
Kanonierzy przed tą kolejką zajmowali pozycję lidera. Jeśli wygrają, również na nią wrócą. Ich największy obecni rywal, Leicester City, ponownie stracił punkty i Arsenal może powiększyć swoją przewagę nad nim. W wyścigu aktywnie udział bierze również Manchester City, który wczoraj rozgromił Crystal Palace 4:0.
Gospodarze w obecnym sezonie spisują się nadzwyczaj dobrze. Piłkarze Stoke zwyciężyli dziewięć spotkań, pięć zremisowali i odnieśli siedem porażek. Obecnie z dorobkiem 32 punktów plasują się na siódmej lokacie.
Serdecznie zapraszam Państwa na mecz 22. kolejki angielskiej Premier League. Na Britannia Stadium miejscowe Stoke City podejmie Arsenal Londyn.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:15.