Angielska Premier League

Leicester City – A.F.C. Bournemouth

0:0

finał (0:0)

02.01.2016, 16:00 • King Power Stadium, Leicester • Runda 20 • Jarek Jurkiewicz (@JarekJurkiewicz)

Dziękuje bardzo za spędzenie tych dwóch godzin naprawdę dobrej angielskiej piłki zapraszając na pojedynek o 18:30 Watford – Manchester City, który przez wielu uważany jest za hit tej kolejki w Premier League. (17:59:29)
W drugiej połowie ujrzeliśmy spotkanie, które mogłoby posłużyć do napisania scenariusza filmu z kategorii dramaty. W 58 minucie mieliśmy najważniejszą sytuację w tym meczu.Plac gry za czerwoną kartkę opuścił Francis, a karnego obronił Artur Boruc, który został bohaterem dzisiejszego widowiska pokazując, że należy się z nim liczyć przy wyborze kadry na Euro 2016. Dla "Lisów" jest to na pewno strata punktów co spowodowało, że samodzielnym liderem jest w tej chwili Arsenal Londyn.

90+5

90+4

Centra z lewej strony boiska i pewnie piłkę chwyta nasz rodak.

90+3

Teraz szansę na dogodną okazję mieli zawodnicy Bournemouth, ale nie zrozumieli się Stanislas z Murrayem i zaprzepaścili szansę na kontrę.

90+3

Daleka piłka posłana w kierunku Murraya, który nie jest w stanie dojść do piłki.

90+1

W polu karnym po walce bark w bark upada Vardy i sędzia nie dyktuje rzutu karnego. Arbiter spotkania jest w tym momencie wrogiem numer jeden wśród kibiców "Lisów".

90

Cztery dodatkowe minuty szans na zwycięstwo dla Leicester i dokładnie tyle samo czasu dla graczy gości, dla których będzie to trwało całą wieczność.

89

Do futbolówki podszedł Fuchs i wykonuje w takim momencie słabą centrę z rzutu rożnego. Od piątego metra grę wznowi Boruc.

88

Strzał Mahreza z około trzydziestu metrów odbija się od jednego z graczy gości i mamy kolejny korner dla gospodarzy.

87

Zagranie piłki przed pole karne do Vardy'ego, który źle przyjmuje piłkę, a Smith bez ryzyka wybija futbolówkę na aut.

85

Piłka w tym momencie odbija się tylko od graczy Bournemouth. Akcja "Lisów" zakończona strzałem Drinkwatera z granicy pola karnego, ale strzał pomocnika miejscowych trafia w boczne bandy.

84

Dośrodkowanie z rzutu rożnego i na bliższym słupku dobrze odnalazł się Vardy, a jego strzał głową o milimetry minął lewy słupek!

83

Strzał Mahreza z ostrego kąta i golkiper "Wiśni" dobrze pilnował bliższego słupka. Mamy róg dla Leicester!

82

Długa piłka posłana w kierunku Murraya, który znalazł się na ofsajdzie.

81

Oblężenie bramki Artura Boruca trwa w najlepsze i w ataku pozycyjnym ponownie zawodnicy w niebieskich trykotach, którzy już dawno powinni prowadzić w tym spotkaniu.

80

Kontratak wykonaniu gospodarzy i rozpędzony Vardy zagrywa piłkę z końca boiska do nabiegającego na dalszy słupek Mahreza, ale uprzedza go Cook wybijając głową na rzut rożny.