2:1

finał (0:1)

19.12.2015, 15:30 • RheinEnergieStadion, Kolonia • Runda 17 • Mateusz Nyka

Dziękujemy Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i jednocześnie zapraszamy na pozostałe relacje na portalu lajfy.com! Dobrego wieczoru! (17:27:08)

Zakończyło się właśnie spotkanie 17 kolejki Bundesligi, w którym mierzyły się FC Köln i Borussia Dortmund. Ostateczny wynik to 2:1 dla "Kozłów", a na listę strzelców wpisywali się kolejno" Sokratis Papastathopoulos, Simon Zoller i Anthony Modeste. Po pierwszej części na prowadzeniu byli przyjezdni, których gra mogła się podobać. W drugiej natomiast o wiele lepiej zaprezentowali się podopieczni Petera Stogera, a loty obniżyło BVB. Miejscowi często nacierali na bramkę Burkiego i opłaciło im się to, ponieważ w ostatnich dziesięciu minutach strzelili dwa gole i sięgnęli po zwycięstwo.

90+3

90+2

Ostatnia zmiana w drużynie miejscowych. Za Zollera na ostatnie sekundy pojawia się Mavraj.

90+1

Sędzia dolicza trzy dodatkowe minuty do regulaminowych dziewięćdziesięciu.

90+1

Modeste także zdjął koszulkę przy radości ze swojego trafienia i obejrzał za to "żółtko".

90

90. Anthony Modeste - 2:1

90

Gol dla Köln!

Coś niesamowitego! Gospodarze wychodzą na prowadzenie! Wszystko rozpoczęło się od dalekiego wybicia piłki przez Schmelzera i główkę z Aubameyangiem wygrał Sorensen. Futbolówka przeszła praktycznie przez całą połowę BVB i trafiła do ANTHONY'EGO MODESTE, który z bliskiej odległości pokonał Burkiego.

89

Bittencourt trochę szczęśliwie wpada w pole karne BVB. Tam zatrzymuje go Schmelzer i nie daje przejść pomocnikowi "Kozłów".

88

Mchitarjan przedarł się lewą flanką, jednak jego wrzutka nie przeszła przez nogi pilnujących go obrońców gospodarzy.

87

Risse zaliczył dobry odbiór w środku pola i pomknął przed siebie. Dostrzegł Bittencourta, lecz podanie do niego było zbyt mocne.

86

Modeste był na lewej stronie i starał się po ziemi dograć do niepilnowanego Zollera. W idealnym momencie nogę wystawił Papastathopoulos i zażegnał niebezpieczeństwo.

85

Heintz wykonuje dalekie podanie górą i pojedynek główkowy wygrał Modeste. Na jego nieszczęście żaden z kolegów nie dopadł do piłki i nic z tego nie wynikło.

84

Risse próbował dośrodkować do Modeste z narożnika boiska, ale dopadło do niego dwóch rywali i powstrzymali oni niemieckiego skrzydłowego.

83

Żółtą kartkę za zdjęcie koszulki podczas celebracji bramki otrzymał jeszcze Zoller.

82

82. Simon Zoller - 1:1

82

Gospodarze w końcu doprowadzają do remisu! Fatalny błąd popełnił Burki, który pomylił się rozegraniu i podał wprost pod nogi SIMONA ZOLLERA. Ten stanął oko w oko ze szwajcarskim golkiperem i pewnie go pokonał. 1:1!

81

Hector świetnie nacisnął zastawiającego się Gintera i opłaciło mu się to, ponieważ wywalczył wrzut z autu na połowie przeciwników.

2:1

finał (0:1)

Gole: 82. Zoller, 90. Modeste – 18. Papastathópoulos

Kartki:   72. Lehmann (KLN), 83. Zoller (KLN), 90+1. Modeste (KLN) – 67. Aubameyang (DOR)

Posiadanie piłki: 36 % : 64 %.
Strzały celne: 6:3. Strzały niecelne: 5:7. Rzuty rożne: 6:6. Spalone: 4:0. Foule: 10:15.

1. FC Koln: Horn – Olkowski (70. Bittencourt), F. Sørensen, Maroh, Heintz, Hector – Gerhardt, Lehmann (C), Švento (70. Modeste) – Risse, Zoller (90+2. Mavraj).