3:0

finał (0:0)

13.12.2015, 15:00 • Stadio Carlo Castellani, Empoli • Runda 16 • Sebastian

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje z lajfy.com. (16:51:40)
Empoli wygrało zasłużenie z Carpi. Już przed przerwą gospodarze byli stroną przeważającą, ale nie potrafili tego udokumentować. Po naradzie w przerwie wyszli z "pianą na zębach" na beniaminka Serie A i pokarali go trzema golami. Pozostało już tylko spokojnie kontrolować wydarzenia do końca. Komplet punktów pozostał w Empoli, a dobra seria Carpi została przerwana. Zieliński oraz Skorupski zagrali bardzo fajne zawody. Zieliński zanotował asystę w newralgicznym momencie, a bramkarz Empoli dopisał następne czysto konto.

90+1

Trwa pierwsza z trzech doliczonych przez sędziego minut.

90

Borriello przedarł się przez dwóch niebieskich i miał szansę na uderzenie z linii pola karnego. Płasko bita futbolówka zakończyła lot w rękawicach Łukasza Skorupskiego.

88

Skorupski pracował na wysoką notę, ale seria dziwacznych interwencji świadczy o tym, że zabrakło koncentracji na ostatnie minuty pojedynku.

86

Pierwsze, mocno przeciętne wyjście na przedpole bramkarza Empoli. Skorupski nie wypiąstkował piłki, odbił się od gąszczu zawodników i miał szczęście, że Di Gaudio nie pokarał uderzeniem do bramki.

85

Saponara ma zdecydowanie ciekawsze ataki solowe. Był korner dla Azzurrich, po którym poradzili sobie obrońcy beniaminka i nie ma czwartego gola.

83

Borriello stracił zaufanie do partnerów i atakuje w pojedynkę. Empoli podpuściło przeciwnika, aż w końcu skasowało szarżę zmiennika.

81

Sędzia asystent podniósł chorągiewkę i piłkarze Carpi muszą ponownie ustawić się w defensywie, zamiast atakować.

79

Diusse chciał błyskawicznie zaznaczyć swoją obecność na boisku akcją indywidualną, ale za dużo było w tym wszystkim fantazji i obrońcy sprowadzili Senegalczyka na ziemię.

77

Assane Diuosse za Buchela. Także ten zmieniony zawodnik zanotował dziś fajną asystę.

76

Rzut rożny dla Carpi. Poradzili sobie obrońcy Empoli, a uderzenie rozpaczy Lollo poleciało w kierunku trybun, a nie bramki Skorupskiego.

75

Kwadrans do końca spotkania. Niewiele przełomowego dzieje się na murawie. Sporo fauli, ale nie w okolicy któregokolwiek pola karnego.

73

Romagnoli ustąpił miejsce na boisko Silvie. To ostatnia zmiana w drużynie Carpi.

72

Kontrola wydarzeń w wykonaniu Empoli. Wymieniają spokojne podania, a przyjezdni zbierają się do wysokiego pressingu pojedynczo, co nie przyniesie jakiegokolwiek efektu.

72

Di Gaudio zameldował się na boisku niedawno, a już zdążył złapać kartkę za symulowanie faulu.

70

Zieliński opuścił boisko. Zanotował dziś przepiękną asystę przy bardzo ważnym golu Maccarone. W miejsce pomocnika znad Wisły – Croce.

3:0

finał (0:0)

Gole: 46. Maccarone, 51. Saponara, 61. Maccarone

Kartki:   66. Gagliolo (CAR), 72. Di Gaudio (CAR)

Strzały celne: 4:4. Strzały niecelne: 6:8. Rzuty rożne: 2:4. Spalone: 2:7. Foule: 7:13.

Empoli FC: Skorupski – Laurini, Tonelli, Costa, Rui – Marcel Büchel (77. El Hadji), Leandro Paredes, Zieliński (70. Croce) – Saponara – Maccarone (64. Livaja), Pucciarelli.
Zmiany: Pelagotti, Pugliesi – Barba, Bittante, Camporese, Croce, Livaja, Maiello, Piu, Ronaldo, Zambelli, El Hadji.

Carpi FC 1909: Belec – Zaccardo, S. Romagnoli (73. Silva), Gagliolo, Letizia – Pasciuti (52. Borriello), Cofie, Lollo, Martinho (52. Di Gaudio) – Matos, Lasagna.
Zmiany: Brkić – Borriello, Silva, Di Gaudio, Lazzari, Marrone, Mbakogu, Spolli.

Sędziowie: Angelo Cervellera