29.11.2015, 14:00 • Azoty Arena, Szczecin • Runda 10

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje z lajfy.com! (15:49:36)

40:00

Gol dla Pogoni!

GOOOOL! Nieprawdopodobne! MAREK BUGAŃSKI strzelił płasko do bramki FC Toruń równo z syreną i mecz kończy się remisem!

39:15

Strzał Kubika zablokowany przez torunian.

38:45

Tubacki podał do niego i FC Toruń będzie teraz szanować piłkę.

38:05

Nerwowa końcówka. Nieubłaganie ucieka czas Portowcom. Grają nadal z wycofanym bramkarzem.

36:59

Strzelcem bramki ADAM JONCZYK.

Gra w przewadze przynosi efekt w postaci gola kontaktowego. Jonczyk huknął pod poprzeczkę ze skrzydła po podaniu Jurczaka. Nadzieja na punkty przywrócona!

36:40

Pogoń 04 nie ma wiele do stracenia i wycofała bramkarza. Bugański wzmocnił ofensywę.

36:05

Partner z zespołu prosił Neagu, by ten przemyślał zejście z boiska, ale golkiper jak kapitan nie opuszcza okrętu przed innymi.

35:44

Przerwa na żądanie trenera gości. W tym czasie Neagu jest ponownie opatrywany przez służby medyczne.

35:20

No to 5 minut do końca widowiska. Nie zanosi się na jakiś przełom. Temperatura rywalizacji spadła, ale można ją jeszcze podgrzać golem kontaktowym.

34:40

Jakubiak strzelił w nietypowej dla siebie sytuacji, ponieważ z dystansu. Nie zabrakło wiele, ale chyba bramkarz FC Toruń kontrolował sytuację.

33:50

Żebrowski jeszcze szuka rozwiązań, jeszcze zmienia zawodników, a schodzący mają coraz bardziej zwieszone na kwintę nosy.

33:05

Pogoń 04 Szczecin nie jest zespołem wytrawnym w ataku pozycyjnym. Prawie ukarał ją za to Naegu, który przejął piłkę, przebiegł całe boisko i uderzył w boczną siatkę!

32:20

Ponownie zadrżał słupek bramki Lasika! Oczywiście Marcin Mikołajewicz szarżował i miał przed sobą tylko bramkarza. Po raz drugi zabrakło mu centymetrów, by skompletować hat-tricka!

31:45

FC Toruń fauluje dla odmiany po przerwie. Jest w małym zagrożeniu z czterema przewinieniami na koncie.

31:05

Beznadziejne zagranie Świtonia z rzutu wolnego. Tak naprawdę nie wiadomo, co miał na myśli futsalista z Torunia. Trzeba wracać.

30:20

10 minut do końca. Ten okres zainaugurował Gepert próbą dryblingu, ale odbił się od zawodników w pomarańczowo-czarnych strojach.

29:50

Jurczak mógł zdobyć gola kontaktowego, jednak za mocno odchylił się w momencie strzału po dośrodkowaniu i posłał piłkę obok bramki Naegu. A czas mija.

28:45

Nie ustaje doping z obu stron Azoty Areny. Zanosi się na smutne pożegnanie Pogoni z własną publicznością, ale czy w futsalu można ferować wyroki tak wcześnie? Nie.

28:05

Zbyt ostre zagranie Kubika. Kapitan Pogoni 04 trafił na listę kartkowiczów.

27:30

Już dwa gole zaliczki FC Toruń w Szczecinie i niewiele zostało czasu, by Pogoń 04 zmieniła ten stan. Zwłaszcza, że goście stosują już zmasowaną obronę.

26:52

Gol dla FC Toruń!
Strzelcem bramki MARCIN MIKOŁAJEWICZ.

Superstrzelec FC Toruń zabawił się z Lasikiem, wymanewrował go na kilku metrach i lewą nogą podwyższył prowadzenie na 2:0!

25:33

Poprzeczka po uderzeniu Marka Bugańskiego! Najlepsza sytuacja na wyrównanie od momentu zmiany wyniku. Podnieśli się kibice z miejsc, ale FC Toruń pozostało na prowadzeniu!

24:34

Świtoń podciął brzydko Geperta i dostał zasłużoną żółtą kartkę.

23:15

Trochę lepsza minuta dla Pogoni 04 Szczecin, która przeniosła grę na połowę torunian. Na boisku jest Gepert, który wrócił po kontuzji.

22:35

Kieper przegrał pojedynek sam na sam z Lasikiem. Po chwili ponownie goście, ale poradzili sobie granatowo-bordowi.

22:03

Druga strona medalu jest taka, że Portowcy rozdają rywalom prezenty jak święty Mikołaj, a ci nie potrafią z tego skorzystać. A może to się zemści?

21:25

Mikołajewicz jest opatrywany poza boiskiem. Sędziowie już nie przedłużają meczu w nieskończoność i wznowili natychmiast grę.

20:55

Mikołajewicz w słupek! Pachnie następnymi golami dla FC Toruń! W sytuacji sam na sam z Lasikiem atakujący ominął bramkarza, ale pechowo dla siebie również cel.

20:15

FC Toruń aktywne na początku drugiej części spotkania. Wygląda to podobnie jak w końcówce pierwszej.

21

To była jedna z najdłuższych połów w historii Pogoni 04 Szczecin w Futsal Ekstraklasie. Czas ją podsumować. Do 14 minuty gra była bardzo wyrównana z szansami podbramkowymi po obu stronach boiska. Tak naprawdę obie drużyny mogły wyjść na prowadzenie, ale jak to czasem bywa bramki były jak zaczarowane. Dobrze spisywali się Neagu oraz Lasik. Później doszło do długiej przerwy spowodowanej dramatycznie wyglądającym zderzeniem Shamotiia z Neagu. Po tym, jak Ukrainiec został zabrany do ambulansu, Pogoń 04 rozkojarzyła się i do końca pierwszej części nie potrafiła się pozbierać. Została za to ukarana golem Mikołajewicza, a to i tak niski wymiar kary. Po przerwie może wydarzyć się absolutnie wszystko, więc zostańcie z nami.

20

19:40

Na koniec pierwszej części spotkania Jakubiak przestrzelił z kilkunastu metrów i wiadomo już, że Pogoń 04 Szczecin będzie przegrywać.

19:05

Piłka przy okazji w popcornie. Szkoda chłopaka, który stracił przekąskę, ale tak bywa.

18:25

Tubacki obrócił się z piłką i strzelił płasko ze skrzydła. Pudło i Naegu musi wybrać się na trybuny po piłkę.

18:10

Nadal FC Toruń w ataku. Wysoko ustawiony bramkarz nie obawia się szczecinian, co świadczy o obrazie widowiska, a Mikołajewicz strzela i strzela.

17:55

Wojciechowski przestrzelił po nodze przeciwnika, ale Łukasz Żebrowski widzi, że zarysowała się przewaga przyjezdnych i zawołał zawodników na przerwę.

17:08

Lasik uratował Pogoń 04 Szczecin w sytuacji sam na sam z Mikołajewiczem. Tym razem przekombinował wytrawny snajper z Torunia!

16:05

Tubacki minął Neagu, ale po chwili dał się zablokować defensorowi. W odpowiedzi Bugański huknął w zasięgu rąk bramkarza.

15:14

Pogoń 04 Szczecin była rozkojarzona po poważnym urazie Shamotiia i dała się zaskoczyć po szybkim, kombinacyjnym rozegraniu FC Toruń. Piłka powędrowała jak po sznurku na drugi słupek do ex-Portowca, który z tak bliska nie myli się!

14:35

Kubik dostał podanie w tempo na prawym skrzydle i w swoim stylu uderzył po krótkim przyjęciu. Kapitan Pogoni 04 Szczecin nie może się wstrzelić.

14:15

Gra wznowiona i Pogoń 04 Szczecina sprawdziła gotowość Naegu długim lobem. Nie ma problemu ze świadomością i oceną przestrzenną.

14:00

Naegu ma pomysł, że chce nadal uczestniczyć w spotkaniu. Mamy nadzieję, że faktycznie jest w pełni zdrowy. Za moment gra zostanie wznowiona.

14:00

Shamotii zniesiony na noszach do karetki. Na koniec sędzia pokazał Ukraińcowi żółtą kartkę.

14:00

Przerwa trwa ponad pięć minut. Shamotii nie podnosi się z boiska, Naegu dochodzi do siebie na siedząco.

14:00

Aby na moment odciąć się od fatalnych scen pod bramką FC Toruń informacja, że przed kasami czekało jeszcze kwadrans temu tyle samo kibiców co było na trybunach. Minusik dla organizatora oraz spóźnialskich.

14:00

Przerwa w grze. Służby medyczne opatrują futsalistów z obu drużyn.

14:00

Naegu i Shamotii zderzyli się i potwornie to wygląda. Bramkarz FC Toruń zwija się z bólu...

12:55

Akcja indywidualna Kubika, który minął przeciwnika i wpadł pod samą bramkę Naegu. Chyba aż za bardzo, ponieważ z ostrego kąta trudno było strzelić gdzieś indziej niż w boczną siatkę.

12:20

Fajnie prezentuje się w walce fizycznej zawodnik FC Toruń z numerem "9" na koszulce. To Kieper, z którego strony jest najwięcej zagrożenia. Szczególnie, gdy z przodu współpracuje z Mikołajewiczem.

11:50

Niebezpieczne podanie do Bugańskiego od Jakubiaka i Mikołajewicz nieomal przechwycił piłkę na połowie Pogoni 04 Szczecin.

11:19

Bardzo, bardzo wyrównane starcie. To tak w krótkich, żołnierskich słowach po 11 minutach.

10:51

Dla odmiany fajnie zapowiadała się akcja zespołu z Pomorza Zachodniego aż Jakubik wykopał futbolówkę za linię boczną.

10:25

Świetny wślizg Bugańskiego uratował szczecinian, ponieważ szarża przeciwnika na skrzydle wyglądała szalenie groźnie.

09:43

Czyszek chciał wymusić faul numer 5. Sędzia widział, co się święci – jaki plan ma FC Toruń i upomniał za takie zachowanie żółtą kartką.

09:05

Rzut rożny i torunianie pozostawili bez opieki Adama Jonczyka. Zawiodła precyzja zawodnika Pogoni 04, ponieważ nie potrafił główkować z 3-4 metrów do bramki.

08:40

Naegu prezentuje odważne wyjścia z piłką nawet do koła środkowego i stwarza przewagę liczebną na połowie Portowców. To ciekawe rozwiązanie.

08:15

Po jednej stuprocentowej szansie podbramkowej z obu stron boiska. Drużyny miały szczęście, że strzelców zawiodła precyzja.

07:15

Mikołajewicz mógł skarcić były klub po błędzie Lasika! Młody bramkarz Pogoni 04 Szczecin wyszedł niepewnie na przedpole, dał się ominąć i miał furę szczęścia, że snajper FC Toruń nie potrafić wkręcił piłki z ostrego kąta!

06:25

Kibice Pogoni 04 Szczecin prowadzą doping. Obudziła się też skromna grupka z Torunia. Kibice oglądają zacięte widowisko.

05:42

Skiksował Artur Jurczak, a po akcji indywidualnej partnera miał odkryte 75 procent bramki FC Toruń. Potworne pudło zawodnika z numerem "20" na koszulce i nadal bez goli w Szczecinie!

05:25

Po strzale po przeciwnych stronach boiska. Na bramkę FC Toruń mierzył Jakubiak, ale nie było powtórki gola z wtorku.

05:05

Torunianie na razie spokojniejsi w defensywie i sędziowie nie gwizdnęli im ani jednego przewinienia.

04:37

Wysoki pressing Pogoni 04 Szczecin, ale skończyło się stratą, a po chwili jeszcze gorzej, bo czwartym faulem. Jeszcze chwila i FC Toruń zapracuje na przedłużony rzut karny.

04:02

Naprawdę fajnie to wygląda na początku widowiska. Obie drużyny chcą rozpocząć od gola, by ustawić sobie mecz pod własne dyktando.

02:55

Kieper strzelił płasko, ale obok słupka. Szybka odpowiedź szczecinian, ale Jonczyk nie bardzo wiedział jak sfinalizować akcję, więc uderzył bez pomyślunku przed siebie.

02:30

Dynamiczny początek spotkania. Futsaliści poruszają się po boisku w wysokim tempie i zadziało się już pod obiema bramkami. Żwawo mimo wczesnej pory.

01:52

Adam Jonczyk wypracował sobie miejsce do uderzenia z dystansu. Były zawodnik Wisły Krakbet Kraków posłał piłkę ponad poprzeczką bramki FC Toruń.

01:20

Riposta Michała Kubika. Reprezentant Polski zaplątał się w próbie dryblingu, więc i tak musiał zadowolić się rzutem rożnym.

01:05

Ważna informacja po minucie spotkania jest taka, że szczecinianie mają na koncie już dwa faule. Muszą trochę ostudzić emocje, ponieważ niebawem mogą mieć problemy.

00:50

Pierwsza interwencja Kamila Lasika. Jeden z zawodników FC Toruń huknął z rzutu wolnego ile sił w stopie, ale bez odpowiedniej rotacji, by zaskoczyć młodego bramkarza.

00:35

Rozpoczęli gracze z Torunia. Długie, crossowe podanie w kierunku Mikołajewicza było niedokładne i Pogoń 04 Szczecin zaczęła budować atak pozycyjny.

1

W bramce Pogoni 04 Szczecin Kamil Lasik, a u przyjezdnych Nicolae Naegu, który reprezentował w przeszłości granatowo-bordowe barwy.
Pogoń 04 Szczecin zagra w granatowo-bordowych strojach, natomiast FC Toruń na pomarańczowo-czarno.
Hymn Dumy Pomorza w Azoty Arenie. Futsalistom wychodzącym na parkiet towarzyszą adepci jednej ze szczecińskich szkółek.
Tymczasem nadchodzi czas na rywalizację o punkty w Futsal Ekstraklasie. Rozgrzewka nabiera tempa, a bramkarze są ostrzeliwani z coraz wyższą częstotliwością.
Zabawa w hali trwa od ponad godziny. Po projekcji filmu najmłodsi mają możliwość skorzystania z dedykowanych im atrakcji. Pogoń 04 stara się mocno, by jej mecze oglądały rodziny z dziećmi.

Zachęcamy do polubienia FanPage Futsal – kibice oraz Futsal-Polska.pl!

Pogoń 04 Szczecin: Lasik, Koszmider – Bugański, Jonczyk, Tubacki, Jakubiak, Żebrowski, Gepert, Jurczak, Kubik, Maćkiewicz, Krzyżanowicz, Shamotii.

FC Toruń: Naegu, Naparło – Wojciechowski, Świtoń, Mikołajewicz, Kieper, Morozow, Wołoszyn, Waszak, Elsner, Szczepaniak, Czyszek.

Sędziowie: Smolarek, Baryczkowski – Struk.
Do jedynego, zaplanowanego na niedzielę pojedynku w Futsal Ekstraklasie dojdzie w Szczecinie, gdzie Pogoń 04 podejmie dobrych znajomych z FC Toruń. Początek meczu o godzinie 14:00. Będziemy relacjonować wydarzenia na żywo.
Po porażce w Gliwicach futsaliści Pogoni 04 byli w marnych nastrojach i postawili sobie za cel wykonanie trzech, zwycięskich kroków do końca roku. Jeden został postawiony we wtorek, kiedy szczecinianie wygrali w Azoty Arenie 5:3 z Euromasterem Chrobrym Głogów. Adam Jonczyk przyznał, że Pogoń 04 zagrała dobrze, ale nie rewelacyjnie, więc mogła jeszcze poprawić się do niedzieli.
Już teraz wiadomo, że rundę Pogoni 04 Szczecin trzeba zaliczyć do udanych. Klub przystąpił do rozgrywek w Futsal Ekstraklasie tylko wskutek wycofania się Wisły Krakbet Kraków. Podopieczni Łukasza Żebrowskiego udowadniają jednak, że są w elicie nie przez przypadek. Pukają do ścisłej czołówki, a na swoim boisku nie przegrywają.
Pogoń 04 Szczecin zajmuje aktualnie 4. miejsce w Futsal Ekstraklasie z szansą na awans na podium. FC Toruń plasuje się na 6. lokacie z czterema zwycięstwami, dwoma remisami i trzema porażkami na koncie. Teoretycznie będzie trudniejszym przeciwnikiem dla Portowców niż Euromaster Chrobry Głogów. W 2014 roku Pogoń wprawdzie wygrała z torunianami, ale dopiero po rzutach karnych w ramach Pucharu Polski.
Kibice ze Szczecina chętnie zobaczą w akcji dwóch zawodników, którzy w barwach Pogoni 04 zdobyli wicemistrzostwo Polski dwa sezony temu. To bramkarz Nicolae Neagu i bramkostrzelny Marcin Mikołajewicz. Poza tym Portowcy zagrali w tym sezonie niewiele spotkań przed własną publicznością i na pożegnanie nie mają zamiaru przestać odbudowywać zaufanie w oczach kibiców.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:00.