29.11.2015, 20:00 • 8. kolejka • Piotr Grabowski (@@19pjotr93)

Lublin: Grzeliński 9, Salamonik 13, Myśliwiec 0, Małecki 13, Hałas 0, Czujkowski 8, Kowalski 0, Ciechociński 0, Czumakow 13, Trojan 8, Kellogg 8, Poole 0

Słupsk: Davis 17, Blassingame 8, Campbell 25, Śnieg 8, Seweryn 8, Mokros 10, Borowski 15, Zywert 0, Cesnauskis 0, Sprengel 0 (21:59:36)

Koniec meczu. (72:91)

39:36

Niecelnie gospodarze. Kontra rywali i Borowski wpada pod kosz i trafia za dwa! (72:91)

39:09

Błąd 24 sekund po stronie słupszczan. (72:89)

38:45

Jeszcze Trojan punktuje po przechwycie. (72:89)

38:25

Kellogg dwa razy udanie z linii rzutów wolnych. (70:89)

38:00

Odpowiada punktowym rzutem po kontrze Śnieg. (68:89)

37:51

Trojan zbiera pod koszem rywala i udanie dobija. (68:87)

37:35

Goście mylą się w ataku. Start nie potrafi jednak tego wykorzystać. Także niecelny rzut. (66:87)

35:50

A lublinianie ponownie źle w ataku! Na ich szczęście Energa podobnie. (61:85)

35:20

Dwa razy celnie. (61:85)

35:20

Do tego jeszcze faulowany Blassingame i dwa osobiste. (61:83)

35:15

Dodatkowo zawodnik gości raz celnie z linii rzutów wolnych. (61:83)

35:15

A po przerwie strata Energii. Rywale konstruują kontrę, jednak złym podaniem popisuje się jeden z zawodników Startu. Od razu kontra słupszczan i Davis za dwa! (61:82)

34:45

A lublinianie coś w tej kwarcie nie mogą złapać rytmu. Dwa nieskuteczne rzuty i piłka dla rywali. Jeszcze do tego czas dla nich! (61:80)

34:05

I ten dodatkowy rzut celny! (61:80)

34:05

Jeszcze do tego kontra przyjezdnych. Borowski trafia za dwa z faulem! Dodatkowy osobisty. (61:79)

33:35

I trzykrotnie celnie! (61:77)

33:35

Przy rzucie za trzy faulowany Mokros. Trzy osobiste! (61:74)

33:30

Niecelny rzut jednego z gospodarzy. Do piłki dopada jednak Czumakow i udanie dobija. (61:74)

33:01

Seweryn w odpowiedzi za dwa. (59:74)

32:45

Raz celnie. (59:72)

32:45

Faulowany Czumakow. Dwa osobiste. (58:72)

32:35

Jeszcze jeden przechwyt słupszczan. Kontra i rozegranie do Śniega a ten punktuje za dwa! (58:72)

32:10

W odpowiedzi zza obwodu celnie Campbell! (58:70)

31:45

A po przerwie ten dwa razy udanie. (58:67)

31:45

Faulowany przy rzucie Salamonik i dwa osobiste dla niego! Wcześniej czas dla lublinian! (56:67)

31:22

I ten raz celnie! (56:67)

31:22

W odpowiedzi Davis wpada pod kosz i trafia za dwa z faulem. Dodatkowy osobisty! (56:66)

31:20

Małeci raz udanie z linii rzutów wolnych. (56:64)

31:14

A gospodarze po raz kolejny mylą się przy rzucie. Kontra słupszczan i także źle! (55:64)

30:39

Od trzech punktów kwartę rozpoczyna Borowski! (55:64)

Czwarta kwarta rozpoczęta. (55:61)

Trzecia kwarta skończona. (55:61)

29:37

Campbell z półdystansu za dwa! (53:61)

28:43

Jeszcze raz strata lublinian. Kontra słupszczan i punktuje wpadając pod kosz Davis. (53:59)

28:05

Jeszcze do tego Seweryn po przechwycie celnie za trzy! (53:57)

27:53

Davis raz celnie z linii rzutów wolnych. (53:54)

27:49

A po przerwie dwa nieudane rzut zawodników Energii. (53:53)

27:35

Za trzy udanie gospodarze. Próba odpowiedzi przyjezdnych, jednak strata! Czas dla słupszczan! (53:53)

26:46

Po drugiej stronie boiska raz skutecznie z linii rzutów osobistych Campbell! (50:53)

26:38

I ten dwa razy skutecznie. (50:52)

26:38

Szybka kontra lublinian i faulowany przy rzucie Małecki! Dwa osobiste. (48:52)

26:31

Gospodarze ponownie mylą się w ataku! Szansa dla rywali, jednak nieudany rzut! (48:52)

26:10

Za trzy z dalekiego dystansu celnie Seweryn! (48:52)

25:50

Grzeliński po faulu raz celnie z linii rzutów wolnych. (48:49)

25:45

I ten dwa razy celnie. (47:49)

25:45

Faulowany przy rzucie Campbell. Dwa osobiste. (47:47)

25:35

Szansa na wyjście na prowadzenie dla lublinian, ale niecelny rzut! (47:47)

25:10

Jeszcze gospodarze wykorzystują kontrę i Kellogg wyrównuje! (47:47)

24:25

A on dwa razy skutecznie. (45:47)

24:25

A teraz z drugiej strony boiska faulowany Salamonik. Dwa osobiste. (43:47)

23:25

Raz celnie. (43:47)

23:25

Faulowany Kellogg przy rzucie. Dwa osobiste. (42:47)

23:20

I jeszcze do tego strata Blassingame'a po udanej zbiórce. (42:47)

23:05

Strata w ataku gospodarzy. Kontra rywali jednak rzut nieudany! (42:47)

22:30

W końcu Campbell wpada pod kosz i trafia za dwa! (42:47)

22:15

Po szybkim początku pojawiło się trochę niedokładności. Zarówno goście jak i gospodarze mają spore problemy z trafieniem do kosza. (42:45)

21:09

Efektowny wsad Czumakowa! (42:45)

21:05

Od razu odpowiedź gości i Campbell za dwa z półdystansu. (40:45)

20:50

Od udanego rzutu za trzy rozpoczynają gospodarze! Kellogg skutecznie zza obwodu! (40:43)

20:01

Trzecia kwarta rozpoczęta. (37:43)

20:00

Druga kwarta skończona. (37:43)

19:58

Po przerwie jest udany rzut gospodarzy na dwie sekundy przed końcem kwarty! Grzeliński celnie! (37:43)

19:16

Za trzy po kontrze Campbell i o czas prosi szkoleniowiec gospodarzy! (34:43)

18:16

A w odpowiedzi Davis wpada pod kosz i trafia za dwa. (34:40)

18:02

On też raz celnie. (34:38)

18:02

A tym razem faulowany Czumakow. Dwa osobiste. (33:38)

17:51

Ten raz udanie. (33:38)

17:51

Faulowany przy rzucie Borowski. dwa osobiste. (33:37)

17:36

A gospodarze jakby stanęli. Kolejny niecelny rzut i zbiórka przyjezdnych. (33:37)

17:19

Blassingame wpada pod kosz i trafia za dwa. (33:37)

16:15

A teraz ponownie Campbell na linii rzutów wolnych, raz celnie. (33:35)

16:05

On także się nie myli. (33:34)

16:05

Z drugiej strony boiska faulowany Czumakow. Dwa osobiste dla niego. (31:34)

15:51

I ten dwa razy celnie! (31:34)

15:51

Campbell faulowany przy rzucie. Dwa osobiste. (31:32)

15:49

Dwa razy nieudanie w ataku goście. Szybka kontra lublinian i za celny rzut za dwa! Od razu reakcja i czas dla słupszczan! (31:32)

15:05

W odpowiedzi Skutecznie Salamonik. (29:32)

14:39

Kilka strat po obu stronach boiska. W końcu to goście przełamują kryzys i Campbell wpada pod kosz i trafia za dwa. (27:32)

13:55

Od razu odpowiedź rywali. Borowski wpada pod kosz i trafia. (27:30)

13:30

I za dwa z półdystansu celnie Salamonik! (27:28)

13:20

A słupszczanie tym razem nieudanie w ataku! Szansa na zbliżenie się do rywala dla lublinian. (25:28)

13:05

Co za rzut! Z dystansu za trzy trafia Czujkowski! (25:28)

12:18

A po przerwie ciąg dalszy serii gości. Kontra i rozegranie do Davisa, a ten efektownym wsadem zdobywa punkty. (22:28)

12:05

Campbell w kontrze skutecznie za dwa i o czas prosi szkoleniowiec gospodarzy. (22:26)

11:30

OD razu odpowiedź Energii i dwa punkty Davisa! (22:24)

11:23

Ten raz celnie. (22:22)

11:23

Faulowany Grzeliński. Dwa osobiste. (21:22)

11:15

Od razu odpowiedź. Borowski wpada pod kosz i trafia za dwa! (21:22)

10:58

Czujkowski rozpoczyna rzucanie w drugiej kwarcie! Za dwa po kontrze. (21:20)

10:30

Na początek nieudana akcja przyjezdnych. Jest jednak zbiórka w ataku. Rozegranie do Śniega, ale ten traci. (19:20)

10:01

Druga kwarta rozpoczęta. (19:20)

10:00

Pierwsza kwarta skończona. (19:20)

09:30

Przyjezdni jednak nie wykorzystują szansy na powiększenie przewagi. Niecelny rzut. (19:20)

09:16

A teraz świetna defensywa i jeden z zawodników gospodarzy zablokowany przy rzucie! (19:20)

09:04

Podobnie Energa! Za trzy zza obwodu celnie Mokros! (19:20)

08:30

Od razu odpowiedź lublinian i trójką popisuje się Małecki! (19:17)

08:10

Ale teraz celnie Blassingame za dwa z półdystansu! (16:17)

07:50

Odpowiada Małecki. Wpada pod kosz i trafia. (16:15)

07:30

Blassingame dziś nie gra zbyt dobrze. Przechwyt piłki, ale zawodnik gości nie potrafi tego wykorzystać. (14:15)

07:05

Gospodarze podobnie jak goście tracą w ataku. Szybka kontra. Śnieg wpada pod kosza i są punkty. (14:15)

06:35

Strata Mokrosa w ataku wskutek błędu kroków! (14:13)

05:52

W ostatnich akcjach mamy walkę cios za cios. Tym razem gospodarze udanie kończą swoją kontrę. (14:13)

05:45

Borowski odpowiada i trafia za dwa! (12:13)

05:27

I ten jedynie raz celnie z linii rzutów wolnych. (12:11)

05:27

Faulowany Czumakow przy rzucie i dwa osobiste dla niego. (11:11)

05:16

Po serii z obu stron przyszedł kryzys. Pojawił się chaos i kilka niecelnych zagrań zarówno u lublinian jak i słupszczan. (11:11)

04:20

Znów Salamonik! Tym razem zza obwodu za trzy! (11:11)

04:05

Blassingame w końcu trafia. Za dwa! (8:11)

03:48

Jeszcze jeden nieudany rzut przyjezdnych. Błyskawiczna odpowiedź rywali i Salamonik wpada pod kosz i trafia za dwa. (8:9)

03:24

Czumakow udanie dobija pod koszem! (6:9)

03:05

A ten dwa razy udanie z linii rzutów wolnych. (4:9)

03:05

Faulowany Mokros. Dwa osobiste. (4:7)

02:50

A słupszczanie po raz pierwszy mylą się w ataku. Niecelny rzut i kontra gospodarzy. Rozegranie do Grzelińsiego, a ten za dwa! (4:7)

02:20

Odpowiada Czumakow celnym rzutem z dystansu. (2:7)

02:05

I teraz z półdystansu celnie Davis! (0:7)

01:35

A gospodarze jak na razie bezradni w ataku. Kolejne niecelne rzuty. (0:5)

01:16

I ten raz też celny! (0:5)

01:16

A teraz udanie Campbell wpadając pod kosz. Dodatkowy osobisty. (0:4)

00:42

Jako pierwszy punktuje Mokros. Celnie za dwa! (0:2)

00:35

Na początek strata gospodarzy w ataku. (0:0)

00:01

Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)
A kto tym razem okaże się lepszy? Na transmisję live zapraszamy od 20:00!
W zeszłorocznych rozgrywkach te dwie drużyny spotkały się dwa razy. Najpierw wygrali słupszczanie na własnym boisku, a w rewanżu lepsza była drużyna z Lublina.
Na tę chwilę gospodarze niedzielnego pojedynku plasują się na 12 pozycji w tabeli Tauron Basket Ligi. W przypadku przyjezdnych, ósme miejsce jest raczej nie do zaakceptowania.
Start jeszcze gorzej rozpoczął sezon. Dwie wygrane i sześć porażek. Jednak nikt w drużynie z Lubelszczyzny nie spodziewał się cudów. Po zeszłorocznym sezonie każda wygrana jest na wagę złota.
Czarni tego sezonu nie rozpoczęli zbyt dobrze. Dwie porażki ze Stelmetem Zielona Góra oraz Polskim Cukrem Toruń. O ile ta pierwsza była wkalkulowana w początek rozgrywek, o tyle przegrana z zespołem z Torunia była nieco zaskakująca.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

72:91

TBV Start Lublin: Grzeliński, Salamonik, Myśliwiec, Hałas, Czujkowski, Kowalski, Ciechociński, Czumakow, Trojan, Kellogg, Poole

Energa Czarni Słupsk: Davis, Blassingame, Campbell, Śnieg, Seweryn, Mokros, Borowski, Zywert, Cesnauskis, Sprengel