FOGO Futsal Ekstraklasa

Piast Gliwice – Red Devils Futsal Club

5:2

finał (1:0)

28.11.2015, 18:00 • Hala Łabędź w Gliwicach • Runda 10 • Bartosz Bednarek (@Bednarek_B)

Dziękujemy, że byliście Państwo z nami. Zapraszamy na pozostałe relacje na naszym portalu. Czas się już pożegnać. Do zobaczenia na lajfy.com! (19:37:50)
Mecz w Gliwicach to czysta poezja. Nbit Gliwice pokonuje Red Devils Chojnice wysoko, bo 5:2. Autorami tryumfu śląskiej drużyny są Groszak i Dewucki. Goalkeeper Nbitu bronił niczym w transie, nie przeszkodził ból kolana w końcówce, a asysta tylko dopełniła ten piękny obraz. Przemysław Dewucki – aż braknie słów. Król hali na Łabędach, człowiek, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych. Bramki, asysty, popis w obronie. Chylimy czoła przed taką grą! Chojniczanie spisywali się dobrze, lecz Nbit był najzwyczajniej w świecie lepszy.

40

39:56

Gospodarze ocknęli się i skupili na grze. Chojniczanie próbują jeszcze coś zdziałać, ale wynik jest już znany.

39:42

Gol dla Red Devils!
Robi się ciekawie! Bramka za bramką, to jest własnie futsal. OLEKSANDR BONDAR wykorzystał rozkojarzenie gospodarzy. Drugie trafienie w przeciągu 10 sekund. Uf, co za tempo!

39:32

Gol honorowy Sebastiana Wojciechowskiego. Kilka piątek i powrót na własną połowę.

39:14

Gol dla Nbitu!
Wybicie Groszaka pod bramkę Red Devils. MICHAŁ CYGNAROWSKI przejmuje, ogrywa obrońcę i strzela piątą bramkę. Mamy asystę goalkeepera. Chojniczanie są już pokonani!

38:43

Gospodarze na uwolnienie. Pusta bramka, lecz piłka leci zdecydowanie inną trajektorią, niż by chcieli miejscowi.

38:12

Groszak, Groszak, Groszak! Czy tego goalkeepera można pokonać? Podwójna interwencja, pomimo bólu kolana i ciągłych ataków Red Devils.

37:43

Między słupki wrócił Modrušan. Jak się okazuje, tylko na chwilę.

37:30

Timeout na życzenie gospodarzy. Niewiele brakuje do końcowego tryumfu Nbitu, który jest już praktycznie przesądzony. Gliwiczanie nie popełnili zbyt dużo błędów. Gdy dodamy do tego Groszaka i Przemysława "Pompona" Dewuckiego, to mamy przepis na sukces.

37:30

Z dystansu Marco Aurelio. Nie było możliwości, aby piłka trafiła do siatki.

36:56

Przemysław "Pępek" Dewucki wybija piłkę poza plac gry. Corner i znów męczą goście gliwiczan.

36:28

Red Devils ponownie podchodzą pod bramkę gliwiczan. Nbitowcy ściśnięci na własnym polu karnym. Czas ucieka, a goście bez pomysłu na zdobycie gola.

35:48

Na całe szczęście wszystko jest już w porządku. Wyglądało boleśnie, lecz medycy uporali się z kontuzją Groszaka. Wracamy do gry!

35:48

Groszak podczas interwencji upada na kolano. Wygląda to fatalnie... Momentalnie sztab medyczny biegnie do goalkeepera Nbitu.

35:35

Dewucki wypracował całą akcję. Podanie pod samą bramkę, ŁUKASZ JAGIEŁŁO dostawia nogę i prawdopodobnie mamy już po meczu. Trzeba przyznać, że największy udział w tym trafieniu miał Dewucki, który jest po prostu królem hali w Łabędach.

35:11

Dewucki zablokował delikatny strzał chojniczan. Przyjezdni nie odpuszczają, już od kilku minut okupują oni połowę gliwiczan.

34:31

Na moment zagościł w bramce Modrusan. Szybka zmiana i Holy jako bramkarz lotny. Dewucki z linii bocznej do Groszaka, ten posyła piłkę w pole.

34:01

Groszak czubkami palców wybija piłkę poza pole gry. Corner. Holy wciąż w żółtej koszulce, goście grają w przewadze w polu 5 na 4.

33:27

Była szansa na kontratak. Udało się powstrzymać Nbit. "Czerwone Diabły" wciąż bez goli. Presja na przyjezdnych coraz większa.

33:00

Futbolówka wybita spod bramki Groszaka toczy się w kierunku słupków chojniczan. Powoli, powoli i... obok słupka.

32:40

Holy wraca do roli lotnego goalkeepera. Lekkie dziury w szeregach Nbitu. Pomylił się Starowicz.

32:16

Bardzo mocny i niecelny strzał z lewego skrzydła. Groszak bacznie obserwuje parkiet, do kogo zagrać.

31:48

Musiał w pojedynku w dwoma "Diabłami". Zwycięsko – to jest dzień Nbitu.

31:38

Nie ustają napaści Red Devils. Nbit zepchnięty do obrony. Od czasu do czasu udaje się miejscowym wyprowadzić piłkę poza własną połowę.

30:55

Miliony wymienionych podań. Bondar otrzymuje futbolówkę. Uderzenie trafia w rywala, tylko aut. Ponownie muszą cofnąć się goście, gdyż odzyskali piłkę gospodarze.

30:02

Corner dla Nbitu. Gliwiczanie wyswobodzili się spod ręki Red Devils. Cały czas w roli bramkarza wycofanego czeski zawodnik – Michal Holy.

29:38

Od kilkudziesięciu sekund chojniczanie próbują podejść gospodarzy. Wymiana podań i poszukiwanie okazji.

29:05

Timeout na życzenie czeskiego szkoleniowca Red Devils Chojnice. Holy pojawi się w roli bramkarza lotnego.

29:05

Trzecie trafienie gliwiczan. Któż jest autorem? Oczywiście nie kto inny, jak PRZEMYSŁAW DEWUCKI! Nie waga, nie wiek, a umiejętności i możliwość przewidywania. Dewucki jest dzisiaj nieziemski. Kolejny mocny, płaski strzał w lewy róg bramki Modrusana.

28:38

Do samotnie wędrującej piłki dobiegł Bondar. Z daleka, nie było czasu na przemyślenie tego uderzenia.

28:10

Pojawiają się błędy w szeregach Nbitu. Gliwiczanie wyszli cało z chaotycznej sytuacji pod własnym polem karnym.

27:41

Groszak przez cały parkiet. Próbował zagrać głową Jagiełło – nieco za późno. Chorwacki goalkeeper szybko wprowadza piłkę do gry.

27:15

Błąd Red Devils. Satora, Starowicz, Włodarek i... ponad poprzeczką.

26:48

Nie było to najlepsze podanie Włodarka. Przejęli chojniczanie. Jak się okazało, tylko na moment.

26:34

Wraca do obrony Mirga. Akcja zażegnana w jednej sekundzie. Typowa gra na uwolnienie.

26:08

Ivanov nie przemyślał swojego dośrodkowania. Szczęście sprzyja Ukraińcowi. Futbolówka odbiła się od nóg gliwiczanina i opuściła parkiet. Będzie rzut rożny.

25:37

Blokuje Modrušan Satorę. Tempo coraz większe, czasu coraz mniej. Takie emocje po prostu kochamy!

25:02

"Czerwone Diabły" naciskają Nbit, lecz widać lekką dozę niepewności w tym pressingu. Czyżby goście bali się kontrataku z Dewuckim na czele?

24:26

Walczył blisko lewego rogu Włodarek. Udało się uzyskać rzut rożny. Nbit rozgrzany do czerwoności szuka kolejnych okazji do podwyższenia wyniku.

23:45

PRZEMYSŁAW DEWUCKI jest po prostu niesamowity. Czy ten piłkarz jest człowiekiem? "Pępek" ponownie przebiegł większą część boiska. Oddanie do kolegi z zespołu, ale tylko na moment. Gliwiczanin oddaje do Dewuckiego, który wykańcza akcję płaskim strzałem.

22:54

Po raz pierwszy przekraczają swoje uprawnienia Nbitowcy. Do bramki blisko, ale wykonanie rzutu wolnego pozostawia wiele do życzenia.

22:39

Ukrainiec niczym wywołany do tablicy. Boczna siatka. Tarasovychowi energii dziś nie brakuje.

22:27

Tarasovych zatrzymał Sobańskiego. Ukrainiec bardzo dobrze spisuje się w dzisiejszym spotkaniu.

21:55

Satora! Druga połowa to czyste emocje. Z lewej nogi huknął gliwiczanin. Tylko poprzeczka.

21:48

Bondar postawił na strzał z dystansu. Zdecydowanie gorzej, niż poprzednie dwie próby kolegów z parkietu.

21:31

Dewucki uderza "z czuba". Prawdziwa rakieta przeszła obok Modrusana. Cios za cios.

20:54

Niebezpiecznie! Groszak odprowadził piłkę wzrokiem. Stały fragment gry mógł spowodować, że mielibyśmy 1:1 już na początku drugiej części gry.

20:28

Drugą połowę rozpoczęli gospodarze. Zawodnicy nie ochłonęli w przerwie, gdyż tempo spotkania jest tak wysokie, jak w końcówce pierwszej części gry.

20

Po przerwie wrócimy na Halę Łabędź w Gliwicach. Zostańcie Państwo z lajfy.com!
Po zaciętej i obfitującej w wiele groźnych sytuacji pierwszej połowie, Nbit Gliwice prowadzi z "Czerwonymi Diabłami. Wielka w tym zasługa Przemysława Dewuckiego, który rozpoczął kluczową dla swojego zespołu akcję. Czas nieco ochłonąć.

20

19:58

Co się działo! Groszak wyszedł z bramki, przy obronie wyręczył go kolega z zespołu. Chwilę później mamy dobitkę i tym razem obronną ręką wychodzą miejscowi. Niesamowite, co się dzieje na hali w Łabędach.

19:53

Do bramki gospodarzy 9 metrów! Kolejny faul popełnili gospodarze. Będzie ciekawie.

19:47

Spieszą się goście z kontratakiem. Gol w końcówce mocno podgrzał atmosferę.

19:16

Coś pięknego! Przemek Dewucki przebiegł 3/4 parkietu, podał do Cygnarowskiego, a ten wykonał górne podanie do MICHAŁA WŁODARKA. Ostatni z gliwiczan skierował piłkę do bramki głową.

18:38

Rewanżują się gliwiczanie. Tarasovych trafia w ręce Modrusana. Chorwacki bramkarz nie był w stanie chwycić piłki w swoje dłonie. Wznowienie z autu.

18:17

Poprzeczka! Gliwiczanie bliscy stracenia bramki. Ogromne szczęście Groszaka, gdyż nie miałby w tej sytuacji większych szans.

18:02

Zepchnięci do defensywy Nbitowcy. Nieczysto uderzy Ivanov, będzie corner.

17:34

Na raty interweniował Groszak. Ważne, że skutecznie. Goście nie mają w zamiarach opuszczenia połowy Nbitu. Trzeba przyznać, że w ostatnich minutach to "Czerwone Diabły" przejęły pałeczkę w tym meczu.

17:31

Po nogach rywala Bondar. Kolejny rzut rożny dla "Czerwonych Diabłów".

17:03

Kriezel chciał ruszyć do przodu. Zauważył z tyłu Holy'ego i postanowił wycofać. Ciężko dziś złamać obronę Nbitu.

16:21

Trzecie przewinienie gliwiczan. Nie możemy narzekać na zachowanie piłkarzy. Mecz rozgrywany jest według zasady fair-play.

16:05

Bondar stał przed dogodną okazją. Wystarczył drobny poślizg i koniec marzeń Ukraińca.

15:45

Zamieszanie w polu karnym gospodarzy. Od bramki wznowią miejscowi.

15:43

Timeout. Jak na razie bez bramek, choć okazji nie brakowało. Ciężko wskazać faworyta, gdyż raz jedni, raz drudzy zaskakują nas ciekawymi akcjami.

15:31

Zamknięci na własnej połowie gliwiczanie. Goście może i nie wychodzą pressingiem, ale ich świetne ustawienie w obronie sprawia, że trudno zaryzykować wejście w tak zwarty monolit.

14:56

Dużo gry w środku pola. Obie drużyny weszły na najwyższe obroty. Tymczasem rzut rożny dla Red Devils.

13:57

Marco Aurelio ratuje swój zespół przed bramką. Futbolówka dosłownie wybita z linii bramkowej. Dobrze, że Brazylijczyk nie tylko potrafi myśleć głową, ale i odpowiednio ją wykorzystać w obronie.

13:15

Tarasovych biegł do piłki, lecz wyprzedził go Modrušan, który posłał piłkę w trybuny. Po chwili Ukrainiec znów przyprawia o zawał trenera Bartoska.

13:04

Drugi faul Nbitu. "Czerwone Diabły" mają na koncie cztery przewinienia.

12:53

Przedarł się Mączkowski. Zgranie na środek, biegnie Ivanov. Ukrainiec oddaje mocny, płaski strzał, lecz obok bramki.

12:33

Drybling Satory, odchylenie i strzał. Obok słupka, zapachniało golem.

11:52

Modrušan w końcu ma okazję, aby się wykazać. Chorwacki bramkarz słusznie wyszedł z bramki do Satory. Niebezpieczeństwo zażegnane.

11:29

Holy trzykrotnie próbował dośrodkować. Za każdym razem przeszkadzał mu zawodnik Nbitu. Rzut rożny na rzecz gości.

11:09

Satora wrócił na parkiet. Rekonwalescent nie zdołał opanować trudnej piłki, jaką posłali mu koledzy z drużyny.

10:44

Czech naprawił swój błąd. Błyskawiczny powrót do obrony i wybicie piłki poza linię końcową.

10:34

Ryzykownie Dewucki, lecz opłacalnie. Corner dla gospodarzy. Podchodzi Czech.

10:22

Czwarty faul przyjezdnych! Dewucki dwukrotnie był ofiarą przewinienia, lecz w pierwszym przypadku sędzia zastosował przywilej korzyści.

9:55

Brawo Nbit, świetne zachowanie w obronie. Goście nie zdołali nawet pomyśleć o strzale na bramkę gliwiczan.

9:28

Trzecie przewinienie "Czerwonych Diabłów". Podanie do Dewuckiego, a ten rozpoczyna swoje dzikie tańce na lewym skrzydle.

8:51

Uderza Starowicz. Tylko boczna siatka. Chorwacki bramkarz w przeciwieństwie do Groszaka nie ma rąk pełnych roboty.

8:17

Wyszedł z bramki Groszak, który za moment z powrotem wprowadzi futbolówkę do gry. 1:2, jeśli wziąć pod uwagę faule akumulowane.

8:04

Tarasovych rozgrzewa publiczność swoim rajdem. Ukrainiec nie zdołał wywalczyć rzutu rożnego.

7:47

Podanie przez cały parkiet prawie dotarło do adresata. Modrušan odważnie wyszedł z bramki.

7:21

Mączkowski poległ na lewej flance. Zbyt długo zwlekał, obrońcy Nbitu są naprawdę czujni.

6:47

Faulowany Satora. Gospodarze wznowią grę z własnej połowy.

6:16

Groooooszak! Goalkeeper Nbitu broni strzał Ivanova. Strach pomyśleć, jaki mielibyśmy wynik na tablicy, gdyby między słupkami gliwiczan nie stał Groszak.

5:58

Mączkowski! Genialne uderzenie z prawego skrzydła. Refleksem popisał się Groszak, który po dwóch sekundach po raz kolejny broni dostępu do swojej bramki.

5:40

Przejął Satora, który od razu ruszył do boju. Akcja w porę zastopowana przez Red Devils.

4:47

Odważniej podeszli gospodarze, którzy na początku jakby bali się "Czerwonych Diabłów". Jak na razie mecz rozgrywa się pod dyktando gości. Gliwiczanie nie odpuszczają i dzielnie stawiają się przyjezdnym.

3:49

Przedarli się goście przez mur defensorów Nbitu. Marco Aurelio pozwala sobie na odbiór piłki. Dewucki szarżuje, oddaje piłkę i mamy celny strzał, szkoda, że słaby.

3:25

Pressing ze strony Red Devils. Gliwiczanie zmuszeni do cofnięcia się na własną połowę, choć jeszcze przed chwilą gościli na połowie chojniczan.

3:14

Faulował Marco Aurelio. Po jednym przewinieniu mają na swoim koncie obie ekipy.

2:59

Na parkiecie pojawia się Starowicz. Kilka sekund wcześniej kolejną dobrą interwencją popisał się Groszak.

2:38

Myli się zawodnik z Gliwic. Sobański wznowi z linii bocznej.

2:14

Kapitalny wślizg Mirgi, który ratuje swój zespół przed niebezpieczną sytuacją. Szybki kontratak nie przyniósł spodziewanej korzyści.

1:50

Szukał dogodnej ścieżki Cygnarowski. Dobrze ustawione w obronie są "Czerwone Diabły".

1:27

Bondar na drugie skrzydło. Goście nie zdołali się przedrzeć pod bramkę gospodarzy, stąd też mamy wycofanie na własną połowę.

0:48

A jednak Holy! Rywal zmylony, jednak Groszak wiedział, czego się można spodziewać. Bardzo dobra interwencja bramkarza Nbitu.

0:42

Fauluje Cygnarowski. Bondar poszkodowany, lecz to Ivanov będzie egzekutorem stałego fragmentu gry.

0:24

Dewucki popisuje się rozsądkiem w defensywie. Bez dryblingu, szybko oddaje futbolówkę w sytuacji zagrożenia.

0:02

Rozpoczynają "Czerwone Diabły". Ivanov oddaje do tyłu i zaczynamy wielkie emocje!

Zawodnicy wyszli na parkiet, aby oficjalnie się zaprezentować przed miejską publicznością. Kilka chwil i zaczynamy!
Oficjalne zestawienia:

Nbit Gliwice:

Red Devils Chojnice:
Z całych sił zapraszamy na to spotkanie. Jesteśmy głęboko przekonani, że będzie to jeden z najciekawszych meczów w 10. rundzie Futsal Ekstraklasy. Czekamy na Państwa na lajfy.com!
Sobotni bój w Gliwicach będzie niezwykle interesujący – przynajmniej wszystko na to wskazuje. Red Devils nie radzą sobie poza własną halą, z kolei Nbit gra nieco w kratkę. Gdy do tej mieszanki dołożymy to, że gliwiczanie zagrają na własnym parkiecie, lecz w ich szeregach mogą pojawić się błędy w komunikacji, to powstanie nam prawdziwa mieszanka wybuchowa. Statystyki wskazują na gospodarzy, jednak wszystko się może zdarzyć.
Nbit Gliwice

W poprzedniej kolejce Nbit poległ w derbach, choć śmiało można powiedzieć, że "Nbitowcy" dostali przysłowiowe lanie. W szeregach ekipy z Łabęd nie oglądamy Dominika Śmiałkowskiego, który leczy kontuję. To spore osłabienie dla gliwickiego zespołu. Na pocieszenie pozostają zawodnicy tacy jak Starowicz, Groszak, czy ciągle zaskakujący Dewucki. Nbit ma kim grać w polu, bramka strzeżona przez Groszaka nie należy do dziurawych. Problemem gliwiczan są proste błędy, które jeśli się pojawią, męczą gospodarzy do końca spotkania. To właśnie one powodują, że śląskiej drużynie zdarza się ponieść sromotną klęskę.
Red Devils Chojnice

Chojniczanie nie mogą narzekać na swoją pozycję w tabeli. Trzecia lokata daje ciekawe perspektywy, lecz rywale nie pozostają dłużni. Przyjezdni szczególnie muszą uważać na Pogoń 04 Szczecin. Nieco niżej, lecz nie bez szansa na odbicie 3. miejsca, są torunianie oraz Nbit Gliwice. Piętą achillesową Red Devils są mecze wyjazdowe. "Czerwone Diabły" poza swoją halą wygrały tylko raz, a ich przeciwnikiem była czerwona latarnia Futsal Ekstraklasy, czyli Gwiazda Ruda Śląska. Tryumf nie przyszedł łatwo – wynik 4:3 na rzecz chojniczan mówi sam za siebie. Forma gości jest optymalna, ale czy uda się przełamać klątwę spotkań na wyjeździe?
Niewiele pozostało do futsalowej przerwy świąteczno-noworocznej. Zanim na ponad miesiąc zapomnimy o futsalu, czekają nas dwie kolejki. 10. runda zmagań zaprowadzi nas do gliwickich Łabęd.

5:2

finał (1:0)

Gole: 20. Włodarek (Cygnarowski), 24. Dewucki, 30. Dewucki, 36. Jagiełło (Dewucki), 40. Cygnarowski (Groszak) – 40. Wojciechowski, 40. Bondar

Piast Gliwice: Groszak, Bogdziewicz – Mirga, Starowicz, Czech, Satora, Musiał, Dewucki, Jagiełło, Cygnarowski, Włodarek, Tarasovych.

Red Devils Futsal Club: Modrušan, Kartuszyński – Sobański, Przemysław Laskowski, Ivanov, Holý, Mączkowski, Patryk Laskowski, Bondar, Kriezel, Wojciechowski, Kubiszewski, Marco Aurelio.

Sędziowie: Jakub Orliński – Piotr Rybol, Marciń Stoń