2:0

finał (0:0)

01.11.2015, 15:30 • Mercedes-Benz Arena, Stuttgart • Runda 11 • Dawid Czempisz

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za ten wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do relacji Lajfy.com! (17:27:24)
VFB Stuttgart po zaciętym spotkaniu pokonał beniaminka SV Darmstadt 98 2:0! Gospodarze bardzo długo nie potrafili znaleźć sposobu na dobrze broniących gości, jednak w drugiej połowie zdołali dopiąć swego. Po dośrodkowaniu Christiana Gentnera i nieudanej interwencji Gyorgy Garicsa piłka wpadła do siatki Mathenii. Przyjezdni starali się wielokrotnie zaskoczyć Przemysława Tytonia, ale Polak zagrał dzisiaj naprawdę kapitalny mecz i niejednokrotnie popisał się wyśmienitymi paradami. W samej końcówce wynik ustanowił Timo Werner.

90+3

90+3

90+3. Timo WERNER - 2:0

90+3

Gol dla Stuttgartu!
Nie udało się gościom doprowadzić do wyrównania, za to gospodarze podwyższają w końcówce prowadzenie!!! TIMO WERNER wygrał walkę o piłkę z Diazem i minął chwilę później Mathenie!!! Nie pozostało młodemu zawodnikowi nic innego jak tylko skierować piłkę do pustej bramki!!!

90+2

Udało się wybronić jeszcze teraz udanie Caldiroli i w efekcie od autu wznowi jego drużyna. Po chwili faulowany był jednak gracz VFB.

90+1

Sędzia doliczył trzy minuty do tego spotkania. Mathenia popędził w kierunku pola karnego rywali, ale nie miał okazji do oddania strzału. Później przewinieniem musiał ratować się Junior Diaz i otrzymał napomnienie.

90

Od bramki grę wznowi za moment Mathenia. Na własną połowę wracają bardzo szybko wszyscy zawodnicy VFB.

89

Sędzia ma prawo doliczyć kilka minut do tego spotkania. Mieliśmy kilka przerw w grze, więc SV Darmstadt może jeszcze spróbować zaatakować.

88

Piłka zmierzała teraz po rykoszecie za kołnierz polskiego bramkarza, ale Tytoń sparował ją nad poprzeczkę! Później już w fenomenalnym stylu wybronił strzał z bliskiej odległości po dośrodkowaniu z rzutu rożnego!

87

Daniel Didavi kończy swój udział w tym spotkaniu. Zmienia go defensywnie usposobiony Hlousek.

86

Dośrodkowanie Maxima z rzutu rożnego i niepilnowany Didavi fatalnie chybia strzałem głową z kilku metrów! To powinien być gol dla gospodarzy!

85

Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska fantastycznie główkował Sulu, ale piłka po tym uderzeniu mija o centymetry bramkę Tytonia!

84

W końcówce na murawie pojawia się również Stroh-Engel. Zmienił mało widocznego Rosenthala.

83

Heller na długo zapamięta po dzisiejszym pojedynku Przemysława Tytonia! Tym razem ten skrzydłowy popędził już niemal sam na bramkę VFB od czterdziestego metra i finalnie jego strzał na wślizgu broni polski bramkarz!

82

Kliment spróbował wziąć na siebie ciężar gry i finalnie osiągnął swój cel. Faulował go na prawym skrzydle Sulu.

81

Nie popisał się teraz Heller w ofensywie. Zamiast przyjmować piłkę to zagrywał ją ręką i w efekcie sędzia przerwał grę.

80

Jeszcze na ostatnie dziesięć minut na boisku pojawił się Vrancić. Zmienił on Niemeyera.

80

Po długim okresie chaosu w środkowej strefie boiska finalnie sytuację wyjaśnił Gentner. Po jego akcji nie udało się Wernerowi oddać uderzenia.

79

Skupiają się teraz praktycznie tylko i wyłącznie na defensywie gospodarze. Cofnęli się całym zespołem na własną połowę boiska.

77

Didavi przydał się teraz w defensywie. Najpierw udanie interweniował wybijając piłkę, a później był jeszcze faulowany przez rywala.

76

Do końca spotkania pozostaje już jedynie kwadrans. Goście nie odpuszczają i cały czas starają się zagrozić bramce polskiego golkipera.

75

Maxim nie zdołał się zrehabilitować teraz i podawał piłkę na prawe skrzydło, gdzie nie było żadnego z jego partnerów.

74

Gospodarze nie mogą być pewni tego zwycięstwa. Znowu mamy akcję przyjezdnych i Kempe chybił strzałem zza pola karnego.

73

Niesamowicie na prawym skrzydle popędził Heller! Próbował on wystawić piłkę do strzału Rosenthalowi, ale ten został w ostatniej chwili uprzedzony!

72

Bardzo szybko mogli odpowiedzieć goście! Heller znowu miał wyborną okazję, ale z dość ostrego kąta nie zdołał on skierować piłki w światło bramki!

71

Pierwszą roszadę w składzie dokonuje trener Schuster. Za Rauscha pojawia się na murawie Kempe.

70

No to teraz zapowiada nam się kapitalna końcówka spotkania. SV Darmstadt z pewnością postara się jeszcze doprowadzić do wyrównania.

68

68. György GARICS - 1:0

68

Mamy bramkę dla miejscowego zespołu!!! Dośrodkować z prawej strony boiska starał się CHRISTIAN GENTNER, ale piłka minęła bramkarza gości i wylądowała w siatce!!! Starał się jeszcze sytuacje ratować defensor przyjezdnych, ale tylko dobił on piłkę do bramki!!! Jak się okazało bramka została zaliczona właśnie GYORGY GARICSOWI!!!

68

No to mamy kapitalną okazję dla gospodarzy! Werner otrzymał idealne dośrodkowanie na piąty metr i strzałem głową trafia jedynie w poprzeczkę!

67

Według statystyk dłużej w posiadaniu piłki znajdują się zawodnicy VFB Stuttgart, ale nie wynika z tego nic konstruktywnego (61%-39%).

66

Trzeba przyznać, że Maxim dał fatalną zmianę. Po jego wejściu na murawę ciężko odnotować jakieś pozytywne zagranie tego młodego zawodnika.

65

Mijają kolejne minuty, a miejscowy zespół nie potrafi się odnaleźć. Zdecydowanie w ostatnim czasie atakują podopieczni Schustera.

64

Kompletnie niepotrzebna strata Maxima na własnej połowie i mieliśmy kolejny raz zagrożenie pod bramką Tytonia. Šunjić wybija finalnie piłkę za linię boczną.

63

Heller stwarza dzisiaj sporo problemów graczom VFB. Kolejny raz urwał się na prawej stronie ten skrzydłowy i wywalczył rzut rożny.

62

Jan Kliment melduje się na boisku. Zmienia on zmęczonego już wyraźnie Die.

61

Garics starał się wysoko zaatakować rywala, ale faulował go wyraźnie i otrzymał żółtą kartkę.

60

Za nami godzina tego spotkania. Mecz zdecydowanie może się podobać, ale nadal brakuje tego co najważniejsze, czyli bramek.

59

Kolejny raz Przemysław Tytoń ratuje VFB! Heller sam wypracował sobie pozycję na jedenastym metrze i uderzył mocno po ziemi, a polski bramkarz kapitalnie paruje piłkę do boku! Później jeszcze próba dobitki była niecelna!

58

Klein co prawda najpierw trafił w piłkę, ale później jego noga trafiła w kolano Wagnera. Dlatego też otrzymał żółtą kartkę.

57

Insua prezentuje się dzisiaj naprawdę dobrze na lewej stronie boiska. Tym razem był on faulowany przez przeciwnika i będziemy mieli rzut wolny dla VFB.

56

Caldirola podłączył się tym razem do ofensywnej akcji swojego teamu, ale przy linii bocznej stracił piłkę w dość prosty sposób.

55

Wagner został od tyłu niebezpiecznie zaatakowany przez rywala. Ostatecznie mamy żółtą kartkę dla Die.

54

Rosenthal oddał teraz świetne uderzenie z powietrza! Znalazł się on niepilnowany na dziesiątym metrze i o mały włos niesygnalizowanym strzałem nie pokonał Przemysława Tytonia!

53

Niesygnalizowany i delikatny strzał oddał Insua zza pola karnego. Piłka po rykoszecie mogła zmylić bramkarza, ale udanie interweniuje na raty Mathenia.

52

Nie zdołali gospodarze po dośrodkowaniu Maxima dojść do sytuacji strzeleckiej. Nadal jednak świetnie utrzymuje się przy piłce Die.

51

Nieporozumienie między Garicsem i Mathenią kończy się szczęśliwie dla SV Darmstadt. Ostatecznie bramkarz gości zdołał wybić futbolówkę na aut.

50

Daniel Didavi starał się na szybkości minąć Garicsa, jednak defensor gości umiejętnie się zastawił i finalnie był faulowany.

49

Rausch przejął piłkę w narożniku pola karnego rywali, ale osaczony przez trzech przeciwników wkrótce stracił futbolówkę.

48

Junior Diaz zmierza po piłkę na skrzydle. Za moment będzie miał okazję na daleki wyrzut futbolówki z autu.

47

Wszystko wskazuje na to, że trenerzy w przerwie nie dokonali żadnych korekt w składach. Pozostaje więc przeprowadzona tylko jedna zmiana z pierwszej połowy, kiedy to boisko opuścił kontuzjowany Harnik.

46

Po prowadzonej w dobrym tempie pierwszej połowie mamy bezbramkowy remis. Oba teamy miały swoje okazje, ale nie zdołały jeszcze skierować futbolówki do siatki.Dla gospodarzy najlepszą okazję miał Didavi, ale jego niezły strzał po rykoszecie minął bramkę gości. Przyjezdni z kolei mieli sytuację Hellera, a jego uderzenie kapitalnie wybronił Przemysław Tytoń. Polski bramkarz później jednak niezbyt pewnie interweniował za polem karnym i za to otrzymał napomnienie.

45+2

45+1

Sędzia ostatecznie zdecydował się na doliczenie dwóch minut. Jest to z pewnością związane z kontuzjami Harnika oraz Rosenthala, jak również zmianą w drużynie VFB.

45

Maxim niedokładnie przerzucał piłkę na drugą stronę boiska, ale źle zachował się Rausch, który wybijał piłkę na rzut rożny. Po jego wykonaniu z dystansu uderzał Insua i pomylił się naprawdę niewiele.

44

Schuster pokrzykuje na swoich zawodników, aby ci nie tracili koncentracji. To już ostatnie fragmenty pierwszej połowy spotkania.

43

Złą decyzję podjął teraz Die. Znalazł się on już w polu karnym Darmstadt, ale zamiast szukać lepiej ustawionych partnerów, oddał niecelny strzał.

42

Umiejętnie w obronie ustawiają się przyjezdni. Niezbyt wiele opcji mają pomocnicy VFB do zagrania w ofensywnej strefie.

41

W końcówce pierwszej odsłony więcej z gry mają gospodarze. Konstruują oni kolejne ataki pozycyjne i starają się wykreować sobie pozycję strzelecką.

40

Nieźle przymierzył z tego stałego fragmentu gry Daniel Didavi, ale piłka przeleciała obok muru, a później również minimalnie obok słupka!

39

Didavi przyjął piłkę na dwudziestym metrze od bramki Mathenii i był od tyłu faulowany przez przeciwnika. Będzie to dobra okazja na uderzenie dla tego gracza.

38

Obaj zawodnicy schodzą póki co za linię boczną boiska i będą tam dalej opatrywani. W tym, czasie gospodarze wyprowadzają akcję w ataku pozycyjnym.

37

Na spalonym znalazł się zawodnik SV Darmstadt. Okazało się jeszcze, że dwóch zawodników mocno zderzyło się głowami i potrzebna będzie pomoc lekarzy.

36

Bardzo umiejętnie na lewej stronie boiska zachował się Insua, który nawinął rywala i centrował prawą nogą. Ostatecznie Didavi nie doszedł do tego podania.

35

Coraz bardziej może się podobać gra przyjezdnego teamu. Gospodarze natomiast od dawna już nie są w stanie poważniej zagrozić bramce Mathenii.

34

Groźnie było pod bramką polskiego golkipera po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale Sulu nie zdołał uderzyć w światło bramki.

33

Tym razem Tytoń kompletnie się nie popisał wyjściem za pole karne. Uprzedził go rywal, a nasz rodak ratował się faulem na żółtą kartkę.

32

Kontuzjowany Harnik opuszcza boisko. Jego miejsce zajmuje na murawie Maxim.

32

Przepiękna parada Przemysława Tytonia ratuje zespół gospodarzy! Heller urwał się obrońcom i przymierzył potężnie z dwudziestego metra, ale polski bramkarz interweniuje kapitalnie i paruje futbolówkę na korner!

31

W końcu mieliśmy zagrożenie pod bramką Mathenii. Najpierw z woleja zablokowane zostało uderzenie Gentnera, a później Klein przymierzył zza szesnastki obok słupka.

30

Die nieprzepisowo zaatakował od tyłu przeciwnika. Przyznał się od razu do winy i wraca na swoją połowę boiska.

29

Do samego końca o rzut rożny powalczył teraz Werner i finalnie zdołał on nabić kryjącego go Caldirole.

28

Piękny rajd lewą stroną boiska przeprowadził zawodnik SV Darmstadt. Ostatecznie źle centrował, a ratować sytuację próbował Niemeyer. Strzał tego pomocnika po rykoszecie wychodzi na korner.

27

Czasem nie warto zbyt wcześnie chwalić młodych zawodników. Didavi fatalnie centruje ze stałego fragmentu gry i od bramki wznowi grę Mathenia.

26

Świetnie spisuje się od początku spotkania Daniel Didavi. Minął on teraz z łatwością Niemeyera i został przez niego sfaulowany.

25

Niemeyer próbował tym razem kąśliwie zagrać futbolówkę w szesnastkę VFB, ale czujny Tytoń bez trudu przejmuje piłkę na szóstym metrze.

24

Martin Harnik powrócił już na boisko. Rozgrzewkę cały czas przeprowadza jednak Maxim i jest nadal możliwa zmiana doświadczonego skrzydłowego.

23

Odważnie teraz wyszedł do zgranej piłki Przemysław Tytoń i udało mu się ostatecznie uprzedzić rozpędzonego Wagnera.

22

Powoli podnosi się z murawy Harnik. Z pomocą służby medycznej opuszcza on boisko i za moment dowiemy się, czy będzie w stanie kontynuować udział w spotkaniu.

21

Gentner posłał wysokie dośrodkowanie z lewej strony boiska w pole karne gości. Tam piąstkuje piłkę Mathenia, w którego wpadł jeszcze Harnik. Zawodnik gospodarzy doznał w tej sytuacji kontuzji.

20

Kolejny już raz w tym meczu Didavi zagrywa nakładką. Rausch w efekcie będzie wrzucał piłkę z rzutu wolnego w pole karne Tytonia.

19

Rosenthal nieprzepisowo zaatakował wyprowadzającego piłkę Baumgartla i sędzia po chwili musiał uspokajać zdenerwowanych zawodników.

18

Insua miał dobry pomysł i starał się wypuścić Wernera na lewym skrzydle. Młody zawodnik VFB wyraźnie był jednak na spalonym.

17

Od rzutu wolnego grę za moment wznowi Didavi. Zdecydował się on na mocne dośrodkowanie, ale bez trudu wyłapuje je Mathenia.

16

Mija już kwadrans tego spotkania. Póki co tylko raz udało się gospodarzom zagrozić bramce Mathenii, ale Didavi nie zdołał skierować piłki do siatki strzałem z jedenastu metrów.

15

Bardzo wysoko został zaatakowany Klein przez Rauscha, ale defensor VFB nabija rywala i w efekcie od bramki wznowi grę Tytoń.

14

Nie udało się teraz młodemu Wernerowi opanować futbolówki w polu karnym rywali. Później niepotrzebnie już starał się wymusić rzut karny.

13

Na ewidentnym ofsajdzie znalazł się teraz Heller. Tym razem nie utrzymał ten zawodnik linii z defensorami VFB na prawym skrzydle.

12

Schuster wyraźnie pokazuje swoim piłkarzom, aby podeszli z wysokim pressingiem. W efekcie gubią się przy wyprowadzeniu piłki Insua oraz Harnik.

11

Wyraźnie zaostrzył się ten mecz. Kolejny raz to zawodnik gospodarzy przekroczył przepisy i będziemy mieli kolejną okazję na centrę dla gości.

10

Bardzo groźnie było teraz pod bramką Przemysława Tytonia! Polski bramkarz faulował rywala przy próbie interwencji, ale zawodnik gości był wcześniej na spalonym!

10

Wyraźnie faulowany zawodnik SV Darmstadt przez Gentnera i od rzutu wolnego grę wznowią za moment przyjezdni.

9

Junior Diaz został teraz zaatakowany nakładką przez przeciwnika i bardzo słusznie arbiter przerwał grę.

8

Kolejny raz mamy okazję podziwiać starcie Baumgartla z Hellerem. Nie pierwszy taki pojedynek wygrywa defensor VFB Stuttgart.

7

Insua wracając na swoją pozycję wyraźnie przewrócił przeciwnika i od rzutu wolnego bezpośredniego grę wznowią przyjezdni.

6

Gospodarze spokojnie wymieniają podania na własnej połowie boiska. Później było już jednak znacznie gorzej przy wyprowadzeniu akcji na połowę rywali.

5

Heller znalazł się teraz pod polem karnym VFB i rywalizował z dobrze ustawionym defensorem gospodarzy. Ten idealnie przyblokował zawodnika SV Darmstadt.

4

Goście spróbowali pierwszy raz w tym meczu zagrozić bramce Przemysława Tytonia, ale Heller nie zdołał odpowiednio dośrodkować.

3

Nie ustają ataki VFB. Kolejny raz centrować będzie Didavi z narożnika boiska. To już drugi korner dla gospodarzy w tym spotkaniu.

2

Świetną okazję stworzyli sobie miejscowi! Didavi oddał niesygnalizowany strzał z narożnika pola karnego i końcami palców udało się obrońcy zblokować ten dobry strzał pomocnika VFB!

1

Gospodarze rozpoczęli spotkanie od środka boiska. Od razu wyprowadzili ofensywną akcję prawym skrzydłem i wywalczyli wrzut z autu.

1

VfB Stuttgart: Tytoń – Klein, Sunjić, Baumgartl, Insua – Schwaab, Die – Harnik, Gentner, Didavi – Werner.
Rezerwowi: Heise, Vlachodimos, Hlousek, Ristl, Ferati, Kliment, Maxim.

SV Darmstadt 98: Mathenia – Garics, Sulu, Caldirola, Diaz – Heller, Gondorf, Niemeyer, Rausch – Rosenthal – Wagner.
Rezerwowi: Vrancić, Sailer, Stroh-Engel, Kempe, Jungwirth, Rajković, Załuska.

Sędzia główny: R. Hartmann
Asystenci: B. Cortus, C. Gittelmann
Techniczny: C. Dietz.
Na ten mecz zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już w najbliższą niedzielę o godzinie 15:30 do relacji Lajfy.com!
SV Darmstadt 98:

Mało kto się spodziewał, że beniaminek będzie tak dobrze sobie radził w obecnych rozgrywkach. Po dziesięciu kolejkach ten team zgromadził już trzynaście punktów i zajmuje jedenastą pozycję w tabeli. Mimo wszystko mają minimalnie ujemny bilans bramkowy (12:13). W ostatniej serii spotkań ulegli oni po zaciętej walce faworyzowanym Wilkom 0:1. Najskuteczniejszym zawodnikiem jest Marcel Heller, który w dotychczasowych spotkaniach cztery razy kierował piłkę do bramki.
VFB Stuttgart:

Drużyna ta miała w obecnym sezonie walczyć o zdecydowanie wyższe cele, niż przez ostatnie kilka lat. Znowu jednak ciężko przychodzi zdobywanie punktów VFB i na chwilę obecną zajmują oni dopiero szesnastą pozycję w Bundeslidze. Na koncie Stuttgartu jest jedynie siedem punktów. Strzelają oni sporo bramek, ale tracą zdecydowanie najwięcej w całej lidze (15:23). W ostatniej ligowej kolejce uległ ten team po wyrównanym boju 3:4 Bayerowi Leverkusen. Najskuteczniejszym zawodnikiem jest Daniel Didavi, który ma w dorobku cztery gole.
Już w najbliższą niedzielę czeka nas interesujące starcie w ramach jedenastej kolejki niemieckiej Bundesligi. VFB Stuttgart zmierzy się na własnym obiekcie z beniaminkiem SV Darmstadt 98. Dla polskich fanów to spotkania ma jednak jeden wyjątkowy element. W obu teamach występują nasi rodacy na pozycji bramkarza. O ile występ Przemysława Tytonia jest raczej niezagrożony, tak Łukasz Załuska zapewne rozpocznie mecz od ławki rezerwowych.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.

2:0

finał (0:0)

Gole: 68. Garics (sam.), 90+3. Werner

Kartki:   33. Tytoń (STU), 55. Die (STU), 58. Klein (STU) – 61. Garics (DAM), 90+1. J. Díaz (DAM)

Posiadanie piłki: 57 % : 43 %.
Strzały celne: 4:5. Strzały niecelne: 10:11. Rzuty rożne: 7:5. Spalone: 2:6. Foule: 21:15.

VfB Stuttgart: Tytoń – Klein, T. Šunjić, Baumgartl, Insua – Schwaab, Die (62. Kliment) – Harnik (32. Maxim), Gentner (C), Didavi (87. Hloušek) – Werner.
Zmiany: Vlachodimos – Kliment, Hloušek, Maxim, Ristl, Ferati, Heise.

SV Darmstadt 98: Mathenia – Garics, Sulu (C), Caldirola, J. Díaz – Heller, Gondorf, Niemeyer (80. M. Vrančić), Rausch (71. Kempe) – Rosenthal (84. Stroh-Engel) – Wagner.
Zmiany: Załuska – Jungwirth, Kempe, Rajković, Sailer, Stroh-Engel, M. Vrančić.

Techniczny: C. Dietz