Niemiecka Bundesliga

Hamburger SV – Hannover 96

1:2

finał (1:0)

01.11.2015, 17:30 • Imtech Arena, Hamburg • Runda 11 • Bartosz Bednarek (@Bednarek_B)

Na dziś to już wszystko z Hamburga. Do zobaczenia na lajfy.com! (19:30:42)
Śmiało możemy nazwać to niespodzianką. Hannover 96 wygrywa 2:1 z wyżej sklasyfikowanym Hamburgerem SV. Może i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że goście pierwszą połowę zagrali wręcz fatalnie. Rzut karny, nieco naciągany, dał wyrównanie. Swoje dorzucił Sané, choć w tej sytuacji pretensje można mieć do Zielera, który nie wykazał się refleksem.

90+3

90+3

Kapitalnie podkręcona piłka przez Diaza. Obok bramki, wyglądało efektownie.

90+3

Bezskutecznie. Nadal pozostajemy pod polem karnym Hannoveru. Diaz popisał się niezwykle wysokim dośrodkowaniem.

90+2

Jest corner dla Hamburgera SV. Nie traci czasu Diaz.

90+1

Piłkarze z Hamburga zamknięci na własnej połowie. Przyjezdni robią co mogą, aby oddalić zagrożenie. Komplet punktów jest coraz bardziej realny.

90

Cleber popełnił przewinienie w jedenastce Zielera. Brazylijczyk zdziwiony decyzją arbitra. Cóż zrobić, mamy jeszcze 3 dodatkowe minuty gry.

89

Przez chwilę inicjatywę mieli podopieczni trenera Frontzecka. Hamburger SV włączył szybką mobilizację. Przenosimy się na drugą stronę murawy.

88

Cleber Reis za Holtby'ego. Błyskawiczna roszada i wracamy do gry.

87

Pozostały 3 minuty podstawowego czasu gry. Gospodarze zebrali resztki sił i robią co mogą, aby wyrównać stan spotkania.

86

Na murawie leży gracz Hamburgera, arbiter nie reaguje. Iličević na 11. metr. Nic z tego nie będzie...

85

Diaz podkręca tempo meczu. Do Holtby'ego, ten stopuje akcje.

84

Starał się jak mógł Müller, nic z tego nie wyszło. Zagranie na pamięć.

83

Felipe za Kiyotake. Japończyk był wyróżniającą się postacią przyjezdnych. Zmęczenie dało o sobie znać.

82

Częściej przy piłce znajdują się piłkarze z Hamburga. Brakuje zdecydowania i sygnału do ataku. Czas się powoli kurczy.

81

Schipplock zakończył swój udział w meczu. Ivica Olić na murawie.

80

Upada w polu karnym Hannoveru 96 Lasogga! Są małe kontrowersje, ale ciężko dopatrzyć się tam przewinienia.

79

Pojawiła się możliwość kontrataku. Ładnie wyszedł Sobiech, oddał do Kiyotake, lecz Japończyk nie zdążył przekazać piłki Polakowi.

78

Saint-Maximin czarował jak tylko mógł szwajcarskiego defensora. Djorou był nieprzepisowo zatrzymywany. Piłka dla miejscowych.

77

Już prawie wychodzili ciekawą akcją gospodarze. Wystarczył kiks przy próbie przyjęcia i cały plan można przenieść do archiwum.

76

Wycofanie do Adlera. Bramkarz mocno naciskany przez przeciwnika oddaje do Diekmeiera. Niemiec upada na murawę – przewinienie w ataku popełniają goście.

75

Iličević dopiero co wszedł na murawę, a zdążył już zaliczyć bolesny kontakt z rywalem. Rzut wolny dla Hamburgera.

74

Znakomicie pobudził kolegów Müller. Środkiem, odważnie, na lewe skrzydło. Uderzenie i broni Zieler.

72

Iličević zastąpi na placu gry Austriaka. Gregoritsch zasłużenie zebrał porcję braw.

70

Na 10. metr wrzuca futbolówkę Kiyotake. Adler zderzył się z Sane. Arbiter winą obarcza strzelca ostatniej bramki.

69

Czy ktokolwiek był w stanie przewidzieć taki obrót sytuacji? Albo Hannover 96 ma dzisiaj życiowe szczęście, albo Senegalczyk jest prawdziwym szamanem i odczarował grę gości.

67

67. Salif SANÉ - 1:2

67

Gol dla Hannoveru!
Jak to wpadło?! Dośrodkowanie wprost na Senegalczyka. SALIF SANÉ głową kieruje piłkę w stronę bramki. Futbolówka odbija się od słupka i powoli wpada do siatki Adlera. Wszystko wyglądało niczym na slow motion!

65

Znakomite przerzucenie piłki na prawe skrzydło do Becha. Najwyraźniej Hannover 96 przypomniał sobie, jak się gra! Pytaniem otwartym pozostaje, kiedy ujrzymy przy piłce Artura Sobiecha.

63

Wyrównany pojedynek toczą oba kluby – taki stan trwa od momentu, gdy Kiyotake zdobył kontaktową bramkę. Przyjezdni zaczęli sprawować się tak, jak na Bundesligę przystało.

62

Dośrodkowuje z rzutu wolnego Holtby. Niby przez moment groźnie, choć nie do końca. Hannover 96 ratuje się przed gospodarzami.

60

Wreszcie emocje! Dłużej się czekać nie dało. Co tu dużo pisać, mecz do tej pory był po prostu nudny. Za to ostatnie minuty nadrobiły z nawiązką całą pierwszą połowę!

59

59. Hiroshi KIYOTAKE - 1:1

59

Zupełnie nie wyczuł intencji Japończyka Adler. HIROSHI KIYOTAKE lekkim strzałem pokonuje goalkeepera z Hamburga.

59

59. Powtórki pokazują, że Bech się potknął. O faulu chyba nie mogło być mowy!

59

Cóż za zwrot akcji! Faulują gospodarze we własnym polu karnym. Kiyotake przed szansą na wyrównanie.

57

Müller! W końcu coś się ruszyło! Strzał z dystansu mija bramkę Zielera, ale przynajmniej kibice się ożywili.

56

Zepchnięci na własną połowę zawodnicy Hamburgera SV. Pressing gości nie daje im żadnych korzyści, poza tym, iż gospodarze nie są w stanie zagrozić ich bramce.

55

Sędzia odgwizdał spalonego, którego z całą pewnością nie było. Wznowią piłkarze z Hamburga.

54

Słabe rozegranie stałego fragmentu gry przez Kiyotake'a. O tyle dobrze, że zespołowi z Arturem Sobiechem w ataku udaje się utrzymać przy piłce.

53

Lekkie tarapaty gości. Udało się wybronić, co więcej, Saint-Maximin wyprowadził kontratak, który skutkuje rzutem rożnym.

51

Od rzutu wolnego rozpoczną gospodarze. Wrzutka, piłka wraca na połowę Hamburgera SV.

50

Saint-Maximin wybija do przodu, ale do kogo? Czyżby piłka na uwolnienie?

49

Andreasen popisuje się długim zagraniem do Becha. Akcja w wykonaniu Duńczyków nie najlepsza. Bech stracił kontrolę nad piłką przy linii bocznej.

47

Początek drugiej połowy podobnie, jak pierwsza część gry. Niewiele się dzieje, lecz trzeba zanotować, że kontakt z piłką zaliczył Sobiech, który dziś coś się ukrywa.

46

Dwie zmiany w zespole Hannoveru 96. Klausa zastąpi Bech, z kolei za Saint-Maximin pojawi się na placu gry w zamian za Schmiedebacha.

46

Po przerwie powrócimy do Hamburga na drugą część rywalizacji. Zostańcie Państwo z lajfy.com.
Co przyniosło nam 45 minut spotkania? Jednego gola, kilka obiecujących akcji Hamburgera SV i... w zasadzie to tyle. Goście z Hannoveru oddali zaledwie 3 celne strzały na bramkę Adlera. Kompletnie niewidoczny jest Artur Sobiech. Może w drugiej połowie Polak się uaktywni?

45

45

Sakai do przodu. Japończyk poradził sobie z dwoma piłkarzami Hamburgera. Adresat nie otrzymał podania.

44

Ostrzolek stracił piłkę na rzecz Andreasena, lecz szybko odzyskali gospodarze. Znów gramy w okolicy linii środkowej. Panowie, czekamy na akcję!

43

Tempo spotkania wyraźnie osłabło. Czekamy na drugą część gry, może będzie żwawsza!

42

Zrobiło się gorąco. Dwóch napastników w czarnych koszulkach, tylko jeden obrońca z Hamburga. Udało się uratować sytuację miejscowej ekipie.

41

Rzut wolny dla Hannoveru. W pole karne, chwilę później Klaus traci piłkę.

40

Sędzia powołuje się na przepis o przywileju korzyści i puszcza akcję dalej. Kilka sekund później bez problemu interweniuje goalkeeper Hamburgera SV.

39

Schipplock dośrodkowuje z prawej flanki. Futbolówka szybko opuszcza pole karne Zielera.

38

Ponownie pressingiem wychodzą goście z Hannoveru. Dla gospodarzy nie stanowi to większego problemu. Wciąż własna połowa, ale bez większego zagrożenia.

37

Zza pola karnego Gregoritsch. Szkoda, można było spokojnie podawać. Austriak chyba nieco się podpalił...

36

Fatalna strata piłki przez Hannover 96. Gregoritsch ruszył do ataku, podanie do Müller a ten trafia wprost w bramkarza! Tylko rzut rożny.

34

Męczył gospodarzy Schmiedebach. Potknięcie i strata. Zapowiadało się naprawdę dobrze!

33

Coraz lepiej wygląda gra przyjezdnych. Niestety, efekt ten zepsuł Sané. Podanie do nikogo, piłka oddana za darmo.

32

Po nogach rywala Sané i mamy rzut rożny. Futbolówka odbija się od paru głów i spokojnie ląduje w rękawicach Adlera.

30

Szanse nieco się wyrównały. Raz Hamburger, raz Hannover. Nie oglądamy zbyt dużo akcji. Praktycznie non-stop gra toczy się na środku pola.

28

Spotkanie wyraźnie się ożywiło. Jeszcze kilkadziesiąt sekund temu Hamburger musiał bronić się na swojej połowie, a teraz to gospodarze wyprowadzają znakomity kontratak. Lasogga nie poradził sobie z defensorami Hannoveru.

27

27. Tak niewiele brakowało, a Müller doprowadziłby kibiców z Hamburga do ekstazy.

27

Müller! Prosto w słupek! Zieler mógł zejść na zawał serca. Jęk zawodu na trybunach, nie miał kto dobić piłki do siatki.

25

Będzie groźnie! Andreasen popełnia przewinienie kilka metrów od linii pola karnego. Gregoritsch wywalczył znakomitą szansę dla swojego zespołu.

24

Długo akcja toczyła się przy linii środkowej. Nacisnął Hannover. Błąd w wykonaniu Spahića sprawił, iż to goście wznowią z autu.

22

Postraszyli Adlera! Nie tylko Sobiech, ale i partnerzy z zespołu. Trochę nieporozumienia i ciśnienie wśród gospodarzy wzrosło!

21

Przenosimy się na drugą połowę. Faulują przyjezdni. Przeciętnie wykonany stały fragment gry nie przynosi żadnego efektu.

20

Ostro potraktował rywala Holtby. Niemiec nie zgadza się z decyzją arbitra, ale ta jest niepodważalna.

18

Co za uderzenie Diekmeiera! Sprzed pola karnego, pod poprzeczkę. Czubkami palców broni Zieler.

17

Sané faulowany na połowie rywala. Kilka podań, do Andreasen, lecz ten nie zdążył dobiec do piłki.

16

Rewanżują się goście, którzy postawili na pressing. Gracze z Hamburga szybko uwalniają się z tej pułapki.

15

Świetnie odzyskał Müller w środkowej strefie. Futbolówka wraca pod nogi gospodarzy.

14

Corner w wykonaniu Hamburgera nie był najlepszy. Adler za moment z powrotem wprowadzi piłkę do gry.

13

Pomylił się Saki przy odbiorze. Z autu wznowią gospodarze.

11

Nie ma żadnych wątpliwości. Pierwsze 10 minut spotkania to zdecydowana dominacja miejscowych. Czy tak już pozostanie?

10

Pressingiem wychodzą podopieczni trenera Labbadia. Piłkarze w czarno-zielonych kompletach zmuszeni do wycofania do bramkarza.

9

Nie odpuszczają gospodarze. Futbolówka wędruje pomiędzy piłkarzami na lewej flance – oczywiście na połowie przyjezdnych.

8

Gospodarze wyraźnie nabrali wiatru w żagle po strzelonej bramce. Zdecydowanie przeważają zawodnicy z Hamburga. Hannover 96 zepchnięty do defensywy.

7

No no no, mocne otwarcie w wykonaniu Hamburger SV. Czekamy na odpowiedź Artura Sobiecha!

6

6. Michael GREGORITSCH - 1:0

6

Gol dla Hamburga!
Genialne otwarcie gospodarzy! Müller ruszył niczym rakieta na prawym skrzydle. Zagranie na środek, piłka mija Zielera i do pustej bramki trafia MICHAEL GREGORITSCH. Tego nie dało się nie wykorzystać!

5

Dośrodkowanie z rzutu wolnego. W polu karnym Zielera nieco się zagotowało. Gracze Hamburgera sugerują, że któryś z gości zagrywał ręką.

4

Gra toczy się w okolicy linii środkowej. Nieco lepiej prezentują się piłkarze z Hamburgu, którzy mogli już dwukrotnie wyjść z niebezpiecznym atakiem.

3

Müller bliski akcji sam na sam! Zabrakło trochę szybkości. Groźna sytuacja szybko została zażegnana.

2

Spokój razy spokój. Za moment Adler wznowi grę, choć mu do tego niespieszno.

1

Miiko Albornoz postawił na sprint na lewym skrzydle. Piłka nie zdążyła dobrze wejść w pole karne. Przejmują gospodarze.

1

Piłkarze meldują się na murawie. Prezentacja, przywitanie kapitanów drużyn i zaczynamy grę.
Oficjalne zestawienia:

Hamburger SV:
Adler – Diekmeier, Djourou, Spahić, Ostrzolek – N. Müller, M. Díaz, Holtby, Gregoritsch – Schipplock, Lasogga.

Hannover 96:
Zieler – H. Sakai, Marcelo, Schulz, Albornoz – Schmiedebach, Sané – Andreasen, Kiyotake, Klaus – Sobiech

Sędzia główny: Stegemann
Asystenci: Fischer, Siewer
Sędzia techniczny: Dietz
Zapraszamy na sportowe emocje związane z jedną z najlepszych lig piłkarskich świata. Czekamy na Państwa na lajfy.com!
Hamburger SV vs. Hannover 96

Piłkarze z Hamburga wykazują tendencję wzrostową. Była porażka z Schalke i Hertha Berlin, następnie bezbramkowy remis z Bayernem Leverkusen, aż w końcu przyszła wygrana z Hoffenheim. Skromna, bo 1:0, ale to przecież tryumf! Goście wciąż mają w pamięci bolesną porażkę 1:2 z Eintrachtem Frankfurt. Hannover 96 radził sobie całkiem dobrze – wygrał z FC Koeln, Werderem Brema i zremisował z Wolfsburgiem.
Praktycznie przesądzone jest, iż na boisku ujrzymy Artura Sobiecha. Polak wystąpił we wszystkich dotychczasowych meczach "Die Roten", z czego tylko 3 rozpoczął na ławce. Reprezentant naszej ojczyzny ma na swoim koncie 2 trafienia na rzecz swojego zespołu. Może ten stan powiększy się już za kilkanaście godzin?
Historia stawia w roli faworyta Hamburger SV i to zdecydowanie. Gospodarze niedzielnego widowiska pokonali Hannover 96 czterokrotnie, jeśli wziąć pod uwagę konfrontacje na stadionie w Hamburgu. Już niebawem sprawdzimy, czy historia znowu zatoczy koło.
Dokładnie 6 punktów dzieli w tabeli niemieckiej Bundesligi oba kluby. Zarówno gospodarze, jak i przyjezdni z Hannoveru, strzelili w obecnym sezonie po 9 bramek.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.

1:2

finał (1:0)

Gole: 6. Gregoritsch – 59. Kiyotake (kar.), 67. Sané

Posiadanie piłki: 57 % : 43 %.
Strzały celne: 17:6. Strzały niecelne: 8:0. Rzuty rożne: 5:3. Spalone: 0:0. Foule: 9:3.

Hamburger SV: Adler – Diekmeier, Djourou, Spahić, Ostrzolek – N. Müller, M. Díaz, Holtby (88. Reis), Gregoritsch (72. Iličević) – Schipplock (81. Olić), Lasogga.
Zmiany: Drobný – Reis, Iličević, Olić, Stieber, G. Sakai, G. Jung.

Hannover 96: Zieler – H. Sakai, Marcelo, Schulz, Albornoz – Schmiedebach (46. Saint-Maximin), Sané – Andreasen, Kiyotake (83. Felipe), Klaus (46. Bech) – Sobiech.
Zmiany: Tschauner – Gülselam, Bech, Felipe, Sorg, Erdinç, Saint-Maximin.

Sędziowie: Stegemann – Fischer, Siewer – Dietz