25.10.2015, 15:30 • Signal Iduna Park, Dortmund • Runda 10 • Sebastian

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne, piłkarskie emocje z lajfy.com! (17:27:31)
Strzały niecelne: 7:1.
Rzuty rożne: 6:4.
Spalone: 3:1.
Faule: 7:13.
Borussia Dortmund wygrała efektownie. Była faworytem i wywiązała się z tej roli wzorowo. Wszystko, co najważniejsze wydarzyło się w pierwszej połowie. Jaka była opowieść po przerwie? Augsburg zdobył gola i zanosiło się na interesujący rozwój wydarzeń. Tymczasem okazało się, że dortmundczycy odzyskali rytm i kontrolę nad wydarzeniami. Na koniec Aubameyang nagrodził się hat-trickiem za wyborną grę. Gabończyk to obok Reusa oraz Kagawy bohater meczu. Być może golami z końcówki wyrósł na herosa numer jeden. Nie ma to dużego znaczenia. Borussia wygrywa pewnie, spokojnie i może jeszcze postraszy Bayern Monachium tak, by sezon Bundesligi był ciekawy? Zobaczymy!

90+2

90+1

90+1. Pierre-Emerick AUBAMEYANG - 5:1

90+1

Gol dla Borussii!
Strzelcem bramki PIERRE-EMERICK AUBAMEYANG. Świetne zachowanie w podbramkowym zamieszaniu, celne uderzenie i Aubameyang może fetować saltem hat-tricka!

90

Pytanie: o ile przedłuży sędzia spotkanie? Optymalne byłyby trzy minutki, ale będą dwie.

87

Piłkarze w białych koszulkach stracili parę. Akcja zapowiadała się na groźniejszą, a jedyny owoc, jaki przyniosła to korner, z którego wynikło nic.

85

85. Pierre-Emerick AUBAMEYANG - 4:1

85

Strzelcem bramki PIERRE-EMERICK AUBAMEYANG, który nagrodził się tym samym za konsekwentną, aktywną grę na połowie Augsburga! Aubameyang poszedł wślizgiem na piłkę bitą mocno przez Ramosa. Akcja zmienników, z udziałem jeszcze Januzaja, zapewnia Borussii zwycięstwo!

82

Ramos zamiast Reusa – tak wygląda ostatnia zmiana w Borussii. Oznacza ona jedno – nie będzie hat-tricka uwielbianego zawodnika BVB.

82

Kagawa stwierdził, że tym razem nie poczęstuje partnera żadnym ciasteczkiem, a strzeli sam. Anemiczne, nieczyste kopnięcie minęło bramkę Augsburga.

81

Czas leci, czas ucieka. Borussia jest coraz bliżej dopisania na swoje konto trzech punktów. Zapowiada się udany wieczór w Dortmundzie.

79

Próba ataku gości. Rozegranie zapowiadało się interesująco, Bobadilla zbiegł na skrzydło ze środka i dośrodkował. Piłkarz, który wbiegł na jego pozycję, został uprzedzony przez defensora.

76

...a po chwili Januzaj zamiast Castro.

75

Natomiast w zespole z Dortmundu są dwie roszady personalne. Najpierw Weigl za Bendera...

5:1

finał (3:0)

Gole: 18. Aubameyang, 21. Reus, 33. Reus, 85. Aubameyang, 90+1. Aubameyang – 49. Bobadilla

Kartki:   60. Werner (AUG), 74. Feulner (AUG)

Strzały celne: 9:3. Strzały niecelne: 7:1. Rzuty rożne: 6:4. Spalone: 3:1. Foule: 7:13.

Borussia Dortmund: Bürki – Ginter, Papastathópoulos, Hummels (C), Schmelzer – Gündoğan, Bender (75. Weigl) – G. Castro (76. Januzaj), Kagawa, Reus (82. Ramos) – Aubameyang.
Zmiany: Weidenfeller – P. Joo-ho, J. Hofmann, Januzaj, Ramos, Piszczek, Weigl.

FC Augsburg: Hitz – Feulner, Callsen-Bracker, Klavan, Max – Baier (C) – K. Ja-cheol, Kohr (75. J. Dong-won), Trochowski (46. Morávek), Esswein (46. Werner) – Bobadilla.
Zmiany: Manninger – Altintop, Werner, Morávek, Janker, H. Jeong-ho, J. Dong-won.

Sędziowie: Manuel Grafe