Młodzieżowa Liga Mistrzów

Legia Warszawa – Liteks Łowecz

3:1

finał (1:0)

20.10.2015, 18:00 • Nowy Dwór Mazowiecki • Runda 1 • Jarosław Kowalski (@JarKowalski13)

Dziękuje za uwagę i zapraszam na pozostałe sportowe emocje na portalu LAJFY.COM! (19:59:43)

90+7

90+6

Ostatnia akcja Legii, Szczepański spod linii końcowej wycofał piłkę do nadbiegającego Nawotki, a ten uderza tuż obok słupka!

90+4

Korner dla Liteksu. Iwajłow centruje w pole karne, Majecki łapie piłkę i jest też faulowany przez Petrowa

90+3

Urbański już jest w grze. Goście jeszcze starają się atakować. Atanasow uderzył z dalszej odległości, ale bardzo niecelnie

90+2

Przerwa w grze, drobna pomoc udzielona Urbańskiemu, na chwilę musi opuścić murawę

90

Aż pięć minut doliczonych!

89

Zmiana w drużynie Liteks Łowecz: z boiska schodzi Ljaskow, na boisku pojawia się Kułow

88

Żółtą kartką ukarany Hristow

86

Gra wznowiona, przy futbolówce Liteks

85

Poza boiskiem znajduje się Makowski, udzielana mu jest pomoc medyczna. W meczu przerwa, trzeba było dostarczyć... nową chorągiewkę do narożnika

83

Ciekawie rozegrany korner i ponownie uderzał Hristow, ale nie miał problemów z obroną Majecki

82

Strzał Hristowa z jedenastego metra przyblokowany, kolejny korner dla Liteksu

81

Dobra interwencja Hołowni po dośrodkowaniu z narożnika Despodowa

80

Despodow przedarł się prawym skrzydłem, ale zdążył na wślizgu wybić piłkę na korner Małachowski

79

Despodow ukarany za próbę wymuszenia jedenastki

78

Kozak próbował przedrzeć się w pole karne po linii końcowej, jednak piłka całym obwodem ją przekroczyła. Od bramki wznawia szybko Awramow

77

Akcja prawą flanką gospodarzy, wywalczony aut na wysokości pola karnego

75

Iwajłow zasłużenie ukarany żółtą kartką za ostre wejście w nogi Urbańskiego

75

Korner dla Legii, wrzutka Bartczaka na bliższy słupek, wybija futbolówkę jeden z obrońców

74

Zmiana w drużynie Liteks Łowecz: z boiska schodzi Georgiew, na boisku pojawia się Stanczew

72

Ładnie rozegrana akcja warszawiaków, na koniec mocny strzał lewą nogą Kozaka, na raty interweniuje Awramow, zdążył przejąć futbolówkę przed biegnącym do dobitki Nawotką

71

Legia utrzymuje się długo przy piłce w środku pola, nie jest łatwo jej ją odebrać

69

Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Ryczkowski, na boisku pojawia się Nawotka

68

Dośrodkowanie w pole karne Urbańskiego, pewnie interweniuje golkiper Liteksu

67

Kozak urwał się prawym skrzydłem i dopiero na wysokości pola karnego faulował go Despodow

65

Goście ruszyli do ataku, niemal nie oddają teraz piłki, tyle że by awansować potrzebują jeszcze aż trzech goli

63

Gol dla Liteksu!

Uderzenie w lewy dolny róg KIRYŁA DESPODOWA, wyczuł jego intencje Majecki, jednak siła tego strzału była wystarczająco mocna by go nie sięgnął!

63

Rzut karny dla Liteksu! Ręką w polu karnym zagrywał Hołownia!

61

Ależ szczęście teraz bramkarza Legii! Piłka trafiła w słupek i następnie w plecy Majeckiego i została w boisku!

61

Najemski fauluje rywala przed swoim polem karnym, okazja dla gości z rzutu wolnego

60

Tempo spotkania znacznie się uspokoiło, wydaje się, że nic już nie ma prawa odebrać awansu Legii!

58

Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Karbowy, na boisku pojawia się Małachowski

57

Gol dla Legii!

Świetna kontra legionistów, piłkę na prawej stronie pola karnego miał Kozak, uporał się z obrońcą i zagrał na dalszy słupek, a tam głową skierował ją do bramki ROBERT BARTCZAK!

57

Bartczak wybija piłkę na korner. Dośrodkowanie Despodowa niczego groźnego nie przyniosło

55

Zmiana w drużynie Liteks Łowecz: z boiska schodzi Minkow, na boisku pojawia się Hristow

53

Dośrodkowanie z rzutu rożnego Karbowego, podbił piłkę Ryczkowski, wyskoczył do niej ARKADIUSZ NAJEMSKI i główką przelobował golkipera! Dogrywki na pewno nie będzie!

53

Mocne uderzenie sprzed pola karnego Szczepańskiego i parada Awramowa ratuje gości przed utratą drugiej bramki!

52

Długo rozgrywają piłkę gospodarze w środkowej strefie boiska mimo mocnego pressingu Liteksu

51

Uderzenie z dalszej odległości Mitsakowa, futbolówka poszybowała wysoko ponad bramką

49

Kozak uciekł prawą stroną i został podcięty przez Petrowa, który obejrzał pierwszą w tym meczu kartkę

48

Rzut rożny dla gości. Dośrodkowanie Petrowa na dalszy słupek zbyt mocne. Aut dla Legii

47

Centra z prawego skrzydła Despodowa w stronę Jordanowa, ten z kilku metrów uderzył wolejem i fantastyczną interwencją ratuje Legię Majecki!

46

Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Leleno, na boisku pojawia się Kozak

46

Idealnie zakończyła się pierwsza odsłona tego meczu! Bramka do szatni zdobyta przez młodych legionistów znacząco przybliża ich do awansu! Jeszcze 45 minut walki, oby zwycięskiej. Zapraszam po przerwie!

45+2

45+2

Pewne uderzenie z jedenastu metrów FILIPA KARBOWEGO prawą nogą w prawy dolny róg! Golkiper Liteksu rzucił się w drugą stronę!

45+1

Atanasow obejrzał żółtą kartkę

45+1

Rzut karny dla Legii! Świetna szarża Bartczaka lewą stroną, przedarł się w szesnastkę rywala i został sfaulowany przez Atanasowa!

45

Urbański spróbował z około 30 metrów przelobować golkipera Liteksu, ale posłał piłkę wyraźnie nad poprzeczką. Minuta doliczona

44

Czysto zatrzymany szarżujący środkiem pola Despodow, dobrze interweniował Najemski

42

Zmuszony do niedokładnego wybicia Majecki wskutek pressingu, na szczęście nie skorzystali na tym rywale

40

Zbyt mocny przerzut Ryczkowskiego na prawą stronę do niepilnowanego Leleno. Aut dla Liteksu

39

Przedarł się lewą flanką Despodow i zacentrował w pole karne, jednak niedokładnie i spokojnie interweniowała defensywa Legii

38

Centra Iwajłowa z prawego skrzydła, wybija piłkę poza linię boczną Makowski

36

Rzut rożny dla gości. Minkow wrzucił miękko piłkę na czternasty metr do niepilnowanego Iwajłowa, lecz ten przyjmował ją z pomocą ręki

34

Kontra Legii na lewej flance, dostał piłkę Ryczkowski, wypuścił w bój Bartczaka, ten uporał się z obrońcą i był w sytuacji sam na sam, ale trafił w nogę interweniującego Mitsakowa!

32

Szybko chcieli skontrować Bułgarzy, zagranie na wolne pole do Despodowa, ten na ofsajdzie

31

Długie podanie w stronę Ryczkowskiego, ten uprzedzony w ostatniej chwili przez Awramowa

29

Jordanow zagrywał na bliższy słupek, jednak niedokładnie, piłka wychodzi poza boisko

28

Niepotrzebny faul na boku obrony Leleno, tym razem przyjezdni mają okazję na dobre dośrodkowanie, piłka ustawiona blisko pola karnego

27

Mocny strzał w wykonaniu Jordanowa, futbolówka trafiła w słupek! Uff!

26

Kolejny rzut wolny dla Liteksu, niemal w identycznym miejscu co przed paroma minutami

26

Zawodnik gości poza placem gry, powinien niedługo powrócić. Przy piłce na swojej połowie Legia

21

Rzut wolny dla Liteksu w miejscu skąd można uderzyć, niecałe 25 metrów do bramki

19

Wrzutka z prawego skrzydła Georgiewa, skutecznie interweniuje Majecki, piłka w jego rękach

18

Po ziemi z dalszej odległości uderzył Despodow, ale zdecydowanie za lekko, pewnie chwyta piłkę Majecki

17

Posiadanie piłki póki co zdecydowanie na korzyść gości, Legia nastawiona na szybki atak

15

Naciskany przez trójkę obrońców Szczepański płasko uderzył sprzed pola karnego, ale zbyt słabo by zaskoczyć bramkarza

14

Długo trzymają piłkę na prawym skrzydle goście, nie mają jednak jak dośrodkować, w końcu przejął futbolówkę Bartczak, a po chwili fauluje go Iwajłow

13

Akcja Liteksu lewą flanką, dośrodkowanie, wychodzi do piłki Majecki i pewnie ją chwyta

11

Indywidualna akcja Ryczkowskiego, uporał się z obrońcą i uderzył z ostrego kąta, golkiper gości odbił piłkę przed siebie, przejęli ją jego koledzy z obrony

10

Akcja Legii, wrzutka Skowrona z prawej strony boiska, przechwytuje piłkę Awramow

9

Poradzili sobie z wrzutką Karbowego Bułgarzy i ponownie przechodzą do ataku pozycyjnego

8

Bartczak urwał się lewym skrzydłem, nie było miejsca na dośrodkowanie, piłka wycofana do środka do Urbańskiego, ten uderza, po rykoszecie futbolówka wychodzi za linię końcową. Korner

7

Szybkie rozegranie autu na prawej flance, dostał piłkę Ryczkowski, wbiegł w pole karne i próbował minąć obrońcę gości, jednak stracił futbolówkę

6

Przy futbolówce w okolicy środkowej przyjezdni, tempo spotkania jak na razie spokojne

4

Chwila przerwy w grze, leżał na murawie Szczepański, na szczęście dosyć szybko wrócił do gry

3

Róg dla gości. Dośrodkowanie Petrowa, piłka wybita z pola karnego Legii. W jej posiadaniu nadal Liteks

2

Spokojny początek spotkania, gra toczona głównie w środkowej strefie boiska

1

Już za chwilę początek spotkania!

Legia Warszawa: Majecki – Skowron, Makowski, Najemski, Hołownia – Leleno, Karbowy, Urbański, Szczepański, Bartczak – Ryczkowski

Rezerwowi: Bąbel, Szrek, Małachowski, Kozak, Michalak, Trąbka, Nawotka

Liteks Łowecz: Awramow – Atanasow, Simeonow, Mitsakow, Ljaskow – Minkow, E. Petrow, Iwajłow, Georgiew – Jordanow, Despodow

Rezerwowi: Nankow, Stanczew, Slavow, Hristow, Kulow, J. Petrow, Petkow

Główny: Vladimir Vnuk (SVK)
Liniowi: Tomas Vorel (SVK), Peter Chladek (SVK))
Techniczny: Marcin Szczerbowicz (POL)
.
Na relację z tego spotkania zapraszamy na godzinę 18:00. Bądźcie z nami na portalu LAJFY.COM!
Legioniści wypracowali sobie solidną zaliczkę w pierwszym meczu w Bułgarii. Zwyciężyli 2:1 po trafieniach Adama Ryczkowskiego i Filipa Karbowego. Wszyscy liczą, że w rewanżu rozegranym w Nowym Dworze Mazowieckim postawia kropkę nad i. Liderami Legii są będący w kadrze pierwszego zespołu Rafał Makowski, Robert Bartczak i Adam Ryczkowski. Ten ostatni nie jest pewien udziału w rewanżu
Warszawiacy mogą mówić o udanym losowaniu, bowiem ich pierwszym rywalem jest bułgarski Liteks Łowecz. Uniknęli drużyn z Włoch, Anglii, Hiszpanii czy Francji. W przypadku pokonania Liteksu ich kolejnym przeciwnikiem będzie zwycięzca dwumeczu pomiędzy Saburtalo Tbilisi a FC Midtjylland. Duńczycy wygrali pierwsze spotkanie u siebie 3:1. Ewentualny pierwszy pojedynek legioniści zagrają na wyjeździe
Format tych rozgrywek jest zróżnicowany. Mistrzowie 32 federacji mają przed sobą dwie rundy kwalifikacyjne przed dostaniem się do play-off. Natomiast druga połowa gra na tej samej zasadzie co seniorzy, czyli w grupie, każdy z każdym mecz i rewanż. Drużyny z drugich miejsc w grupach zmierzą się potem w play-off z ośmioma najlepszymi mistrzami wyłonionymi w kwalifikacjach. Następnie w II etapie zwycięzcy grupowi grają ze zwycięzcami z play-offu
Legia Warszawa to pierwsza polska drużyna, która gra w tych rozgrywkach. Łącznie w młodzieżowej Lidze Mistrzów występują 64 drużyny. 32 to juniorskie ekipy klubów grających w seniorskiej Lidze Mistrzów oraz mistrzowie krajowych rozgrywek młodzieżowych z 32 najwyżej sklasyfikowanych federacji w rankingu UEFA. (w tym właśnie Legia, która w finale Centralnej Ligi Juniorów w dwumeczu pokonała Lecha Poznań 6:2)
Serdecznie zapraszam na relację z młodzieżowej Ligi Mistrzów. Legia Warszawa vs Liteks Łowecz

3:1

finał (1:0)

Gole: 45+2. Karbowy (kar.), 53. Najemski, 57. Bartczak – 63. Despodow (kar.)

Kartki:   45+1. Atanasow (LTX), 49. E. Petrow (LTX), 75. Iwajłow (LTX), 79. Despodow (LTX), 88. Hristow (LTX)

Strzały celne: 7:5. Strzały niecelne: 2:5. Rzuty rożne: 3:10. Spalone: 0:2. Foule: 15:14.

Legia Warszawa: Majecki – Skowron, Makowski, Najemski, Hołownia – Leleno (46. Kozak), Karbowy (58. Małachowski), Urbański, Szczepański, Bartczak – Ryczkowski (69. Nawotka)

Zmiany: Bąbel, Szrek, Małachowski, Kozak, Michalak, Trąbka, Nawotka

Liteks Łowecz: Awramow – Atanasow, Simeonow, Mitsakow, Ljaskow – Minkow (55. Hristow), E. Petrow, Iwajłow, Georgiew (74. Stanczew) – Jordanow, Despodow (89. Kułow)

Zmiany: Nankow, Stanczew, Slavow, Hristow, Kułow, J. Petrow, Petkow