Orzeł Przeworsk – Karpaty Krosno

0:2

finał (0:2)

10.10.2015, 15:00 • Stadion Orła, Przeworsk • Kamil Marut (@K_Marut)

Po niezłym spotkaniu Orzeł Przeworsk ulega Karpatom Krosno 0:2. Jak pisaliśmy przed przerwą. Zasłużona wygrana Krośniań. Od pierwszego gwizdka widać było ich zdecydowaną wyższość. Przed przerwą zdobyli komfortowe prowadzenie, które w drugiej połowie bez problemu utrzymali i odnieśli pewne zwycięstwo. Orzeł więc zalicza dziewiątą porażkę z rzędu. Sytuacja graczy z Przeworska robi się niewesoła. (16:51:08)

90+4

90+3

Nie jest dane Karpaciarzom zdobyć jednak trzeciego gola! Marnują karnego! Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł sam poszkodowany Buczek, wyczuwa jednak jego intencje Kurosz i odbija futbolówkę!

90+2

Po centrze z kornera w polu karnym ponownie do piłki dopada Buczek, tego fauluje Kudła i arbiter dyktuje RZUT KARNY!

90+1

I kolejna świetna akcja Szkatuły! Doskonały rajd lewą stroną, dobiegł do pola karne i zagrał na 11 metr tu do piłki dopadł Buczek oddał mocne uderzenie, kapitalną interwencją popisuje się jednak Kurosz, którzy przerzuca futbolówkę nad poprzeczką!

90

Arbiter dolicza 4 minuty do regulaminowego czasu gry.

88

I ostatnia roszada w Orle. W miejsce Gawłowskiego na boisku pojawia się Kudła.

87

Jeszcze ostatnia roszada w Karpatch. W miejsce Telesza na boisku pojawia się Kolbusz.

83

Kolejny raz pokazuje się Szkatuła. Zagrał ładną piłkę z lewego skrzydła na prawą stronę szesnastki tu futbolówka trafiła do Telesza, który oddał mocne uderzenie, ląduje ono jednak na bocznej siatce.

81

Trzecia roszada w Orle. W miejsce Brody na boisku pojawia się Guzior.

78

W końcu niezły atak gości. Kasza zagrał ładnie przed pole karne do Szkatuły ten oddał mocne uderzenie, które jednak broni Kurosz.

76

Na boisku nadal niezbyt wiele ciekawego. Kolejna roszada w Orle. W miejsce Boratyna na boisku pojawia się Duży.

71

Kolejne zmiany. W obu zespołach. W Orle w miejsce Strusia na boisku pojawia się Czyrny. W Karpatach roszada młodzieżowców. Kasza wchodzi w miejsce Siepierskiego

68

Druga zmiana w Karpatach. W miejsce Piątkowskiego na boisku pojawia się Sylwester Sikorski.

66

Spokojnie na boisku w drugiej połowie. Karpaty mają swój wynik i nie forsują tempa. Orzeł natomiast nie jest w stanie zagrozić czołowemu zespołowi 3 Ligi.

60

Próbują ponownie Karpaty. Niezła wymiana i na 20 metrze piłka trafia do Szkatuy ten oddaje mocne uderzenie, jednak obok bramki.

58

Pierwsza roszada w Karpatach. W miejsce Żaka na boisku pojawia się Buczek.

55

Odpowiada Orzeł. Po szybkim ataku na 20 metrze piłka trafiła do Piątka ten mając nieco miejsca oddał uderzenie, jednak obok bramki.

53

Po centrze z niego Jarząba w polu karnym górą są jednak defensorzy Orła.

52

Ruszyły Karpaty i wywalczyły na prawej stronie rzut wolny.

50

Spokojnie na początku drugiej połowy. Gra toczona w środku pola.

46

Obie ekipy już na murawie. Za moment początek drugiej połowy.
Po niezłej pierwszej połowie Orzeł Przeworsk przegrywa z Karpatami Krosno 0:2. Zasłużone prowadzenie gości. Od pierwszego gwizdka przeważali, długo nie mogli złamać defensywy gospodarzy, w końcówce pierwszej połowy im się jednak to udało dwukrotnie i mają komfortowe prowadzenie przed drugą połową. Gospodarze jeśli chcą odwrócić losy tego widowiska po przerwie muszą zagrać najlepszy mecz w tym sezonie. Zapraszamy za kwadrans.

45+1

45

Gol dla Karpat!
Strzelcem bramki ANDRIJ NIKANOWYCZ.

Karpaty poszły za ciosem i przed przerwą mamy drugie trafienie! Piękna bramka! Po wymianie na 20 metrze piłka trafiła do ANDRIJA NIKANOWYCZA, który mocno kropnął na bramkę i futbolówka ląduje w lewym okienku!

43

Strzelcem bramki ALBERT TELESZ.

Przewaga Karpat przynosi efekt pod koniec pierwszej połowy! Mamy pierwszego gola! Ładnie z prawej strony pokazał się Jarząb. Minął Khorolskyiego a następnie zagrał po ziemi w szesnastkę gdzie do futbolówki dopadł ALBERT TELESZ i precyzyjnym uderzeniem wpakował ją do siatki!

39

Spokojniejszy teraz fragment spotkania. Gra toczona w środku pola.

34

Po chwili kolejna akcja gości i kolejny raz groźnie. Ponownie pokazał się Szkatuła ładnie zagrał przed pole karne do Żaka, który odegrał do Telesza, a ten oddał mocne uderzenie z 13 metrów, dobrze spisuje się jednak Kurosz, który chwyta futbolówkę!

32

Odpowiadają goście i groźnie pod bramką Orła! Po centrze Kurosz wyszedł z bramki i wypiąstkował futbolówkę, tą na 20 metrze zebrał Szkatuła natychmiast uderzył jednak ponad bramką!

30

Kolejna próba Orła. Na prawej stronie znalazł się Struś posłał niezłą centrę w pole karne gdzie do piłki dopadł Piątek uderzył głową jednak ponad bramką.

27

Po centrze z niego w polu karnym górą w powietrzu defensorzy gości.

26

Pierwsza dobra szansa w tym spotkaniu! Błąd Karpaciarzy na własnym boisku tracą futbolówkę która po chwili trafia w polu karnym do Gawłowskiego, ten oddaje uderzenie w ostatniej chwili blokuje go jednak jeden z defensorów krośnian i futbolówka leci obok słupka! Jedynie korner dla Orła!

24

Po centrze Szkatuły z niego dobrze zachowuje się jednak Kurosz, który wychodzi z bramki i łapie futbolówkę.

23

Ponownie próba Karpat prawą stroną i wywalczają kolejny korner.

20

Kontra Orła. Po szybkiej wymianie na 20 metrze piłka trafiła do Kołodzieja, ten miał ładnie wchodzącego z prawego skrzydła Piątka zdecydował się jednak na uderzenie, które leci obok słupka.

18

Ponownie w ataku Karpaty. Po wymianie w okolicach 25 metra piłka trafiła do Telesza, ten mając nieco miejsca oddał uderzenie, jednak obok bramki.

16

Kolejna próba gospodarzy. Tym razem na prawej stornie znalazł się PIątek ruszył w pole karne tu jednak doskonałą interwencją powstrzymuje go Chmielowski.

14

Z pierwszym atakiem wychodzą gracze Orła. Na prawym skrzydle piłka trafiła do Kołodzieja ten mając nieco miejsca oddał uderzenie, broni jednak pewnie Stępień.

13

Ładnie teraz prawym skrzydłem ruszył Jarząb dobiegł do pola karnego i zagrał w szesnastkę tu uderzenia próbował Siepierski został jednak zablokowany.

12

Krótkie rozegranie tym razem wobec dobrej gry w powietrzu gospodarzy. Szkatuła zagrywa do Piątkowskiego, który odgrywa mu na skraj szesnastki, a ten oddaje mocne uderzenie, które leci jednak ponad bramką.

11

Karpaciarze wciąż naciskają. Kolejny atak prawym skrzydłem i wywalczają kolejny korner.

10

Brzydki faul Gawłowskiego w środku pola na Balulu i mamy pierwszą w tym spotkaniu żółtą kartkę.

8

W powietrzu jednak jak na razie jednak królują defensorzy Orła i wybijają kolejne dośrodkowanie.

7

Kolejna próba Karpat. Lewą stroną ruszył Szkatuła próbował centry, zatrzymał ją jednak ręką jeden z defensorów Orła. Wolny dla krośnian z niezłej pozycji.

5

Początek spotkania zdecydowanie dla gości. Wywalczyli kolejne dwa kornery. Po centrach radzą sobie jednak defensorzy Orła.

2

Po centrze z niego zamieszanie na 5 metrze ostatecznie arbiter uznaje jednak, że jeden z graczy gości fauluje Kurosza i od wolnego zaczną gospodarze.

1

Z pierwszym atakiem wyszli Karpaciarze i wywalczyli na prawej stronie rzut rożny.

1

Orzeł zagra na biało-czerwono, Karpaty natomiast na biało-niebiesko. Zaczną gospodarze.
Znamy już składy w jakich wystąpią obie ekipy. Początek spotkania za około 40 minut. Bądźcie z nami!

Orzeł Przeworsk: Kurosz- Jarosz, Khorolskyi, Gawłowski, Piątek, Boratyn, Skała, Kołodziej, Broda, Struś, Kmuk

Rezerwowi: Konieczny- Guzior, Drożdżal, Czyrny, Kudła, Duży

Karpaty Krosno: Stępień- Jarząb, Chmielowski, Balul, Szkatuła, Piątkowski, Nikanowycz, Krzysztoń, Siepierski, Telesz, Żak

Rezerwowi: Hajduk- Fundakowski, Buczek, Kasza, Sikorski, Zaremba.
Podsumowując zapowiada się niezłe widowisko. Faworytem bez wątpienia są Karpaty. Kurs na ich wygraną wynosi ledwie 1.20, podczas gdy na Orzeł aż 8.09. Czy potwierdzi to się na murawie? Przekonamy się w sobotnie popołudnie. Początek spotkania o godzinie 15:00. Serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji z tego starcia na lajfy.com!
Karpaty w ostatnich tygodniach zaliczyły jedną wpadkę. Uległy u siebie Wólczance Wólce Pełkińskiej 1:3, Szybko się jednak zrehabilitowały i ograły kolejno w Lublinie Lublinankę 1:0 oraz przed tygodniem u siebie Piast Tuczempy 2:0.
Orzeł ma na koncie katastrofalną serię. Ostatnie oczka ugrał w czwartej kolejce gdy zremisował u siebie z Lublinianką 1:1, w kolejnych ośmiu starciach poniósł osiem porażek. W ostatnich trzech zdobył ledwie dwa gole, tracąc aż 11. Gracze z Przeworska uleli kolejno w Lubartowie z Lewartem 1:4 z Resovią 1:3 oraz przed tygodniem z Lublinem z Motorem aż 0:4.
Oba zespoły znajdują się na przeciwległych biegunach tabeli. Orzeł ugrał jak na razie ledwie cztery oczka i wyprzedza jedynie czerwoną latarnię tabeli Hetman. Karpaty toczą walkę o pozycję lidera. Mają na koncie 23 oczka zajmują trzecią lokatę i do prowadzącego Motoru tracą ledwie cztery oczka.
Przed nami spotkanie 13 kolejki III ligi grupy podkarpacko-lubelskiej w którym Orzeł Przeworsk podejmować będzie Karpaty Krosno.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.