Unia Tarnów – Sparta Kazimierza Wielka

1:0

finał (0:0)

10.10.2015, 15:00 • Runda 11 • Rafal Nosal

Po bardzo zaciętym, stojącym na nie najwyższym poziomie meczu Unia Tarnów, która w drugiej połowie była dużo bardziej zdeterminowana pokonuje po bramce Krzysztofa Wrzoska w 90 minucie Spartę Kazimierza Wielka 1:0. (16:57:09)

90+5

90+3

Zmiana w drużynie Unia Tarnów: z boiska schodzi Filip Wójcik, na boisku pojawia się Łukasz Kazik.

90+3

Jeszcze rzut wolny dla Unii.

90+2

Zmiana w drużynie Sparta Kazimierza Wielka: z boiska schodzi Dariusz Zawadzki, na boisku pojawia się Konrad Trypuła.

90+1

Piłkarze Sparty rzucili się teraz do ataku. Ogromne zamieszanie w polu karnym Unii, ale piłka ostatecznie opuściła boisko!

90

Gol dla Unii Tarnów!
Strzelcem bramki KRZYSZTOF WRZOSEK. Andrzej Wójcik świetnym dośrodkowaniem w pole karne na 5-tym metrze znalazł KRZYSZTOFA WRZOSKA, który w sytuacji sam na sam z Gadowskim nie daje szans młodemu bramkarzowi Sparty!!!

89

Zmiana w drużynie Sparta Kazimierza Wielka: z boiska schodzi Andrzej Musiał, na boisku pojawia się Łukasz Łakota.

88

Z dystansu huknął Wójcik, ale jego uderzenie zostało zablokowane. Tylko aut dla Unii.

87

Głupia strata Wrzoska, który ratuje się faulem. Żółta kartka dla gracza Unii.

83

Nowak z Filipem Wójcikiem próbowali się przedrzeć w pole karne gości. Piłka została wybita na 16-ty metr gdzie był Wrzosek, ale jego uderzenie powędrowało dobry metr nad bramkę Gadawskiego.

81

Dziwiszewski zagrywa nakładkę. Rzut wolny z 35-ciu metrów dla Unii.

80

Z pozoru niegroźna sytuacja mogła przerodzić się w samobójczą bramkę Unii... Dobrze interweniuje Lisak.

79

Pierwsza zmiana w zespole gości. Za Mateusza Kawulę wszedł Kamil Dziwiszewski.

77

Słabe dośrodkowanie Downara – Zapolskiego.

77

Rzut wolny z 30-tu metrów dla graczy gości.

76

Kolejna zmiana w zespole Unii. Za zmęczonego Łukasza Popielę na boisko wszedł Sebastian Zawrzykaj.

75

Za faul na środku boiska żółtą kartką ukarany Krzysztof Kozieł.

74

Od bramki zacznie Gadawski.

73

Gadawski złapał piłkę, ale opuścił wraz z nią boisko. Rzut rożny dla Unii.

73

Od bramki zacznie Lisak.

72

Rzut rożny dla Sparty.

71

Żółtą kartkę otrzymuje Łukasz Popiela (Unia Tarnów).

70

Druga zmiana w zespole Unii. Za młodzieżowca, Marcela Tyla na boisko wszedł Krzysztof Wrzosek.

69

Popiela dobrze podał na prawą stronę do Filipa Wójcika, którego rajd został powstrzymany przez jednego z obrońców Sparty.

68

Wójcik na 35-tym metrze od bramki Unii fauluje Downara – Zapolskiego.

66

Znów po rzucie rożnym zapachniało bramką dla Unii! Piłka po dośrodkowaniu Andrzeja Wójcika minęła Gadawskiego i spadła na głowę Artura Białego, który przerzucił piłkę nad poprzeczką!

66

Nowak dobrze zabrał piłkę Pape Drame i popędził z kontrą. Kolejny róg dla Unii.

64

To powinno być 1:0 dla miejscowych. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Andrzeja Wójcika zgrał nogą jeden z graczy Unii i piłka o centymetry minęła prawy słupek bramki gości!

63

Kolejny w tym meczu rzut rożny dla Unii.

63

Aktywny na lewej stronie Andrzej Wójcik wywalczył rzut z autu dla Unii.

61

Pierwsza zmiana w dzisiejszym spotkaniu. W zespole Unii Piotra Drozdowicza zmienia Artur Nowak.

61

Drozdowicz świetnie przyjął długą piłkę od Lisaka na 30-tym metrze od bramki gości, a następnie zagrał do Popieli, który ponownie zagrał do Drozdowicza, a ten w świetnej sytuacji pogubił się w polu karnym Sparty...

60

Po dobrym podaniu fatalnie z 16-tego metra uderzył Filip Wójcik.

59

Więcek zbyt mocno podał do popieli i ten nie doszedł do piłki.

58

Tyl faulem na Musiale przerywa kontrę Sparty.

58

Dobre dośrodkowanie Andrzeja Wójcika, ale Piotr Drozdowicz został uprzedzony i nie doszedł do strzału.

57

Rzut rożny dla Unii z prawej strony boiska.

56

Filip Wójcik zaatakował pressingiem obronę Sparty i wywalczył rzut z autu na wysokości pola karnego dla Unii.

54

Dobre wyjście Lisaka przerywa kontrę gości.

53

Od początku drugiej połowy aktywniejsi są gracze Unii, ale nie potrafią skutecznie zagrozić bramce Gadawskiego.

52

51

Drame faulowany na połowie boiska.

49

Filip Wójcik krótko rozegrał z Andrzejem Wójcikiem, a ten ponownie odegrał do tego pierwszego. Strata w polu karnym gości.

48

Drozdowicza na prawą stronę do Jamroga, który nieźle dośrodkował. Rzut rożny dla Unii.

46

Pierwsza szarża Kozieła zakończona złym dośrodkowaniem.

46

Piłkarze wychodzą już na murawę stadionu.
Po stojącej na fatalnym poziomie połowie Unia Tarnów zasłużenie remisuje ze Spartą Kazimierza Wielka 0:0. Miejmy nadzieje, że 2 połowa będzie dużo ciekawsza.

45

45

To mogła być akcja tej połowy w wykonaniu Unii! Piłkarze gospodarzy mieli przewagę przed polem karnym Sparty. Fatalnie uderzył jednak Witek.

44

Andrzej Musiał powstrzymany w polu karnym Unii przez Więcka.

42

Fatalnie dośrodkowanie Jamroga...

39

Po przejęciu Tyla, który jeszcze lepiej podał do Filipa Wójcika groźnie mogło być pod bramką Sparty. Zbyt długo z dośrodkowaniem zwlekał jednak Drozdowicz i zrobił to bardzo źle.

37

Żółtym kartonikiem za utrudnianie rozegrania rzutu wolnego ukarany Artur Biały (Unia).

37

Na prawej stronie boiska faulowany Filip Wójcik. Do dośrodkowania podszedł Andrzej Wójcik. Jego dośrodkowanie wybili obrońcy Sparty i z kontrą popędzili gracze Sparty. Kozieł w świetnej sytuacji nie trafił w bramkę.

36

Wójcik dobrze zabrał piłkę Drame i podał do Popieli, który odegrał w pole karne do Wójcika. Łukasz Popiela nie poszedł jednak za akcją i piłkę zdołali wybić obrońcy gości.

35

W ostatnich minutach piłka rozgrywana jest na połowie Sparty, ale piłkarze Unii notują bardzo dużo prostych strat.

33

Niezłe podanie do Białego, który był na spalonym.

32

Już ponad pół godziny słabego jak na razie widowiska za nami.

31

Zbyt głębokie dośrodkowanie Tyla.

30

Groźnie uderzenie Drame z za pola karnego.

29

Z bramki wysunięty był Lisak lobować próbował go Kozieł, ale uderzył fatalnie nad poprzeczką.

25

Rzut wolny z 30-tego metra dla sparty. Downar – Zapolski dośrodkował w światło bramki piłka nieprzyjemnie skozłowała i dobrze odbił ją Lisak. Bliski jej trącenia był jeden z graczy gości. Zapachniało golem!

24

Sporo strat w ostatnich minutach.

21

Do bezpańskiej piłki na 25-tym metrze dopadł Mateusz Kawula, ale jego strzał odbił się od nogi Pawlaka i nie dotarł do żadnego z graczy Sparty.

19

Dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego Andrzeja Wójcika wybite głowa przez obrońce gości.

19

Rzut wolny dla Unii z 35-ciu metrów po zagraniu ręką jednego z graczy Sparty.

17

Przedzierał się w polu karnym gości Wójcik, ale zdaniem sędziego o rzucie karnym nie ma mowy.

15

Po dośrodkowaniu Poniedziałka głową prosto w ręce Lisaka uderzył jeden z graczy gości.

15

Witek bardzo brzydko fauluje na 35-tym metrze od bramki obyło się jednak bez kartki.

13

W starciu z Drame na połowie boiska ucierpiał Popiela. Gracz Unii podniósł się już jednak z boiska.

12

Zdaniem sędziego na spalonym Drozdowicz.

10

Fatalne podanie Wójcika zwietrzyło szansę Unii na objęcie prowadzenia.

9

Na uderzenie z dystansu po koźle zdecydował się z 30-tego metra Krzysztof Koziek, ale wysunięty z bramki Lisowski zdołał się wrócić.
Bardzo dobre zagranie z głębi pola do Patryka Oleksa, ale ten zamiast uderzać wdał się w drybling ze świetnie interweniującym Jamrogiem. Tylko rzut rożny, który krótko rozegrali gracze gości, po czym na spalonym był jeden z nich.

7

Niedokładne podanie do Wójcika od autu zaczną gracze Sparty.

6

Na spalonym jeden z graczy Sparty, który reklamował zagranie ręką obrońcy Unii.

5

Popiela w środkowej strefie boiska ostro potraktował Pape Drame. Rzut wolny dla gości.

4

Świetne podanie do Popieli na wolne pole, który gdyby nie spalony znalazłby się sam na sam z bramkarzem gości.

3

Długi wrzut z autu. Piłka wybita przez obrońcę trafiła na 20-ty metr do Jamroga, który z niewygodnej pozycji fatalnie uderzył.

3

Aut na wysokości pola karnego dla Unii.

1

Piłkarze Unii pressingiem zaatakowali pierwszy raz broniącego na tym szczeblu ligowym Gadawskiego, a ten w panice wybił piłkę na aut.

1

Jeszcze z jakiegoś powodu spotkanie nam się opóźnia.
Spotkanie jeszcze się opóźnia. Piłkarze wychodzą dopiero na murawę stadionu.
Mecz poprowadzi trójka sędziów z brzeskiego ZPN. Głównym arbitrem będzie Michał Fudała, a na liniach pomagać mu będą Sławomir Pudło oraz Dominik Jurkiewicz.
Znamy już składy wyjściowe obydwu zespołów:

Unia:

1. Lisak Łukasz – 3. Jamróg Łukasz, 2. Więcek Marcin (mł.), 9. Pawlak Kamil, 33. Wójcik Andrzej, 32. Drozdowicz Piotr, 14. Witek Robert(kpt.), 96. Tyl Marcel (mł.), 10. Popiela Łukasz, 17. Wójcik Filip (mł.), 97. Biały Artur

Sparta:

12. Gadawski Jakub – 9. Poniedziałek Bartosz (mł.), 14. Czajka Paweł (kpt.), 19. Kret Jan, 2. Oleksa Patryk, 6. Zawadzki Dariusz, 18. Drame Pape, 13. Kawula Mateusz (mł.), 8. Musiał Andrzej (mł.), 20. Downar-Zapolski Jakub, 7. Koziek Krzysztof

Rozgrzewka piłkarzy przed meczem.

Rozgrzewają się także gracze Unii.
Witamy w transmisji na żywo z tarnowskiego stadionu. Na murawie są już gracze drużyny gości, którzy zapoznają się z jej stanem.
Faworytem meczu wydają się być gracze Unii, ale zespół gości z pewnością tanio skóry nie sprzeda i będzie walczył o zdobycie pełnej puli punktów w Tarnowie. Na relacje z tego ciekawie zapowiadającego się spotkania zapraszamy na antenę Lajfy.com!
Goście sobotniego starcia, to beniaminek dla którego awans do 3 ligi jest największym sukcesem w historii klubu. Sparta rozgrywki zaczęła oddając mecz walkowerem z Garbarnią Kraków, ponieważ zespół z Kazimierzy Wielkiej nie zapewnił boiska. W pozostałych 9 rozegranych meczach zespół gości sobotniego meczu zgromadził na swoim koncie 10 punktów pokonując między innymi na wyjeździe zespół rezerw Cracovii 1:0, czy też poważnie strasząc również na wyjeździe 4 w tabeli zespół Podhala Nowy Targ (3:2 dla gospodarzy).
Jak dotąd w lepszych humorach mogą być mimo wszystko gracze Unii, którzy do pozycji dającej utrzymanie tracą zaledwie 1 punkt. Piłkarze Unii w dotychczas rozegranych 10 meczach 5 razy zwyciężyli i tyle samo razy schodzili z boiska pokonani nie notując żadnego remisu.
W obecnym sezonie w rozgrywkach 3 ligi utrzyma się maksymalnie 7 drużyn, stąd każde ligowe punkty są na wagę utrzymania.
W ramach meczu 11-tej kolejki 3 ligi grupy małopolsko – świętokrzyskiej dojdzie do bardzo ważnego spotkania w kontekście utrzymania. 12 w tabeli, Unia Tarnów podejmie na własnym stadionie 15-tą, Spartę Kazimierza Wielka.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

1:0

finał (0:0)

Gole: 90. Wrzosek

Kartki:   37. Biały (TAR), 71. Popiela (TAR), 87. Wrzosek (TAR) – 75. Kozieł (SKW)

Unia Tarnów: 1. Lisak Łukasz – 3. Jamróg Łukasz, 2. Więcek Marcin (mł.), 9. Pawlak Kamil, 33. Wójcik Andrzej, 32. Drozdowicz Piotr (61' 11. Nowak Artur), 14. Witek Robert(kpt.), 96. Tyl Marcel (mł.) (70' 23. Wrzosek Krzysztof), 10. Popiela Łukasz (76' 98. Zawrzykaj Sebastian (mł.), 17. Wójcik Filip (mł.) (90+3 8. Kazik Łukasz), 97. Biały Artur
Zmiany: 99. Dybowski Karol (mł.), 23. Wrzosek Krzysztof, 8. Kazik Łukasz, 11. Nowak Artur, 98. Zawrzykaj Sebastian (mł.)

Sparta Kazimierza Wielka: 12. Gadawski Jakub – 9. Poniedziałek Bartosz (mł.), 14. Czajka Paweł (kpt.), 19. Kret Jan, 2. Oleksa Patryk, 6. Zawadzki Dariusz (90+2' 17. Trypuła Konrad), 18. Drame Pape, 13. Kawula Mateusz (mł.) (79. Dziwiszewski Kamil (mł.), 8. Musiał Andrzej (mł.) (89' 5. Łukasz Łakota), 20. Downar-Zapolski Jakub, 7. Kozieł Krzysztof
Zmiany: 1. Iliński Michał, 5. Lakota Łukasz, 21. Wąż Mateusz, 15. Adamczyk Mariusz, 11. Dziwiszewski Kamil (mł.), 17. Tyrpuła Konrad, 22. Wołowski Mateusz

Sędziowie: Michał Fuadała – Sławomir Pudło, Dominik Jurkiewicz (wszyscy Brzeski ZPN)