FOGO Futsal Ekstraklasa

GAF Omega Gliwice – Clearex Chorzów

1:1

finał (0:0)

10.10.2015, 17:00 • Hala "Jasna" w Gliwicach • Runda 4 • Bartosz Bednarek (@Bednarek_B)

Serdecznie dziękujemy za czas spędzony z lajfy.com. Zapraszamy na pozostałe relacje na naszej stronie. Do zobaczenia! (18:38:10)
Remis w Gliwcach. Wynik nie jest korzystny dla żadnej ze stron. GAF Omega nie ucieknie zbytnio od Gwiazdy, która jest obecnie czerwoną latarnią tych rozgrywek. Tylko jedno "oczko" może sprawić, iż Clearex zanotuje marsz w dół tabeli. Zaledwie dwa gole, za to aż 7 żółtych kartek.

39:58

Dalekie wybicie Kocota. Nie do końca wiadomo, co miał na myśli bramkarz gliwiczan.

39:47

Ficek sugeruje, że był faulowany. Nic z tego! Wznowią gracze GAF-u z linii bocznej. Prawdziwa wojna nerwów.

39:24

Salisz do Łuszczka – ten bez zastanowienia strzela. Broni Kocot.

39:16

Z rzutu wolnego Ficek. Wprost w ręce goalkeepera Clearexu.

39:13

Timeout. Do końca meczu zaledwie 47 sekund. Mamy po 5 fauli po obu stronach, mamy remis i pełno żółtych kartek. Czasu mało, a emocji ogrom.

38:49

Świetnie Pautiak, nie dał się dwóm rywalom – piłka dla GAF-u.

38:33

Sypią się żółte kartki. Zastawnik przekroczył swoje uprawnienia, a to oznacza, iż chorzowianie wykorzystali już limit pięciu przewinień.

38:17

Próbował dryblować Zastawnik. Szybko ocenił swoje szanse i wycofał na własną połowę.

37:43

Upada zarówno gracz GAF-u, jak i Clearexu. Gramy dalej. Piłka na połowie gospodarzy, za to pod nogami Clearexu.

37:01

Ficek prawie powtórzył swoje osiągnięcie z 32. minuty. Dworzecki nieco zaskoczony strzałem gospodarzy. Strzał obroniony, dzięki wystawionej nodze.

36:43

Akcja dwóch na jednego. Seget wyjaśnia.

36:11

Timeout. Do końca spotkania pozostały 3 minuty i 49 sekund. Gliwiczanie mają już 5 przewinień na swoim koncie. Jeden faul mniej popełnili gracze Clearexu.

36:10

Przewinienie tuż przed linią pola karnego. Rabczak otrzymuje żółtą kartkę, a gospodarze nie dowierzają, iż nie podyktowano im rzutu karnego.

35:45

Co ciekawe, Kocot interweniuje... główką! Ważne, że skutecznie!

35:15

Zagotowało się pod bramką GAF-u. Był tam Seget, był też Miozga. Bez większych konsekwencji.

35:04

Przesadził Pautiak. Sędzia Baryczkowski sięga do kieszonki i upomina gracza w białym komplecie.

34:33

Wydawało się, iż Pasierb opanuje dalekie podanie. Piłka zdążyła opuścić plac gry. Rozpoczną chorzowianie.

34:13

Cios za cios. Wznawia Kocot, przed chwilą to samo uczynił Dworzecki.

33:52

Ficek na drugą flankę. Gospodarze starali się wykonać atak pozycyjny.

33:14

Bardzo szybkie tempo gry. Obie ekipy szukają dogodnej sytuacji. Druga część meczu to zdecydowanie lepsza postawa gliwiczan.

32:58

Postraszył Pautiak. Płasko, z daleka. Dworzecki jedynie odprowadził wzrokiem futbolówkę.

32:30

W międzyczasie żółty kartonik obejrzał Kiełpiński.

32:27

Zmarnowana szansa Clearexu. Seget wychodził jeden na jeden z Kocotem. Ponad poprzeczką.

31:32

Gol dla GAF-u Omega!
Ależ petarda! DAMIAN FICEK wykonuje rzut wolny niczym CR7! Bez szans był Dworzecki.

31:31

Będzie groźnie! Rzut wolny dla GAF-u sprzed pola karnego.

30:57

W roli głównej znów Pautiak. Zdecydowanie jeden z najbardziej widocznych graczy na parkiecie. Zgranie na środek. Żaden z zawodników z Chorzowa nie przyłożył nogi do tej piłki.

30:26

Wojtyna powstrzymany przez Pautiaka. Piłka dla gospodarzy.

29:59

Lutecki nie do końca w ramach myśli fair-play. Sędzia nie reaguje.

29:32

Błędy w obronie GAF-u. Budniak wznowi grę.

28:52

Ryzykują gospodarze. Wysoki pressing nie jest tak skuteczny w wykonaniu gliwiczan, jak w przypadku Clearexu.

28:05

Rozkręcili się gracze Clearexu. Kolejny szybki atak. Tym razem udana interwencja bramkarza z Gliwic.

27:23

Gol dla Clearexu!
W końcu mamy trafienie! Goście, pomimo stałego fragmentu gry dla GAF-u, wychodzą z akcją. MARIUSZ SEGET dobrze ustawił się na lewym skrzydle. Pewne uderzenie pod poprzeczkę i mamy prowadzenie.

27:13

Niefortunna interwencja Omylaka. Skończyło się na żółtej kartce.

26:57

Chorzowianie mieli w zamyśle rozciągnięcie gry na drugą flankę. Piłka wychodzi poza linię – niezbyt korzystne rozegranie akcji.

26:53

Blisko własnego pola karnego faulują gospodarze. Drugie przewinienie GAF-u.

26:20

Budniak wraz z Wojtyną pokazali kawał świetnej gry! Doskonała komunikacja i przede wszystkim pomysłowość. Niewiele zabrakło do realizacji celu.

25:54

Na chwilę przejęli piłkę chorzowianie. Nie opanował całej sytuacji Siadul. Błyskawiczna strata.

25:11

Piękny strzał Pautiaka! Tuż obok spojenia. Takie uderzenia aż chce się oglądać!

24:47

Rzut wolny. Wojtyna nie wykorzystał swojej okazji. Rozgoryczenie widoczne na twarzy.

24:29

Kiełpiński stracił piłkę, lecz momentalnie się zrehabilitował i ją odzyskał. Gra się zaostrza. Wciąż bez bramek.

23:58

Gliwiczanie lewym skrzydłem – szybko i sprawnie. Dworzecki nie musiał interweniować, co nie oznacza, że nie był groźnie.

23:42

Gospodarze prowadzą akcję. Pasierb szukał okazji. Nie było innej możliwości, trzeba było wycofać się na własną połowę.

23:00

Zastawnik do Budniaka, a ten uderza z dystansu. Po raz kolejny piłka zatrzymuje się na ciele zawodnika GAF-u.

22:52

Bezkompromisowa walka o piłkę. Zastawnik przytrzymywał rywala z pasie, jednak sędzia tego nie zauważył.

22:22

Pierwszy obiecujący atak gliwiczan. Futbolówka musnęła siatkę z zewnętrznej strony.

21:52

Gliwiczanie nie próżnują. Baptista na prawym skrzydle chciał przeprowadzić błyskawiczny kontratak. Gracze z Chorzowa szybko wybili mu ten pomysł z głowy.

21:32

Budniak próbował zagrać do przodu, lecz trafił prosto w rywala. Rozłożone ręce w geście bezradności.

21:15

Pierwsze chwile drugiej połowy dla chorzowian. Siadul bliski otwarcie wyniku z akcji sam na sam!

21

Po przerwie powrócimy na falę w Gliwicach. Zostańcie Państwo z lajfy.com!
Bezbramkowy remis po pierwszych 20. minutach gry. Więcej dogodnych okazji stworzył sobie Clearex. Gra przyjezdnych wydawała się bardziej uporządkowana. GAF Omega dzielnie stawiał opór. Gospodarze również popisali się kilkoma ciekawymi akcjami. Nie obyło się bez żółtych kartek. Tym razem nie mogą jednak nic zarzucić arbitrowi chorzowianie. Faul Dworzeckiego zasługiwał wręcz na czerwoną kartkę.

20

19:59

Z linii bocznej rozpoczną przyjezdni i za moment usłyszmy syrenę obwieszczającą koniec pierwszej części gry.

19:51

Strzał z własnej połowy Clearexu. Trochę na siłę, trochę bezradnie...

19:24

Z daleka uderzył Seget. Nie do końca przemyślana decyzja. To nie mogło zaskoczyć goalkeepera GAF-u, choć nie obyło się bez interwencji.

18:47

Póki co bez groźniejszych akcji. Środek pola i walka o posiadanie piłki. Czasu coraz mniej!

18:18

Dobrze interweniował Zastawnik, który powstrzymał podanie Grecza. Przed nami kolejna przerwa w grze.

17:30

Od ponad pół minuty grę prowadzi GAF. Wymiana podań i próba ataku na bramkę Dworzeckiego. Clearex zmuszony do defensywnego stylu gry.

16:47

Faul nr 5 Clearexu! Czy rozpocznie się ostrożna gra, a może będziemy świadkami celowych wymuszeń?

16:35

Nie zdążył do piłki Pautiak. Szybszy był Łuszczek.

16:02

Ficek szukał partnerów w okolicach linii środkowej. Rozciągnięcie akcji na drugie skrzydło.

15:39

Przed paroma sekundami piąte przewinienie popełnili gospodarze. Robi się niezwykle ciekawie! Chorzowianie mają na swoim koncie 4 niedozwolone zagrania.

15:20

Wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie. Rzut rożny dla gości. Miozga do Wojtyny, a ten potężnie huknął z daleka. Futbolówka zatrzymała się na nogach defensora.

14:35

Oko za oko, ząb za ząb. Drużyny na przemian ostrzeliwują bramkę rywala. Tym razem niecelnie Łopuch.

13:57

Brawo Pautiak. Uderzenie z lewej nogi w kierunku dalszego słupka. Poradził sobie i w tej sytuacji Dworzecki.

13:36

Przyciska gliwiczan Clearex. Trzech na trzech na połowie gospodarzy!

13:02

Tempo gry nabiera szybkości. Gliwiczanie odważniej, skuteczniej i z pomysłem.

12:28

Świetnym pomysłem na akcję wykazał się Pautiak. Zabrakło precyzji i siły.

12:10

Gliwiczanie zamknięci na własnej połowie, przynajmniej jak na razie.

11:58

Timeout dla GAF-u. Obie ekipy mają po 4 faule. Pozostało 8 minut gry, więc gracze muszą się naprawdę pilnować.

11:56

Dogodna okazja dla Clearexu i mamy faul! Baptista przyprowadzony do porządku przez arbitra.

11:47

Dworzecki interweniował na raty. Najważniejsze, że skutecznie.

11:05

Ponownie w roli głównej Clearex. Mocny, płaski strzał w lewy róg bramki został zablokowany przez bramkarza.

10:55

Pogubili się gospodarze na własnej połowie. Brak komunikacji sprawił, że dogodną sytuację będą mieli przyjezdni. Rzut rożny.

10:19

Stały fragment gry wykonany ze zbyt dużą siłą. Chorzowianie wznowili i ruszyli na bramkę gliwiczan.

10:00

Sędzia ma jeszcze jakieś uwagi do Miozgi, który przeszkadza rywalowi pod własną siatką.

10:00

Arbiter zdecydował się ukarać Dworzeckiego żółtym kartonikiem. Jak najbardziej słuszna decyzja. Rzut wolny dla gospodarzy.

10:00

Ależ groźnie! Dworzecki wyszedł daleko poza własne pole karne i starł się z Łopuchem. Zawodnik z Gliwic mocno oszołomiony tym atakiem.

9:25

Łopuch z Saliszem podchodzą bliżej bramki Dworzeckiego. GAF próbuje przejąć inicjatywę.

8:50

Coraz mocniej naciskają goście. Grecz zmuszony był do awaryjnego wybicia piłki poza linię boczną.

8:31

Mało miejsca miał w tej sytuacji Pasierb. Futbolówka wraca pod nogi chorzowian.

7:59

Dwukrotnie futbolówka wycofywana była do Grecza. Gospodarze szukali okazji do ataku, lecz takowej nie znaleźli.

7:17

Indywidualny rajd Kiełpińskiego. Gliwiczanin nie mógł liczyć na pomoc swoich kolegów z zespołu – skończyło się na stracie piłki.

6:21

Śmiało można rzec "o wilku mowa". Bezpardonowy faul Baptisty. Problemy z podniesieniem się z parkietu ma Budniak.

5:50

Statystyki: Obydwie drużyny mają na swoim koncie po 2 przewinienia. Zawodnicy nie żałują sobie ostrych wejść.

5:16

Rzut wolny, chwilę później corner. Chorzowianie bezlitośnie naciskają na GAF Omegę.

4:41

Genialną akcją popisali się gliwiczanie. Zagranie z własnej połowy pod pole karne rywala. Zabrakło niewiele, aby Dworzecki wyjmował piłkę z siatki.

4:27

Długie podanie na prawą flankę gospodarzy. Z rywalem nie poradził sobie jednak Łopuch.

4:00

Omylak! Kapitalne płaskie uderzenie, które sprawiło nieco kłopotów bramkarzowi miejscowego klubu. To już drugi tak groźny strzał Clearexu.

3:01

Zastawnik ruszył z akcją na lewym skrzydle. Gracz Clearexu popełnił błąd i za moment z linii bocznej wznowi GAF.

2:26

Hegemonię przyjezdnych przerywają gliwiczanie. Strzał z dystansu, bez problemu interweniował Dworzecki.

2:12

Goście w posiadaniu piłki. Cały czas wysoki pressing stosują chorzowianie.

1:35

W starciu pod polem karnym GAF-u ucierpiał Seget. Wszystko na szczęście jest w porządku i za moment wznowimy grę.

1:12

Ficek wznowił z linii bocznej. Chorzowianie wyszli wysokim pressingiem, nie pozwalając osiągnąć przewagi gospodarzom.

0:41

Świetny strzał Siadula. Piłka powędrowała o kilkadziesiąt centymetrów nad poprzeczką. Zapachniało golem!

0:24

Dobrze rozpoczęli to spotkanie goście, lecz pierwsze uderzenie na bramkę rywala należało do gliwiczan.

Przed nami oficjalna prezentacja. Za kilka chwil pierwszy gwizdek.
Oficjalne zestawienia:

GAF Jasna Gliwice:

Clearex Chorzów:
Z całych sił zapraszamy na spotkanie w Gliwicach. Futsal to sport niezwykle dynamiczny i emocjonujący, dlaczego więc nie spędzić popołudnia z lajfy.com? Będzie ciekawie, gwarantujemy!
Gospodarze potrzebują punktów znacznie bardziej, aniżeli chorzowianie. Przyjezdni będą chcieli odbić sobie mecz z Pogonią, który pozbawił ich punktów nie tylko ze względu na postawę graczy, ale przede wszystkim z powodu decyzji sędziego. Faworytem jest Clearex. Czy goście zdołają udowodnić swoją wyższość na parkiecie?
GAF Omega Gliwice

Sytuacja gospodarzy jest naprawdę trudna. Tylko jeden remis i przedostatnie miejsce w ligowej klasyfikacji. Na pocieszenie gliwiczanom zostaje to, iż mają już za sobą mecz z aktualnym v-ce mistrzem naszego kraju. Przeciwnik do łatwych nie należy, zatem gliwiczanie muszą się maksymalnie zmobilizować. Jeśli w 4. rundzie spotkań polegną zespoły z Torunia i Katowic, GAF Omega ma szansę na spory awans. Do tego potrzeba jednak zwycięstwa. Rezultat remisowy nie pomoże gospodarzom, a przy ewentualnym tryumfie Gwiazdy, sprawi, iż GAF stanie się "czerwoną latarnią".
Clearex Chorzów

Przyjezdni, jak na razie, są 8. drużyną Futsal Ekstraklasy. Chorzowianie rozpoczęli sezon od piekielnie ciężkiego meczu z Gattą Active Zduńską Wolą, która nie pozwoliła wywieźć punktów z własnej hali Clearexowi. Niecałe 7 dni później, chorzowianie pokonali na wyjeździe Gwiazdę Ruda Śląska, choć początek spotkania zwiastował inne zakończenie tamtego meczu. Przed tygodniem zespół z Chorzowa nieoczekiwanie uległ szczecińskiej Pogoni. Rozgoryczenie graczy miało swoje odzwierciedlenie na parkiecie, o czym chyba wszyscy chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Tylko jedno zwycięstwo w trzech meczach, słaby początek meczu w Rudzie Śląskiej i niespodzianka w konforntacji ze szczecinianami – to dotychczasowy bilans gospodarzy.
Czwarta runda spotkań to kolejny pojedynek śląskich drużyn. Tym razem gliwicki GAF Omega podejmie chorzowski Clearex. Obie ekipy nie prezentują szczytowej formy, przez co plasują się albo w dolnej strefie – tak jak gospodarze, albo w okolicach środka tabeli, czego przykładem jest Clearex.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.