Liga Mistrzów

Vive Kielce – IFK Kristianstad

35:27

finał (20:12)

10.10.2015, 16:00 • Hala Legionów, Kielce • 4. runda • Norbert Sinkiewicz (@NSinkiewicz)

Dziękuję i zapraszam na pozostałe relacje w serwisie lajfy.com.

Z Hali Legionów to już wszystko! (17:26:56)
Świetny mecz w wykonaniu mistrzów Polski. Pierwsza połowa to powinien być materiał szkoleniowy – znakomita gra defensywna oraz około 90% skuteczności rzutowej w ofensywie robi ogromne wrażenie. W drugiej połowie kielczanie już nieco się rozluźnili, ale i tak wygrali wysoko, bo aż ośmioma bramkami przewagi. Mistrzowie Szwecji zostali dzisiaj totalnie zdetronizowani przez Vive – zostały wyłączone wszystkie ich atuty oraz mocne strony. Nie mogli sobie przede wszystkim poradzić z twardą defensywą Vive.
Piękna zwycięstwo kielczan stało się faktem.

Koniec meczu. (35:27)

59:40

Vujović! Kolejny fantastyczny rzut tego młodzieńca! (35:27)

59:10

Jamali prosto w słupek! (34:27)

58:45

A tym razem kontrę wykończył Chrapkowski. (34:27)

58:20

Branko Vujovic znakomicie rzucił z drugiej linii. (33:27)

57:25

Bjornsen wbił piłkę do pustej bramki! Vive grało bez bramkarza, a z przewagą w ofensywie. (32:27)

57:00

Co za bomba Jamaliego! (32:26)

56:30

Dwie minuty kary dla Bunticia. (32:25)

56:20

Reichmann pewnie rzucił z prawego skrzydła. (32:25)

55:50

Bjornsen niepilnowany na prawym skrzydle, otrzymał odpowiednie podanie i bez problemów rzucił obok Marina Sego. Zareagował trener Vive prosząc o przerwę, bo seria punktowa gości jest dość niepokojąca. (31:25)

55:20

Jamali trafił z drugiej linii. Ma ten zawodnik potencjał. (31:24)

54:54

Z biodra spróbował Tkaczyk, ale rzucił prosto w bramkarza. (31:23)

54:13

Pettersson w słupek! (31:23)

53:50

Tkaczyk podparł rzut i tym samym bramka nieuznana. (31:23)

53:15

Lindskog dobił rzut Petterssona. Nie dał szans bezradnemu Marinowi Sego. (31:23)

52:55

Bielecki z drugiej linii obok słupka. (31:22)

52:20

Ponownie Lindskog po szybkiej akcji. (31:22)

51:30

Reichmann na kole? Sprawdził się. Bardzo dobrze wyczekał bramkarza i rzucił obok jego nogi. (31:21)

50:55

Dobrze na kole zachował się Lindskog i tym samym zmniejszył stratę do mistrzów Polski. (30:21)

50:30

Tkaczyk wzorowo dograł do Julena, a hiszpański obrotowy takich szans nie marnuje. (30:20)

50:05

Ofensywne przewinienie Jamaliego. (29:20)

49:40

Poprzeczka uratowała gości. (29:20)

49:00

Jamali znakomicie rzucił z drugiej linii. (29:20)

48:20

Buntić teraz sobie nieco zażartował. Rzucił lekko i... a z 2 metry nad poprzeczką! (29:19)

47:55

Rzut karny dla Vive. (29:19)

47:30

Tollbring skuteczny z 7. metra. (29:19)

46:40

Ponownie swoją skocznością popisał się Reichmann – świetna bramka Niemca! (29:18)

46:20

Bjornsen znalazł się na kole i wykorzystał dobre podanie. (28:18)

45:30

Świetnie gra w defensywie Vive! Tym razem blok! Czapa jak w koszykówce! (28:17)

45:00

Tym razem zbyt agresywnie Pettersson i to on odpocznie przymusowo dwie minuty. (28:17)

43:50

Lijewski odważnie wszedł między dwóch defensorów i posłał piłkę do siatki. (28:17)

43:30

Szybko próbowali zagrać goście, ale ponownie bez powodzenia. Vive przed szansą na kolejną bramkę. (27:17)

43:15

Nie ma! Julen Aguinagalde trafił z 7. metra w poprzeczką, a przy dobitce w słupek! (27:17)

43:05

Dwie minuty kary dla Jamaliego i rzut karny dla Vive. (27:17)

41:30

Hanisch wykorzystał błąd gospodarzy i z linii pola bramkowego nie dał szans Sego. (27:17)

40:40

Co za akcja. Jurecki do Lijewskiego, ten za plecami w kierunku Cupicia, a Chorwat musiał wykorzystać takie rozegranie i wykorzystał! (27:16)

40:00

Bardzo ładna akcja gości zakończona celnym rzutem ze skrzydła w wykonaniu Bjornsena. (26:16)

39:25

Bielecki ponownie skuteczny z 7. metra. (26:15)

39:20

Oj, to była ostra interwencja na Jachlewskim. Lindskog zdecydowanie przesadził za co otrzymał dwie minuty kary. (25:15)

38:15

Błyskawiczna akcja zakończona pięknym rzutem w wykonaniu Cupicia. (25:15)

38:00

Świetna interwencja Sego. (24:15)

37:15

Zdenerował się Jamali – huknął jak z armaty i wreszcie trafił do siatki po wielu nieudanych próbach. (24:15)

36:45

Co za akcja Zormana. Słoweniec pięknym lobem pokonał bramkarza. (24:14)

36:05

Bjornsen popisał się ładnym rzutem z prawego skrzydła. (24:13)

35:00

Jachlewski z kontrataku. (23:13)

34:50

Świetnie na środku zachował się Zorman, który zauważył lukę w defensywie. Znalazł się tam błyskawicznie, otrzymał podanie i wykończył akcję celnym rzutem. (22:13)

34:40

Nieudana akcja ofensywna gości. (21:13)

33:00

Jurecki wzorowo powstrzymał kontratak rywala, ale będzie dalej piłka dla mistrzów Szwecji. (21:13)

32:10

Szybka akcja gości zakończona celnym rzutem Tollbringa. (21:13)

30:25

Znakomita akcja indywidualna Krzyśka Lijewskiego na początku drugiej połowy. (21:12)

31

Druga połowa rozpoczęta. (20:12)
To był istny popis mistrzów Polski! Vive rozegrało koncertową pierwszą połowę – w defensywie zagrało fenomenalnie, wyeliminowało wszystkie atuty mistrzów Szwecji. W pewnym momencie zawodnicy Kristanstad nie mieli kompletnie pomysłu w kreowaniu swoich akcji. Co więcej, Vive świetnie zaprezentowało się też w ofensywie rzucając na około 90% skuteczności! Gra kielczan z dnia na dzień, z meczu na mecz jest coraz lepsza. Zostańcie z nami, bo za kilka minut druga odsłona tego starcia.

30

Pierwsza połowa skończona. (20:12)

29:55

Bjornsen nie dał szans Sego. (20:12)

29:50

Buntić otrzymał dwie minuty kary i na dodatek karny dla gości. (20:11)

29:30

Ponownie rozbrojona defensywa gości – dogranie do lewego skrzydła, gdzie był Manuel Strlek. Skrzydłowy Vive bez problemu zdobył bramkę. (20:11)

29:00

Wow! Larsson rzucił długą piłkę do kontrataku, ale do środkowej linii wyszedł Sego i zaliczył przechwyt! (19:11)

28:00

Dobrze na kole zachował się Lindskog. Udało mu się wywalczyć dogodną pozycję. (19:11)

27:30

Ależ bawi nam się na skrzydle Tobias Reichmann – w dwa tempa w powietrzu i rzut prosto w okienko! (19:10)

26:20

No i bardzo szybko Karol Bielecki w swoim stylu z drugiej linii. (18:10)

26:00

Celnym rzutem odpowiedział Hanisch. (17:10)

25:30

Kara jeszcze dla Lindskoga. (17:9)

25:22

Świetnie zachował się Aguinagalde, który w trudnej sytuacji chwycił piłkę i oddał sytuacyjny, ale skuteczny rzut. (17:9)

25:03

Wzorowe rozegranie mistrzów Szwecji. Piłka dotarła na koło do niepilnowanego Lindskoga, który musiał zdobyć bramkę. (16:9)

24:35

Nieudana akcja Vive. Przed szansą na zmniejszenie straty jest zespół gości. (16:8)

24:09

Szybka akcja gości zakończona bramką ze skrzydła Bjornsena. (16:8)

23:20

Bardzo dobrze na kole zachował się Aguinagalde – kolejna bramka dla Vive. (16:7)

23:00

Przerwa dla trenera Vive. (15:7)

22:28

Szybko odpowiedział celnym rzutem Richard Hanisch. (15:7)

21:45

Ogromne błędy w obronie gości. Dogranie do niepilnowanego totalnie na prawym skrzydle Reichmanna, a ten pewnym rzutem po koźle daje wysokie prowadzenie! (15:6)

20:45

Świetne podanie do Aguinagalde zaliczył Tkaczyk. Hiszpan dopełnił formalności. (14:6)

19:52

Bardzo ładnym rzutem z drugiej popisał się Lagergren. (13:6)

19:17

Znakomicie na kole zachował się Julen Aguinagalde, który w ostatniej chwili chwycił piłkę, a i tak udało mu się zdobyć bramkę! Przerwa dla trenera gości. (13:5)

18:47

Jamali ponownie spróbował, ale raz jeszcze nieskutecznie. To nie jest jego meczu. (12:5)

18:16

Denis Buntić w roli skrzydłowego? Sprawdził się wzorowo. (12:5)

17:35

Dobra interwencja Simicia, ale chwilę potem znakomicie również na linii bramkowej Marin Sego. Piłka dla Vive. (11:5)

16:30

Niewiele brakowało, a znów rozegranie ofensywne Kristianstad zakończyłoby się stratą, ale ostatecznie Pettersson dobrze zachował się na kole i rzucił bramkę. (11:5)

15:35

No i oczywiście bramka. Bramkarze gości niewiele dają swojej drużynie do tej pory. (11:4)

15:30

Czwarta akcja Urosa Zormana i co? Tak, rzut karny. (10:4)

15:07

Skrzydłem próbowali zaskoczyć goście, ale był na to przygotowany niezawodny dziś Marin Sego! (10:4)

14:10

Julen Aguinagalde pewnie wykorzystał rzut karny, (10:4)

14:05

Cederholm na dodatek ukarany dwoma minutami kary. (9:4)

14:05

Zabawne. Trzecia akcja Zormana i trzeci wywalczony rzut karny dla Vive. (9:4)

13:25

Jamali huknął z drugiej linii, ale nad poprzeczką. (9:4)

12:58

Ivan Cupić znakomicie rzucił nad głową Larssona. (9:4)

12:45

Lijewski wywalczył rzut karny, (8:4)

12:07

Za szybko chcieli zawodnicy Vive i tym samym mieliśmy stratę w ofensywie. Kristanstad wyszło z kontratakiem, który wykorzystał Cederholm. (8:4)

11:45

Nieudana akcja Vive. (8:3)

11:17

Ponownie wziął odpowiedzialność na siebie O'Sullivan i ładnym rzutem trafił do siatki. (8:3)

10:40

Co tutaj się dzieje! Niemoc gości w ataku jest porażająca, przed momentem rzucili dosłownie piłkę w ręce zawodnika Vive. Kontratak wykorzystał Jurecki. (8:2)

9:55

A Bielecki ponownie bez problemów z 7. metra. (7:2)

9:30

Kolejna bardzo mądra akcja Zormana – rzut karny dla Vive. (6:2)

9:04

Na siłę spróbował Jamali z nieprzygotowanej pozycji i górą Marin Sego na linii bramkowej! (6:2)

8:20

Bardzo szybka i niezwykle piękna odpowiedź ze skrzydła w wykonaniu Cupicia. (6:2)

7:50

Ładnie przedarł się O'Sullivan i wreszcie rzucił bramkę dla mistrzów Szwecji. (5:2)

7:20

Szybko zareagował szkoleniowiec gości – przerwa na jego żądanie już po 7 minutach gry. Źle się dzieje dla mistrzów Szwecji. Vive gra znakomicie w obronie, wymusza straty i wyprowadza zabójcze kontrataki. (5:1)

7:17

Karol Bielecki nie dał szans bramkarzowi. (5:1)

6:50

Rzut karny dla Vive po indywidualnym wejściu Zormana. (4:1)

6:22

Wreszcie udało się gościom dograć do Petterssona na koła, ale ten został powstrzymany przez Marina Sego! Znakomita interwencja! (4:1)

5:50

Niemoc gości w ataku. Kolejna strata, która musiała się zakończyć skutecznym kontratakiem Vive. Bramkę tym razem zdobył Jachlewski. (4:1)

5:05

Szybki kontratak Vive zakończony bezproblemową bramką w wydaniu Ivana Cupicia. (3:1)

4:40

Cóż za bomba Jureckiego prosto w Simicia! (2:1)

4:10

Prosta strata gości. Vive przed szansą na odskoczenie zawodnikom ze Szwecji. (2:1)

3:50

Kapitalnie Zorman dograł do Lijewskiego, który w biegu złapał piłkę i trafił do siatki. (2:1)

3:00

Ładna akcja gości z dograniem do koła. Pettersson uwolnił się od rywala i pewnie trafił do siatki. (1:1)

2:10

Znakomita akcja indywidualna Krzyśka Lijewskiego! Rzut prosto w okienko! (1:0)

0:50

Pierwsza udana interwencja Marina Sego! (0:0)

1

Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)
Jest głośno! Zaczynamy!
Na parkiecie już najlepszy zespół Szwecji, a teraz pora na mistrzów Polski. Cała Hala Legionów oczywiście na stojąco, ale... kompletu dzisiaj nie będzie.
Zawodnicy zakończyli już rozgrzewkę, za moment powinna rozpocząć się prezentacja obu ekip.
Prosto z Hali Legionów przedstawiamy dla Państwa składy obu drużyn na to spotkanie!

Vive Tauron Kielce: Szmal, Sego – Vujovic, Jurecki, Tkaczyk, Reichmann, Chrapkowski, Kus, Aguinagalde, Bielecki, Jachlewski, Strlek, Lijewski, Buntić, Zorman, Cupić

IFK Kristianstad: Larsson, Simic – Bjornsen, Lagergren, Larsson, Dahlin, Jepson, Tollbring, Pettersson, Cederholm, Jamali, O'Sullivan, Nilsson, Hanisch, Eriksen, Lindskog

Sędziowie: Horvath, Marton (HUN).
Na relację z tego meczu zapraszam już w sobotę od 15:30 – będziemy na Hali Legionów i już dwa kwadranse przed spotkaniem będziemy dla Państwa udostępniać informacje prosto z Kielc!
Bądźcie z nami.
Vive z Kristanstad jeszcze nigdy w historii się nie mierzyli, a więc sobotnie starcie będzie pierwszym między tymi zespołami. Kto będzie górą?
Przekonamy się w sobotni wieczór.
Zdecydowanym faworytem tego meczu są oczywiście aktualni mistrzowie Polski, którzy z meczu na mecz prezentują się coraz lepiej i raczej nie powinni mieć większych problemów z pokonaniem szwedzkiego przeciwnika we własnej hali, ale na pewno Kristianstad nie można lekceważyć, bo przypadkowo drużyna nie przegrywa dwoma bramkami z Barceloną w Katalonii.
Kristianstad to drużyna, która jeszcze na arenie europejskiej nie jest zbyt znana, ale pomału ukazuje się coraz większej liczbie kibiców. Szwedzi są na 5. miejscu, mając dwie porażki (z Barceloną i Vardarem) oraz jedno zwycięstwo (z Koldingiem).
Vive nie zaczęło wzorowo tego sezonu, ale nie ma tragedii jeśli chodzi o poczynania mistrzów Polski. Aktualnie kielczanie są na 4. miejscu z jednym zwycięstwem, remisem oraz porażką na koncie.
Przed tym sezonem zmieniła się nieco formuła Ligi Mistrzów i dzięki temu w jednej grupie mamy wiele czołowych zespołów Europy i tym samym poziom jest bardzo wyrównany, a żadna z drużyn nie jest w stanie zdominować rozgrywek grupowych.
Przed nami czwarta kolejka Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych – w Hali Legionów Vive Tauron Kielce podejmie IFK Kristianstad.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

35:27

Vive Kielce: Szmal, Sego – Vujovic, Jurecki, Tkaczyk, Reichmann, Chrapkowski, Kus, Aguinagalde, Bielecki, Jachlewski, Strlek, Lijewski, Buntić, Zorman, Cupić

Sędziowie: Horvath, Marton (HUN)