2. Liga

Stal Stalowa Wola – Raków Częstochowa

1:1

finał (1:1)

10.10.2015, 15:00 • Stadion MOSiR, Stalowa Wola • Runda 12 • Jarek Jurkiewicz (@JarekJurkiewicz)

Obie drużyny dzielą się punktami. Wydaje się mimo wszystko, że remis był jak najbardziej zasłużony. Do usłyszenia. (16:52:36)

90+3

90+2

Niedokładne podanie i piłka ląduje w dłoniach Wietechy.

90+2

Długa piłka na lewą flankę do Łanuchy i chwyta ja Kos.

90+1

Rzut rożny dla Rakowa.

90

Druga połowa potrwa dodatkowe trzy minuty.

89

Zmiana w drużynie Stal Stalowa Wola: z boiska schodzi Jabłoński, na boisku pojawia się Siudak.

89

Strzał Łanuchy minimalnie obok lewego słupka!

88

Rzut wolny dla Stali z dogodnej pozycji. Do piłki ustawił się Łanucha i Giel.

87

Kamiński popełnia faul w ataku.

86

Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: z boiska schodzi Figiel, na boisku pojawia się Piątek.

85

Indywidualna akcja Mikołajczak, który wywalczył rzut rożny.

83

Zagranie wzdłuż piątego metra i minimalnie spóźniony Przezak, a piłka wpada w ręce Kosy.

83

Po rzucie rożnym rożnym wpierw próbował strzelać Giel i futbolówka trafiła pod nogi Przezaka, który krzyżakiem starał się uderzyć, lecz nie trafił w piłkę.

82

Róg dla Stali.

80

Kontratak starali się wyprowadzić zawodnicy Stali, jednak na pozycji spalonej zawodnik zielono-czarnych.

79

77

Prostopadłe podanie do Przezaka i szybszy od niego Kos.

76

Jeszcze przed zmianą żółtą kartką został ukarany Mistrzyk.

76

Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: z boiska schodzi Warchoł, na boisku pojawia się Łazaj.

75

Kwadrans meczu przed nami i nie widać, żeby którejkolwiek drużynie zależało na zgarnięciu trzech punktów.

74

Fatalnie rozegrany stały fragment gry przez zielono-czarnych.

73

Waszkiewicz fauluje tuż przed polem karnym. Stal ma dogodną okazję, a gracz gości obejrzał żółtą kartkę.

71

W ataku pozycyjnym gracze gospodarzy, którzy są skutecznie wypychani przez zawodników Rakowa.

69

Rzut rożny dla Rakowa Goście w ostatnich minutach posiadają optyczną przewagę.

68

Brak zrozumienia i od bramki grę rozpoczął Kos.

67

Spore zamieszanie w polu karnym zielono-czarnych po rzucie rożnym. Ostatecznie wyjaśniają defensorzy Stali.

67

Futbolókę nad poprzeczką przeniósł Wietecha!

66

Rzut wolny dla Rakowa z podobnego miejsca jak przed momentem mieli stały fragment gracze Jaromira Wieprzęcia.

64

Zmiana w drużynie Stal Stalowa Wola: z boiska schodzi Płonka, na boisku pojawia się Przezak.

64

Po sporym zamieszaniu po stałym fragmencie gry od bramki grę wznowi Kos

63

Rzut wolny dla Stali z lewej strony boiska blisko pola karnego Rakowa.

63

Na plac gry szykowany jest już Dawid Przezak.

61

Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: z boiska schodzi Hoferica, na boisku pojawia się Pawlusińki.

60

Warchoł znalazł się w sytuacji sam na sam i świetną interwencją popisuje się Wietecha, a dobitka Figiela ląduje obok bramki!

60

Klepczyński przegrywa walkę "1-1" z Kowalskim.

59

Bogacz wyjaśnia sytuację wybiciem piłki na aut.

58

Zagranie na prawe skrzydło Giela, który nie jest w stanie dojść do piłki.

58

W środku pola faulowany gracz gospodarzy.

57

Na pozycji spalonej gracz przyjezdnych.

56

Dobre rozrzucenie piłki do Jabłońskiego, który dośrodkował w pole karne, lecz piłka trafiła wprost na głowę obrońcy Rakowa.

55

Trwa walka w środku pola o przejęcie piłki.

54

Prostopadłe podanie na czyste pole, lecz szybszy od Płonki, Kos chwyta futbolówkę.

53

Dwukrotnie próbowali strzelać gracze zielono-czarnych, ale zarówno strzał Bartkiewicza, jak i Mistrzyka został zablokowany.

51

Figiel wrzuca z prawej strony boiska, ale dobrze czyści defensor Stali.

50

Hoferica próbował odebrać piłkę na trzydziestym metrze Płonce, jednak zakończyło się przewinieniem gracza z Częstochowy.

49

Sporo błędów w rozegraniu piłki od samego początku drugiej połowy wykonaniu jednej i drugiej drużyny.

48

Faul w ataku gracza gości.

47

Kontra wykonaniu Stali, ale brakło zrozumienia pomiędzy Jabłońskim, a Płonką.

46

Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: z boiska schodzi Góra, na boisku pojawia się Waszkiewicz.
Zmiana w drużynie Stal Stalowa Wola: z boiska schodzi Bartkiewicz, na boisku pojawia się Mistrzyk.

46

Pierwsi na boisku pojawili się gracze Stali. Tuż za nimi na płycie głównej pojawili się gracze Rakowa.
Po pierwszej połowie mamy remis 1-1. Pierwsi na prowadzenie wyszli goście po strzale Rafała Figiela, a sześć minut później po rzucie karnym wyrównał Damian Łanucha. Za 15 minut zapraszamy na drugą połowę.

45+2

45+2

Łanucha trafia w mur.

45+1

Stały fragment dla Stali z około dwudziestu metrów na sam koniec pierwszej połowy.

45

Pierwsza polowa potrwa dodatkowe dwie minuty.

45

Po rzucie rożnym z kontrą próbowali ruszać przyjezdni, ale fauluje Giel pozwalając na powrót kolegów.

44

44

Uderzenie sprzed pola karnego Łanuchy zbyt lekkie by zaskoczyło golkipera z Częstochowy.

43

Rzut wolny dla Stali i futbolówkę na przedpolu piąstkował Kos.

42

Tempo meczu wyraźnie spadło. Gospodarze starają się grać wysokim pressingiem, lecz bez problemu wychodzą z niego gracze w czerwono-niebieskich trykotach.

40

Wysoki pressing graczy Stali, lecz faulował Damian Łanucha przy próbie odzyskania piłki.

38

Gol dla Stali St. Wola!
DAMIAN ŁANUCHA uderza w lewy róg bramki, a Kos rzuca się w prawy! Pewnie wykorzystana jedenastka przez pomocnika Stali!

37

Rzut karny dla Stali!

36

Główką uderzał Płonka i Kos wypuścił piłkę z rąk, lecz sędzia asystent dopatrzył się faulu.

36

Bartkiewicz zablokowany i mamy róg dla Stali.

35

Zmiana w drużynie Stal Stalowa Wola: z boiska schodzi Oziębała, na boisku pojawia się Giel.

33

Szykowana jest zmiana w zespole Stali. Poza boiskiem jest już Przemysław Oziębała, a zielono-czarni graj teraz przez moment w dziesięciu.

32

Gol dla Rakowa!
Uderzenie z około szesnastu metrów RAFAŁA FIGIELA, który pewnym strzałem w prawy róg pokonuje Wieteche! Trzeba przyznać, że obrońcy Stali w tej sytuacji wykazali się sporą biernością.

30

Za moment wracamy do gry, a Figiel może kontynuować mecz.

29

Chwilowa przerwa w grze, gdyż gracz przyjezdnych nie podnosi się z murawy i będzie potrzebował pomocy.

28

Strzał Oziębały z około 25 metrów ląduje obok lewego słupka bramki Kosa!

27

W ataku pozycyjnym gracze Rakowa, którzy nie mając pomysłu na rozegranie piłki wycofują na własną połowę.

26

Od bramki wznowi grę Kos.

25

Długa piłka do Warchoła, ale przykryty przez trójkę obrońców Stali niewiele był w stanie zrobić.

24

Stały fragment gry dla zielono-czarnych, jednak piłka nie przechodzi pierwszego zawodnika.

23

Pusty przelot zalicza Wietecha po wrzutce z rzutu rożnego, lecz nie było gracza, który zamknąłby tę sytuację!

22

Goście atakują lewą flanką boiska i wywalczają rzut rożny.

20

Dośrodkowanie w pole karne Rakowa i po małym "kotle" ostatecznie grę od bramki wznowi bramkarz z Częstochowy.

19

Dosyć przypadkowe podanie w pole karne otrzymał Przemysław Oziębała, który huknął ile miał sił nogach i kos z największym trudem przeniósł piłkę nad poprzeczką!

18

Niedokładne dośrodkowanie z lewej strony boiska i od bramki wznowi golkiper miejscowych.

17

Wrzutka Góry z krańca boiska ląduje pod nogami defensorów gospodarzy.

16

Zagranie piłki na prawą stronę do Malinowskiego, jednak czujny Bartkiewicz wybija na aut

15

Prostopadłe podania Figiela dobrze przecięte przez obrońcę Stali

14

Długa piłka w kierunku, no właśnie w czyim kierunku? Od bramki wznowi Wietecha.

13

Strata gracza Stali na trzydziestym metrze i w ataku pozycyjnym gracze gości.

12

Faul w ataku Płonki od rzutu wolnego na własnej połowie wznowili czerwono-niebiescy.

11

Niedokładne, długie podanie trafia łupem obrońców z Częstochowy.

9

Z kontratakiem starali się wyjść gracze Rakowa, lecz dobrze czyści sytuację Stelmach wywalczając przy okazji aut dla swojej drużyny.

8

Zbyt głęboka centra w pole karne przyjezdnych i Kos pewnie chwyta mimo tego, że Oziębała starał się mu przeszkadzać.

8

Rzut rożny dla Rakowa, z którego nic wiodącego nie wynikło.

7

Kolejny strzał Malinowskiego w tym meczu i pewnie interweniuje Wietecha.

6

Piłkę wyczyścił Bartkiewicz, która spadła przed pole karne, a tam na strzał zdecydował się gracz Rakowa, które wylądowało około metra nad poprzeczką bramki Stali.

5

Faulowany z prawej strony boiska gracz Rakowa tuż przed polem karnym Stali.

4

Łanucha fauluje Warchoła w środkowej strefie boiska.

3

Kontra wykonaniu gospodarzy, którzy ruszyli po kornerze rywali, jednak niedokładna wrzutka z prawej strony boiska Oziębały.

3

Malinowski otrzymał podanie i silnym strzałem z pola karnego próbował pokonać Wietechę, ale piłka trafia jedynie w słupek!

2

Na pozycji spalonej gracz z Częstochowy.

2

Zbyt głęboka centra ląduje w rękach Kosa.

1

Pierwsze przewinienie w tym meczu gracza Rakowa, który sfaulował Tomasza Płonkę.

1

Spotkanie rozpoczęli zawodnicy w zielono-czarnych trykotach. Przyjezdni grają dzisiaj w czerwono-niebieskich strojach.

1

Obie ekipy właśnie pojawiły się na płycie głównej boiska przy Hutniczej 15. Za moment początek widowiska i miejmy nadzieje, że ujrzymy sporo emocji, a przede wszystkim bramki.

Stal Stalowa Wola: Wietecha – Wrona, Jabłoński, Bartkiewicz, Łanucha, Stelmach, Kowalski, Płonka, Mikołajczak, Bogacz, Oziębała

Rezerwowi: Zacharski – Mistrzyk, Kachniarz, Przezak, Siudak, Giel, Kołodziej

Raków Częstochowa: Kos – Cyfert, Klepczyński, Radler, Góra, Malinowski, Figiel, Kamiński, Warchoł, Hoferica, Kmieć

Rezerwowi: Mielcarz – Łazaj, Kowal, Okińczyc, Pawlusiński, Waszkiewicz, Piątek

Sędziowie: Krzysztof Korycki (Warszawa).
Ciężko wskazać wyraźnego faworyta tego pojedynku. Gospodarze jak zdążyli nas już przyzwyczaić bardzo dobrze radzą na własnym stadionie, gdzie rzadko tracą punkty. Goście z kolei posiadają silniejszą kadrę i bardzo radzą sobie na wyjazdach. Kto okaże się lepszy w tym pojedynku? Przekonają się państwo śledząc naszą relację ze spotkania od godziny 14:30, kiedy to podam oficjalne jedenastki.
W ostatnich pięciu pojedynkach pomiędzy obiema ekipami nie padł żaden remis. Trzykrotnie wygrywali gracze Stali, a dwukrotnie zawodnicy Rakowa. W każdym z tych pojedynków zwyciężali gospodarze.

Ostatnie pięć spotkań:
Stal 3-1 Raków (14/15)
Raków 2-0 Stal (14/15)
Stal 2-0 Raków (Puchar Polski 13/14)
Stal 1-0 Raków (99/00)
Raków 6-0 Stal (99/00)
W Rakowie Częstochowa doszło w ostatnim czasie do zmian personalnych. Po słabszych wynikach z funkcją trenera pożegnał się Radosław Mroczkowski, a na jego miejsce, jako tymczasowy szkoleniowiec został powołany Krzysztof Kołaczyk. Po jedenastu kolejkach czerwono-niebiescy zajmują piątą pozycję i do miejsca premiowanego awansem tracą dwa punkty. Goście w tym sezonie radzą sobie przyzwoicie na wyjazdach. Przegrali zaledwie jedno spotkanie z Wisłą Puławy 1-0 i zremisowali przed tygodniem z Puszczą Niepołomice 1-1. Z reszty wyjazdów przywozili komplet punktów.
Stal Stalowa Wola tydzień temu także rozgrywała spotkanie na własnym obiekcie. Wówczas po bezbarwnym widowisku podopieczni Jaromira Wieprzęcia zremisowali zajmującym ostatnie miejsce Energetykiem ROW Rybnik 0:0. Obecnie zielono-czarni zajmują siódmą pozycję z dorobkiem 17 oczek. Do liderującej Stali Mielec tracą w tej chwili dziewięć punktów. Miejscowi nie przegrali jeszcze na własnym stadionie i zapewne będą chcieli podtrzymać tą korzystną passę w najbliższym meczu.
Przed nami kolejne ligowe spotkanie na stadionie przy Hutniczej 15. Tym razem rywalem Stali Stalowa Wola będzie Raków Częstochowa.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

1:1

finał (1:1)

Gole: 38. Łanucha (kar.) – 32. Figiel

Kartki:   76. Mistrzyk (SSW) – 73. Waszkiewicz (RAK)

Stal Stalowa Wola: Wietecha – Wrona, Jabłoński(89.Siudak), Bartkiewicz(46.Mistrzyk), Łanucha, Stelmach, Kowalski, Płonka,(64.Przezak) Mikołajczak, Bogacz, Oziębała(35.Giel)
Zmiany: Zacharski – Mistrzyk, Kachniarz, Przezak, Siudak, Giel, Kołodziej

Raków Częstochowa: Kos – Cyfert, Klepczyński, Radler, Góra(46.Waszkiewicz), Malinowski, Figiel(86.Piątek), Kamiński, Warchoł(76.Łazaj), Hoferica(61.Pawlusińki), Kmieć
Zmiany: Mielcarz – Łazaj, Kowal, Okińczyc, Pawlusiński, Waszkiewicz, Piątek

Sędziowie: Krzysztof Korycki (Warszawa)