Fortuna 1 Liga

MKS Kluczbork – Olimpia Grudziądz

1:0

finał (0:0)

10.10.2015, 15:00 • Stadion Miejski, Kluczbork • Runda 12 • Dawid Zywica (@dawidzywica)

Koniec tego spotkania! MKS wygrywa i wychodzi w górę tabeli! Tak czy siak waleczne serce pokazali zawodnicy gości, którzy byli o niebo lepsi od MKS-u w tej drugiej odsłonie od gospodarzy. Każdy kto oglądał to spotkanie widział, że w ogóle nie było widać tego iż goście grają w osłabieniu. MKS w drugiej połowie kompletnie się pogubił, cofnął się i dawał rozwijać skrzydła zawodnikom gości, którzy im dalej końca meczu tym bliżej byli wyrównującej bramki. Tak czy siak 3 punkty zostają w Kluczborku, a ja zapraszam za 2 tygodnie na spotkanie z Bytovią Bytów. (16:54:52)

90+3

90+1

Deja mija się z piłką, goście jeszcze walczą, ale nie mają już sił. Giel znów prosto pod nogi Łabędzkiego. Ten jednak wywalczył aut.

90+1

GIEL!!! Sam na sam z Fabiniakiem! Mija bramkarza, pusta bramka!! I co? Strzela we wracającego obrońcę!

90

Sędzia doliczył 3 minuty.

90

Smoliński zdaniem sędziego faulował Swędrowskiego. Olimpii należą się słowa uznania. Czy starczy gościom jeszcze czasu??

89

Nowacki sam na sam!! Spalony.

88

Faulowany Swędrowski przez Kaczmarka. Goście nadal przeważają.

87

Orłowicz nabija Banasiaka, i od bramki zacznie Pogorzelec.

86

Kaczmarek otrzymuje świetne podanie od Cieślińskiego strzela głową minimalnie nad poprzeczką bramki MKS-u!!

85

Już jednak strata i będzie kolejny atak gości.

84

Nowacki wywalczył aut na połowie gości. Będzie chwila wytchnienia dla defensywy gospodarzy.

84

Banasiak kapitalnie uderza, lecz instynktownie broni ten strzał Pogorzelec!!

83

Będzie świetna szansa dla gości. Rzut wolny blisko bramki MKS-u.

82

Zmiana w drużynie Olimpii: Za Szczota pojawia się Cieśliński.

82

Żółta kartka dla Brodzińskiego za faul na Banasiaku.

80

Deja ratuje swój zespół wybiciem w aut, a po chwili dośrodkowanie chwyta Pogorzelec.

79

Na strzał zdecydował się Szczot, ale nad bramką gospodarzy.

78

Smoliński dośrodkowuje w polu karnym i Banasiak i Fabela, lecz żaden z nich nie trącił piłki i od bramki wznowi grę Pogorzelec.

77

Dobre podanie do Banasiaka, a tam minimalnie wolniejszy od Pogorzelca Fabela.

77

Giel za ostro w nogi Łabędzkiego, rzut wolny. Już szybko wznowili goście.

76

Zmiana w drużynie MKS-u: Za Kowalczyka wchodzi Giel.

75

Ależ kuriozum. Piłka po dośrodkowaniu Banasiaka przekroczyła linię bramkową MKS-u, ale chyba sędzia dopatrzył się faulu i nie uznał bramki!

75

Łabędzki faulowany i kolejna okazja będzie dla Olimpii. Świetne zawody rozgrywa Łabędzki.

74

Dobre podanie do Kowalczyka, ale szybszy Fabiniak oddala to zagrożenie!

73

Deja nad bramką po podaniu Nowackiego.

72

Poprzeczka po strzale Łabędzkiego!!!

70

Ależ okazję miał Banasiak! Jednak jakimś cudem Ganowicz zablokował to uderzenie. Goście o wiele lepiej grają... w 10 niż 11 na 11. Tu pachnie bramką dla gości, którzy raz po raz zagrażają bramce MKS-u. A gospodarze jakby cofnięci liczą na jakąś kontrę. Zamiast trochę dłużej utrzymać się przy piłce sami stwarzają gościom sytuację pod bramką swoją grą.

68

Kolejny faul i kolejny rzut wolny dla Olimpii.

67

Zmiana w drużynie MKS-u Kluczbork: Za Kojdera wchodzi Swędrowski.

67

Dobre dośrodkowanie w pole karne, lecz faulowany jeden z zawodników MKS-u.

67

Będzie rzut wolny dla gości na wysokości pola karnego MKS-u.

66

Teraz Łabędzki odepchnął Deję, ale sędzia załagodził sytuację. Rzut wolny dla gości, oddala Kojder. Goście nadal na połowie MKS-u, wyraźnie przeważają w tej części gry.

64

Faulował teraz Nowacki, a przecież zawodnik gospodarzy ma także żółtą kartkę. Ewentualna czerwona kartka dla pomocnika MKS-u byłaby wodą na młyn dla gości bowiem szanse zostałyby wyrównane i gościom łatwiej byłoby o korzystny wynik. Choć nawet w osłabieniu groźnie atakują i zamykają MKS na własnej połowie.

63

Zmiana w drużynie Olimpii Grudziądz: Za Kurowskiego wchodzi Banasiak.

62

Spalony Kowalczyka. Goście coraz szybciej rozgrywają swoje akcje, chcą tutaj zaskoczyć MKS.

60

MKS teraz ma optyczną przewagę w grze, dużo dłużej utrzymują się przy piłce, ale nie ma z tego zagrożenia. Pykają sobie z jednej strony na drugą, a goście biegają po prostu za piłką.

58

Zmiana w drużynie MKS-u: Za Brzęczka wchodzi Deja.

57

Goście z pewnością nie są zespołem gorszym pomimo gry w osłabieniu i nie mają tutaj nic do stracenia. Na pewno zaatakują i będą tu szukać bramki. Mają ku temu argumenty. Właśnie teraz Olimpia w natarciu.

55

Gol dla MKS-u Kluczbork!
Strzelcem bramki KOWALCZYK!
Minimalnie spóźniony boczny defensor gości, Orłowicz dośrodkowuje w pole karne, a tam kapitalnie nabiega na piłkę KOWALCZYK, który nie daje szans Fabiniakowi! Teraz dopiero zrobi nam się mecz!

54

Goście mieli okazje był blisko szczęścia Pawela, ale oddala to zagrożenie Ganowicz. Goście wciąż świetnie w obronie, a MKS nie bardzo ma pomysł na przerwanie tej defensywy.

52

Zmiana w drużynie gości: W miejsce za Djousse wchodzi Fabian Pawela.

52

Szykuje się zmiana w drużynie gości. Na placu gry pojawi się Pawela.

50

Brodziński ponad siatką stojącą za bramką gości.

48

Dośrodkowanie Nowackiego bez trudu chwyta Fabiniak.

47

Kowalczyk strzela z narożnika pola karnego, ale takimi strzałami zawodnicy MKS-u nie wyrządzą szkody gościom.

47

Djousse! Ależ miał niepowtarzalną okazję!! Dobre dośrodkowanie od Kaczmarka trochę z przypadku, a tam Djousse stojąc sam przed praktycznie pustą bramką MKS-u chybia celu i strzela nad poprzeczką!

46

Kasperkiewicz powstrzymał Kurowskiego i aut dla gości.

46

Są i gospodarze, druga połowa rozpocznie się bez zmian, a grę zacznie Olimpia.
Wracamy na drugą połowę. Goście już na murawie, czekamy na gospodarzy.
Koniec pierwszej połowy. MKS remisuje 0:0 z Olimpią Grudziądz. Co ciekawe do 31 minuty to goście byli stroną lepszą, wyglądali lepiej taktycznie i częściej utrzymywali się przy piłce. Od 31 minuty kiedy to goście grają w osłabieniu to MKS zaczął przeważać, dochodzić do sytuacji strzeleckich, lecz w tej części gry bramki nie padły.

4545

45

Groźny strzał Kurowskiego obok bramki Pogorzelca.

44

Kowalczyk!! Ale tylko prosto w bramkarza!! Nadal bez bramek!

43

Dobra okazja MKS-u, Orłowicz dośrodkowuje na bliższy słupek tam Kojder uderza głową i strzela minimalnie obok słupka!

42

Brzęczek za mocno do Kowalczyka i od bramki wznowi Fabiniak.

40

Kowalczyk połakomił się teraz na gola, i strzelił nad bramką, a mógł dograć do lepiej ustawionego Brzęczka.

39

Brzęczek teraz ładnie nawinął obrońcę, lecz jego podanie w pole karne przeczytał Fabiniak.

37

Kasperkiewicz mógł teraz dać gościom prezent w postaci bramki, ale pogubił się Djousse i nic z tego nie wyszło.

36

Niziołek faulował teraz Smolińskiego w środkowej strefie boiska, a po chwili to Smoliński faulował Niziołka. MKS zacznie od rzutu wolnego.

34

Pogorzelec świetnie na przedpolu zażegnał teraz groźną okazję dla gości.

32

Brodziński faulował teraz Smolińskiego i od rzutu wolnego wznowią goście. Trzeba przyznać, że Olimpia teraz w bardzo trudnej sytuacji, lecz nadal będzie z pewnością groźnie atakować.

31

Druga żółta kartka dla Bielawskiego. Bardzo brzydkie wejście wyprostowaną nogą w nogi Brzęczka i przed 60 minut goście będą grali w osłabieniu!

30

Dobrą okazję miał MKS, lecz Niziołek chciał efektywnie odebrać do swojego partnera, a nie trafił w piłkę i to goście ruszają z kolejnym atakiem.

29

Brzęczek umiejętnie zastawił piłkę i będzie aut dla MKS-u.

29

Ganowicz ostro potraktował teraz Djousse, i tylko rzut wolny dla gości, choć wydawało się, że kapitan MKS-u trafił w piłkę.

29

Dobre dośrodkowanie, lecz Djousse niecelnie i od bramki wznowi Pogorzelec.

28

Ganowicz na rzut rożny.

26

Na indywidualną akcje zdecydował się Brzęczek lecz jego strzał bez problemu broni Fabiniak.

24

Ależ teraz akcja gości! Kapitalnie zachował się Kurowski, który wkręcił Brodzińskiego jak dziecko w polu karnym wycofał piłkę do nabiegającego jednego z zawodników gości, a ten huknął potężnie i jego strzał minimalnie obok bramki!

23

Niziołek niedokładnie do Orłowicza i aut dla gości.

22

Teraz bardzo wysoko wyszli goście i Niziołek faulowany. MKS nadal w środku pola stara się zagrozić bramce gości, lecz Ci dobrze ustawieni w defensywie.

21

Z tego dośrodkowaniu najlepiej skorzystał Kowalczyk oddając strzał głową, lecz bez zagrożenia bramce gości.

20

Żółtą kartką ukarany Bielawski za faul na jednym z zawodników gości.

19

Potężna bomba Kowalczyka z dystansu i z najwyższym trudem wypluwa piłkę przed siebie!

18

Kurowski zdecydowanie za blisko muru stanął co zdekoncentrowało Niziołka z Nowackim, poszła kontra, lecz nic z niej nie wyszło. Goście nadal jednak w posiadaniu piłki.

17

Kowalczyk faulowany i MKS będzie miał pierwszy rzut wolny w tym spotkaniu.

17

Bezpośrednie wrzucenie piłki w pole karne oddalił Brodziński, po chwili Szczot poprawił dośrodkowaniem, lecz bez zagrożenia ze strony Djousse, który został dobrze przyblokowany przez Ganowicza. Wznowi Pogorzelec od bramki.

16

Pogorzelec nie zrozumiał się teraz z Niziołkiem i ten drugi wybił w aut. Wznowią goście na wysokości pola karnego MKS-u.

15

Brzęczek niedokładnie do Niziołka i rusza z kontrą Kaczmarek, lecz zwolnił akcję zawodnik gości i dobrze, bowiem w międzyczasie faulował Kaczmarka jeszcze Brzęczek i kolejny rzut wolny mają goście.

14

Strzał Kurowskiego w środek bramki i Pogorzelec nie miał problemów z tą interwencją.

14

Dobre dośrodkowanie Woźniaka, lecz nikt nie przeciął tego podania.

12

Po chwili groźną kontrę mieli goście, lecz zablokowane dośrodkowanie przez Brodzińskiego i tylko rzut rożny. Po nieudanym zagraniu kontra MKS-u i świetne podanie Kowalczyka na wolne pole tam Niziołek wychodził sam na sam, lecz sędzia dopatrzył się pozycji spalonej.

11

Fantastyczne zagranie Nowackiego do Brzęczka, który zamiast strzelać na bramkę gości wdał się w drybling z obrońcą i stracił piłkę! Pierwsza groźna okazja dla gospodarzy.

10

Ładne zejście do środka pola Szczota i jego strzał ląduje na górnej siatce bramki gospodarzy. Coraz celniej mierzą goście!

8

Ładne zejście do środka pola jednego z graczy gości i mocny strzał oddany na bramkę Pogorzelca, lecz mija on słupek bramki gospodarzy.

7

Kowalczyk uderza z narożnika pola karnego i strzał mija spojenie słupka z poprzeczką.

6

Dobre dośrodkowanie piąstkuje Pogorzelec, lecz goście wycofali piłkę na swoją połowę i są jeszcze w jej posiadaniu.

5

Nieporozumienie kompletne w rozegraniu tego rzutu wolnego, lecz po chwili i Nowacki się nie popisał w wyprowadzaniu kontrataku. Brzydki faul pomocnika MKS-u i żółta kartka dla Nowackiego. Goście mają rzut wolny na skraju pola karnego.

4

Brzęczek faulował przed momentem Kaczmarka i będzie rzut wolny dla gości na połowie MKS-u.

3

Dośrodkowanie w pole karne skakał tam Djousse oraz Ganowicz i faulowany ten drugi. Od rzutu wolnego wznowi Pogorzelec.

2

Niedokładne zagranie Kojdera do Kowalczyka i goście rozpoczną kolejny atak od linii obrony.

1

Wysokim pressingiem doskoczyli goście i odzyskali futbolówkę, ale tylko na moment gdyż po chwili to samo uczynili gospodarze.

1

Losowanie stron i to spotkanie rozpocznie MKS.
Obie jedenastki już na murawie stadionu w Kluczborku. Pomimo niskiej temperatury dość dużo widzów mamy dziś na stadionie.
Sędzia dał już sygnał obu zespołom do wyjścia na boisko. Za moment rozpocznie się to miejmy nadzieję ciekawe dla oka spotkanie.
Goście, którzy zagrają dziś na biało – zielono zakończyli już rozgrzewkę i udali się do szatni kilka chwil temu. Teraz zawodnicy gospodarzy udają się do szatni.
Póki co w rozgrzewce bramkarze jednej i drugiej drużyny. Na trybunach póki co pustki, lecz pomimo zimnej dziś aury z pewnością przybędzie spora liczba kibiców.

MKS Kluczbork: Pogorzelec – Orłowicz, Ganowicz (K), Brodziński, Uszalewski – Nowacki, Kasperkiewicz – Niziołek, Brzęczek, Kojder – Kowalczyk

Rezerwowi: Wnuk – Gierak, Arian, Giel, Sobczak, Swędrowski, Deja

Olimpia Grudziądz: Fabiniak – Bielawski, Łabędzki, Bućko (K), Woźniak – Reiman, Smoliński, Kurowski, Kaczmarek, Szczot – Djousse

Rezerwowi: Wróbel – Banasiak, Kowalczyk, Kasperkiewicz, Zigon, Cieśliński, Pawela

Sędziowie: Zbigniew Dobrynin (Łódź) – Adam Kupsik, Krzysztof Stępień.
Witam serdecznie i zapraszam na relację ze Stadionu Miejskiego w Kluczborku! Za nieco ponad 45 minut początek spotkania pomiędzy MKS-em Kluczbork, a Olimpią Grudziądz. Mamy już składy za moment podamy je do Państwa wiadomości.
Sędzią tego pojedynku będzie Pan Zbigniew Dobrynin z Łodzi. Sędzia ten w obecnym sezonie nie miał okazji sędziować ani MKS-owi ani zespołowi z Grudziądza. Serdecznie zapraszam na relację już od godziny 14:30.
Mecz z pewnością będzie zacięty i nie zabraknie w nim emocji, gdyż goście na pewno do Kluczborka nie przyjadą się tylko bronić, a będą równorzędnym rywalem dla MKS-u. Sprawa kto zwycięży pozostaje do rozstrzygnięcia aż do soboty. Punktualnie o 15:00 rozpocznie się bowiem to spotkanie.
Goście w tym sezonie z pewnością spisują się poniżej oczekiwań. Zaledwie 9 punktów w 11 meczach nie napawa optymizmem kibiców z Grudziądza. W poprzedniej kolejce Olimpia doznała porażki z Arką Gdynia 1:2 zdobywając bramkę po golu samobójczym.
MKS uskrzydlony zwycięstwem w Nowym Sączu w poprzedniej kolejce 1:2 z pewnością będzie chciał, aby kolejne 3 punkty zostały dopisane do rachunku Kluczborczan w I lidze. Taki zastrzyk mógłby drużynę trenera Andrzeja Konwińskiego wywindować jeszcze wyżej w ligowej tabeli oczywiście przy korzystnych wynikach w innych meczach.
Historia spotkań obu zespołów zacznie pisać się właśnie w sobotę kiedy to obie ekipy spotkają się ze sobą po raz pierwszy. Ciężko wskazać zdecydowanego faworyta, gdyż obie drużyny grają w kratkę i dobre występy przeplatają ze słabymi.
Witam serdecznie i zapraszam na relację z sobotniego spotkania pomiędzy MKS-em Kluczbork, a Olimpią Grudziądz!
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

1:0

finał (0:0)

Gole: 55. Kowalczyk

Kartki:   5. Nowacki (KLU), 82. Brodziński (KLU) – 20. Bielawski (OLG), 88. Kaczmatek (OLG)   31. Bielawski (OLG)

Posiadanie piłki: 45 % : 55 %.
Strzały celne: 4:4. Strzały niecelne: 5:3. Rzuty rożne: 3:4. Spalone: 5:0. Foule: 10:7.

MKS Kluczbork: Pogorzelec – Orłowicz, Ganowicz (K), Brodziński, Uszalewski – Nowacki, Kasperkiewicz – Niziołek, Brzęczek (58' Deja), Kojder (67' Swędrowski) – Kowalczyk (76' Giel)

Zmiany: Wnuk – Gierak, Arian, Giel, Sobczak, Swędrowski, Deja

Olimpia Grudziądz: Fabiniak – Bielawski, Łabędzki, Bućko (K), Woźniak – Reiman, Smoliński, Kurowski (63' Banasiak), Kaczmarek, Szczot (83' Cieśliński) – Djousse (52' Pawela)

Zmiany: Wróbel – Banasiak, Kowalczyk, Kasperkiewicz, Zigon, Cieśliński, Pawela

Sędziowie: Zbigniew Dobrynin (Łódź) – Adam Kupsik, Krzysztof Stępień