Arka Gdynia – Rozwój Katowice

4:0

finał (1:0)

10.10.2015, 17:30 • Stadion Miejski, Gdynia • Runda 12 • Bartłomiej Karasz

Koniec tego meczu podopieczni trenera Nicińskiego pewnie wygrywają 4-0, choć po pierwszych 40 minutach mało było takich osób co wierzyli w to. Arka grała słabo i to goście mieli inicjatywę po pierwszej bramce a zwłaszcza po pierwszej połowie, Arka grała koncertowa. Bohaterem tego meczu jest Marcus Da Silva strzelec trzech bramek ale wszyscy dziś zasługują na pochwały. Co tu dużo mówić Arka ma lidera, cieszą się piłkarze, trenerzy a przede wszystkim fani. Nikt głośno tego nie mówi ale chyba zaczyna się walka o ekstraklasę oby tak dalej. Goście natomiast musza popracować nad skutecznością bo inaczej mają spadek murowany, Na dziś już dziękuje i zapraszam na kolejne relację tylko na LAJFY.COM (19:27:18)

90+3

90+1

Szał radości na trybunach kibice świętują lidera w Gdynii przynajmniej do jutrzejszego meczu Zawiszy z Dolcanem.

90

Doliczone zostają trzy minuty do tego meczu.

89

Dwukrotnie próbowali wbić piłkę w pole Rozwoju zawodnicy Arki ale obrona wybija.

87

Mówi się że ostatnia umiera nadzieja ale w tym meczu dla piłkarzy Rozwoju nadziei już nie ma przegrają oni i z bagażem przynajmniej 4 bramek wrócą do domu.

86

Po raz kolejny piłka trafia w słupek bramki Solińskiego. Tym razem dobrze rozegrali akcję Siemaszko i Tomasiewicz, ten drugi w sytuacji sam na sam uderzył ale zabrakło niewiele a zdobyłby piątą bramkę dla Arki w tym meczu.

84

Kun wychodzi sam na sam z Jałochą ale i ten pojedynek wygrywa bramkarz gospodarzy! Nie mogą znaleźć drogi do bramki Arki przyjezdni mimo tylu okazji.

82

Mimo dobrego wyniku czujność Jałochy się nie zmniejsza. Źle wybijał Sobieraj ale strzał Cholerzyńskiego broni golkiper Arki.

81

Będzie rożny dla przyjezdnych, wrzutka w pole uderza Cholerzyński ale lekko i piłka mija bramkę odprowadzana wzrokiem Jałochy.

80

Zmiana w drużynie Rozwój Katowice: z boiska schodzi Wróbel, na boisku pojawia się Jaroszek.

79

Zmiana w drużynie Arka Gdynia: z boiska schodzi Mosiejko, na boisku pojawia się Tomasiewicz.

78

Ponownie jesteśmy pod bramką Jałochy. Co jakiś czas goście starają się jeszcze zagrozić bramce gospodarzy. Przed chwilą strzelał Tkocz ale lekko i niecelnie.

77

Na trybunach słychać...jeden, dwa, trzy, cztery MAŁO!!!

76

Żółtą kartkę otrzymuje Mosiejko (Arka Gdynia).

75

Zmiana w drużynie Arka Gdynia: z boiska schodzi Bożok, na boisku pojawia się Youssuff.

74

Gol dla Arki!
Nie kto inny zdobywa tą bramkę tylko MARCUS DA SILVA hat-trick skompletowany.Strzał Marcusa broni Soliński ale piłka przechodzi linię bramkową.

72

Żółtą kartkę otrzymuje Wróbel (Rozwój Katowice).

72

Niecodzienna sytuacja sędzie zapomniał kartek i musiał pożyczać od technicznego::);):);)

71

Próbował uderzyć Cholerzyński ale trafił w Sobieraja. Czy uda się zdobyć bramkę honorową? Gospodarze z kolei grają bardzo spokojnie na wielkim luzie. wynik tego meczu im na to pozwala.

69

Strzał Marcusa wyłapuję Soliński. Zastanawiam się gdzie jest ten zespół który przez pierwsze 30 minut walczył jak równy z równym z piłkarzami Arki??

68

Zmiana w drużynie Arka Gdynia: z boiska schodzi Abbott, na boisku pojawia się Lomski.

67

Traci piłkę Abbott a już podążali za tą akcją jego partnerzy.

66

A pomyśleć że gdyby chociaż jedną ze swoich okazji wykorzystali goście ten mecz mógłby wyglądać zupełnie inaczej. A tak patrząc na wynik każdy pomyśli że był to mecz do jednej bramki.

65

Zmiana w drużynie Rozwój Katowice: z boiska schodzi Kozłowski, na boisku pojawia się Gielza.

64

Zmiana w drużynie Rozwój Katowice: z boiska schodzi Gałecki, na boisku pojawia się Tkocz.

63

Dobra interwencja Sobieraja zapobiegł on rzutowi rożnemu.

61

Potrzebne są zmiany w zespole Rozwoju coś trzeba zmienić w grze, bo inaczej ten mecz może się dla nich skończyć katastrofalnie. A tak zmieniając temat to wspaniały doping kibiców mamy. Arka prowadzi 3-0 nic tylko się cieszyć.

60

Szykuję się nam pogrom w tym meczu. Po kapitalnym podaniu Siemaszki Abbott uderza ale piłka trafia w słupek!!!

58

Po rzucie rożnym w zamieszaniu pod bramkowym z metra do siatki wbija piłkę PAWEŁ ABBOTT.!!!!

57

Mosiejko technicznym strzałem chciał pokonać Solińskiego ale piłka poszybował ponad poprzeczką.Będzie rzut rożny. Stracili ochotę na grę w piłkę przyjezdni bo wyraźnie siedli po tej drugiej bramce.

55

Jeśli spojrzymy na tabelę biorąc pod uwagę wyniki na ten moment to Arka jest liderem!!

53

Przerwa w grze ucierpiał chyba Mosiejko.

52

Niewykorzystane sytuację lubią się mścić...po dzisiejszym meczu goście długą będą pamiętali to przysłowie piłkarskie.

51

Soliński wybił piłkę przed pole po dośrodkowaniu Warcholaka, a tam czekał już na nią MARCUS DA SILVA i mocnym uderzeniem podwyższa wynik tego meczu.

50

Powinni lepiej ustawić celowniki piłkarze Rozwoju. Kolejna wspaniała okazja zmarnowana. Kopczyk z kilku metrów przestrzelił. To powinien być remis!!

49

Wpada w pole karne jeden z piłkarzy gości i dośrodkowuję piłkę ale tam na posterunku jest Marcjanik i wybija piłkę na rzut rożny.

47

Bez zmian w obu zespołach, trenerzy zachowują sobie na później tę możliwość.

46

Ciekawe pierwsze 45 minut tego meczu. Goście grali nieźle i gdy wydawało się że bramka dla nich to tylko kwestia czasu Marcus Da Silva kapitalnym strzałem daję prowadzenie swojej drużynie, Ten gol zapowiada nam wielkie emocję w drugiej połowie, nic do stracenia nie mają goście więc ruszą bardziej zdecydowanie do przodu a wtedy nadarzą się dobre okazję na szybką kontrę. Za 15 minut wracamy do Gdynii a drugą osłonę tego spotkania.

45

44

Końcówka tej połowy należy do gospodarzy, przyjezdni zmarnowali kilka idealnych okazji na zdobycie bramki i to się zemściło.

43

I gdy wydawało się że nic już się nie wydarzy w tej części meczu. MARCUS DA SILVA zdobywa bramkę dla gospodarzy.Potężne uderzenie po długim roku zza pola karnego, piękna bramka.

42

Nic ciekawego nie dzieje się od kilku minut. Czekamy chyba już na przerwę by naładować akumulatory na drugie 45 minut.

40

Pięć minut do końca pierwszej połowy. Piłka na połowie gości rozgrywana jest przez piłkarzy Arki.

38

Żółtą kartkę otrzymuje Abbott (Arka Gdynia).

37

Strzał Siemaszki z głowy nie znajduję drogi do bramki, ale będzie jeszcze rzut rożny. Wrzutka w pole karne ...a tam dobrze interweniują zawodnicy Rozwoju.

36

Arka pomału rozgrywa piłkę w środkowej strefie boiska. Jak to bywało już w poprzednich meczach druga połowa jest w ich wykonaniu o wiele lepsza niż pierwsza.

35

Kolejny strzał Abbotta ale bardzo lekki. W każdym bądź razie Soliński miał okazję ruszyć się z bram ki. W takich warunkach atmosferycznych każda interwencja jest ważna dla bramkarza.

33

Jeśli gospodarze myśleli że będzie to łatwy i przyjemny mecz to są bardzo zdziwieni. Goście wysoko postawili im poprzeczkę. Szybkimi podaniami po ziemi udaję się expresowo przedostawać pod pole karne Arki.

32

Na murawie leży jeden z piłkarzy Rozwoju. Mamy więc chwile przerwy.

31

Zablokowany strzał Abbota z dystansu, piłka trafiła w nogi Kopczyka.

30

Pół godziny gry za nami, niezłe tempo tego meczu. Byliśmy świadkami bramki Bozoka nie uznanej jednak. Na obecną chwilę sprawa wyniku jest nadal otwarta.

28

GOOL dla Arki zdobywa Bożok. Jednak zdaniem sędziego był na spalonym Marcus, dziwna to jednak decyzja?? W każdym bądź razie bramka nie została uznana i nadal mamy remis.

26

Wróbel marnuję 100% okazję na bramkę. Po dośrodkowaniu z prawej strony piłka otarła się o jednego z zawodników Arki i spadła pod nogi Wróbla który jednak uderza niecelnie.

24

Mezel wybija dośrodkowanie Stolca, jak do tej pory to tej formacji nie można mieć zastrzeżeń z resztą jak do całego zespołu Rozwoju.

23

Strzela Wróbel z przed pola karnego ale bardzo dobrze ustawiony Jałocha broni to uderzenie!! To już kolejne ostrzeżenie dla defensywy Arki.

22

Po raz kolejny z dobrej strony pokazał się Marcus Da Silva, przedarł się na prawej stronie zagrał do Bozoka który z dalszej odległość starał się zaskoczyć Solińskiego, bez efektu jednak.

21

Dośrodkowanie Marcusa w pole karne wybijają obrońcy, może kolejne będzie lepsze.

20

Odważnie i agresywnie grają zawodnicy ze śląska, w sumie nie mają nic do stracenia a każdy choćby nawet jeden punkt w ich sytuacji będzie bardzo cenny.

18

Szerze mówiąc to po pierwszych kilkunastu minutach nie powiedziałbym że piłkarze z Katowic są na ostatnim miejscu a Arka w górze tabeli.

17

Kibice zaczynają się niecierpliwić, Rozwój ciągle atakuje a Arkowcy nie mają pomysłu na zmianę tego obrazu. Strzał Kuna z około 20 metrów mija minimalnie bramkę Jałochy!

15

Kwadrans gry za nami i nie ma co tu dużo mówić to piłkarze Rozwoju przeważają.

14

Kolejna szansa dla piłkarzy Rozwoju tym razem w polu karnym gospodarzy poszalał Wróbel.

13

Goście nie schodzą z połowy Arki.

12

Ależ to była szansa dla przyjezdnych. Raul w sytuacji sam na sam z Jałochą nie trafia w światło bramki chyba lepszej okazji w tym meczu już nie będzie miał. Tak na marginesie słabo zachowała się obrona Arki.

10

Nieźle układa się współpraca między Abbottem a Siemaszką wymienili oni między sobą kilka podań i zabrakło tylko strzału.

9

Dośrodkowanie w pole karne gości, najwyżej wyskoczył jeden z obrońców Rozwoju i wybił piłkę poza własną szesnastkę.

8

Strzał Abbotta został zablokowany przez Kopczyka, piłka jednak wyleciała poza plac gry i będzie pierwszy w tym meczu rzut rożny.

6

Goście atakowali bramkę Jałochy ale skutecznie bronią się gospodarze.

4

Od początku widać że w tym meczu nikt nie odpuści, na murawie leżał Gonzalez po ataku Mosiejki. Przed dwoma tygodniami byliśmy świadkami dobrego meczu z Sandecją a właściwie jej drugiej połowy w wykonaniu piłkarzy Arki. Dziś chcą oni od zdominować rywala od pierwszej minuty.

2

Faulowany był Warcholak, od wolnego grę wznawiają piłkarze w żółto-niebieskich strojach,

1

Czy Arka odniesie trzecie z rzędu zwycięstwo czy będziemy świadkami niespodzianki i to goście z Katowic wyjadą z pomorza ze zdobyczą punktową. Rozpoczynają gospodarze.

1

Mroźno dziś w Gdynii, nie wielu kibiców przybyło na stadion około 3 tysięcy może nieco więcej za chwilę zaczynamy to spotkanie.

Arka Gdynia: Jałocha- Stolc, Sobieraj, Marcjanik, Warcholak, Marcus Da Silva, Łukasiewicz, Mosiejko, Bożok, Siemaszko, Abbott
Rezerwowi: Miszczuk, Socha, Fialho, Youssuff, Tomasiewicz, Lomski, Wojowski

Rozwój Katowice: Soliński- Mielnik, Kopczyk, Menzel, Winiarczyk Gonzalez, Cholerzyński, Wróbel, Gałecki, Kun, Kozłowski
Rezerwowi: Gocyk, Jaroszek, Gałecki, Tkocz, Król, Balogun, Gielza,

Sędziowie: Wojciech Krztoń (Olsztyn).
Patrząc na miejsce w tabeli i doświadczenie na poziomie pierwszej ligi faworyt jest tylko jeden tego meczu. Ale jak już wiele razy mieliśmy okazję się przekonać piłka bywa nie przewidywalna. Kto w sobotni wieczór po ostatnim gwizdku będzie świętował a kto płakał?? Tego dowiemy się śledząc bezpośrednią relację tekstową ze stadionu w Gdynii tylko na Lajfy.com
O wiele gorzej wygląda sytuacja piłkarzy z Katowic. Po 11 meczach mają bilans 2.2.7, a uzbierane 8 oczek daję im pozycję lidera tabeli, oczywiście gdybyśmy odwrócili tabelę do góry nogami:)
Obecnie piłkarze z pomorza tracą do lidera Zawiszy zaledwie dwa oczka. Tuż przed nimi są Zagłębie Sosnowiec i Dolcan Ząbki, Arka z 19 punktami jest na miejscu 4.
Arka z kolei grała w Grudziądzu z Olimpią i długo przegrywała 0-1 po samobójczej bramce Jałochy, końcówka była jednak pod dyktando przyjezdnych. Po bramkach Stolca z karnego i Youssuffa arkowcy wygrali 2-1 i przez chwilę byli wiceliderami tabeli.
Przed tygodniem piłkarze Rozwoju gościli u siebie Zagłębie Sosnowiec i wielu kibiców miało nadzieje na pozytywny rezultat tego meczu zwłaszcza że dwa tygodnie temu w derbach Katowic udało się zremisować z GKS Katowice 2-2. Nic z tego, goście z Sosnowca dzięki mądrej i poukładanej grze wygrali z Rozwojem 1-0, zgarniając komplet punktów.
Zapraszam wszystkich na sobotnie spotkanie pomiędzy zespołem Arki Gdynia a Rozwojem Katowice. Obie drużyny w tym sezonie walczą o zgoła odmienne cele, gospodarze po serii udanych występów umacniają się w czubie tabeli, z kolei beniaminek z Katowic walczy o to aby opuścić ostatnie miejsce w tabeli.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.