Czechy – Turcja

0:2

finał (0:0)

10.10.2015, 20:45 • Generali Arena, Praga • Kamil Marut (@K_Marut)

Po niezłym spotkaniu Czesi ulegają Turkom 0:2. Długo w tym spotkaniu wydawało się, że gol dla gospodarzy jest kwestią czasu. Do tego jednak nie doszło. Turcy się obronili, a następnie sami wyprowadzili dwa ciosy dzięki którym zdobywają niezwykle cenne trzy oczka. Wobec wygranej Holandii Turcy dzięki swojemu zwycięstwu utrzymują przed ostatnim spotkaniem 2 oczka przewagi i jeśli pokonają u siebie Islandię zagrają w barażach do Euro 2016! (22:39:37)

90+3

90+2

90+2. Tomáš Vaclík (CZE)

90+2

I było blisko trzeciego gola! Z wolnego mocne uderzenie oddał Çalhanoğlu i futbolówka leci minimalnie obok słupka!

90+1

Jeszcze ruszają Turcy i wywalczają na 20 metrze rzut wolny. Niezła okazja.

90

Arbiter dolicza 3 minuty do regulaminowego czasu gry.

88

I ostatnia roszada wśród Turków. W miejsce Ozyakupa na boisku pojawia się Topal.

86

Druga zmiana wśród gości w miejsce Turana na boisku pojawia się Tore.

84

Brzydki teraz faul Sena na Suchym i mamy kolejną kartkę w tym spotkaniu.

80

80. Hakan ÇALHANOĞLU - 0:2

80

Gol dla Turcji!
Strzelcem bramki HAKAN ÇALHANOĞLU.

I Turcja rozstrzyga już chyba losy tego widowiska! Mamy drugiego gola! Fantastyczna akcji Ardy Turana ruszył lewym skrzydłem zwiódł dwóch graczy Czech, a następnie kapitalnie zagrał na prawą stroną szesnastki gdzie do piłki dopadł HAKAN CALHANOGLU i precyzyjnym uderzeniem wpakował ją do siatki!

78

Ostatnia roszada w zespole gospodarzy. W miejsce Dockala na boisku pojawia się Pertzela.

75

Wydawało się, że Czesi po straconym golu ruszą do pionujących ataków nic takiego jednak nie miało miejsca. To Turcy w ataku pozycyjnym szukają kolejnego trafienia.

71

71. Volkan Şen (TUR)

71

Po pierwszym golu spokojnie na boisku. Ruszają jednak ponownie Turcy i byli o krok od drugiego trafienia! Na lewej stronie piłka trafiła do wprowadzonego Sena, ten zwiódł defensora gospodarzy i oddał mocne uderzenie, które jednak ociera się o prawy słupek i wychodzi poza boisko!

67

Druga roszada w zespole Czech. W miejsce Surala na boisku pojawia się Skoda.

64

Pierwsza roszada wśród Turków. W miejsce Tosuna na boisku pojawia się Sen.

62

62. Selçuk INAN - 0:1

62

Strzelcem bramki SELÇUK INAN.

Gospodarze przeważali to jednak Turcy obejmują prowadzenie! Do piłki ustawionej na 11 metrze dopadł SELCUK INAN i precyzyjnym uderzeniem wpakował ją do bramki!

61

Novak dodatkowo zostaje ukarany żółtą kartką.

61

61. Faul Novaka na Azizie:

61

Z atakiem wychodzą Turcy i wywalczają RZUT KARNY!

Po centrze z lewego skrzydła na 5 metrze do uderzenia składał się Aziz sfaulował go jednak Novak i arbiter bez cienia wątpliwości wskazał na wapno!

59

Spokojniejszy fragment. Gra toczona w środku pola.

55

55. Niezłe uderzenie Dockala:

55

I kolejna okazja Dockala! Po wymianie dostał piłkę na 16 metrze miał sporo czasu oddał mocne uderzenie, broni jednak Babacan.

54

Pierwsza roszada wśród gospodarzy. W miejsce Krejciego na boisku pojawia się Skalak.

53

Czesi marnują pierwszą dobrą okazje po przerwie! Po zagraniu z lewego skrzydła w polu karnym do futbolówki dopadł Dockal oddał mocne uderzenie, które leci jednak ponad bramką!

51

Marnują oni jednak swoją szansę. Z wolnego uderzył Dockal trafił jednak w mur.

50

Kartka i z drugiej strony. Ozbayrakli brzydko fauluje na 20 metrze Suarala i zostaje ukarany. Wolny dla Czechów z dobrej pozycji.

48

Ostro na początku drugiej połowy. Brzydki faul Pavelki na Turanie i mamy kolejną żółtą kartkę.

46

Obie ekipy już na murawie. Za moment początek drugiej połowy.
Po przeciętnej pierwszej połowie Czesi bezbramkowo remisują z Turcją. Lepiej to spotkanie zaczęli goście z kazdą minutą inicjatywę jednak przejmowali gospodarze i jeszcze przed przerwą mogli wyjść na prowadzenie, zabrakło jednak skuteczności. Wszystko w tym starciu jest więc nadal otwarte. Zapraszamy za kwadrans!

45+1

45

Po centrze z kornera w polu karnym górą są jednak defensorzy gości.

44

Jeszcze jeden przed przerwą atak gospodarzy i wywalczają na prawym skrzydle rzut rożny.

42

42. Szansa Surala:

42

W końcu z dobrym atakiem wychodzą Czesi i pierwsza świetna szansa w tym spotkaniu. Po centrze Kadeřábeka z prawego skrzydła w polu karnym do futbolówki dopadł Suchy oddał uderzenie głową, jednak minimalnie obok bramki!

38

Ponownie walka obu stron w środku pola. Z boiska wieje nudą.

34

Kolejny brzydki faul gospodarzy. Dockal brzydko wchodzi w środku pola w Özyakup i zostaje ukarany przez arbitra.

32

Z szybkim atakiem próbowali wyjść goście. Brzydkim faulem szarżującego Inana zatrzymuje jednak Krejci i mamy pierwszą w tym spotkaniu żółtą kartkę.

30

Po centrze z niego w polu karnym górą są defensorzy gości. Futbolówkę na 20 metrze zbiera jednak Pavelka oddaje mocne uderzenie, ale leci ono ponad poprzeczką.

29

Po kolejnym ataku gospodarze wywalczają na prawym skrzydle rzut rożny.

27

Czesi wciąż szukają pierwszego trafienia. Obrona Turków spisuje się jednak jak na razie bez zarzutów.

24

24. Vladimír Darida (CZE)

24

Po niezłej wymianie futbolówka trafiła na 20 metrze pod nogi Daridy ten oddał niezłe uderzenie, jednak obok bramki.

22

W ataku pozycyjnym gospodarze.

19

Spokojnie na boisku. Gra toczona w środku pola.

15

Z wolnego pomimo sporej odległości na uderzenie zdecydował się Hakan Çalhanoğlu trafił jednak jedynie w mur.

14

Odpowiadają Turcy i wywalczają na 30 metrze rzut wolny. Suchy faulował Tosuna.

12

Niezła szansa jednak zmarnowana. Z wolnego uderzył Dockal futbolówka leci jednak obok bramki.

11

Kolejna próba Czechów i wywalczają na lewej stronie na wysokości pola karnego rzut wolny. Çalhanoğlu faulował Novaka.

9

Odpowiedzieli w końcu gospodarze. Dwa szybkie ataki centry ze skrzydeł w polu karnym królują jednak defensorzy Turków.

6

Turccy w inicjatywie na początku spotkania. Szukają pierwszego trafienia. Defensywa gospodarzy spisuje się jednak jak na razie bez zarzutu.

2

Szybko do ataku ruszyli goście. Powstrzymuje ich jednak defensywa Czechów.

1

Zaczną gospodarze.
Czesi zagrają dziś na czerwono, Turcy natomiast na biało.
Obie ekipy już na murawie. Za nami hymnu obu państw.
Znamy już składy w jakich wystąpią obie ekipy! Początek spotkania za około 50 minut! Bądźcie z nami!

Czechy: Vaclík – Kadeřábek, Suchý (C), Procházka, Novák – Dočkal, Darida, Pavelka, Krejčí – Josef Šural – Lafata.
Rezerwowi: Čech, Koubek – M. Kadlec, Gebre Selassie, Kalas, Frýdek, Skalák, Plašil, Petržela, Kopic, Necid, Milan Škoda.

Turcja: Babacan – Özbayraklı, Aziz, Balta, Erkin – Inan – Tufan, Özyakup, Arda Turan – Çalhanoğlu, Yilmaz.
Rezerwowi: Mert Akyüz, Günok – Taşdemir, Gülüm, Topal, Şen, Bulut, Erdinç, Şahan.

Sędziowie: M. Atkinson- M. Mullarkey, S. Child.
Podsumowując zapowiada się niezłe widowisko. Bukmacherzy nieco większe szanse dają Czechom. Kurs na ich wygraną wynosi 2.62, podczas gdy na Turcję aż 2.79. Czy potwierdzi to się na murawie? Przekonamy się w sobotni wieczór. Początek spotkania o godzinie 20:45. Serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji z tego widowiska na lajfy.com!
Forma Turków również prezentuje się dobrze. W trzech ostatnich spotkaniach eliminacyjnych odnieśli dwie wygrane i zanotowali remis. W Czerwcu pokonali na wyjeździe Kazachstan 1:0. We wrześniu zaś najpierw zremisowali u siebie z Łotwą 1:1 w drugim starciu odnieśli zaś bardzo ważną wygraną, ograli aż 3:0 konkurentów do baraży Holendrów.
Forma Czechów wygląda bardzo dobrze. Po czerwcowej porażce w Islandii 1:2, wygrali oba swoje Wrześniowe spotkania. Co ciekawe w takim samym stosunku po 2:1 z Kazachstanem i Łotwą.
Starcie to szczególnie ważne jest dla gości. Turcy walczą o miejsce gwarantujące awans do baraży. Zajmują 3 miejsce i mają na koncie 12 oczek. Nad czwartą Holandią przewaga wynosi ledwie 2 punkty. W dwóch ostatnich starciach biorąc pod uwagę, że Pomarańczowi z pewnością zepną się aby zdobyć komplet oczek i Turkowie muszą dokonać tego samego. Czesi już uzyskali awans na Euro. Mają 19 oczek i zajmują drugą lokatę. Taki sam wynik ma prowadząca Islandia. Nasi południowi sąsiedzi walczyć więc będą jedynie o prestiżową pierwszą pozycję.
Przed nami spotkanie 9 kolejki Grupy A eliminacji do Mistrzostw Europy w którym Czesi podejmować będą Turków.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.