2:1

finał (0:0)

23.09.2015, 20:45 • Luigi Ferraris, Genoa • Runda 5 • Dawid Czempisz

90+3

Do końca spotkania pozostały jeszcze dwie minuty. Sampdoria broni się bardzo uważnie i w końcówce często gra na czas. W ostatniej minucie żółta kartka należała się jeszcze Zukanoviciowi.

90+1

Sędzia dolicza cztery minuty do tego spotkania. Mamy jeszcze po drodze żółtą kartkę dla Mesbaha.

73

Barreto dostaje napomnienie za nieprzepisowe zatrzymanie kontry przyjezdnego zespołu.

56

Tym razem to wracający Correa zatrzymał nieprzepisowo Salaha i został napomniany.

55

Bardzo ostro w środkowej strefie boiska zagrał Fernando i bez zastanowienia arbiter pokazał mu kartonik koloru żółtego.

52

Digne za przewinienie na linii środkowej boiska został napomniany przez sędziego zawodów.

45+2

Jeszcze pod koniec pierwszej połowy napomniany zostaje Pjanić.

30

Daniele De Rossi otrzymuje za częste przekraczanie przepisów żółtą kartkę.

26

De Rossi niepewnie interweniował w tej sytuacji we własnym polu karnym. Później mieliśmy jeszcze próbę wymuszenia rzutu karnego przez Edera i dla niego napomnienie.

2:1

finał (0:0)

Gole: 50. Éder, 85. Manolás (sam.) – 69. Salah

Kartki:   26. Éder (SMD), 55. Fernando (SMD), 56. C. J. Correa (SMD), 73. É. Barreto (SMD), 90+1. Mesbah (SMD), 90+3. E. Zukanović (SMD) – 30. De Rossi (ASR), 45+2. Pjanić (ASR), 52. Digne (ASR)

Posiadanie piłki: 33 % : 67 %.
Strzały celne: 4:8. Strzały niecelne: 1:6. Rzuty rożne: 4:17. Spalone: 3:2. Foule: 13:14.

UC Sampdoria: Viviano – Mesbah, E. Zukanović, Silvestre (29. N. Moisander), Pereira – R. Soriano, Fernando, É. Barreto – Muriel (79. Cassano), C. J. Correa (60. Ivan), Éder.
Zmiany: Brignoli – N. Moisander, Alejandro Rodríguez, Bonazzoli, Palombo, Christodoulópoulos, Regini, Krstičić, Carbonero, Cassano, Rocca, Ivan.

AS Roma: De Sanctis – Digne, De Rossi (C), Manolás, Florenzi – Nainggolan (87. Iturbe), Keita, Pjanić – Falqué (61. Gervinho), Džeko, Salah (88. Uçan).
Zmiany: Lobont – Castan, Iturbe, Ponce, Sisenando Maicon, Vainqueur, Gyömbér, Gervinho, Emerson, Torossídis, Uçan.

Sędzia główny: L. Banti
Asystenci: A. Costanzo, F. Posado
Techniczny: R. Di Fiore