Francuska Ligue 1 Uber Eats

Stade Rennes – Lille OSC

1:1

finał (0:0)

18.09.2015, 20:30 • Roazhon Park, Rennes • Runda 6 • Mariusz Dygant (@LajfyInfo)

To był emocjonujący mecz, ale kibice gospodarzy chyba nie mogą się zdecydować czy cieszyć się z remisu, czy żałować, że to nie zwycięstwo i nie zostaną liderem Ligue 1. Lille przez większą część meczu miało zdecydowaną przewagę, ale przez okres ponad 70 minut strzeliło tylko jednego gola, a po czerwonej kartce dla Enyeamy wszystko się posypało. Bardzo dobrą zmianą dał Kamil Grosicki, który wprowadził sporo ożywienia w akcje ofensywne gospodarzy i zaliczył przedostanie podanie, które otworzyło drogę do bramki dla Ntepa. Serdecznie dziękujemy za uwagę i już teraz zapraszamy Państwa na kolejne relacje w naszym serwisie! (22:26:28)

90+6

90+5

Sio i Bautheac dostają po żółtej kartce za wzajemne przepychanki.

90+5

Ależ iskrzy między zawodnikami obu ekip! Kolejne przepychanki i dyskusje z arbitrem.

90+4

Sio ruszył prawą stroną boiska, miał dookoła wielu partnerów i niepotrzebnie zdecydował się na drybling. Chyba już nie zdążą gospodarze!

90+3

Sidibe przedzierał się skrzydłem i za chwilę wykona wrzut z autu. Jednak nie, to Rennes wznowi grę od linii bocznej, sędzia zmienia decyzję.

90+2

Mimo gry w "10" i zaawansowanej minuty gracze Lille nadal próbując grać wysokim pressingiem. Rozpaczliwe ataki Rennes, zbyt wczesne dośrodkowanie Mendesa i kolejna zaprzepaszczona szansa!

90

5 minut dłużej grać będą obie ekipy.

89

Grosicki zdecydował się na strzał z dystansu. Trafił w światło bramki, ale Maignan nie miał problemu z obroną tego uderzenia.

89

89. Kamil Grosicki próbuje z dystansu, ale uderza zbyt blisko środka bramki.

89

Grosicki krótko rozgrywał rzut rożny z Pedro Henrique, ale ta dwójkowa akcja nie przyniosła profitów.

88

Zmiana w drużynie Lille OSC: z boiska schodzi Junior Tallo, na boisku pojawia się Baptiste Guillaume.

86

Sporo do wyjaśnienia mają teraz gracze obydwu klubów. Ostre starcie, a poszło o to, że gospodarze nie wybili piłki na aut o tym, jak Tallo padł na murawę z kontuzją.

84

Fatalna centra z rzutu rożnego i Maignan z łatwością łapie piłkę. Lille wreszcie oddaliło grę od własnej połowy.

83

Grosicki dryblował w polu karnym, ale został powstrzymany i będzie korner dla Rennes. To drugie dośrodkowanie z narożnika z rzędu.

82

Młody Boga zastępuje Ntepa. To ostatnia roszada trenera gospodarzy.

81

Grosicki wybiegł na pozycje, ale partner z ekipy wolała rozciągnąć grę na lewe skrzydło, zrobił to jednak bardzo niedokładnie.

1:1

finał (0:0)

Gole: 74. Ntep – 49. Boufal

Kartki:   51. Mendes (REN), 79. Armand (REN), 90+5. Sio (REN) – 45. Boufal (LIL), 53. Baša (LIL), 71. Mavuba (LIL), 90+5. Bauthéac (LIL)   70. Enyeama (LIL)

Spudłowany karny!: 73. Ntep (REN), bramkarz Maignan obronił

Posiadanie piłki: 51 % : 49 %.
Strzały celne: 5:8. Strzały niecelne: 4:7. Rzuty rożne: 8:2. Spalone: 2:0. Foule: 17:17.

Stade Rennes: Diallo – Mendes, Mexer, Armand (C) – Moreira, Fernandes, Doucouré (68. Grosicki), Sylla, Zeffane (55. Henrique) – Sio, Ntep (82. Boga).
Zmiany: Sorin – M'Bengue, Grosicki, Diagné, Boga, Henrique, André.

Lille OSC: Enyeama – Soumaoro, Civelli, Baša, Sidibé – Mavuba (C), Obbadi – Boufal (76. Corchia), Benzia (72. Maignan), Bauthéac – Tallo (88. Guillaume).
Zmiany: Maignan – Corchia, Guirassy, Sunzu, Nangis, Guillaume, Pavard.

Sędziowie: S. Jochem – E. Danizan, C. Moreau