AS Roma – FC Barcelona

1:1

finał (1:1)

16.09.2015, 20:45 • Olimpico, Roma • 1 • Grupa E • Jarek

Spotkanie w Rzymie właśnie dobiegło końca! Druga połowa nie była już tak porywająca jak pierwsza, ale przede wszystkim dla gospodarzy jest to wynik niezwykle korzystny! Nam szkoda Wojtka Szczęsnego, którego będzie czekać przerwa w grze, choć jeszcze nie wiemy, jak długa. Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam na kolejne, tylko na Lajfy.com! (22:40:45)

90+6

90+5

Ależ okazja dla Barcelony! Niemal z linii bramkowej piłkę głową wybija Rudiger, a chwilę później bardzo mocne uderzenie z dystansu bezbłędnie broni De Sanctis!

90+4

Ryzykownie, na raty, ale ostatecznie skutecznie De Sanctis wyłapuje futbolówkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

90+3

Gerard Pique świetnie wyskoczył do piłki dośrodkowanej ze skrzydła, ale jego uderzenie zostało zablokowane przez Nainggolana!

90+2

Ter Stegen pewnie wyłapał futbolówkę po bardzo mocnym wyrzucie z autu jednego z piłkarzy AS Romy.

90+1

Aż pięć minut dłużej potrwa druga połowa tego spotkania!

90

Luis Suarez pomagał sobie ręką przy odbiorze futbolówki w polu karnym rywali, co nie uszło uwadze arbitra! Od rzutu wolnego grę wznowi golkiper drużyny ze stolicy Włoch.

90

De Sanctis z ogromnym spokojem wyłapuje futbolówkę po zbyt głębokim dośrodkowaniu z lewej strony boiska.

89

Świetny, czysty wślizg Torossidisa i Suarez traci futbolówkę na lewym skrzydle!

88

Kolejna okazja Rzymian, ale tym razem piłka po uderzeniu Edina Dżeko wylądowała w objęciach pewnie interweniującego ter Stegena.

87

Gospodarze wyprowadzali błyskawiczny kontratak, ale było ich zbyt mało, aby skutecznie go wykończyć! Uderzenie Salaha zablokowane przez Mascherano.

86

Salah złapany na pozycji spalonej i gospodarze tracą okazję na przeprowadzenie groźnej akcji ofensywnej.

85

Zmiana w drużynie AS Roma: z boiska schodzi Alessandro Florenzi, na boisku pojawia się Vassílios Torossídis.

84

Zagranie Iniesty w pole karne Romy zablokowanej przez jednego z obrońców, ale Katalończycy cały czas w posiadaniu futbolówki.

82

Zmiana w drużynie AS Roma: z boiska schodzi Iago Falqué, na boisku pojawia się Juan Manuel Iturbe.

81

Golkiper AS Romy bardzo pewnie wyłapał futbolówkę po dośrodkowaniu z narożnika boiska.

80

Znowu groźnie pod bramką Rzymian! Iniesta uderzał z ostrego kąta, ale bardzo dobrze zaprezentował się De Sanctis!

78

Ależ akcja Messiego! Argentyńczyk świetnie przyjął sobie futbolówkę w szesnastce rywali, minął Rudigera, a po jego uderzeniu piłka odbiła się od poprzeczki!

77

Strzał Neymara z piętnastego metra w ostatniej chwili został zablokowany przez ofiarnie interweniującego defensora AS Romy! Od rzutu rożnego rozpoczną przyjezdni!

76

Florenzi znalazł sobie sporo miejsca na linii pola karnego rywali i zdecydował się na uderzenie, ale przeniósł piłkę wysoko ponad poprzeczką.

75

Dżeko był nieprzepisowo atakowany przez Pique, który słusznie zostaje ukarany przez arbitra żółtym kartonikiem.

74

Gubią się w ataku Katalończycy! Coraz więcej prostych błędów popełniają podopieczni Enrique, a czas ucieka!

72

Messi dobrze wypatrzył wbiegającego w szesnastkę Busquetsa, jednak jego podanie było zbyt mocne. Od bramki rozpocznie De Sanctis.

71

Niedokładne zagranie z głębi pola na lewe skrzydło do Neymara i Brazylijczyk nie zdołał utrzymać futbolówki na placu gry.

70

Digne zbyt wcześnie wystartował do piłki zagranej na skrzydło i dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

69

Po zablokowanym dośrodkowaniu w pole karne Barcelony gospodarze wznowią grę od wrzutu z autu na wysokości pola karnego rywali.

67

Świetnie w defensywie zachował się teraz Mathieu, który czystym wślizgiem uniemożliwił Salahowi kontynuowanie rajdu na prawym skrzydle.

66

Po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry Katalończycy nie zdołali stworzyć sobie okazji strzeleckiej. Chwilę później Keitę sfaulował Suarez i od rzutu wolnego rozpoczną miejscowi.

65

Zmiana w drużynie FC Barcelona: z boiska schodzi Rafinha, na boisku pojawia się Javier Mascherano.

64

Rafinha będzie zmuszony opuścić murawę! Gracz Barcy chwilę po wejściu na boisku będzie z niego zniesiony na noszach!

63

Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu! Ukarany zostaje Nainggolan, który brutalnie zaatakował Rafinhę!

62

Zmiana w drużynie FC Barcelona: z boiska schodzi Ivan Rakitić, na boisku pojawia się Rafinha.

61

Alba zagrał piłkę do środka do Suareza, ale ten został powstrzymany przez pewnie interweniującego Manolasa.

59

Kompletnie nieudane dośrodkowanie Iniesty i piłka nie trafia do żadnego z jego klubowych kolegów. Grę od bramki wznowi De Sanctis.

58

De Sanctis pewnie wyłapał futbolówkę przed nadbiegającym rywalem i Katalończycy tracą szansę na stworzenie zagrożenia pod bramką rywali.

57

Cały czas czekamy na jakieś ciekawe akcje w drugiej połowie spotkania. Miejmy nadzieję również, że kontuzja Szczęsnego nie okaże się aż tak groźnie.

56

Pewnym wyłapaniem piłki po zamieszaniu w polu karnym popisał się De Sanctis.

54

Świetny indywidualny rajd Neymara, ale uderzenie Brazylijczyka zostało zablokowane! Od rzutu rożnego grę wznowią przyjezdni.

53

Suarez zbyt wcześnie wystartował do podania i został złapany w pułapkę ofsajdową. Od rzutu wolnego rozpoczną Rzymianie.

52

Po bardzo szybkim początku drugiej połowy teraz tempo gry nieco opadło. Katalończycy spokojnie wymieniają się podaniami.

50

Zmiana w drużynie AS Roma: z boiska schodzi Wojciech Szczęsny, na boisku pojawia się Morgan De Sanctis.

49

Wojciech Szczęsny opuszcza murawę! Martwa cisza na stadionie w Rzymie, kibice Romy zdają sobie sprawę, ze to ogromne osłabienie!

48

Wojtek ucierpiał w starciu z Suarezem i najprawdopodobniej nie będzie w stanie kontynuować gry! Złośliwość Urugwajczyka nie pozwoli Polakowi na grę dalej!

47

Neymar świetnie zagrał do Suareza, którego mocne uderzenie z jedenastu metrów świetnie wybronił Wojciech Szczęsny!

46

Żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na przeprowadzenie zmiany w swoim zespole w trakcie trwania przerwy.

46

Pierwsze trzy kwadranse gry w Rzymie już za nami! Póki co oglądamy niesamowite widowisko, które w pełni zasługuje na miano hitu kolejki! Osłodą starcia jest cudowny gol Florenziego, który z pewnością będzie jednym z najlepszych strzelonych w tej edycji Ligi Mistrzów. Na drugą odsłonę tego widowiska wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

45+1

45

Bardzo dobrze zapowiadająca się akcja przyjezdnych przerwana przez arbitra. W momencie podania na pozycji spalonej znajdował się Suarez.

44

To mógł być gol dla Romy! Salah otrzymał podanie za plecy obrońców, ale naciskany przez Mathieu oddał zbyt wysokie uderzenie!

43

Trwa teraz oblężenie bramki gości! Nainggolan dopadł do futbolówki, która spadała przed pole karne, ale jego potężną bombę świetnie wybronił golkiper Barcy!

42

Próba prostopadłego zagrania od Florenziego do Salaha, którego ubiegł jednak jeden z defensorów Barcelony. Od wrzutu z autu grę wznowią miejscowi.

41

Bardzo pewnie w defensywie spisał się Pique, który przerwał indywidualną akcję Falque.

40

Zbyt mocne zagranie Busquetsa do Messiego, który nie zdołał przejąć futbolówki. Z piątego metra grę wznowi Szczęsny.

38

Agresywnie zaatakował teraz Messi, który na pełnej szybkości wbiegł w pole karne rywali, ale ostatecznie został on powstrzymany przez Wojtka Szczęsnego!

37

Leo Messi zdecydował się na bezpośrednie uderzenie ze stałego fragmentu gry, ale fatalnie spudłował!

35

Leo Messi faulowany w odległości około 25 metrów od bramki Romy, będzie groźnie pod bramką drużyny z Włoch!

34

Neymar nie zdołał opanować futbolówki po podaniu ze środka i futbolówka wyszła na aut. Ogromna radość kibiców Romy!

33

Po nieudanej akcji FC Barcelony gospodarze wznowią grę od własnej bramki. Czy wyrównanie doda miejscowym skrzydłem i pozwoli na walkę o coś więcej?

31

31. Alessandro FLORENZI - 1:1

31

Gol dla Romy!

Nieprawdopodobne, co za gol! Mistrzostwo świata w wykonaniu ALESSANDRO FLORENZIEGO! Prawy obrońca AS Romy zauważył wysoko ustawionego ter Stegena i zdecydował się na uderzenie ze skrzydła, niemal z linii środkowej! Futbolówka odbiła się od słupka i zatrzepotała w siatce, nieprawdopodobna wrzawa na Stadionie Olimpijskim w stolicy Włoch!

29

Tym razem w pole karne AS Romy dośrodkowywał Leo Messi, jednak piłkę głową pewnie wybija Digne. Chwilę później miejscowi wywalczyli wrzut z autu na wysokości własnej szesnastki.

28

Digne zdecydował się na centrę z lewej strony boiska, jednak wrzutka ta była zbyt lekka i piłkę pewnie wyłapał ter Stegen.

27

Chwila oddechu dla miejscowych, którzy teraz spokojnie wymieniają się podaniami na własnej połowie boiska. Barcelona nie jest już tak wysoko ustawiona, jak kilka minut wcześniej.

26

Po kolejnej bardzo dobrej interwencji Rudigera w defensywie grę od rzutu rożnego wznowią zawodnicy hiszpańskiego klubu.

25

Katalończycy wycofali się teraz do tyłu i wymieniają się podaniami blisko własnego pola karnego.

24

To powinien być rzut karny dla Barcelony! Szczęsny rzucił się pod nogi Suareza, aby wybić futbolówkę, ale zahaczył o nogi rywala! Arbiter nie dopatrzył się jednak faulu i od bramki zaczną miejscowi.

23

Cały czas atakują goście! Czy przyjezdni zdołają podwyższyć jeszcze przed przerwą?

21

21. Luis SUÁREZ - 0:1

21

Gol dla Barcelony!

Drużyna gości wychodzi na prowadzenie! Ivan Rakitić otrzymał fenomenalne podanie w pole karne i od razu dośrodkował futbolówkę do środka. Tam niemal z metra piłkę głową do siatki skierował LUIS SUAREZ!

20

Suarez otrzymał prostopadłe podanie w szesnastkę rywali, ale perfekcyjnym wślizgiem popisał się Rudiger, który tym samym zażegnał niebezpieczeństwo!

19

Wreszcie odważniej zagrali Rzymianie. Gospodarze dłużej utrzymali się przy piłce w środku pola, jednak Keita zbyt łatwo oddał ją rywalom.

17

Gorąco w polu karnym Romy! Neymar zagrał na siódmy metr do Messiego, którego uderzenie ofiarnym wślizgiem zablokował De Rossi!

16

Obraz gry wciąż nie ulega zmianie. Szczególnie w ostatnich minutach gospodarze mają ogromne kłopoty z dłuższym utrzymaniem się przy piłce.

15

Na lewym skrzydle ładnie urwał się teraz Alba, ale podanie od Iniesty było zbyt mocne i zawodnik Barcy nie zdołał utrzymać futbolówki w boisku.

14

Po zbyt mocnym zagraniu na skrzydło do Leo Messiego grę od własnej bramki wznowi golkiper reprezentacji Polski, Wojciech Szczęsny.

13

W starciu z rywalem ucierpiał Neymar, na szczęście nie stało mu się nic poważnego i Brazylijczyk wraca do gry.

12

Przy piłce cały czas utrzymują się podopieczni Luisa Enrique. Rzymianie mieli swój zryw, ale teraz wszystko wraca do normy i to goście dyktują warunki gry.

11

Świetnie tą akcję rozgrywali Katalończycy! Ostatecznie Messi nie oddał celnego strzału po podaniu w pole karne od Iniesty.

10

Dobra centra Jordiego Alby wprost na głowę ustawionego na jedenastym metrze Luisa Suareza, ale Urugwajczyk nie trafił czysto w piłkę! Od bramki rozpocznie Szczęsny.

8

Kolejna znakomita szarża niezwykle aktywnego Salaha, który w ostatniej chwili został powstrzymany przez Albę! Tylko korner dla miejscowych.

7

Znakomite podanie Dżeko do wybiegającego za plecy obrońców Salaha, który jednak nie zdołał opanować futbolówki!

6

Szarża Salaha przerwana przez Mathieu tuż przed polem karnym Barcy. Chwilę później zawodnik Romy faulował rywala i arbiter odgwizdał przewinienie.

5

Znakomita akcja Messiego! Argentyńczyk świetnie minął dwóch obrońców, a następnie zdecydował się na uderzenie z siedemnastu metrów, ale piłka poszybowała minimalnie ponad poprzeczką!

4

Mocna piłka w szesnastkę Romy do Neymara, ale bardzo dobre wyjście z bramki zaliczył Wojtek Szczęsny, który świetnie wychwycił futbolówkę.

3

Przyjezdni z ogromnym spokojem wymieniają się podaniami w okolicach środka pola. Rywale jak na razie nie decydują się na agresywny pressing.

2

De Rossi od tył€ zaatakował w środku pola Luisa Suareza i arbiter bez wahania przerywa grę. Od rzutu wolnego rozpocznie Barcelona.

1

Salah został powstrzymany na prawym skrzydle i od wrzutu piłki z autu grę wznowią Katalończycy.

1

Piłkarze obu drużyn wyszli już na murawę, czas na hymn Ligi Mistrzów!

AS Roma: Szczęsny – Florenzi, Manolás, Rüdiger, Digne – Nainggolan, De Rossi (C), Keita – Salah, Džeko, Falqué.

Rezerwowi: De Sanctis – Iturbe, Totti, Sisenando Maicon, Gervinho, Torossídis.

FC Barcelona: ter Stegen – Roberto, Piqué, Mathieu, Alba – Rakitić, Busquets, Iniesta (C) – Messi, L. Suárez, Neymar.

Rezerwowi: Masip – Bartra, Mascherano, Rafinha, El Haddadi, Ramírez, Adriano..

Witam Państwa serdecznie! Spotkanie rozpocznie się za około dwadzieścia minut. Za moment zaprezentujemy Wam wyjściowe zestawienia obu zespołów. Zapraszam na relację!
Start meczu:

Pierwszy gwizdek zaplanowany jest już tradycyjnie na 20:45. Składy obu zespołów zaprezentujemy Wam najpóźniej pół godziny przed meczem. Bądźcie z nami, zapowiada się niezwykle interesujące spotkanie!
Bezpośrednie starcia:

Obie drużyny dotychczas mierzyły się ze sobą zaledwie raz. Było to nieco ponad miesiąc temu, w trakcie okresu przygotowawczego. Dużo lepiej spisała się wtedy Barcelona, która zwyciężyła 3:0. Pierwszą bramkę w 26. minucie zdobył Neymar, a tuż przed przerwą podwyższył Messi. Wynik spotkania w 66. minucie ustalił Rakitić.
FC Barcelona:

Zawodnicy z Barcelony to aktualni mistrzowie Hiszpanii. Katalończycy są również obrońcami Ligi Mistrzów, którą w zeszłym sezonie zwyciężyli po wygranej 3:1 w finale nad Juventusem Turyn. Obecny sezon dla Dumy Katalonii również rozpoczął się dobrze. Piłkarze z Camp Nou zdobyli Superpuchar Europy, a w lidze po trzech spotkaniach mają komplet punktów. Jedyną rysą jest wstydliwa porażka z Athleticiem Bilbao w Superpucharze Hiszpanii.
AS Roma:

Gospodarze poprzedni sezon zakończyli jako wicemistrzowie Włoch. W bieżących rozgrywkach Rzymianie również wystartowali bardzo dobrze. Zespół, którego bramki strzeże Wojciech Szczęsny, w trzech ligowych spotkaniach uzbierał siedem punktów. Warto dodać, że AS Roma zwyciężyła na własnym stadionie zwyciężyła 2:1 z aktualnym mistrzem kraju, Juventusem Turyn.
Grupa śmierci?

Grupa E, w której znajdują się Roma oraz Barcelona, jest bardzo mocno obsadzona. Oprócz wicemistrza Włoch mistrza Hiszpanii rywalizować będzie tutaj najlepsza drużyna Białorusi, BATE Borysów, a także czwarta siła niemieckiej Bundesligi, Bayer Leverkusen.
O meczu:

Serdecznie zapraszam Państwa na zdecydowanie najciekawszy pojedynek Champions League ze wszystkich zaplanowanych na najbliższą środę! Na Stadionie Olimpijskim w Rzymie miejscowa AS Roma podejmie FC Barcelonę. Będzie to starcie w ramach pierwszej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

1:1

finał (1:1)

Gole: 31. Florenzi – 21. L. Suárez

Kartki:   63. Nainggolan (ASR) – 75. Piqué (BAR)

Posiadanie piłki: 29 % : 71 %.
Strzały celne: 3:5. Strzały niecelne: 3:6. Rzuty rożne: 1:4. Spalone: 3:3. Foule: 12:5.

AS Roma: Szczęsny (50. De Sanctis) – Florenzi (85. Torossídis), Manolás, Rüdiger, Digne – Nainggolan, De Rossi (C), Keita – Salah, Džeko, Falqué (82. Iturbe).
Zmiany: De Sanctis – Iturbe, Totti, Sisenando Maicon, Gervinho, Torossídis.

FC Barcelona: ter Stegen – Roberto, Piqué, Mathieu, Alba – Rakitić (62. Rafinha, 65. Mascherano), Busquets, Iniesta (C) – Messi, L. Suárez, Neymar.
Zmiany: Masip – Bartra, Mascherano, Rafinha, El Haddadi, Ramírez, Adriano.

Sędziowie: Kuipers – van Roekel, Zeinstra – Schaap