1:0

finał (1:0)

14.09.2015, 18:00 • Stadion Górnika, Łęczna • Runda 8 • Mariusz Nyka

To wszystko z Łęcznej. Dziękujemy Państwu bardzo serdecznie za uwagę i wspólnie spędzony z nami czas. Zapraszamy na kolejne relacje na lajfy.com! Spokojnego wieczoru. (20:01:25)

Końcowy gwizdek Tomasza Kwiatkowskiego kończy zmagania w Łęcznej! W ostatecznym rozrachunku Górnik pokonuje krakowską Wisłę 1:0, a bohaterem łęcznian zostaje ich kapitan – Grzegorz Bonin. Trzeba jednak otwarcie przyznać, że goście zasłużyli na choćby remis, gdyż druga połowa w ich wykonaniu była znakomita. Ekipa z Reymonta może pluć sobie w brodę bo okazji na wyrównanie miała co nie miara, nie mówiąc już o zmarnowanym rzucie karnym. Cichym bohaterem dzisiejszego wieczoru jest też z całą pewnością Rodić.

90+4

90+3

Rzut rożny dla Wisły. W polu karnym jest nawet Cierzniak. Dośrodkowanie na siódmy metr, uderzenie głową Guerriera! Do celu zabrakło dosyć sporo.

90+2

Jedna z ostatnich akcji gości. Miękko wrzuca w "szesnastkę" rywala Głowacki. Tam oczekuje na podanie zarówno Jankowski jaki Guerrier, ale wszystko wyjaśnia Szmatiuk.

90+1

Przydał się teraz we własnym polu karnym Śpiączka. Wysoko wyskoczył do piłki snajper Górnika i faulował go w tym powietrznym pojedynku Boguski.

90

Trzy minuty dolicza Tomasz Kwiatkowski.

89

Faulowany przez Burligę Bednarek. Cierpliwie rozgrywają swoje akcje w końcówce gospodarze. Czy zdążą wyrównać zawodnicy z Krakowa?

88

Teraz dośrodkowanie w "szesnastkę" łęcznian z lewej flanki. Nabiega Guerrier, który nakładką wchodzi w nogę Szmatiuka. Grę wznowi golkiper "Zielono-Czarnych".

87

Bardzo ładnie z rywalem na plecach obrócił się Jankowski, który w ostatnich minutach jest motorem napędowym drużyny Moskala. Podanie do Guerriera, ale przerywa Bielak. Całym zespołem broni Górnik.

85

Po raz kolejny uderza Jankowski. Tym razem z nieco dalszej odległości próbuje snajper z Reymonta, lecz znów na drodze piłki staje Rodić!

84

84. Niewiarygodny pech Wisły. Piłka nie chce wpaść do siatki miejscowych.

84

Jak teraz piłka nie wpadła do siatki gospodarzy?! Znakomicie na prawej stronie urwał się Jović, który wpada w pole karne i świetnie wypatruje Jankowskiego. Ten strzela z piątego metra! Broni Rodić, słupek, jeszcze dobitka! Nie ma gola.

83

Wciąż nie mają zamiaru rezygnować goście. Mądre rozegranie Crivellaro na lewą flankę do Burligi. Ten nie radzi sobie jednak w pojedynku indywidualnym z Mierzejewskim i wywalczył tylko aut.

81

Starają się długo utrzymywać przy piłce podopieczni Szatałowa. Zawodnicy Górnika szanują czas, który pracuje na ich korzyść. Wymieniają futbolówkę na własnej połowie defensorzy z Łęcznej.

80

Środkiem boiska atakują przyjezdni. Zwiódł aż trzech zawodników miejscowych Jankowski. Znów znalazł lukę napastnik Wisły, uderzył, jednak piłka mija słupek o dobrych parę metrów.

78

Ostatnia zmiana w obozie gospodarzy. Plac gry opuszcza mocno zmęczony Bonin. Na murawę wchodzi Bednarek.

77

Dobrze wchodzi między dwóch stoperów Wisły Śpiączka. Młody napastnik Górnika dostaje piłkę, ale w tym momencie chorągiewka arbitra wędruje w górę – spalony.

76

Z prawej strony miękko wrzuca Głowacki. Do strzału głową składa się Guerrier, uderzenie. Nieczysto trafia jednak w futbolówkę pomocnik gości i jego próba jest mocno niecelna.

75

75. Katastrofalne wykonanie rzutu karnego przez Crivellaro.

75

Do piłki podchodzi ten, który "jedenastkę" wywalczył. Uderza Crivellaro, lecz robi to fatalnie, strzelając lekko w sam środek bramki! Bez najmniejszego problemu broni Rodić. Wciąż na prowadzeniu "Zielono-Czarni"!

74

74. W ten sposób prokuruje rzut karny Bielak.

74

Rzut karny dla Wisły! Dosłownie wycina w Crivellaro w "szesnastce" Bielak i sędzia wskazuje na jedenasty metr!

73

W drugiej połowie Wisła ma przewagę w posiadaniu piłki. Jak na razie 57% – 43% na korzyść krakowian.

72

Pospieszył się teraz z rozwiązaniem tej akcji Głowacki. Kapitan gości zdecydował się na uderzenie z trzydziestu metrów. Futbolówka ląduje w trybunach.

70

70. Fantastyczna indywidualna akcja Guerriera zakończona groźnym strzałem na bramkę.

70

Ależ blisko wyrównania są przyjezdni! Fantastycznie zatańczył na lewym skrzydle Guerrier. Zawodnik z Haiti wkręca w ziemię Mierzejewskiego i uderza w kierunku dalszego słupka! Zabrakło naprawdę niewiele.

68

W jakim gazie jest dziś Bonin! Świetne rozegranie akcji na lewej stronie. Podanie przed pole karne, tam nabiega Bonin, strzał! Potężnie uderzona futbolówka przechodzi tuż nad poprzeczką. Dobra próba kapitana miejscowych.

67

Kończy swój występ w dzisiejszym pojedynku Uryga. Jego miejsce na boisku zajmuje Popović.

66

66. W taki sposób zatrzymuje Śpiączkę Głowacki.

66

Żółta kartka dla Głowackiego. To oznacza, że nie zagra w kolejnym meczu ligowym zawodnik "Białej Gwiazdy".

65

W odpowiedzi Górnik! Zagranie do Piesio. Ten bez problemu mija rywala, jest na dwunastym metrze i mocno uderza na bramkę. Piłka wpada wprost w ręce Cierzniaka.

64

64. Niezła próba Jankowskiego.

64

Nareszcie znalazł lukę w obronie gospodarzy Jankowski. Snajper z Reymonta uderza płasko w kierunku lewego narożnika, ale kapitalnym refleksem popisuje się Rodić! Nie pierwszy raz ratuje swój zespół Chorwat.

63

Bardzo dobra kombinacyjna gra Wiślaków. Zejście z lewej strony Guerriera. Podanie do Crivellaro, zagranie piętą do Mączyńskiego i wreszcie strzał! Prosto w Szmatiuka.

62

Zmiana w linii ataku gospodarzy. Plac gry opuszcza "oddychający rękawami" Świerczok. Swoją szansę otrzymuje z kolei Śpiączka.

61

Sypią się kartki w Łęcznej. Tym razem "żółtko" po ataku na kostki Tymińskiego ogląda Mączyński.

60

Żółtą kartkę za nieprzepisowe pociąganie za koszulkę otrzymuje Jakub Świerczok.

59

Teraz akcja przez środek podopiecznych Moskala. Guzmics podaje na pamięć do lewego skrzydła, ale tym razem nie ma tam Burligi. Od autu wznowi Górnik.

58

Szybkie podanie do Crivellaro. Ten bez namysłu rozciąga do Burligi. Dośrodkowanie na szósty metr, gdzie nabiega Jankowski. Snajperowi przyjezdnych zabrakło paru centymetrów by sięgnąć tę piłkę.

57

Przytomne rozszerzenie akcji gości na lewe skrzydło. Tam jest Burliga. Mocna centra defensora Wisły, lecz dobrze blokuje do Mierzejewski. Jeszcze zamieszanie i strzał Urygi! Kolejny blok jednego z zawodników "Zielono-Czarnych".

56

Bardzo dobrze wygląda w drugiej połowie drużyna ze stolicy małopolski. Wisła większość czasu spędza na połowie rywala i stara się doprowadzić do wyrównania. Czy to się powiedzie?

54

Pierwsza kartka w dzisiejszym spotkaniu. Ostre wejście w nogi rywala i zasłużona kara spotyka pomocnika Górnika.

53

Kontrowersyjna sytuacja w polu karnym gospodarzy! Wpada w "szesnastkę" Guerrier, który wyraźnie uciekł Mierzejewskiemu. Ten pociąga za koszulkę rywala i powoduje jego upadek. Sędzia nie ma jednak zamiaru wskazywać na "wapno". To powinna być "jedenastka"!

52

Mączyński do Guerrier, ten wrzuca na ósmy metr. Tam źle oblicza lot piłki Szmatiuk, przez co ma sytuację strzelecką Guerrier. Uderzenie w stronę bramki! Daleko, niecelnie.

51

Miał sporo miejsca Crivellaro. Świeżo wprowadzony zawodnik uderza potężnie, jednak bardzo niecelnie. Musi zapomnieć o tej próbie Brazylijczyk.

50

50. W kapitalnej sytuacji tylko w Rodicia trafia Guerrier.

50

Kapitalną okazję marnuje Guerrier! Fenomenalnym zagraniem z prawej strony popisuje się Boguski, który dośrodkowaniem z prawej flanki doskonale wypatruje Haitańczyka. Ten ma przed sobą jedynie Rodicia, uderza, lecz trafia wprost w bramkarza! Najlepsza okazja "Białej-Gwiazdy" w tym pojedynku.

48

Wrzutka z narożnika boiska, lecz spokojnie radzą sobie zawodnicy z Krakowa. Szybka kontra w wykonaniu Boguskiego przerwana przez Tymińskiego.

47

Od razu dobrze rozpoczynają gospodarze. Mierzejewski uruchamia na prawej flance Bonina. Ten dośrodkowuje w pole karne, ale jest blokowany i mamy rzut rożny.

46

Dwie zmiany w przerwie. W zespole gospodarzy z powodu kontuzji na drugą połowę nie wyszedł Bozić, a zastępuje go Bielak. Wśród gości Crivellaro za Cywkę.

46

Sędzia Tomasz Kwiatkowski zaprosił piłkarzy obu ekip do szatni na krótką przerwę. Jak na razie na tablicy świetlnej widnieje wynik 1:0 dla gospodarzy. Podopieczni Szatałowa bardzo dobrze odrobili lekcję przed tym spotkaniem i skutecznie zatrzymują najgroźniejsze postaci w zespole "Białej Gwiazdy". Krakowianom brakuje za to skuteczności oraz cierpliwości w rozegraniu swoich akcji ofensywnych. Do Łęcznej wracamy za parę chwil!

45+2

45+1

Jeszcze próbują coś zmienić Wiślacy. Dobrze wchodzi w "szesnastkę" rywala Jankowski. Zagranie do Jovicia, ale bardzo niedokładne podanie. Piłka na aucie bramkowym.

Dwie minuty doliczone przez sędziego.

45

45. Bez choćby strzału kończy się znakomita okazja dla łęcznian.

45

Dlaczego czekał teraz Bonin?! Kapitalne zagranie dostał teraz kapitan gospodarzy, który wyszedł sam na sam z bramkarzem, jednak czekał ze strzałem na tyle długo, że zdążył go zatrzymać wracający Burliga. To powinno być 2:0!

44

Rzut wolny w pobliżu pola karnego krakowian. Dośrodkowuje w "szesnastkę' Tymiński, ale tam jak zwykle rządzi i dzieli wysoko skaczący Głowacki.

42

Świetnie wchodzi między dwóch rywali Bonin. Miękka wrzutka na siedemnasty metr w wykonaniu kapitana gospodarzy. Tam uderza z dystansu Tymiński! Wysoko ponad bramką.

41

Blisko drugiej bramki Górnik! Bardzo nieodpowiedzialne zagranie Urygi pada łupem Świerczoka. Ten wykonuje szybki zwód i płasko uderza! Kapitalnie broni Cierzniak.

40

Indywidualna akcja Cywki. Bardzo dobrze obraca się z obrońcą na plecach zawodnik Wisły i pędzi w kierunku bramki. Będąc na siedemnastym metrze decyduje się na strzał! Prosto w Szmatiuka.

38

W końcu pokazał się Guerrier. Z prawej strony bardzo dobrą wrzutką popisał się Jović, który centruje idealnie na głowę Haitańczyka. Ten uderza szczupakiem! Piłka mija prawy słupek. Zabrakło niewiele!

37

Jesteśmy teraz świadkami sporej ilości strat, fauli i niedokładnych zagrań. Kto szybciej opanuje emocje i weźmie się za grę w piłkę?

36

Zamieszanie w polu karnym "Białej Gwiazdy" po dośrodkowaniu z Mierzejewskiego. Piłka spada pod nogi Bonina, ten uderza, lecz świetnie blokuje Guzmics.

35

Teraz długie zagranie za plecy obrońców Szmatiuka do Świerczoka. Ten walczy bark w bark z Burligą i ostatecznie musi uznać wyższość defensora rywali.

33

Długie rozegranie futbolówki na połowie Górnika. Wreszcie dalekie zagranie Urygi do wychodzącego Jankowskiego, jednak niecelne podanie pomocnika Wisły i grę wznowi Rodić.

31

Piłkarze wykorzystali tę krótką przerwę na uzupełnienie płynów, a z kolei Bozić sygnalizuje, że jest gotowy do kontynuowania swojego występu.

30

Leży na murawie i zwija się z bólu Bozić. Potrzebna jest pomoc medyków, którzy już zameldowali się na boisku. Zobaczymy czy Chorwat będzie w stanie kontynuować grę.

29

Pierwszy groźniejszy faul w dzisiejszym spotkaniu. Bardzo ostre wejście Basty w nogi Urygi. Jak na razie sędzia nie decyduje się jednak na wyciągnięcie kartonika.

28

Starał się zaskoczyć wysuniętego Rodicia Jović. Wydaje się jednak, że było to kompletnie bezsensowne zagranie Słoweńca. Grę wznowi golkiper gospodarzy.

27

Przytomne rozciągnięcie gry do Leandro. Brazyliczyk bez namysłu groźnie centruje z lewej strony, ale w "szesnastce" nie ma nikogo, kto mógłby zakończyć tę akcję strzałem.

25

Nie trafia teraz w piłkę Jović i znów przejmują gospodarze. Na szczęście dla "Białej-Gwiazdy" błąd popełnia także Nowak, dzięki czemu goście znów mogą konstruować swój atak pozycyjny.

24

Od razu starta się odpowiedzieć Wisła. Zagranie na prawą stronę, dobra centra Jovicia, a na piłkę w polu karnym nabiega Guerrier. Piłka o milimetry mija głowę piłkarza rodem z Haiti.

22

22. Grzegorz BONIN - 1:0

22

Gol dla Łęcznej!
Fatalne zagranie Cywki kończy się bramką dla Górnika! Od razu przejmuje piłkę Świerczok, który szybkim podaniem uruchamia GRZEGORZA BONINA. Kapitan "Zielono-Czarnych" łatwym zwodem mija pilnującego go obrońcę i płaskim uderzeniem w lewy narożnik otwiera wynik tego spotkania. 1:0 dla gospodarzy!

21

Rozpędza się na lewej flance Guerrier. Wydaje się, że już minął pilnującego go Mierzejewski zawodnik Wisły, ale dobrym wślizgiem przerywa jego akcję defensor z Łęcznej.

20

Teraz kompletnie nieudane zagranie z lewej strony w wykonaniu Głowackiego. Wysoko zawieszona piłka ląduje prosto w "koszyczku" dobrze wychodzącego Rodicia.

19

Dwójkowa akcja Leandro i Piesia. Ostatecznie obrońca z Łęcznej wchodzi w pole karne przeciwnika, ale tam kapitalnym wślizgiem zatrzymuje go Głowacki.

18

Teraz spokojnie rozgrywają futbolówkę na własnej połowie podopieczni Moskala. Wreszcie zagranie do Cywki, jednak ten od razu traci piłkę. Rusza z kontrą Górnik.

16

Bardzo dobrze pokazał się teraz Świerczok. Indywidualnie stara się rozwiązać tę akcję napastnik Górnika, mija jednego, dwóch rywali, uderza! Za słabo by zaskoczyć Cierzniaka.

15

Znów niebezpiecznie pod bramką Wisły. Kolejna kontra "Zielono-Czarnych" prawą stroną kończy się idealną centrą Bonina. W "szesnastce" niepilnowany jest Piesio, uderzenie głową! Bardzo niecelna próba.

14

Tym razem z prawej strony wrzucał Basta. Dochodzi do strzału głową Świerczok, lecz przenosi piłkę wysoko ponad bramką. Z "piątki" rozpocznie Cierzniak.

13

Piłka do Mączyńskiego. Świetnie na wyprzedzenie zagrał jednak Nowak, który od razu uruchamia kontrę swojej ekipy. Dośrodkowuje w pole karne rywala Piesio, a tam skaczącego Świerczoka uprzedza Burliga.

11

Z pominięciem środka pola grają miejscowi. Dalekie podanie Szamtiuka do Świerczoka, ale nie opanował futbolówki były snajper bydgoskiego Zawiszy. Akcję rozpoczyna "Biała Gwiazda".

10

Kapitalne rozegranie piłki w środku pola. Pokazuje się Świerczok, do którego adresuje podanie Piesio. Fantastycznie przeczytał to Jović. Ważna interwencja defensora Wisły.

9

Bardzo dobry odbiór w środku pola w wykonaniu Basty. Natychmiastowe długie zagranie do Bonina, lecz ten źle przyjmuje piłkę, przez co nie ma szans na zagrożenie bramce.

8

Drugi w tym spotkaniu korner dla "Białej Gwiazdy". Dośrodkowanie na piąty metr w wykonaniu Guerriera, a tam spokojnie wyłapuje futbolówkę wychodzący Rodić.

6

Dobra, mierzona centra w "szesnastkę" krakowian. Składa się do strzału Bonin, lecz w ostatniej chwili piłkę z głowy zdejmuje mu dobrze interweniujący Głowacki.

5

Rozpędza się na lewej stronie Leandro. Lewy obrońca łęcznian mija pilnującego go rywala, ale w następnym pojedynku fauluje go Mierzejewski. Będzie rzut wolny dla miejscowych.

4

Rzut rożny dla podopiecznych Moskala. Dośrodkowanie w pole karne, zamieszanie, jednak ostatecznie oddalają niebezpieczeństwo defensorzy Górnika.

3

Ależ błąd Bozicia! Fatalne zagranie sprawia, że piłkę w polu karnym przejmuje Jankowski. Od razu uderza snajper gości, lecz nie trafia czysto w futbolówkę i marnuje wyśmienitą okazję!

2

Dobrze wchodzą w ten mecz Wiślacy. Wysoki pressing na połowie rywala sprawia, że gubi się wybijający Rodić i przejmują krakowianie.

1

Jak na razie niepokonana w tym sezonie jest Wisła. Jak dziś spiszą się podopieczni Moskala?
Piłkarze są już na murawie. Za chwilę pierwszy gwizdek arbitra!
Oto składy wyjściowe na poniedziałkowe starcie:

Górnik Łęczna:
Rodić – Mierzejewski, Szmatiuk, Božić, Leândro – Nowak, Tymiński – Basta, Piesio, Bonin (C) – Świerczok.

Rezerwowi:
Prusak – Sasin, Nikitović, Poźniak, Śpiączka, Bednarek, Bielák

Wisła Kraków:
Cierzniak – Jović, Głowacki (C), Guzmics, Burliga – Mączyński, Uryga – Boguski, Cywka, Guerrier – Jankowski

Rezerwowi:
Buchalik – Czekaj, Popovič, Kuczak, Marszalik, Żemło, Crivellaro

Sędziowie: Tomasz Kwiatkowski.
Zapraszamy na relację na żywo z tego spotkania w portalu Lajfy.com! Będziemy Państwa na bieżąco informować o przebiegu meczu!

Przedmeczowe wypowiedzi drugiego trenera Górnika, Andrzeja Rybarskiego i Jakuba Świerczoka.

Gospodarze dzisiejszego spotkania mają również na swoim koncie dwa zwycięstwa, ale także cztery porażki. Podopieczni Jurija Szatałowa oba zwycięstwa odnieśli na samym początku sezonu. Przed przerwą na mecze reprezentacji Górnik przegrał trzy kolejne ligowe mecze, a w pięciu ostatnich zapisał na swoje konto tylko jeden punkt. W ostatniej serii gier Zielono-Czarni ulegli zdecydowanie 0:3 na wyjeździe aktualnemu liderowi – Piastowi Gliwice.
Wisła Kraków w tym sezonie nie doznała w lidze jeszcze ani jednej porażki, ale z siedmiu dotychczasowych spotkań zdołała wygrać zaledwie dwa. Piłkarze prowadzeni przez Kazimierza Moskala tuż przed przerwą reprezentacyjną pokonali przed własną publicznością po ciekawym spotkaniu Śląsk Wrocław 4:2! Biała Gwiazda się przebudziła i po serii remisów wszyscy liczą na kolejną wygraną krakowskiego zespołu.
W ostatnim spotkaniu ósmej kolejki polskiej ekstraklasy drużyna Górnika Łęczna zmierzy się przed własną publicznością z zespołem Wisły Kraków!

1:0

finał (1:0)

Gole: 22. Bonin

Kartki:   54. Tymiński (LCZ), 60. Świerczok (LCZ) – 61. Mączyński (WIS), 66. Głowacki (WIS)

Spudłowany karny!: 75. Crivellaro (WIS), bramkarz Rodić obronił

Posiadanie piłki: 36 % : 64 %.
Strzały celne: 4:5. Strzały niecelne: 5:8. Rzuty rożne: 2:8. Spalone: 3:0. Foule: 14:12.

Górnik Łęczna: Rodić – Mierzejewski, Szmatiuk, Božić (46. Bielák), Leândro – Nowak, Tymiński – Basta, Piesio, Bonin (78. Bednarek) – Świerczok (62. Śpiączka).
Zmiany: Prusak – Sasin, Nikitović, Poźniak, Śpiączka, Bednarek, Bielák.

Wisła Kraków: Cierzniak – Jović, Głowacki, Guzmics, Burliga – Mączyński, Uryga (67. Popovič) – Boguski, Cywka (46. Crivellaro), Guerrier – Jankowski.
Zmiany: Buchalik – Czekaj, Popovič, Kuczak, Marszalik, Żemło, Crivellaro.

Główny: Tomasz Kwiatkowski
Liniowi: Sebastian Mucha, Dawid Golis
Techniczny: Marcin Szrek