Tym zwycięstwem Dolcan Ząbki zdobył pozycję lidera 1 Ligi! (17:48:58)

Calderon stracił piłkę na połowie rywali, a zapowiadała się dobra akcja.

Sędzia doliczył 3 minuty do regulaminowego czasu gry.

88

Zmiana w drużynie Dolcan Ząbki: z boiska schodzi Feruga, na boisku pojawia się Wieteska.

87

Jakubik strzelał na bramkę na bramkę Skiby. Z problemami, ale obronił ten strzał.

87

Rzut rożny nic nie dał drużynie z Olsztyna. Piłka dla gospodarzy.

84

Zmiana w drużynie Stomil Olsztyn: z boiska schodzi Głowacki, na boisku pojawia się Chałas.

83

Zmiana w drużynie Dolcan Ząbki: z boiska schodzi Kądzior, na boisku pojawia się Jakubik.

82

Gol dla Dolcanu!

Z woleja zza pola karnego po rękach Skiby i od słupka ANTONIO CALDERON zdobywa bramkę!

80

Rożny dla Stomilu nic nie dał. Kryczka od bramki.

79

Głowacki znowu strzelał, ale interweniujący Kryczka wybił piłkę na rzut rożny.

78

Głowacki mocno uderzał na bramkę Dolcanu. Świetnie ten strzał obronił Kryczka.

77

Feruga na spalonym a byłby sam na sam.

75

Problemy z skonstruowaniem akcji przez Dolcan i Osoliński zmuszony do wybicia piłki na aut.

73

Tarnowski dogrywał w pole karne ale Skiba przechwycił to podanie.

70

Feruga zmarnował dośrodkowanie i z 3 metrów przestrzelił obok bramki Skiby!

70

Zmiana w drużynie Stomil Olsztyn: z boiska schodzi Żwir, na boisku pojawia się Głowacki.

69

Meschia próbował ograć 3 zawodników gospodarzy, ale zdecydował się na strzał obok bramki.

68

Świerblewski próbował dośrodkowywać w pole karne, ale Czarnecki przechwycił piłkę.

66

Kujawa dogrywał na 2 metr pola karnego Dolcanu, ale Żwir nie dopadł do tej piłki, która w efekcie opuszcza pole gry.

64

Świerblewski strzelił obok bramki Skiby po długiej i złożonej akcji Dolcanu.

63

Calderon dogrywał w pole karne prosto w ręce bramkarza gości.

61

Zmiana w drużynie Stomil Olsztyn: z boiska schodzi Nishi, na boisku pojawia się Meschia.

60

Po starciu Tarnowskiego z Skibą gracz Dolcanu potrzebował pomocy lekarza.

59

Tarnowski strzelał z pozycji spalonej.

58

Zmiana w drużynie Dolcan Ząbki: z boiska schodzi Gołębiewski, na boisku pojawia się Calderon.

57

Petasz uderzył daleko obok bramki Skiby.

54

Gołębiewski strzelał z pozycji spalonej.

53

Feruga dośrodkowywał w pole karne, gdzie Skiba łapie piłkę.

52

Lech dogrywał w pole karne, ale Kryczka z problemami łapie piłkę.

50

Kądzior dośrodkowywał w pole karne. Głową nad poprzeczką strzelał Sawala.

48

Dolcan buduje akcję od swojej bramki.
.

46

Drużyna Dolcanu rozpoczęła drugą połowę.

46

W sektorze gości jest ok. 30 kibiców z Olsztyna.
Po pierwszej połowie mamy remis 0:0. Mam nadzieję, że w drugiej połowie zobaczymy jakieś bramki.

45

44

Kujawa wychodził na sam na sam i strzelił prosto w interweniującego Kryczkę.

43

Feruga podawał do... nikogo. Bezpańska piłka ląduje w rękach Skiby.

41

Kądzior znowu próbował zdobyć bramkę, ale piłka o centymetry minęła bramkę Skiby.

39

Piękny strzał Kądziora na bramkę Skiby, ale bramkarz wybija piłkę na rzut rożny.

38

Ratajczak zgrał piłkę z Lechem i dośrodkował w pole karne. Kryczka wybija piłkę pod nogi piłkarza Dolcanu, który wybija piłkę.

37

Feruga nie dobiegł do piłki dogrywanej przez Tarnowskiego. Piłka w rękach Skiby.

35

Ratajczyk faulowany przez Tarnowskiego na połowie gospodarzy.

33

Świerblewski zamotał się pod polem karnym gości i piłka wyszła poza pole gry.

32

Kądzior strzelał w światło bramki gości. Skiba piąstkuje, a Bucholc wybił piłkę na rzut rożny.

31

Kądzior dośrodkowywał w pole karne. Niestety wysoko nad głową Gołębiewskiego.

29

Sapała strzelał z niecelnie z woleja obok bramki Skiby.

28

Kujawa po samotnym rajdzie strzelił nad bramką Kryczki, a miał dobrze ustawionego Lecha.

27

Lech wybija piłkę głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego dla Dolcanu.

25

Gołębiewski zakręcił się w polu karnym Stomilu i stracił piłkę.

23

Feruga próbował zaskoczyć bramkarza gości, ale ten złapał piłkę.

21

Kądzior centrował w pole karne, Gołębiewski nie dopadł do piłki i Skiba odprowadził piłkę wzrokiem.

19

Lech wyszedł lewą stroną i centrował w pole karne... do nikogo, bo tam stał tylko Kryczka.

17

Ratajczak przepuścił piłkę między nogami Tarnowskiego i kopną piłkę centralnie na aut.
To był strzał czy też podanie?

15

Trochę za mocne podanie do wychodzącego Gołębiewskiego, ale piłka ląduje w rękach Skiby.

14

Klepczarek wybija piłkę na aut z pod nóg Nishi.

13

Wszyscy gracze gości na własnej połowie.

12

Dolcan wtorzy akcję na połowie przeciwnika.

10

Tarnowski dogrywał w pole karne, ale Lech wybił piłkę poza pole karne.

7

Nishi dogrywał na 30 metr do Kujawy lecz Kryczka wyszegł z bramki i wślizgiem wybił piłkę poza pole gry.

5

Sawala faulowany przez Lecha w środkowj części boiska.

4

Kądzior uderzał na bramkę lecz piłka odbita od jednego z graczy Stomila ląduje w rękach Skiby.

3

Klepczarek wytrącił piłkę z po nóg Lecha który wychodził na sam na sam z bramkarzem.

2

Niedokładne dogranie Głowackiego i piłka ląduje na aucie.

1

Nishi faulowany na przedpolu Dolcanu.

1

Drużyna Stomilu rozpoczęła dzisiejsze spotkanie.

1

Trójka sędziowska wyprowadziła obie jedenastki na boisko.
Dolcan Ząbki wystąpi w czerwono-białych strojach, a drużyna Stomilu Olsztyn w szarych strojach.
Znamy już składy obu drużyn:

Dolcan Ząbki: Kryczka – Klepczarek, Petasz, Sawala, Tarnowski, Feruga, Sapała, Kądzior, Świerblewski, Osoliński, Gołębiewski
Rezerwowi: Humerski – Bajdur, Jakubik, Wieteska, Ligienza, Calderon, Jagiełło

Trener Dariusz Dźwigała

Stomil Olsztyn: Skiba – Bucholc, Czarnecki, Ratajczak, Remisz, Głowacki, Lech, Szymonowicz, Nishi, Kujawa, Żwir
Rezerwowi: Miecznikowski – Głowacki, Meschia, Trzeciakiewicz, Chałas

Trener Mirosław Jabłoński

Sędziowie: Złotek – Śpiewak, Kantor.
Jak gra potoczy się dziś? Kto wygra, a kto zejdzie z murawy pokonany? Może znów będzie remis? Na te i inne pytania odpowiedź uzyskamy w ciągu 90 minut regulaminowego czasu gry.
Faworytem według bukmacherów w tym meczu jet drużyna Dolcanu Ząbki, ale jak to mówią słowa piosenki Anity Lipnickiej "Wszystko się może zdarzyć".
Stomil Olsztyn jest wiceliderem 1. Ligi. Po sześciu spotkaniach zdobył 13 punktów.
Drużyna Mirosława Jabłońskiego wygrała cztery mecze, jeden przegrała, a jeden zakończyła podziałem punktów.
Obecnie drużyna Dariusza Dźwigały zajmuje trzecią pozycję w lidze z dorobkiem 12 punktów po siedmiu meczach. Dolcan dotychczas wygrał trzy mecze, trzy zremisował i zaliczył jedną porażkę.
Najpierw strzelił Michał Trzeciakiewicz w 30. minucie i Tomasz Wełna wpakował piłkę do bramki 31 minut później.
Drużyna Stomilu Olsztyn w swoim ostatnim meczu pokonał u siebie drużynie Chojniczanki Chojnice 2:0.
W 29. minucie gościom dał prowadzenie Daniel Gołębiewski. Potem Damian Świerblewski dołożył trafienie w 57. minucie.
4 minuty później Daniel Gołębiewski zdobył swoją drugą bramkę. W 65. minucie gospodarze mieli okazję na zdobycie bramki. Po faulu na jednym z graczy Bytovii sędzia podyktował rzut karny. Janusz Surdykowski podszedł do piłki, ale Mateusz Kryczka obronił strzał napastnika. Czwartą bramkę dla Dolcanu Ząbki w 73. minucie zdobył Damian Świerblewski. 6 minut później na otarcie łez Krzysztof Bąk zdobył bramkę ustalając wynik na 1:4 na korzyść gości.
W ostatnim meczu na Dolcan wygrał na wyjeździe z dotychczas niepokonaną Bytowią Bytów aż 1:4.
Dziś wyjątkowo obie drużyny zagrają na stadionie w Znicza Pruszków, gdyż ze względu na modernizację stadionu Dolcanu mecz zostanie rozegrany w Pruszkowie.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

1:0

finał (0:0)

Gole: 82. Calderon

Dolcan Ząbki: Kryczka – Klepczarek, Petasz, Sawala, Tarnowski, Feruga (88' Wieteska), Sapała, Kądzior (83' Jakubik), Świerblewski, Osoliński, Gołębiewski (58' Calderon)
Zmiany: Humerski – Bajdur, Jakubik, Wieteska, Ligienza, Calderon, Jagiełło

Stomil Olsztyn: Skiba – Bucholc, Czarnecki, Ratajczak, Remisz, Paweł Głowacki (84' Chałas), Lech, Szymonowicz, Nishi (61' Meschia), Kujawa, Żwir (70' Piotr Głowacki)
Zmiany: Miecznikowski – Piotr Głowacki, Meschia, Trzeciakiewicz, Chałas

Sędziowie: Złotek – Śpiewak, Kantor