Niemiecka Bundesliga

VfL Wolfsburg – FC Schalke 04 Gelsenkirchen

3:0

finał (1:0)

28.08.2015, 20:30 • Volkswagen-Arena, Wolfsburg • Runda 3 • Piotr Swieczak (@PSwieczak)

Z mojej strony na dziś to już wszystko. Za wspólnie spędzone chwile dziękuje Piotr Świeczak, zapraszam na pozostałe relacje ze sportowych aren w portalu lajfy.com! (22:19:39)

VFL pokonuje Schalke 3:0! W dzisiejszym meczu gospodarze zagrali co najmniej o klasę lepiej niż rywale. Wicemistrzowie przeważali w całym meczu i potrafili aż trzykrotnie udokumentować tą przewagę. Goście wyraźnie odstawali od drużyny z Wolfsburga, nie potrafili realnie zagrozić bramce Casteelsa.

90

88

Zbyt mocne podanie w kierunku Huntelaara. Od bramki rozpocznie Casteels.

87

Zmiana w drużynie VfL Wolfsburg: z boiska schodzi Max Kruse, na boisku pojawia się Maximilian Arnold.

86

Dośrodkowanie z prawej strony Riethera, ale wyprzedził napastnika drużyny rywali Naldo.

85

Dużo niedokładności z obu stron w ostatnich minutach. Gra toczy się w środkowej strefie boiska.

83

Goście rozgrywają piłkę na własnej połowie. Wicemistrzowie Niemiec cofnęli się na własną połową.

81

Bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego Geisa. Piłka ląduje na bocznej siatce.

80

Fauluje Guilavogiu na lewej stronie. Rzut wolny dla Schalke.

79

Zmiana w drużynie VfL Wolfsburg: z boiska schodzi Bas Dost, na boisku pojawia się Nicklas Bendtner.

78

Nie zdołał utrzymać piłki na placu gry Riether. Gospodarze rozpoczną zza linii bocznej.

77

Ucierpiał w starciu z rywalem Neustädter, potrzebna będzie pomoc masażystów.

76

Zmiana w drużynie VfL Wolfsburg: z boiska schodzi Daniel Caligiuri, na boisku pojawia się André Schürrle.

75

Przed szansą Huntelaar. Napastnik gości jednak strzela wysoko ponad bramką gospodarzy.

74

Z rzutu wolnego Rodriguez, ale wprost w ręce Fahrmanna.

73

Zmiana w drużynie FC Schalke 04 Gelsenkirchen: z boiska schodzi Julian Draxler, na boisku pojawia się Max Meyer.

73

Faulowany na prawej stronie Guilavogiu. Słuszna żółta kartka dla Aogo.

71

Zmiana w drużynie FC Schalke 04 Gelsenkirchen: z boiska schodzi Leroy Sané, na boisku pojawia się Leon Goretzka.

70

Dobrze zapowiadała się ta kontra VFL, ale stracił piłkę w środkowej strefie Kruse.

69

Spadło nam tempo gry. Goście próbują odpowiedzieć na trafienia gospodarzy, ale zdecydowanie nie mają pomysłu jak przedostać się pod bramkę Casteelsa.

67

Corner dla gości. Doszedł do piłki Huntelaar, ale uderza bardzo niecelnie.

65

Posiadanie piłki: VFL – 59%, Schalke – 41%.

64

Zmiana w drużynie FC Schalke 04 Gelsenkirchen: z boiska schodzi Maxim Choupo-Moting, na boisku pojawia się Franco Di Santo.

63

Rozwiązali "worek" z bramkami wicemistrzowie Niemiec, czy doczekamy się odpowiedź Schalke?

61

61. Timm KLOSE - 3:0

61

Gol dla Wolfsburga!
Piłka dośrodkowana na niskiej wysokości, na piątym metrze dochodzi do niej TIMM KLOSE, który mocnym strzałem umieszcza futbolówkę w siatce!

61

Zablokowane dośrodkowanie Rodrigueza, corner dla gospodarzy.

59

59. Ricardo RODRÍGUEZ - 2:0

59

Pewnym egzekutorem jedenastki RICARDO RODRIGUEZ! VFL prowadzi już 2:0!

58

58.

58

Spóźniony ze wślizgiem Geis, będzie karny dla Wolfsburga!

56

Długo konstruują swój atak gospodarze. Schalke cofnęło się na własną połowę.

54

Niedokładne dośrodkowanie z rzutu wolnego. Rusza z kontratakiem drużyna przyjezdna.

53

Ostre wejście Riethera w nogi Klose, sędzia nie wahał się i pokazał obrońcy Schalke żółtą kartkę. Szansa z rzutu wolnego dla VFL.

51

Żółtą kartkę otrzymuje Luiz Gustavo (VfL Wolfsburg).

50

Dużo walki o piłkę w środkowej strefie boiska w tych pierwszych minutach drugiej odsłony tego meczu. Jedno jest pewne, z biegiem czasu to Schalke będzie musiało zaatakować bardziej zdecydowanie.

48

48. Strzał Geisa

48

Na uderzenie z dystansu zdecydował się Geis. Piłka po jego strzale mija lewy słupek bramki gości o dosłownie kilkadziesiąt centymetrów.

47

Żadne z trenerów nie zdecydował się na zmiany w przerwie.

46

VFL Wolfsburg prowadzi z Schalke 1:0! Jak na razie to gospodarze dyktują warunki gry. Piłkarze z Gelsenkirchen tylko dwukrotnie zdołali zagrozić bramce rywala, ale w tych sytuacjach zabrakło im skuteczności.

Za kilkanaście minut rozpocznie się druga połowa, zostańcie z nami!

45

44

Atak pozycyjny Schalke, goście próbują jeszcze przed przerwą doprowadzić do remisu. Utrudniają im to zawodnicy VFL, którzy skutecznie zagęszczają pole gry przed własną bramkę.

43

Podanie na wolne pole do Sane, ale uprzedził rywala Casteels, który dalekim wyrzutem rozpoczyna kolejną akcję swojego zespołu.

41

Nie opanował piłki Guilavogiu. Goście rozpoczną zza linii bocznej.

39

W ostatnich minutach dłużej przy piłce utrzymują się goście, jednak zawodnicy Schalke rozgrywają piłkę głównie na własnej połowie boiska.

38

Kolejny corner dla gości. Niedokładne dośrodkowanie Geisa, kontra VLF.

36

Brzydki faul w środku pola Guilavogiu. Jak na razie sędzia Brych nie decyduje się na wyciągnięcie żółtego kartonika.

34

Zbyt głębokie dośrodkowanie Vieirinhy, nie miał większych problemów ze złapaniem piłki Fahrmann.

33

Dużo strat z obu stron w ostatnich minutach. Gra toczy się w środku pola.

32

Rzut wolny dla gości z prawej strony. Po zamieszaniu w polu karnym VLF do piłki doszedł Draxler, ale oddał bardzo lekki strzał.

30

Do coraz klarowniejszych sytuacji dochodzi Schalke, czy drużyna z Zagłębia Ruhry zdoła wyrównać jeszcze przed przerwą?

29

Dobre podanie z prawej strony Choupo-Motinga, ale Huntelaar nie trafił czysto w piłkę, czym ułatwił interwencję Casteelesowi.

27

Mocno bita piłka spod chorągiewki, ale jako pierwszy dochodzi do niej Bad Dost, który oddala zagrożenie.

26

Sane kolejny raz bardzo dobrze znalazł się w polu karnym rywali. Tym razem jego strzał został zablokowany, ale Schalke będzie miało jeszcze rzut rożny.

25

Dobrze zapowiadała się kontra gospodarzy, ale Bad Dost dał się złapać w pułapkę offsajdową.

23

Lewą stroną ładnie przedzierał się teraz Kolasinac, który odegrał na 11. metr do Sane. Pomocnik gości zbyt długo zwlekał z uderzeniem i zdążył ze skuteczną interwencją Naldo.

22

Z dystansu próbował Vierinha. Piłka po jego strzale ląduje na trybunach.

21

Niedokładny przerzut Vierinhego na lewą stronę. Aut dla piłkarze z Gelsenkirchen.

20

Zbyt agresywnie próbował odebrać piłkę rywalom Guilavogiu. Rzut wolny dla gości.

19

Próbują pójść za ciosem gracze VFL. Całym zespołem na własnej połowie broni się Schalke.

17

17. Bas DOST - 1:0

17

Świetna akcja gospodarzy zakończona dokładnym dośrodkowaniem Trascha, do piłki na piątym metrze doszedł BAS DOST, który nie miał problemów ze skierowaniem futbolówki do siatki!

15

Do końca walczył o piłkę Vieirinha, ale ostatecznie to gospodarze rozpoczną zza linii bocznej.

13

Wysoki pressing gospodarzy. Schalke ma problemy z wyjściem z piłki z własnej połowy.

11

Faulowany Kruse, rzut wolny dla VFL już na połowie rywala.

10

Pierwsze minuty zdecydowanie dla gospodarzy, którzy rozgrywają futbolówkę w środku pola.

9

9. Czujnie w bramce Fahrmann

9

Dokręcana piłka w kierunku bramki Fahrmanna, duży refleks goalkeppera gości, który odbija futbolówkę do prawej strony.

8

Fauluje przed własnym polem karnym Aogo, pierwszy stały fragment gry w tym meczu.

7

Z dystansu Luis Gustavo, ale bardzo pewnie interweniuje Fahrmann.

6

VLF długo utrzymuje się przy piłce, atak pozycyjny wicemistrzów Niemiec.

5

Dośrodkowanie z prawej strony Vieirinhy, bliski dojścia do tej piłki był Kruse.

4

Wysoki pressing VFL przynosi efekt, goście tracą piłkę na własnej połowie.

3

Gospodarze rozgrywają piłkę w okolicy linii środkowej. Schalke ustawia się na własnej połowie.

2

Aut dla gospodarzy na wysokości pola karnego rywali. Bardzo pewnie interweniuje przed własną bramką Matip.

1

Mecz rozpoczną goście!

Sędzia Brych wyprowadza na murawę pierwsze jedenastki!

VfL Wolfsburg: Casteels – Träsch, Naldo, Klose, Ricardo Rodríguez – Luiz Gustavo, Guilavogiu – Vieirinha, M. Kruse, D. Caligiuri – Dost.
Rezerwowi: Grün – Bendtner, Schäfer, Hunt, Knoche, Arnold, Schürrle.

FC Schalke 04 Gelsenkirchen: Fährmann – Riether, Matip, Neustädter, Kolašinac – Choupo-Moting, Geis, Aogo, Draxler – Huntelaar, Sané.
Rezerwowi: Gspurning – Caiçara, Meyer, Goretzka, Di Santo, Höger, Ayhan..
Zapraszam na relację live z tego spotkania do portalu lajfy.com! Początek naszej relacji kilka minut przed 20.30, bądźcie z nami!
Faworytem tego spotkania wydają się być gospodarze. Wicemistrzowie Niemiec z pewnością będą chcieli potwierdzić swoje umiejętności, ale mecze z Schalke nigdy nie należały do najłatwiejszych dla VFL.
Schalke w poprzednim sezonie zajęło dobre, szóste miejsce. Dzięki temu drużyna z Zagłębia Ruhry zagra w europejskich pucharach. Po dwóch meczach zespół z Gelsenkirchen ma na koncie cztery "oczka".
Gospodarze całkiem udanie rozpoczęli nowe rozgrywki. VFL w pierwszej kolejce pokonała Frankfurt 2:1, a przed tygodniem zremisował na wyjeździe z Koln 1:1. Wolfsburg w przerwie letniej nie dokonał spektakularnych transferów, trener VFL musi korzystać z usług piłkarzy, który w poprzednim sezonie zdobyli wicemistrzostwo Niemiec.
W trzeciej kolejce niemieckiej Bundesligi VFL Wolfsburg zmierzy się z FC Schalke 04 Gelsenkirchen.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.