Menu

Piłka nożna

Copa America

Peru – Wenezuela

1:0

koniec (0:0)

19.06.2015, 01:30 • Grupa C • Bartosz Bednarek (@Bednarek_B)

Wenezuelczycy poprzez osłabienie jeszcze w pierwszej połowie mocno zredukowali swoje szanse. Pomimo nie najlepszych akcji reprezentacji Peru to zawodnicy argentyńskiego szkoleniowca zdobyli gola na wagę złota. Genialnie spisał się Claudio Pizzaro, który nie tylko strzelił bramkę, ale i świetnie spisywał się w polu. (03:27:26)
Jesteśmy świadkami niespodzianki! Peru wygrywa 1:0 z reprezentacją Wenezueli. Wynik ten sprawia, że rywalizacja w grupie C będzie jeszcze ciekawsza.

90+4

Koniec meczu.

90+4

Ależ tempo Peruwiańczyków. Co raz więcej nerwów na boisku. Faul w ataku i Wenezuela stawia wszystko na jedną kartkę. Dośrodkowanie!

90+3

Guerra tańczy z piłką na prawej flance. Zwodzenie obrońców Wenezueli przyniosło skutek – rzut wolny.

90+2

Wenezuela wykonuje rozpaczliwy strzał. Gallese w iście spacerowym tempie wznawia grę. Bramkarz z Peru może narazić się takim zachowaniem na żółty kartonik

90+1

Arbiter zdecydował się doliczyć 4 minuty do końca drugiej połowy. Niewiele już dzieli Peru od 3 punktów do tabeli w grupie C.

90

Peru z autu na własnej połowie i rozpoczyna się ostatnia minuta czasu podstawowego. Na placu gry zaczyna górować pośpiech, a to oznacza z kolei spory chaos w grze.

89

Plac gry opuszcza Pizzaro, który przekazuje opaskę kapitana swojemu zmiennikowi – otrzymuje ją Yotún.

88

Cichero bez pardonu wchodzi w pojedynek główkowy. Bezapelacyjny faul.

87

Czyżby rozpoczęła się gra na czas? Fedor starł się z wyskakującym do piłki bramkarzem Peru. Gallese opatrywany przez sztab medyczny, czy jest to jednak nieodzowne?

86

To już końcówka spotkania. Napięcie sięga zenitu. Wykończeni piłkarze reprezentacji Wenezueli próbują jeszcze wypracować korzystną sytuację dla siebie.

84

Zambrano był o krok od kontuzji nosa. Niezwykle wysoko uniesiona noga defensora z Wenezueli. W szeregi przegrywającego zespołu wdarła się frustracja.

83

Po zmianę sięga również trener Gareca. Hurtado za Cueva'e.

83

Rondón bez wątpienia popełnia faul w ataku. Nie ma co do tego dyskusji.

82

Fedor pojawia się na placu gry. Zastąpi on Seijasa.

81

Mało akcji, ale dużo gry w środku pola. Zerwała się nieco reprezentacja Wenezueli. Pora na trzecią zmianę.

80

Szkoleniowiec Wenezueli szykuje ostatnią roszadę w tym spotkaniu. Naciera Peru, co nie jest żadną niespodzianką, gdyż taki stan utrzymuje się od ponad 30 minut.

79

Rzut rożny dla Peru. Cueva szuka wzrokiem partnerów z zespołu.

78

Kontrolę nad przebiegiem meczu całkowicie sprawuje reprezentacja Peru. Gol na 1:0 sprawił, iż piłkarze w biało-czerwonych kompletach poczuli się na boisku jeszcze pewniej.

77

Kolejne boleśnie zakończone starcie. Baroja ucierpiał podczas interwencji we własnym polu karnym. Na całe szczęście wszystko jest w porządku i za moment powrócimy do gry.

76

Znów do głosu dochodzi Pizzaro, który sprintem zmierza w stronę bramki rywala. Guerrera walczy o piłkę i jest już w polu karnym.

75

Faul w okolicach linii środkowej. Wenezuela błyskawicznie traci posiadanie piłki po rzucie wolnym.

74

Wydawało się, że Peru nie wykorzysta żadnej z nadarzających się okazji. Z pomocą przyszedł Claudio Pizzaro, który pokazał kolegom z zespołu jak powinna wyglądać składna akcja.

73

Martínez – gracz włoskiego Torino – zastąpi na boisku Arango.

72

Gol dla Peru!
Po serii ataków w końcu trafiają Peruwiańczycy! CLAUDIO PIZZARO znalazł się niecałe 5 metrów od siatki rywala. Mocne uderzenie z lewej nogi i piłka trafia do bramki! Baroja dotknął futbolówki, lecz nie miał szans jej wybić.

71

Gallese zmuszony był do wyjścia z bramki. Nie było mowy o ryzyku podczas tej interwencji.

70

Seijas przechwycił futbolówkę i ruszył do ataku. Bez wsparcia kolegów była to z góry przegrana akcja. Wenezuelczyk upada i próbuje wymusić faul. W momencie, gdy okazało się, iż wejście było czyste powalczył o piłkę leżąc na murawie.

69

Faul w ataku Claudio Pizzaro. W starciu ucierpiał defensor Wenezueli. Żółta kartka – sędzia jest dziś i tak litościwy.

68

Do wejścia na boisko szykuje się kolejny gracz z Wenezueli. Tymczasem na boisku cały czas piłka w posiadaniu Peruwiańczyków.

67

Vargas z lewej nogi zza pola karnego. Jeden z groźniejszych strzałów w drugiej części spotkania.

66

Peruwiańczycy mają wyraźny plan – zmęczyć w jak największym stopniu rywala. Jak na razie wydaje się, że wszystko idzie według założeń. Dominująca ekipa musi uważać na rywala, bowiem ten pokazał, że pomimo osłabienia jest w stanie stworzyć groźną sytuację.

65

Off-side napastnika z Wenezueli. Natychmiastowo wznawia Gallese.

64

Rewanżuje się reprezentacja Wenezueli. Akcja 1 na 4 nie miała szans powodzenia. Odegranie do tyłu, lecz to nie koniec! Wyraźnie widać zmęczeni na twarzach piłkarzy w bordowych strojach.

63

Wznawia Baroja. Ciężko zliczyć wszystkie nieudane ataki Peru. Wenezuela ofiarnie broni remisu.

62

Wenezuela dokonała przełamania i zaatakowała bramkę Peru. Rondón nie był w stanie w pojedynkę zakończyć tej akcji. Brawa za determinację i ryzyko.

61

Zbyt mocne dośrodkowanie Guerrero. Pizzaro na lewej stronie ratuje akcję. Ponownie pudło!

59

Cóż z tego, że Peru spycha Wenezuelę do obrony, skoro nie potrafi oddać groźnego strzału w światło bramki. Gallese póki co nie musiał interweniować w żadnej poważnej sytuacji. Jego główną rolą jest teraz wznawianie gry po fatalnych strzałach Peruwiańczyków.

58

Tym razem spokojnie, bez pośpiechu gra Peru. Zambrano przyspiesza akcję długim podaniem do Advíncula.

57

Pizzaro z lewej flanki zagrywa do środka. Koledzy z ekipy nie wykorzystują przewagi i wciąż nie oglądamy goli.

56

Ponownie kontrolują grę Peruwiańczycy. Podopieczni trenera Sanvicentego zepchnięci pod własną siatkę.

55

Centruje Advíncula. Wyraźnie brakuje skuteczności reprezentacji Peru. Być może graczom z kraju ze stolicą w Limie brakuje spokoju... Przejmuje Wenezuela.

54

Guerra egzekutorem stałego fragmentu gry. Piłka odbija się od murawy, co mogło zmylić Gallese. Goalkeeper reprezentacji Peru nie popełnił najmniejszego błędu.

53

Advíncula popełnia przewinienie w obronie. Rzut wolny. Do bramki około 30 metrów.

52

Reyna walczył z Vargasem w rogu boiska. Sędzia liniowy wskazuje, iż z autu wznowi grę Peru.

51

Wydawało się, że piłkarze w bordowych kompletach zagrożą przeciwnikowi. Nic z tego, off-side.

50

Rondón okazał się zbyt wolny. Dwójka obrońców peruwiańskiej reprezentacji okazała się szybsza. Wenezuelę czeka rzut rożny.

49

Trzeci corner dla Peru. Guerrero decyduje się na uderzenie głową. Futbolówka ląduje na górnej części siatki.

47

Pizzaro mądrze rozpoczyna akcję. Dwa podania i główkuje peruwiański napastnik. Ponad poprzeczką.

46

Czas na dalszą część emocji z Copa America! Rozpoczyna ekipa z Peru.

46

Po przerwie doszło do jednej zmiany. Lobatón nie zagra w drugiej części spotkania. Zastąpi go Reyna.

46

Druga połowa rozpoczęta.
Po przerwie powrócimy do Chile na drugie 45 minut meczu w ramach grupy C. Miejmy nadzieję, że piłkarze ochłoną w szatniach i będziemy świadkami gry w ramach zasad fair-play. Ekipa Wenezueli musi radzić sobie bez Amorebieta. Piłkarz ten poniósł konsekwencje swojego bezmyślnego zachowania. Zostańcie państwo z lajfy.com!

45+1

Pierwsza połowa skończona.

45+1

Gra w okolicach linii środkowej. Dużo strat po obu stronach. Arbiter kończy pierwsze 45 minut spotkania.

45

Co ciekawe, arbiter doliczył zaledwie 1 minutę do końca pierwszej połowy. Gwizdy przetoczyły się po trybunach.

45

Piłka leci w kierunku 11. metra. Dobrze interweniują defensorzy Wenezueli. Niebezpieczeństwo zażegnane.

44

Przewinienie. Guerra wślizgiem chciał wybić piłkę spod nóg Lobatóna. Skończyło się na ostrzeżeniu. Baroja ustawia mur.

43

Baroja nie spieszy się ze wznowieniem gry po niecelnym strzale napastnika Peru. Sędzia z pewnością przedłuży pierwszą połowę o kilka minut, gdyż mieliśmy sporo przerw spowodowanych starciami między piłkarzami.

42

Ryzykują Wenezuelczycy. Atak się nie powiódł i mamy kontrę ze strony Peru. Bardzo aktywna końcówka pierwszej połowy.

41

Ośmioma graczami broni się Wenezuela. Ostatnie minuty to prawdopodobnie same ataki ze strony peruwiańskiej reprezentacji. Grający w osłabieniu zespół musi przetrwać do końca pierwszej części gry.

40

Wenezuela zepchnięta na własną połowę. Vargas nie podołał dwóm obrońcom. Futbolówka odbija się od nóg defensorów i powraca na stronę Peru.

38

Duża wola walki po stronie Wenezueli. Zmiany mają na celu zniwelowanie przewagi Peru. Rosales zza linii bocznej, blisko pola karnego.

38

Cichero za Vargasa. Szkoleniowiec Wenezueli reaguje na osłabienie w szeregach prowadzonej przez niego ekipy.

37

Lobatón atakuje rywala. Przekroczenie uprawnień. Arbiter ponownie sięga do kieszeni i wyjmuje z niej kartkę.

36

Zespół pod wodzą argentyńskiego trenera musi uważać. Przeciwnicy grają w osłabieniu. Jeśli jednak gra dalej będzie tak brutalna to i Peruwiańczycy mogą zostać osłabieni.

35

Agresywnie, brutalnie, wbrew zasadą fair-play. Ballón podcina rywala. Takie zachowania nie mogą być tolerowane. Żółta kartka.

34

Nie załamuje się reprezentacja Wenezueli. Piłkarze w bordowych strojach przeszli na połowę Peru. Tymczasem poza placem gry rozgrzewa się zawodnik, który za chwilę wejdzie na murawę.

33

Rzut rożny. Pizzaro groźnie główkuje. W tym samym momencie słychać gwizdek sędziego. Faul w ataku.

32

Wenezuela osłabiona, Guerrero powraca do gry. Momentalnie do akcji ruszają Peruwiańczycy, którzy chcą wykorzystać osłabienie rywala.

30

Guerrero wyraźnie odczuwa ból. Znów mamy przerwę w grze.

29

Co się dzieje! Amorebieta ukarany czerwoną kartką! Protesty kolegów z zespołu. Robi się co raz ciekawiej. Amorebieta nie może pogodzić się z decyzją – schodzi do szatni kręcąc głową. Trzeba przyznać, że faul był dosyć brutalny. Wenezuelczyk chciał odzyskać piłkę. Robił to w tak natrętny sposób, że brutalnie i z premedytacją podeptał rywala.

28

Naciska Peru. Zbyt wielu zawodników z kraju ze stolicą w Limie znalazło się na połowie rywala. Urywa się Rondón i niewiele brakuje, a mielibyśmy akcję sam na sam. Gallese przewidział sytuację. Szybkie wyjście i zażegnanie niebezpieczeństwa.

27

Peru wywalczyło dla siebie pierwszy corner. Słabe rozegranie stałego fragmentu gry. Futbolówka wycofana aż do Gallese'a.

26

Wysokim pressingiem wychodzi reprezentacja Wenezueli. Powoli i skutecznie zbliżają się gracze w biało-czerwonych kompletach.

25

Kolejny piłkarz cierpi na murawie. Tym razem jest to Guerra. 25 minut meczu i multum starć. Oby w kolejnej fazie spotkania piłkarze unikali ryzykownych starć...

24

Lobatón kapitalnie zatrzymany przez Vargasa. Wenezuela z autu – protestują piłkarze z Peru.

22

Baroja chwyta futbolówkę. Podanie do najbliższego obrońcy, a ten wybija na część boiska należącą do rywala.

21

Powtórki dają odpowiedź na przyczynę bólu Peruwiańczyka. Seijas starł się z Guerrero – ten drugi nadział się na łokieć piłkarza z Wenezueli.

20

Po interwencji peruwiańskiego bramkarza arbiter główny przerywa grę. Guerrero leży na murawie i wyraźnie cierpi. Publiczności nie podoba się taki obrót wydarzeń.

19

Wenezuelczycy szanują piłkę. Arango próbował dośrodkować – beznadziejne wykonanie. Gallese bez najmniejszych obaw interweniuje.

18

Błyskawicznie i ryzykownie Wenezuela. Skończyło się stratą na połowie rywala. Szybka kontra, podanie na dobieg i potyka się Peruwiańczyk!

17

Gallese często dziś ma kontakt z piłką, w przeciwieństwie do Baroja, który jest w zasadzie bezrobotny. Kontrolę nad meczem przejęli Wenezuelczycy, ale Peru łatwo piłki nie oddaje.

16

Lobatón przepycha się z Rosalesem. Rzut wolny dla Wenezueli praktycznie na linii środkowej.

14

Ależ odważnie w obronie grają piłkarze trenera Sanvicente. Na granicy ryzyka, lecz opłacalnie.

13

Powracamy do gry! Atakowało Peru, przechwyciła Wenezuela i... niezrozumiały płaski strzał o mile przed polem karnym. Wznawia Gallese.

12

Cuva powoli opuszcza plac gry. Zawodnik z Peru wygląda na oszołomionego. Ucierpiały okolice skroni – starcie z kolanem rywala musiało być bolesne.

11

Przerwa w grze. Cueva ucierpiał w starciu. Konieczna jest interwencja służb medycznych.

10

Fatalnie. Zawodnicy w bordowych koszulkach mylą się w obronie. Zagranie na pamięć było nieudanym posunięciem.

9

Błędy w obronie popełniają zawodnicy z Peru. Pressing powoduje, że gracze z Wenezueli muszą wycofać piłkę na własną połowę.

8

Rondón i Zambrano upadają na linii bocznej. Winnym zamieszania gracz z Peru.

6

Rondón! Mogliśmy mieć 1:0 dla Wenezueli! Kapitalne dośrodkowanie – Rondón dostawia nogę. Idealnie ustawiony goalkeeper z Peru ratuje swoją drużynę przed stratą.

5

Szybkie tempo gry od pierwszego gwizdka. Niezwykła determinacja w szeregach obu drużyn. Tutaj emocji nie zabraknie!

4

Peru odpowiada na ataki. Cueva próbował wyskoczyć do główki, lecz stłamsili go defensorzy z Wenezueli.

3

Vargas przerzuca do Guerra. Silny strzał zza pola karnego. Peruwiański bramkarz był jednak na to przygotowany.

3

Rondón ostro potraktowany przez peruwiańskiego gracza. Obyło się bez kartki.

2

Wenezuela nie traci czasu i naciera od pierwszej minuty. Gallese dwukrotnie już wznawiał grę. Bez groźniejszych ataków, przynajmniej podczas pierwszych 120 sekund.

1

Sędzia rozpoczął spotkanie dokładnie w wyznaczonym czasie, czekając na odpowiednią godzinę. Szwajcarska precyzja! Pierwsze podania już za nami.

1

Mecz się właśnie rozpoczął.

1

Mecz się właśnie rozpoczął.

Przywitanie kapitanów, losowanie połów i narada reprezentacji. Za kilka sekund zaczynamy!

Od pierwszego gwizdka dzielą nas minuty. Kończy się powoli część oficjalna. Czas dla fotoreporterów.

Za nami hymn Wenezueli. W tej chwili śpiewają peruwiańscy piłkarze.
Start meczu o godzinie 1:30. Wcześniej przedstawimy oficjalne zestawienia. Zapraszamy na lajfy.com!
Rondon i Cueva – Ci piłkarze trafiali dla swoich krajów. Obydwie drużyny strzeliły dotychczas po jednej bramce. Gol dla Wenezueli dał im 3 punkty w potyczce z Kolumbią. Peruwiańczycy świetnie rozpoczęli mecz, gol w 3. minucie napawał optymizmem. Pomimo tak fantastycznej inauguracji, piłkarze z Peru polegli i to w ostatnich minutach. Ile goli padnie dziś? Czy również będzie to jedno zwycięskie trafienie? Pytań dotyczących nadchodzącego meczu jest ogrom. Nie pozostaje nic innego jak przekonać się samemu.
Któż nie chciałby wykorzystać takiej okazji? Wydaje się, że ekipa z Peru staje na straconej pozycji. Nie koniecznie! Piłkarze z kraju ze stolicą w Limie wywalczyli w meczu z Brazylią wynik 2:1. Porażka nie dała im punktów, lecz gracze udowodnili, iż drzemie w nich spory talent. Wenezuela nie pełni już roli "chłopców do bicia" – jak to było w ostatnich latach. Nowe pokolenie ambitnych i utalentowanych zawodników sprawiło, że reprezentacja ta stanęła na nogi. Czeka nas zatem sporo emocji!
Czerwoną kartkę otrzymało dwóch zawodników – Neymar i Bacca. Gwiazdor FC Barcelony sfrustrowany wynikiem meczu kopnął piłkę w plecy rywala. Co więcej, Brazylijczyk gestykulował agresywnie w stronę Murillo. Na całą sytuację zareagował Bacca, który podbiegł do Neymara i go pchnął. Arbiter w żadnym wypadku nie mógł pozostawić wydarzeń samym sobie. Sędzia, pomimo że ostatni gwizdek miał za sobą, sięgnął do kieszonki i wydobył z niej dwie czerwone kartki. Brazylia bez Neymara i bez punktów. Jest to doskonała okazja dla Wenezueli. Jeśli dzisiejsi rywale Peru zwyciężą, wystarczy im remis w potyczce z Canarinhos. W przypadku zwycięstwu Kolumbii z Peru, Canarinhos pożegnają się z Copa America.
Nie można marnować czasu na sen, gdy Copa America w pełni! Przed nami starcie w grupie C. Reprezentacje Peru i Wenezueli czekają na swoje drugie spotkanie w ramach turnieju. Sytuacja w grupie jest niezwykle interesująca. Przyjrzyjmy się jej dokładnie!
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 01:30.

Peru – Wenezuela

1:0

koniec (0:0)

Powrót do relacji

Gole: 72. Pizzaro

Kartki:   35. Ballón (PER), 37. Lobatón (PER), 69. Pizzaro (PER) – 88. Cichero (VNZ)   29. Amorebieta (VNZ)

Peru: Galesse – Vargas, Ascues, Zambrano, Advíncula – Ballón, Lobatón (46. Reyna) – Sánchez, Cueva (83. Hurtado) – Pizzaro (89. Yotún), Guerrero

Zmiany: Penny, Libman – Céspedes, Riojas, Requena, Hurtado, Farfán, Reyna, Retamoso, Ramos, Carillo, Yotún

Wenezuela: Baroja – Amorebieta, Túñez, Vizcarrondo, Rosales – Seijas (82. Fedor), Rincón – Arango (73. Martínez), Guerra, Vargas (38. Cichero) – Rondón
.

Zmiany: Fariñez, Hernández – Ángel, Cichero, Fedor, González, Lucena, Martínez, Acosta, Perozo, Rivas, Murillo

Sędziowie: Orozco – Bustillos, Montaño – García