1:2

finał (0:1)

08.05.2015, 20:45 • Griffin Park, Londyn • Półfinał • Adam Delimat (@a_delimat)

Za wspólnie spędzony czas dziękuje Adam Delimat. (22:43:48)

Po bardzo emocjonującym i wyrównanym spotkaniu i bramce zdobytej w doliczonym czasie gry Middlesbrough pokonuje na wyjeździe Brentford w stosunku 2:1! Podopieczni Aitora Karanki są więc w naprawdę korzystnym położeniu przed rewanżem!

90+7

90+6

Niewiele brakowało, a mielibyśmy 2:2! Tym razem niefortunnie piłkę do własnej bramki mógł skierować Amorebieta! Było naprawdę blisko!

90+3

Gol dla Middlesbrough!
W doliczonym czasie prowadzenie obejmują goście! W polu karnym piłka spadła na nogę FERNANDO AMOREBIETY, który huknął w kierunku bramki! Po drodze futbolówka odbiła się jeszcze od jednego z rywali i zatrzepotała w siatce!

90+2

Do ostatnich minut walczą obie drużyny, wydaje się, że w kontekście rewanżu ten wynik jest bardziej korzystny dla Middlesbrough.

90

Ostatnia zmiana w szeregach gości, Kike zastępuje Bamforda.

89

Brzydki faul i żółta kartka dla Bidwella.

88

Zmęczonego Judge'a zmienia Smith. Do końca meczu kilka minut.

87

Rzut rożny dla Brentford nie przyniósł żadnej korzyści dla gospodarzy.

85

Zaraz po wejściu na boisko Forshaw ukarany żółtą kartką za nierozważny atak na nogi Diagouragi.

83

Forshaw w miejsce strzelca bramki dla Middlesbrough – Vossena.

81

Rzut rożny dla Brentford, wrzutka Pitcharda była jednak zbyt głęboka i piłka opuściła boisko.

80

Z ciężkiej pozycji próbował uderzać Dean, ale nie trafił czysto w piłkę.

78

Tymczasem plac gry opuścił Jota, którego zmienił Dallas.

75

Rzut wolny dla gospodarzy, strzał zatrzymał się jednak na murze.

75

Od razu żółtym kartonikiem ukarany Amorebieta.

73

Pierwsza zmiana w tym spotkaniu dopiero w 73. minucie – Amorebieta zastępuje Tomlina.

72

Mocny strzał Leadbittera z rzutu wolnego, piłka wpada wprost w ręce Buttona.

70

Akcja Brentford przerwana zbyt mocnym podaniem, Judge nie miał szans dogonić piłki przed linią końcową.

67

W prosty sposób odskoczyła piłka Bidwellowi, od bramki rozpocznie Konstantopoulos.

64

Świetna wrzutka Joty na głowę Douglasa, ten oddał dobry strzał, ale jeszcze lepiej zachował się Konstantopoulos! Wspaniała interwencja greckiego bramkarza Middlesbrough!

62

Ayala przerywa ofensywną akcje gospodarzy.

60

Adomah znakomicie podrzucił sobie piłkę i uderzył z powietrza, efektowną i niezwykle trudną interwencją popisał się w tej sytuacji Button!

59

Głową uderzał Vossen, ale piłka wpadła prosto w ręce Buttona.

58

Składną akcje gości czystym wślizgiem we własnym polu karnym przerwał Dean. Będzie rzut rożny dla Middlesbrough.

57

Znów było groźnie, z ostrego kąta mocno, ale niecelnie uderzał Gray.

Gol wyrównujący

54

Gol dla Brentford!
Fatalny błąd Konstantopoulosa wykorzystał ANDRE GRAY! Bramkarz zbyt długo czekał na piłkę i spod nóg wygarnął mu ją napastnik Brentfordu, kierując po chwili futbolówkę do pustej bramki!

52

Podanie Diagouragi zablokowane, wciąż przy piłce gospodarze.

50

To powinno być 1:1! Dosyć niespodziewanie piłka spadła w polu karnym pod nogi Gray'a, który miał sporo miejsca, ułożył sobie piłkę na stopie, ale uderzył wysoko, wysoko ponad poprzeczką!

49

W ofensywie Brentford, dośrodkowanie z prawego skrzydła nie trafia jednak pod nogi zawodnika gospodarzy.

47

Dośrodkowanie w pole karne, tam do główki skakał Ayala, ale uderzył bardzo niecelnie.

46

Dwudziesta sekunda drugiej połowy i od razu żółta kartka, Bamford trafiony w twarz przez Tarkowskiego.

46

Do przerwy Middlesbrough zasłużenie prowadzi z Brentford w stosunku 1:0. Jedyną bramkę w pierwszej połowie zdobył w 26. minucie Jelle Vossen.

45+3

45+2

Trwa doliczony czas, Bamford zagrywa do Vossena, który jednak uderza bardzo niecelnie.

45

Dośrodkowanie Frienda zablokowane, będziemy mieli rzut rożny dla "Boro".

44

Strzał Judge'a ofiarnym wślizgiem blokuje Ayala.

42

Rzut wolny dla Brentford, dośrodkowanie prosto na głowę Tarkowskiego, który przenosi jednak piłkę ponad poprzeczką!

41

Kolejna kartka, tym razem dla Whiteheada.

40

Żółty kartonik dla Adomaha.

40

Dośrodkowanie Adomaha, piłka spada jednak prosto na nogę Douglasa.

37

Gra przerwana, na spalonym złapany Gray.

35

Okres przewagi gości, którzy chcą podwyższyć swoje prowadzenie. Do końca pierwszej połowy dziesięć minut.

33

Żółtą kartką ukarany Judge.

31

Ależ niewiele brakowało! Z najbliższej odległości w kierunku bramki uderzał Vossen, ale Button w ostatniej sekundzie wygarnął piłkę z linii bramkowej! Powtórki pokazały, że piłka faktycznie nie znalazła się całym obwodem w bramce.

30

Dobra indywidualna akcja i płaski strzał Tomlina, świetną interwenncja popisał się w tej sytuacji Button!

29

Bardzo niecelnie uderzył Judge, piłka poszybowała wysoko ponad poprzeczką.

28

Przed polem karnym faulowany Pitchard, będzie szansa na strzał bezpośrednio z rzutu wolnego.

26

Precyzyjne dośrodkowanie Claytona z prawej strony boiska, w polu karnym bez krycia pozostał JELLE VOSSEN, który mocnym strzałem głową skierował piłkę do siatki! 1:0 dla Middlesbrough!

26

Potężny strzał Leadbittera z rzutu wolnego, piłka zatrzymuje się jednak na jednoosobowym murze.

25

Indywidualna akcja Tomlina przerwana gwizdkiem sędziego, faulowany był skrzydłowy przyjezdnych.

23

Na pozycji spalonej złapany Adomah.

22

Skutecznie w defensywie interweniował Dean, piłka opuszcza boisko po jego uderzeniu głową.

20

Potężne uderzenie Judge'a sprzed pola karnego, piłkę końcami palców sparował Konstantopoulos, parując ją na słupek! Ogromne szczęście mieli teraz goście!

18

Jeszcze jedna kartka, tym razem szarżującego Odubajo nieprzepisowo powstrzymał Friend.

17

W trudnej sytuacji tylko zmienił tor lotu piłki Gray, niewiele brakowało jednak, aby udało mu się zaskoczyć w ten sposób Konstantopoulosa. Ostatecznie bramkarz Middlesbrough zachował jednak czujność i złapał piłkę.

16

Pierwsza żółta kartka w tym meczu, za atak na nogi Joty ukarany Tomlin.

14

Piłka w polu karnym gospodarzy, nie zdołał jednak wywalczyć jej Bamford.

12

Z trudnej pozycji głową uderzał Tomlin, piłka w sporej odległości minęła jednak bramkę.

10

Przewinienie Whiteheada w ofensywie, od rzutu wolnego Middlesbrough.

8

Powalczył o piłkę Clayton, ale przeniósł ją daleko od bramki Buttona.

7

Wciąż w ofensywie Middlesbrough, dzielnie bronią się jednak gospodarze.

5

Długo trwało wykonanie tego rzutu rożnego ze względu na przepychanki Bidwella i Ayali, ostatecznie piłka nie znalazła jednak adresata w polu karnym.

4

Wywalczył rzut rożny Jota, będzie okazja dla przyjezdnych.

2

Piłka w polu karnym gospodarzy, pewnie interweniuje Button.

2

Middlesbrough dziś w białych strojach, z kolei gospodarze w czerwono-białych koszulkach i czarnych spodenkach.

1

Zawodnicy obu drużyn już na murawie, za chwilę zaczynamy!
Składy obu drużyn:

Brentford F.C.: Button – Bidwell, Dean, Tarkowski, Odubajo – Judge, Diagouraga, Pritchard, Jota, Douglas – Gray.

Rezerwowi: Macleod, Craig, McCormack, Dallas, Bonham, Toral, Smith.

Middlesbrough F.C.: Konstantopoulos – Whitehead, Ayala, Gibson, Friend – Clayton, Adomah, Leadbitter, Vossen, Tomlin – Bamford.

Rezerwowi: Ripley, Forshaw, Amorebieta, Nsue, Omeruo, Reach, Kike..
Zapraszamy na naszą relację na żywo z tego meczu. Pierwszy gwizdek sędziego o 20:45.
Spotkanie ligowe rozegrane pomiędzy tymi drużynami ostatniego dnia stycznia zakończyło się zwycięstwem Middlesbrough w stosunku 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył wówczas Grant Leadbitter.
Gospodarze o awans do fazy play-off walczyli do ostatniej kolejki. Podopieczni Marka Warburtona ostatecznie dopięli swego za sprawą kompletu punktów w dwóch ostatnich meczach – z Reading i Wigan.
Dzisiejsi rywale to sąsiedzi z ligowej tabeli. których dzieliła jednak punktowa przepaść. Brentford zajęło pozycję numer pięć i zgromadziło na koncie 78 punktów, z kolei Middlesbrough zdołało uzbierać aż o siedem oczek więcej.
Zapraszamy na relację na żywo z barażowego meczu o awans do Premier League! W dzisiejszym spotkaniu półfinałowym Brentford zmierzy się z Middlesbrough.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.