73:98

finał (25:25, 47:50, 56:74) Serie: 0:3

05.05.2015, 19:15 • Ergo Arena, Sopot • Piotr Grabowski (@@19pjotr93)

Dziękujemy bardzo za uwagę i zapraszamy na relację live! (20:51:46)
Koniec sezonu dla Trefla! W ostatnim meczu przegrali z Turowem dosyć wyraźnie. Pomimo wyrównanej walki w pierwszej połowie, w drugiej sopocianom nie starczyło sił. Gracze Mistrza Polski okazali się lepsi i to oni zagrają w półfinale!

40:00

Koniec meczu. (73:98)

39:43

Niecelnie dwukrotnie z obwodu gracze Turowa! (73:98)

39:19

Bendzius w odpowiedzi też celnie za dwa! (73:98)

38:59

Kolejne punkty Czyża, tym razem z półdystansu. (71:98)

38:30

Efektowny wsad Czyża. (71:96)

37:40

Efektowne zagranie na obwód do Kempa, który jednak nie trafia. (71:94)

37:23

Strata Trefla. Kontra rywali. Z piłka pod kosz wpada Czyż i trafia za dwa. (71:94)

37:05

W odpowiedzi skutecznie przyjezdni za dwa. (71:92)

36:35

Za trzy z dalekiego dystansu celnie Bendzius! (71:90)

36:05

Za trzy Chyliński i przerwa dla szkoleniowca gospodarzy! (68:90)

35:09

Fatalnie w ataku sopocianie. Kontra rywali i kolejna trójka w tej kwarcie Kuliga. (68:87)

34:39

Za dwa z dystansu celnie Tony Taylor. (68:84)

33:53

Raz celnie. (68:82)

33:53

Faulowany Kulig staje na linii rzutów wolnych. (68:81)

33:45

Za dwa hakiem do kosza celnie Leończyk. (68:81)

33:23

Błąd kroków po stronie Turowa i piłka dla Trefla. (66:81)

32:30

Sławomir Sikora skutecznie z półdystansu za dwa. (66:81)

32:09

Za dwa w odpowiedzi z półdystansu Jaramaz! (64:81)

31:45

Za trzy celnie Michał Michalak! (64:79)

31:30

Za dwa w odpowiedzi Czyż! (61:79)

31:15

Przechwyt sopocian. Efektowna akcja gospodarzy. Zbiega pod kosz Dzierżak i wycofuje do Bendziusa, który wsadem za dwa! (61:77)

30:41

W odpowiedzi celna trójka Bendziusa. (59:77)

30:23

Za trzy na rozpoczęcie kwarty Damian ulig. (56:77)

29:14

Kulig źle z dystansu. Kontra sopocian, ale zatrzymany faulem przy rzucie Michalak i przed nim dwa osobiste! (54:72)

28:35

Przechwyt Taylora i szybka kontra. Zbiega pod kosz i trafia za dwa po błyskawicznej akcji! (54:72)

28:06

Chyliński raz celnie z linii rzutów wolnych! (54:70)

27:25

Raz celnie! (54:69)

27:25

Stefański faulowany przy rzucie i dwa osobiste przed nim! (53:69)

27:12

Chyliński celnie za trzy! (53:69)

26:51

Dwa razy celnie! (53:66)

26:51

Bendzius faulowany za chwilę pojawi się na linii rzutów wolnych! (51:66)

26:31

Błąd 24 sekund po stronie gospodarzy. (51:66)

25:59

Za trzy skutecznie w ataku zgorzelczanie. (51:66)

25:38

Niecelne podanie górą Popovicia i strata piłki. (51:63)

25:22

Niecelnie Chyliński z dystansu. Próbował zbierać Natiażko, ale jednak piłka dla Trefla. (51:63)

25:01

Dwa razy celnie! (51:63)

25:01

Faulowany Kemp pojawi się na linii rzutów wolnych. (49:63)

24:19

Kolejna strata Trefla. W odpowiedzi zgorzelczanie popisują się niecelnym podaniem pod kosz. (49:63)

23:59

Strata w ataku sopocian. Kontra rywali i za dwa z dystansu Collins. (49:63)

23:28

Raz celnie! (49:61)

23:28

Dylewicz faulowany staje na linii rzutów wolnych. (49:60)

22:44

Lydeka niecelnie z półdystansu. Próba błyskawicznej odpowiedzi gości, ale zły rzut spod kosza! Dodatkowo przerwa na żądanie Trefla! (49:60)

22:18

Szybka kontra Turowa i za dwa z półdystansu Chyliński. (49:60)

21:59

Niecelnie z dystansu za trzy Chyliński. Piłka dla gospodarzy, ale fatalne podanie Lydeki do rywala. (49:58)

21:26

Lydeka po przerwie za dwa! (49:58)

21:10

Kolejny niecelny rzut sopocian w tej kwarcie. Turów to od razu wykorzystuje i kolejna trójka. Tym razem Taylor! Czas dla gospodarzy! (47:58)

20:49

Leończyk niecelnie pod kosz i strata. Kontra rywali i za trzy trafia Dylewicz! (47:55)

19:47

Kemp rozgrywa do Leończyka, a ten za dwa z dystansu! Przerwa dla przyjezdnych! (47:47)

19:21

Ani razu celnie! (45:47)

19:21

Faulowany przy rzucie Natiażko i dwa osobiste przed nim. (45:47)

19:14

Po przerwie pod kosz z piłką wpada Kemp i trafia za dwa! (45:47)

18:53

Fatalne rozegranie piłki sopocian wprost w ręce rywali. Ci ze stoickim spokojem podają pod kosz do Dylewicza, a ten niekryty celnie za dwa. Przerwa dla szkoleniowca gospodarzy. (43:47)

17:49

Zatrzymany pod koszem przy rzucie Natiażko. Kontra rywali, ale myli się Michalak. (43:45)

17:28

Faul w ataku Michalaka. Piłka dla Turowa. (43:45)

17:09

I dwa razy celnie! (43:45)

17:09

Popović fauluje rzucającego Jaramaza i przed graczem z Turowa dwa osobiste! (43:43)

16:59

Piłkę pod koszem dostaje Leończyk i pomimo blokady trafia za dwa! (43:43)

16:35

Kolejna trójka Collinsa. (41:43)

16:15

Kolejny raz źle w ataku zgorzelczanie. Wykorzystują to sopocianie i za dwa Leończyk! (41:40)

15:49

Z półdystansu za dwa celnie Lydeka! (39:40)

15:35

Po przerwie celnie za trzy Collins. (37:40)

15:12

Strata w ataku Collinsa. Kontra i rozegranie do Michalaka, który celnie za dwa! Przerwa dla szkoleniowca gości! (37:37)

15:09

Pewny rzut z dystansu za dwa Willie Kemp! (35:37)

14:11

Długie podanie pod kosz do Kuliga. Ten kryty przyjmuje ją i trafia pod presją! (33:37)

14:02

W odpowiedzi celnie Michał Michalak! (33:35)

13:49

Na szczęście dla Trefla kolejny raz źle w ataku Turów. Tak samo jednak sopocianie źle. Kontra zgorzelczan i długie podanie do Chylińskiego, a ten za dwa! (31:35)

13:14

Gubi piłkę pod koszem rywala Marcin Stefański. (31:33)

13:02

Kolejna pomyłka w ataku sopocian, ale świetny powrót i blok na Czyżu! (31:33)

12:39

W odpowiedzi po dosyć chaotycznej akcji celnie z dystansu Kulig. (31:33)

12:12

I ten raz celnie! (31:31)

12:12

Bendzius wpada z piłką pod kosz i trafia z faulem! Dodatkowy osobisty! (30:31)

11:40

Kemp niecelnie z dystansu, ale zbiera piłkę Bendzius. Długie rozegranie piłki zakończone niecelnym rzutem. Błyskawiczna kontra rywali i za dwa spod kosza Kulig! Przerwa dla szkoleniowca Trefla! (28:31)

10:56

I dwa razy celnie! (28:29)

10:56

Stefański fauluje rzucającego Kuliga i przed Damianem dwa osobiste. (28:27)

10:48

Niecelny rzut sopocian. Próba zbiórki, ale w jej posiadaniu jednak Turów. (28:27)

10:29

Czyż walecznie pod koszem sopocian i w końcu trafia za dwa. (28:27)

10:14

Od celnego rzutu za trzy rozpoczyna kwartę Vasiliauskas! (28:25)

10:01

Druga kwarta rozpoczęta. (25:25)

10:00

Pierwsza kwarta skończona. (25:25)

09:59

Niecelnie Bendzius na sam koniec kwarty. (25:25)

09:36

Cios za cios! Tym razem dwójka Collinsa! (25:25)

09:21

Ależ rzut! Kapitalna trójka Dutkiewicza! (25:23)

09:09

Czyż w odpowiedzi pewnie spod kosza za dwa. (22:23)

08:53

Dwa razy celnie! (22:21)

08:53

Piąty faul zgorzelczan i dwa osobiste dla faulowanego Bendziusa! (20:21)

08:49

Kolejna strata sopocian w ataku. Akcja gości zakończona także stratą. Przechwyt Stefańskiego! (20:21)

08:29

Niecelnie z dystansu Michalak. Kontra rywali i z piłką pod kosz wpada Collins i trafia za dwa! (20:21)

08:03

Dwa razy celnie! (20:19)

08:03

Damian Kulig faulowany przy rzucie i dwa osobiste przed nim. (20:17)

07:52

Tym razem celny rzut Stefańskiego! (20:17)

07:40

Za dwa punkty z dystansu Collins równo z syreną! (18:17)

07:07

I ten raz celnie! (18:15)

07:07

Vasiliauskas niecelnie z dystansu, ale myli się też po stronie rywali Czyż. Kontra gospodarzy i za dwa z faulem Paweł Leończyk! Dodatkowy osobisty! (17:15)

06:32

Błyskawiczna odpowiedź i za dwa celnie Chyliński. (15:15)

06:19

Przechwyt pod własnym koszem sopocian. Szybka kontra i rozegranie do Leończyka, a ten za dwa. (15:13)

05:59

Paweł Leończyk pewnie spod kosza za dwa. (13:13)

05:45

Kolejna strata sopocian. Odpowiedź rywali natychmiastowa. Za dwa Chyliński. (11:13)

05:09

Niecelnie Natiażko i zbiórka sopocian i próba kontry. Złe podanie i przechwyt Dylewicza, który w indywidualnej akcji zdobywa dwa punkty! (11:11)

04:31

Kemp z półdystansu za dwa! (11:9)

04:19

W ataku Turów myli się i traci piłkę. Próba kontry sopocian, ale fauluje w obronie Dylewicz. (9:9)

04:09

Tym razem źle w ataku przyjezdni. Gospodarze wykorzystują ten fakt i za sprawą Lydeka, który trafia z półdystansu, wyrównują stan spotkania! (9:9)

03:19

Niecelnie z dystansu Kemp i piłka dla Turowa. (7:9)

03:01

Błyskawiczna odpowiedź i z półdystansu za dwa Jaramaz! (7:9)

02:49

Zgorzelczanie nie popisują się w kontrze. Strata i odpowiedź Trefla i za dwa Lydeka! (7:7)

02:19

Błąd kroków po stronie gospodarzy i piłka dla przyjezdnych. (5:7)

02:19

01:59

Piłkę pod koszem rywali zbiera Natiażko i próbuje dobijać, ale niecelnie! Rzut zablokowany i sopocianie w posiadaniu piłki! (5:7)

01:45

Vasiliauskas dostaje piłkę na obwodzie i celnie za trzy! (5:7)

01:23

I dwa razy celnie! (2:7)

01:23

Faulowany przy rzucie Taylor staje na linii rzutów wolnych. (2:5)

01:06

W odpowiedzi za dwa celnie trafia Leończyk! (2:5)

00:45

Strata sopocian. Szybka kontra rywali i za dwa znów Natiażko! (0:5)

00:12

I ten raz celnie! (0:3)

00:12

Natiażko na początek z faulem spod kosza za dwa. Dodatkowy osobisty. (0:2)

00:01

Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)
A kto okaże się lepszy w tym trzecim meczu? Czy Trefl zdoła podgonić rywali i zbliżyć się na jeden mały punkcik? Na te pytania odpowiedź poznamy już jutro! Na transmisję live zapraszamy od godziny 19:15!
Będzie to piąte spotkanie obu zespołów w tym sezonie. Dwukrotnie spotkali się w rundzie zasadniczej, gdzie 3 stycznia w Zgorzelcu, jednym punkcikiem okazał się lepszy zespół Trefla. W Hali Stulecia, dnia 20 kwietnia, zgorzelczanie wzięli odwet i pewnie poskromili rywala.
Rywalizacja po dwóch meczach na południu Polski przenosi się do gdańsko – sopockiej ERGO Areny, w której na pewno zobaczymy sporą ilość kibiców, którzy przyjdą dopingować Trefl Sopot. Ale z jakim skutkiem? Ciężko stwierdzić.
Sopocianie fatalnie spisali się w Zgorzelcu. Dwukrotnie przegrali z Mistrzami Polski i raczej nie mają już zbyt wielu szans na awans do półfinału. Jednak dopóki piłka w grze trzeba wierzyć w pozytywny obrót sprawy.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:14.

73:98

Trefl Sopot: 4 P. Dzierżak, 5 W. Kemp, 6 S. Sikora, 7 M. Dutkiewicz, 9 P. Leończyk, 10 M. Stefański, 12 Š. Vasiliauskas, 16 T. Lydeka, 22 E. Bendžius, 23 M. Michalak, 40 B. Popović

PGE Turów Zgorzelec: 1. Collins, 7. Kulig, 8. Chyliński, 10. Jaramaz, 11. Gospodarek, 13. Dylewicz, 14. Moldoveanu, 15. Czyż, 17. Jyż, 21. Taylor, 27. Natiażko