Białoruś – Słowacja

1:2

koniec po dogrywce (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)

03.05.2015, 16:15 • CEZ Arena, Ostrawa • Grupa B • Mateusz

Słowacy wygrali z Białorusinami po emocjonującym boju. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Do usłyszenia! (18:42:38)

61:55

Bramka dla Słowacji!
Bramkę zdobył MESZÁROŠ.

61:00

Meszároš potężnie huknął na bramkę Białorusinów, jednak krążek został zatrzymany przez goalkeepera.

60:01

Dogrywka rozpoczęta.
A jednak... Mamy remis! Teraz wyczekujemy na doliczony czas gry. Tymczasem pora na chwilę relaksu.

60:00

Trzecia tercja skończona.

59:15

Obydwie drużyny nie przebierają w środkach. Toczy się bardzo zacięta walka o zwycięstwo!

58:00

Do końca regulaminowego czasu gry pozostały dwie minuty. Wiele wskazuje na to, iż niezbędna będzie dogrywka.

56:34

Kolejna kara indywidualna. Tym razem z placu gry wyrzucony został Dominik Graňák.

55:00

Do zakończenia trzeciej tercji pozostało pięć minut. Jeszcze wszystko jest możliwe. Obydwie drużyny zaczynają grać coraz ostrzej.

53:35

Meszároš wysłany na ławkę kar.

52:31

Bramkę zdobył MESZÁROŠ. Asysta Hudáček, Dravecký.

51:27

Bramka dla Białorusi!
Bramkę zdobył S. KOSTICYN. Asysta Kaľužnij, Kosticyn.

50:30

Sersen kapitalnie wymanewrował rywali, wydawało się, że będziemy mieli w końcu trafienie, ale nic z tego. Potężne chybienie!

49:30

Emocji jak na lekarstwo. Brakuje składnych akcji, brakuje spektakularnych uderzeń. Z tafli zaczyna powiewać nudą, cóż tu więcej dodawać.

48:45

Lisovets odesłany na ławkę kar.

47:30

Teraz Słowacy całkiem nieźle zaatakowali. Dano dostał kapitalne podanie od jednego z drużynowych kolegów i huknął z całej siły. Może i było ciekawie, jednak wyjątkowo niecelnie.

46:31

W dalszym ciągu brakuje trafień. Obraz gry zbytnio się nie zmienia. Mamy trochę akcji, ale nie są one zbyt groźne.

45:00

Do końca spotkania pozostał już tylko kwadrans. Na tablicy wyników wciąż 0:0.

42:50

Laco dwukrotnie był zobligowany do interweniowania, aczkolwiek uczynił to bezbłędnie.

41:30

Początek tej tercji należy do Słowaków, którzy zdecydowanie częściej znajdują się w posiadaniu inicjatywy. Białorusini oddają sporo wolnego pola.

40:20

Gáborík ładnie uderzał, aczkolwiek krążek ponownie nie znalazł drogi do bramki.

40:01

Trzecia tercja rozpoczęta.
Wszystko wyjaśni się podczas ostatnich dwudziestu minut. Wciąż mamy bezbramkowy remis. Trzecia tercja rozpocznie się około godziny 17:58.

40:00

Druga tercja skończona.

39:00

Tu już nic się nie wydarzy. Do przerwy powinniśmy mieć 0:0. Białorusini próbują wyjść na prowadzenie, ale zbytnio się im to nie udaje.

37:32

Gáborík sprytnie podszedł pod bramkę rywali i próbował zaskoczyć niesygnalizowanym uderzeniem. Lalande wykazał jednak kapitalną skuteczność i czujność.

36:00

Ładnie zaatakował Drozd. Rywale w ostatniej chwili zneutralizowali potężne zagrożenie. Wydaje się, iż podczas kolejnej przerwy będziemy mieli bezbramkowy remis.

35:00

Do zakończenia drugiej tercji pozostało pięć minut.

33:26

Dravecký ładnie uciekł spod obrony rywali, jednak ostatecznie nie zdołał dobrze uderzyć. Kiepska postawa tegoż zawodnika. Robi się bardzo ciekawie.

31:59

Ależ historia! Kulakov znalazł się w kapitalnym położeniu, jednak nie zachował się odpowiednio, co wpłynęło na kiepskie uderzenie. Zupełnie niecelna próba.

31:23

Sergej Kosticyn ukarany dwuminutową odsiadką poza taflą. Drużyna w osłabieniu!

30:20

Spore zamieszanie. Mészáros zgubił kij, sędzia musiał przerwać grę. Nie wyglądało to na celowy zabieg. Zawodnik otrzymał słowną reprymendę.

29:41

Słowacy w końcu zdołali wyrwać się z potężnej opresji, aczkolwiek nie przyniosło im to żadnych korzyści. Rywale powrócili do defensywy i oddalili potencjalne zagrożenie.

28:40

Na tafli dzieje się naprawdę sporo. Bliżej objęcia prowadzenia są teraz Białorusini. Słowacy grają zbyt zachowawczo, co przekłada się na dominację rywali.

27:31

Białorusini mogli otworzyć wynik! Andrei Kostitsyn dostał kapitalne podanie od jednego z kolegów, ale ostatecznie nie zdołał skierować krążka do bramki! Kapitalna okazja zaprzepaszczona!

26:30

Białorusini przeszli na tercję przeciwnika, ale nie mają pomysłu na zaskoczenie Słowaków, którzy są niesłychanie czujni. Podopieczni Vujteka nie popełniają błędów.

25:40

Tempo tego pojedynku diametralnie siadło. Pierwsza połowa była naprawdę emocjonująca, jednak teraz tego powiedzieć nie można. Miejmy nadzieję, że szybko wszystko wróci do normy.

24:52

Słowacy grają bardzo wysoki pressing, co utrudnia rywalom wyprowadzenie jakiejś stosownej akcji. Prócz tego nie mamy czego komentować...

23:15

Stepanov próbował przechytrzyć rywali, ale nic z tego. Nie dzieje się zbyt wiele. Można powiedzieć, iż z tafli powiewa nudą.

22:40

Słowacka ekipa nie popełnia nawet najmniejszych błędów w defensywie. Podopieczni Lewisa mają potężne kłopoty z wyprowadzeniem skutecznej akcji.

22:10

Teraz Białorusini ładnie przemknęli na tercję przeciwników, jednak na tym koniec. Ponownie nie zdołali oddać strzału.

21:30

Gra się mocno rozciągnęła. Obydwie drużyny są dosyć spokojne, ani Białorusini, ani Słowacy nie forsują tempa. Generalnie nie dzieje się zbyt wiele.

20:50

Bližňák ładnie wymanewrował rywali, a następnie huknął jak z armaty. Krążek nie znalazł drogi do siatki, aczkolwiek było naprawdę bardzo groźnie.

20:33

Tercja rozpoczęła się od kary, którą otrzymał Marian Gáborík. Jak najbardziej słuszna decyzja arbitra zza oceanu. To nie mogło się inaczej skończyć.

20:01

Druga tercja rozpoczęta.

Za kilka chwil rozpocznie się druga tercja.

Druga tercja rozpocznie się około godziny 17:08.
Pierwsza odsłona tegoż starcia za nami. Na razie mamy bezbramkowy remis. Słowacy oddali dziesięć strzałów na bramkę rywali, natomiast Białorusini uderzali o trzy razy mniej. Generalnie jesteśmy świadkami całkiem niezłego meczu. Poziom adrenaliny oscyluje na dość wysokim pułapie. Brakuje tylko jakiś spektakularnych trafień.

20:00

Pierwsza tercja skończona.

19:30

Za kilka chwil tercja dobiegnie końca. Wydaje się, iż do pierwszej przerwy będziemy mieli bezbramkowy remis. Niezły spektakl, ale brakuje trafień.

18:46

Białorusini osiedlili się na własnej tercji i tam też pozostali przez dłuższy czas. Słowacy mieli dobrą okazję na zaatakowanie, jednak tego nie wykorzystali.

17:40

Przed momentem ładnie do ofensywy przedarł się Bližňák, aczkolwiek nie przyniosło to żadnych skutków. Dobrze zareagowali defensorzy drużyny przeciwnej. Zagrożenie oddalone w mgnieniu oka.

16:33

Hudacek ładnie odegrał do Dravecky, jednak ten nie zdołał zaskoczyć Lalande'a. Bardzo czytelne uderzenie. To nie mogło się udać. Kiepska próba, cóż tu więcej tłumaczyć...

15:00

Kwadrans gry za nami. Na tablicy wyników w dalszym ciągu mamy bezbramkowy remis. Minimalnie lepiej sprawują się Białorusini, jednak nie potrafią tego potwierdzić trafieniem.

14:21

Białorusini grają bez większych nerwów, z wielkim relaksem i spokojem. Tego samego nie można powiedzieć o reprezentantach Słowacji, których poczynania są mocno nerwowe.

13:50

Warto odnotować fakt, iż podczas toczonego spotkania na nudę narzekać nie możemy. Jesteśmy świadkami naprawdę wielu porywających wydarzeń. Ach, piękno hokeja na lodzie!

13:33

Bližňák ładnie uwolnił jednego z kolegów, jednak ten nie zdołał zagrozić bramce rywali. Tempo meczu minimalnie siadło, choć w dalszym ciągu dzieje się całkiem sporo.

12:09

Laco ponownie odnotował dwie kapitalne interwencje. Ależ ten goalkeeper jest w niewyobrażalnym sztosie. To co dziś wyprawia jest wprost niepojęte! Kunsztowna forma.

11:40

Białorusini nie przebierają w środkach, w dalszym ciągu naciskając na rywali. Słowacy są nieco zagubieni i zdezorientowani. Podopieczni Vujteka nie mają pomysłu na zaskoczenie przeciwników.

10:45

Kovyršin mógł otworzyć wynik spotkania, aczkolwiek po raz kolejny niesamowitym refleksem wykazał się Laco. Słowacy mają spory problem z wyjściem z własnej tercji.

10:00

Półmetek pierwszej tercji za nami. Na razie dzieje się całkiem sporo. Szczególnie ostatnie minuty przyniosły nam naprawdę wiele fantastycznych emocji.

09:10

Korobov oddał potężne huknięcie z okolic linii niebieskiej. Laco interweniował z ogromnymi problemami. W obronie bramki pomogli słowaccy defensorzy, którzy byli doskonale ustawieni.

08:30

Kolejna kara w dniu dzisiejszym. Tym razem do opuszczenia placu gry zobligowany został Juraj Mikuš. Jak najbardziej słuszna decyzja sędziego ze Stanów Zjednoczonych.

07:50

Bartovič ładnie huknął z lewej flanki. Ponownie zrobiło się bardzo, ale to bardzo gorąco. Słowacy są bardzo bliscy objęcia prowadzenia. Białorusini zepchnięci do defensywy, nie mają zbyt wiele do powiedzenia.

07:36

Bartovič oddał niezły strzał, jednak bramkarz przeciwnej ekipy pozostał niewzruszony. Kapitalna interwencja na jego koncie. Coś niesamowitego!

06:25

Słowacy nie zdołali wykorzystać liczebnej przewagi. Cóż, taki jest hokej. Obecnie reprezentacja Białorusi gra już w tylko jednoosobowym osłabieniu.

06:03

Kolejny Białorusin odesłany poza boisko. Tym razem kara została nałożona na Alexandra Kitarova. Cóż to oznacza? Podopieczni Lewisa grają w trójkę!

05:40

Zaczyna się dziać coraz więcej, jednak mimo tego na tablicy wyników w dalszym ciągu mamy rezultat remisowy. Siły rażenia obydwu teamów powoli się równoważą.

05:00

Pięć minut gry za nami. Na razie lekką przewagę mają umowni gospodarze. Podopieczni Dave'a Lewisa konstruują zdecydowanie więcej akcji aniżeli rywale.

04:30

Sędzia podyktował rzut karny dla Słowacji, jednak Gáborík kompletnie nie wykorzystał kapitalnej okazji na zdobycie bramki. Znakomita parada białoruskiego goalkeepera!

04:25

Ależ teraz zrobiło się groźnie! Sędzia uznał, iż zawodnicy walczyli zbyt ostro i postanowił wymierzyć karę w stosunku do Usenko. Zawodnik ten dwie nadchodzące minuty spędzi poza boiskiem.

03:41

Białorusini zaczynają być coraz bardziej agresywni. Słowacy są nieco wycofani, grają troszkę zbyt zachowawczo, co rywale skrzętnie wykorzystują.

02:50

Ładna ofensywa Białorusinów. Zapowiadało się całkiem nieźle, ale wykończenie Kitarova pozostawiło sporo do życzenia. Początek spotkania dość monotonny.

02:27

Obydwie drużyny grają już w optymalnych zestawieniach. Białorusini przez okres przewagi nie wypracowali ani jednej groźnej akcji. Okazja na objęcie prowadzenia zaprzepaszczona.

01:40

Kulakov ładnie odegrał do jednego z reprezentacyjnych kolegów, jednak ten w dość niemądry sposób stracił inicjatywę. Krążek znów po stronie Słowaków.

01:14

Białorusini przeprowadzili niezłą akcję, ale ostatecznie nie zdołali oddać celnego strzału. Krążek ewidentnie minął bramkę, której chroni Laco.

00:27

Andrej Meszaros został odesłany na ławkę kar za przekroczenie przepisów. Reprezentacja Słowacji będzie musiała radzić sobie w osłabieniu. Niezła szansa dla Białorusinów.

00:15

Spotkanie rozpoczęte. Od pierwszych minut w posiadaniu krążka znajdują się Słowacy, którzy próbują przedostać się na tercję przeciwników.

00:01

Za pięć minut początek białorusko-słowackiej potyczki. Praktycznie wszystko jest już dopięte na ostatni guzik. Za kilka chwil odegrane zostaną hymny obydwu państw.
Za dwadzieścia minut zaczynamy. Rzućmy okiem na składy obydwu drużyn:

Białoruś: Lalande (Koval) – Usenko, Korobov, Stasenko, Jevenko, Šinkevič, Lisovec, Ustiněnko – Kaljužnyj (C), Kosticyn A., Kosticyn S. – Drozd, Stas, Gavrus – Kulakov, Stěpanov, Kovyršin – Děmagin, Kitarov, Volkov – Demkov.

Trener: Dave Lewis.

Słowacja: Laco (Hudáček) – Meszároš, Graňák, Sersen, Jurčina, Mikúš, Ďaloga, Jánošík – Gáborík, Daňo, Kopecký (C) – Pánik, Bližňák, Bartovič – Jurčo, Viedenský, Tatar – Dravecký, Surový, Hudáček – Lušňák.

Trener: Vladimír Vujtek.

Sędziowie: Mayer (USA), Sindler (CZE) – Carnathan (USA), Dahmen (SWE).
Relację z białorusko-słowackiego pojedynku rozpoczniemy punktualnie o godzinie 16:15. Kilka chwil wcześniej zaprezentujemy Państwu zestawienia obydwu drużyn oraz garść informacji wstępnych dotyczących tejże konfrontacji. Koniecznie bądźcie z nami. Do usłyszenia!
W roli faworyta tejże konfrontacji stawiana jest reprezentacja Słowacji. Bukmacherzy nie mają większych wątpliwości. Kurs na zwycięstwo tej drużyny oscyluje w granicach 1,57. Należy jednak pamiętać, iż Białorusini też nie pozostają bez szans na końcowy triumf. Cóż to zwiastuje? Któż to wie, być może mecz trzymający w napięciu do samego końca.
Natomiast ekipa narodowa Słowacji stoczyła zacięty bój z Duńczykami. Na tafli działo się naprawdę sporo. Ostatecznie o końcowym rezultacie zadecydowała seria rzutów karnych, z której zwycięsko wyszli rywale Skandynawów. Jeżeli chodzi o regulaminowy czas gry, to trafienia dla dzisiejszych gości notowali Michal Sersen, Marek Viedensky oraz Dominik Granak.
Bułgarzy w ramach swojego pierwszego spotkania na tych mistrzostwach spotkali się z ekipą Słowenii. Wówczas zwyciężyli 4:2. Bramki dla drużyny prowadzonej przez Dave'a Lewisa zdobywali Andrei Stas, Andrei Kostitsyn, Alexei Kalyuzhny oraz Alexander Kitarov. Obecnie reprezentacja ta plasuje się na trzecim miejscu w tabeli grupy B.
Podczas tej relacji będziemy śledzić pojedynek Białorusinów ze Słowakami. Będzie to mecz w ramach rywalizacji w grupie B. Jego początek zaplanowano na godzinę 16:15.
Trwają Mistrzostwa Świata hokejowej Elity! Zawody te organizują Czesi. O medale w Pradze i Ostrawie rywalizuje szesnaście drużyn. Tytułu wywalczonego przed rokiem bronią Rosjanie. Finał zaplanowano na 17 maja. Przed nami kilka dni kapitalnych emocji!
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:15.

1:2

Składy i statystyki: 52. Kosticyn (Kaľužnij, Kosticyn) – 53. Meszároš (Hudáček, Dravecký), 62. Meszároš

Białoruś: Lalande (Koval) – Usenko, Korobov, Stasenko, Jevenko, Šinkevič, Lisovec, Ustiněnko – Kaljužnyj (C), Kosticyn A., Kosticyn S. – Drozd, Stas, Gavrus – Kulakov, Stěpanov, Kovyršin – Děmagin, Kitarov, Demkov – Volkov.

Sędziowie: Mayer (USA), Sindler (CZE) – Carnathan (USA), Dahmen (SWE)