FC Nantes – Paris Saint-Germain

0:2

finał (0:2)

03.05.2015, 21:00 • Stade de la Beaujoire, Nantes • Tomasz

Szósta z rzędu ligowa wygrana PSG stała się faktem. Paryżanie znowu są liderem Ligue 1 i mają trzy punkty przewagi nad drugim Lyonem. Mecz w drugiej połowie nie był ciekawy i chcemy o nim jak najszybciej zapomnieć. To tyle na dziś. Dziękujemy za uwagę! (22:54:35)

90+4

90+4

Maxwell wybija piłkę.

90+4

To była okazja dla Nantes, ale strzał Nkoudou z kilku metrów został zablokowany. Gospodarze mają jeszcze rzut rożny.

90+3

W doliczonym czasie gry dzieje się tyle, co przez całą drugą połowę. Mecz w tej części gry niegodny najwyższej klasy rozgrywkowej we Francji.

90

Minimum cztery minuty dłużej potrwa to spotkanie.

89

Pierwszy kontakt z piłką wprowadzonego przed momentem Bammou. Strzał zza pola karnego, lekki rykoszet i spokojnie złapał futbolówkę Douchez.

88

Fatalne dośrodkowanie Lavezziego.

87

Zmiana w drużynie FC Nantes: z boiska schodzi Serge Gakpé, na boisku pojawia się Yacine Bammou.

87

Cavani zagrał w kierunku Rabiota, a ten został zablokowany niemal przy linii końcowej. Będzie korner dla gości.

86

Na spalonym złapany Cavani.

85

I jeszcze jedna nieudana centra. Douchez na linii końcowej złapał piłkę, choć gospodarze domagali się jeszcze rzutu rożnego.

83

Zmiana w drużynie FC Nantes: z boiska schodzi Lucas Deaux, na boisku pojawia się Valentin Rongier.

83

Bez celnego strzału w drugiej połowie. Bardzo słabe widowisko po zmianie stron.

82

Zmiana w drużynie Paris Saint-Germain FC: z boiska schodzi Javier Pastore, na boisku pojawia się Ezequiel Lavezzi.

81

Kartka dla Cissokho za umyślne zagranie piłki ręką.

80

Kombinacyjnie rozegrali teraz rzut wolny gospodarze, lecz strzał Djilobodji był fatalny – dobitka również.

79

Żółtą kartkę otrzymuje Thiago Motta (Paris Saint-Germain FC).

79

Nic się nie dzieje. Dośrodkowanie Bessata po raz kolejny nieudane. A czas upływa.

76

Zmiana w drużynie FC Nantes: z boiska schodzi Johan Audel, na boisku pojawia się Georges-Kévin Nkoudou.

76

Zmiana w drużynie Paris Saint-Germain FC: z boiska schodzi Marco Verratti, na boisku pojawia się Yohan Cabaye.

75

Zła wrzutka Veretout i wyjaśnili sytuację przyjezdni.

74

Ponadto mamy rzut wolny dla Nantes z bocznego sektora boiska.

74

Cissokho powalony na murawę przez Maxwella. Kartka dla defensora PSG.

72

Teraz miękka centra Bessata. Douchez był faulowany, ale utrzymał piłkę w rękach i sędzia zastosował przywilej korzyści.

71

Mnożą się dośrodkowania z obu stron, ale brakuje precyzji.

69

Maxwell prostopadle w kierunku Pastore. Ten nieco zwolnił akcję, ale potem wypatrzył w polu karnym Cavaniego, lecz dośrodkował za lekko, prosto do bramkarza rywali.

68

Bessat wręcz zdemolował Cavaniego, wcześniej nie trafiając w piłkę.

67

Wreszcie otrzymał dobre podanie Cavani. Urugwajczyk wbiegł w pole karne, ale nie potrafił skutecznie uderzyć z ostrego kąta.

65

Biją głową w mur gospodarze. Nie bardzo jest o czym pisać.

64

Ponownie paryżanie się cofnęli, pozwalając tym samym atakować gospodarzom. Cissokho podłączył się akcji i mamy korner.

62

Pierwsza połowa była znacznie ciekawsza. Niestety po przerwie dominuje chaos i monotonna gra w środku pola. Niewiele jest sytuacji podbramkowych.

61

Pół godziny do końca. PSG kontroluje wydarzenia boiskowe i nic nie wskazuje na to, by wynik miał się w najbliższym czasie zmienić.

60

Cissokho ucierpiał przy jednym ze starć. Konieczna jest interwencja sztabu medycznego Nantes.

59

Cavani dostrzegł niepilnowanego w polu karnym Pastore, ale zagrał minimalnie zbyt mocno. Piłka odbiła się od mokrej murawy i opuściła plac gry.

58

Długie podanie w kierunku Ibrahimovicia, ale za mocne i Szwed nawet nie pobiegł do piłki.

56

Zlatan w polu karnym. Płaskie podanie do Pastore, który oddawał strzał bez przyjęcia. Piłka po rykoszecie wyleciała poza boisko i mamy rzut rożny dla PSG.

55

Wybija piłkę van der Wiel. Niebezpieczeństwo zażegnane.

54

Ładna akcja Cissokho! Dośrodkowanie na bliższy słupek i po interwencji Thiago Silvy będzie rzut rożny dla Nantes.

53

Atak pozycyjny Nantes, jednak niewiele z niego wynika.

51

Zmiana w drużynie Paris Saint-Germain FC: z boiska schodzi Blaise Matuidi, na boisku pojawia się Adrien Rabiot.

50

Ostry atak Deaux w nogi van der Wiela. Kartka dla zawodnika gospodarzy.

49

I mamy kontrowersję, ponownie z udziałem Ibrahimovicia, który upadł w polu karnym po kontakcie z rywalem. Pan Buquet bardzo plastycznym gestem pokazał, że o "jedenastce" nie ma mowy.

48

Zlatan faulowany przez Vizcarrondo. Szwed domagał się jeszcze żółtej kartki dla przeciwnika, ale sędzia był innego zdania.

47

Od razu po przerwie akcja gospodarzy. Strzelał zza pola karnego Bessat, ale piłka nie trafiła nawet w boczną siatkę.

46

Do przerwy spokojne dwubramkowe prowadzenie PSG na Stade de la Beaujoire w Nantes. Wynik powinien być jednak zdecydowanie wyższy. Sam Edinson Cavani mógł mieć na koncie hat tricka. Czekamy na drugą połowę i jeszcze więcej emocji.

45+1

45

Pierwsza połowa została przedłużona o minimum jedną minutę.

44

Mocny strzał Ibrahimovicia z kilkunastu metrów, ale w środek bramki. Nie dał się zaskoczyć Riou.

44

Spokojnie utrzymują się przy piłce paryżanie, a gospodarze nie mają pomysłu jak ją odebrać.

43

Posiadanie piłki: Nantes 46%, PSG 54%. I jakby cały czas rośnie.

41

Bardzo groźne dośrodkowanie Audela, po którym precyzyjny strzał głową oddał Bedoya. Piłkę zmierzającą do siatki tuż przy słupku fantastycznie wybił Douchez!

40

Szybki kontratak PSG. Ibrahimović był przy piłce i miał znakomicie ustawionych Pastore i Cavaniego, ale nie zdecydował się na podanie. Będąc już w polu karnym akcja została 'skasowana' przez obrońców Nantes.

39

Dobra wrzutka Veretout z rzutu rożnego. Najwyżej w polu karnym wyskoczył Vizcarrondo, ale główkował nad poprzeczką.

37

Dziwna decyzja sędziego. Verratti nie faulował, a arbiter nie dość, że użył gwizdka, to jeszcze pokazał Włochowi żółtą kartkę.

36

Kolejny błysk geniuszu u Thiago Motty. Znakomite podanie do Matuidiego, ale raz jeszcze gra została przerwana, choć o spalonym nie było mowy!

34

Fatalna decyzja sędziego liniowego, który dopatrzył się spalonego. Ibrahimović był sam na sam z bramkarzem i to mogło być już 0-3!

34

Idą za ciosem przyjezdni. Verratti centrował w pole karne, ale zbyt głęboko i piłka padła łupem Riou, który uprzedził Cavaniego.

Blaise MATUIDI - 0:2

32

Gol dla PSG!
Kapitalnie rozegrali tę akcję paryżanie. Motta zagrał do Zlatana, a ten wyprowadził na czystą pozycję BLAISE'A MATUIDI, który mocnym strzałem lewą nogą podwyższył prowadzenie gości!

Spokojna interwencja golkipera gości.

31

Kontynuowali jeszcze akcję gospodarze. Wrzutka z lewej flanki prosto na głowę Audela, ale ten strzelił w sam środek bramki! Pewnie wyłapał piłkę Douchez.

30

Zbyt niskie dośrodkowanie Veretout.

29

Lekceważąco zagrał teraz Motta, podając piłkę do przeciwnika. Faulem ratował się Marquinhos – zdaniem sędziego. Mamy rzut wolny dla gospodarzy trzydzieści metrów od bramki PSG.

28

Nieco spadło tempo w ostatnich minutach. Trochę rozbudzili apetyty kibiców zawodnicy obu drużyn na początku spotkania.

26

Żółtą kartkę otrzymuje Papy Mison Djilobodji (FC Nantes).

25

Nieprzyjemne zderzenie Djilobodji i Matuidi. Bardziej ucierpiał zawodnik gospodarzy i potrzebna jest pomoc medyczna.

24

Seria niedokładnych dośrodkowań w ekipie gospodarzy. Pole karne przerzucone dwukrotnie i ostatecznie wyjaśnili sytuację zawodnicy w granatowych strojach.

22

Pogubili się teraz w rozegraniu piłki goście! Futbolówkę przejął Veretout i oddał mocny strzał zza pola karnego, jednak pomylił się o dobre dwa metry!

22

Jeszcze jedna centra Bedoyi, tym razem na dalszy słupek. Odegrał piłkę głową Deaux, a do strzału z woleja złożył się Audel, lecz nie trafił w bramkę!

21

W odpowiedzi Nantes! Centra Bedoyi była jednak niedokładna.

Wyśmienita szansa Pastore!

21

Ależ akcja gości! van der Wiel zagrał płasko w "szesnastkę", gdzie kapitalnym przyjęciem popisał się Pastore, gubiąc momentalnie obrońcę. Strzał był jednak za słaby, by pokonać Riou!

20

Napór gospodarzy był chwilowy. Sytuacja wraca niejako do normy i ponownie dłużej przy piłce utrzymują się zawodnicy z Paryża.

I okazja gospodarzy!

19

Świetne dośrodkowanie Bedoyi! Zaatakował piłkę przy bliższym słupku Gakpé i oddał mocny strzał głową, ale skuteczną interwencją popisał się Douchez!

18

Arbiter uznał, że Maxwell był faulowany w narożniku boiska. Akcja Nantes została więc przerwana.

17

Rośnie statystyka posiadania piłki – oczywiście na korzyść przyjezdnych. Nantes nie próbuje atakować wysokim pressingiem.

16

Niepotrzebny faul Gomisa na Pastore. Zawodnik gości ucierpiał, ale szybko się podniósł. Bez kartki w tym przypadku.

14

Cavani mógł mieć już na koncie hat tricka! Zlatan obsłużył kolegę idealnym prostopadłym podaniem, ale ten kolejny raz przegrał pojedynek z bramkarzem Nantes!

13

Kolejny raz mieliśmy zamieszanie w polu karnym. Cavani strącił piłkę głową, próbował strzelać Pastore, ale zrobił to niezbyt czysto.

13

Dośrodkowanie Motty na dalszy słupek. Zamykał tam akcję Zlatan, ale został zablokowany. Jeszcze jeden korner dla paryżan.

Cavani marnuje "setkę"!

12

To powinno być 0-2! Pastore kapitalnie zagrał na wolne pole do Cavaniego i ten znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem! Urugwajczyk zdecydował się sam kończyć akcję, mimo iż lepiej ustawiony był Ibrahimović. Riou zdołał obronić ten strzał i mamy tylko rzut rożny dla gości!

10

Niezła wrzutka Veretout, ale będący we własnej "szesnastce" Ibrahimović wybił piłkę.

10

Pierwszy w dzisiejszym meczu rzut rożny dla Nantes.

9

Matuidi dostał podanie na wolne pole i momentalnie złożył się do dośrodkowania, ale w polu karnym nie doszedł do piłki żaden z kolegów.

8

Teraz ładna, szybka akcja gospodarzy. Centrował płasko Gakpé, ale poślizgnął się i piłka padła łupem Doucheza.

6

Szybko wykonali aut piłkarze Nantes, ale faulowany był przy linii bocznej van der Wiel.

5

Próbują odpowiedzieć gospodarze, ale jak na razie defensywa PSG nie popełnia błędów i trzyma rywala daleko od własnego pola karnego.

Edinson CAVANI - 0:1

3

Co za początek! W zamieszaniu w polu karnym Nantes najlepiej odnalazł się EDINSON CAVANI i strzałem z półobrotu dał prowadzenie swojej drużynie!

2

Verratti faulowany trzydzieści pięć metrów od bramki Riou. Rzut wolny dla PSG.

1

Stadion w Nantes jest dziś wypełniony po brzegi. Od początku głośny doping miejscowych kibiców.

1

Rozpoczęli goście.

1

Przed meczem jeszcze minuta ciszy. Wszystko to dla ofiar katastrofy w Nepalu, gdzie kilka dni temu zginęło ponad 6000 osób na skutek trzęsienia ziemi.
Gospodarze grać będą w żółtych strojach. Paryżanie w swoich tradycyjnych granatowych kompletach.
Zawodnicy obu ekip zameldowali się na murawie!

FC Nantes: Riou – Cissokho, Vizcarrondo (C), Djilobodji, Bessat – Bedoya, Gomis, Deaux – Veretout – Gakpé, Audel.
Rezerwowi: Dupé – Veigneau, Bangoura, Nkoudou, Bammou, Djidji, Rongier

Paris Saint-Germain FC: Douchez – van der Wiel, Thiago Silva (C), Marquinhos, Maxwell – Verratti, Motta, Matuidi – Pastore, Ibrahimović, Cavani.
Rezerwowi: Maignan – Cabaye, Camara, Lucas, Digne, Lavezzi, Rabiot

Sędziowie: Ruddy Buquet – Stephan Luzi, Guillaume Debart – Olivier Husset.
Zapraszamy na spotkanie Nantes – PSG w niedzielny wieczór! Początek meczu o godz. 21, ale nasza relacja ruszy kilkadziesiąt minut wcześniej, kiedy to poznamy wyjściowe składy obu ekip.
W rundzie jesiennej lepsze było PSG, które wygrało 2-1. Dwie bramki dla paryżan zdobył Zlatan Ibrahimović, natomiast dla gości trafił wówczas Alejandro Bedoya.
W poprzedniej kolejce Paris Saint-Germain zdemolowało u siebie LOSC Lille aż 6-1. FC Nantes z kolei zremisowało na wyjeździe z Toulouse FC 1-1.
Nantes teoretycznie zajmuje bezpieczne miejsce w środku tabeli. Gospodarze muszą jednak uważać, gdyż przewaga nad strefą spadkową wynosi siedem punktów.
Paryżanie stoją przed szansą wyprzedzenia w tabeli Olympique Lyon. Wystarczy zdobyć przynajmniej jeden punkt w dzisiejszym meczu, gdyż obie drużyny mają na koncie 71 "oczek".
3 maja o godz. 21 kończymy 35. kolejkę francuskiej Ligue 1. FC Nantes zmierzy się na własnym boisku z PSG.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.