3 Liga

Skra Częstochowa – GKS Jastrzębie

0:3

finał (0:1)

02.05.2015, 11:00 • Stolzle Stadion Sto, ul. Loretańska 20, Częstochowa • Adam Zajączkowski

Spory niedosyt trenera Mrozka i jego podopiecznych, dziś lepszą okazała się drużyna z Jastrzębia i pewnie zwyciężyła na Stolzle Stadionie Sto 3-0. Bramki dla GKS-u zdobywali w minucie 45 – Mazurkiewicz – w minucie 50 Szwarga (sam.) oraz w 88 minucie Caniboł. Decydującym fragmentem spotkania było wydarzenie z minuty 25 kiedy to Kamil Sobala, napastnik Skry, otrzymał drugą żółta, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Od tego momentu ze Skry zeszło jakby powietrze i Częstochowianie oddali inicjatywę. Skrzętnie skorzystali z tego goście, swój festiwal bramek rozpoczęli w minucie 45, a kończyli w minucie 88. (12:56:10)

90+2

90+1

Kolejna groźna akcja Jastrzębian ale dobrze zachowała się defensywa Skry.

90

Od bramki grę wznawia Procek.

89

Stracie zawodników na 40 metrze. Kontuzjowani Łazowski oraz Kawula, zawodnicy opuścili boisko.

88

Gol dla Jastrzębia!
Bramkę zdobył CANABIOŁ.

87

Naciera Jastrzębie, ostre dośrodkowanie z lewej strony, ale dobrze interweniował Procek.

86

Piłka opuściła plac gry, grę wznowił Procek.

85

Dobra szarża Kowalskiego, wycofanie do Musiała, ale ten za mocno podał do Łazowskiego i grę od bramki wznawia Drazik.

84

Z autu Karol Tomczyk.

82

Andrzejewski do Kowalskiego, ale dobra interwencja defensywy GKS-u.

81

Do dośrodkowania Weisa nie doszedł Canabioł.

80

Faul zawodnika z Jastrzębia, grę wznowił Piwiński.

79

Zza linii końcowej próbował dośrodkowywać Lorenc, grę wznowi Procek.

78

Żółtą kartkę otrzymuje Weis (GKS 1962 Jastrzębie).

77

W dalszym ciągu duża przewaga gości z Jastrzębia. Spokojne rozgrywanie piłki w środkowej strefie, przy piłce Weis podaje do Musioła i piłkę odzyskuje dla Skry Andrzejewski.

76

Grę wznawia wrzutem z autu Jastrzębie.

74

Od bramki grę wznowi Procek.

74

Zmiana w drużynie GKS 1962 Jastrzębie: z boiska schodzi Godzała, na boisku pojawia się Musioł.

74

Szwarga zablokował Szczęcha, rzut rożny dla Jastrzębia.

73

Nieudana próba strzału Kowalskiego, ale nadal atakuje Skra.

73

Na pozycji spalonej Szczęch.

72

Akcja drużyny gości, piłka rozgrywana w środkowej strefie. Spokojna, precyzyjna gra.

70

Od bramki grę wznowi Drazik, wcześniej nieskutecznie strzelał Woldan.

70

Zmiana w drużynie Skra Częstochowa: z boiska schodzi Nocoń, na boisku pojawia się Łazowski.

70

Faulowany Andrzejewski. Grę rzutem wolnym wznowi Tomczyk.

70

Od bramki grę wznawia Drazik.

69

W natarciu Jastrzębianie, prawym skrzydłem Weis, ale piłkę odzyskuje Adrian Musiał szybkie przerzucenie na prawe skrzydło .

68

Dobra interwencja Drazika, strzelał ponownie Nocoń.

67

Zmiana w drużynie GKS 1962 Jastrzębie: z boiska schodzi Zajączkowski, na boisku pojawia się Kawula.

66

Grę wrzutem z autu wznawia Piwiński.

65

Kontuzja w drużynie Skry, kontuzjowany Adrian Musiał.

65

Grę wznowił Drazik.

65

Bardzo niecelna próba Noconia. Nadal 0-2.

64

kolejna popisowa akcja GKS-u, ale skutecznie zatrzymał ją Procek.

63

Okres naporu drużyny z Jastrzębia, z dystansu strzelał Weis.

62

Zmiana w drużynie GKS 1962 Jastrzębie: z boiska schodzi Mazurkiewicz, na boisku pojawia się Szczęch.

62

Nieskuteczna akcja prawym skrzydłem gości z Jastrzębia, faulowany Kulawiak.

60

59

Walka w środku pola.

58

Tak niewiele brakowało, aby Jastrzębie strzeliła na 0-3, strzelał Canabioł, ale piłka przeszła nad bramką Procka.

57

Dobra akcja GKS-u piłka chodzi jak po sznurku... ale odzyskuje ją Nowak, podaje Andrzejweskiemu a ten... nadział się na golkipera z Jastrzębia – Drazika.

56

Natychmiastowa odpowiedź Skry, ale również nieskutecznie, złe podanie Noconia do Andrzejewskiego.

55

Atakuje drużyna gości, tym razem prawym skrzydłem, ale zatrzymana przez Tomczyka.

54

Próbował Andrzejewski, ale piłka zatrzymała się na Pacholskim.

52

W natarciu GKS Jastrzębie, akcja lewym skrzydłem. Ale nieskutecznie, od bramki Procek.

50

Z dystansu strzelał Jadach piłka odbiła się od Szwargi. I mamy zmianę wyniku 0-2.

50

Samobójcze trafienie zalicza SZWARGA.

49

48

Nadal atakują Jastrzębianie, ale nic nie wynika z tych akcji. Na tablicy 0-0.

47

Atakuje Jastrzębie, nad bramką Jadach.

46

Zmiana w drużynie Skra Częstochowa: z boiska schodzi Ogłaza, na boisku pojawia się Nowak.

46

Zmiana w drużynie Skra Częstochowa: z boiska schodzi Kardas, na boisku pojawia się Piwiński.

46

Zmiana w drużynie Skra Częstochowa: z boiska schodzi Gerega, na boisku pojawia się Kowalski.

46

Za chwilę początek drugiej odsłony meczu.
Cóż za zakończenie pierwszej połowy, fantastyczny lob Mazurkiewicza i mamy otwarcie wyniku. W tych pierwszych 45 minutach na wyniku zaważyła na pewno czerwona kartką dla napastnika Skry – Kamila Sobali – od tego momentu gra gospodarzy, zwłaszcza z przodu, zmieniła się o 180 stopni. Wykorzystali to goście z Jastrzębia, którzy decydujący, jak na razie, cios zadali w ostatnim fragmencie pierwszej połowy.

45+1

45+1

Bramkę zdobył MAZURKIEWICZ.

45

Faul drużyny gości, faulował Jadach.

44

Kolejna nieudana próba prostopadłego zagrania Andrzejewskiego do Kardasa. Nadal bez goli, na tablicy świetlnej 0-0.

43

42

Aut dla drużyny gości. Szybkie wznowienie i akcja prawym skrzydłem.

41

Walka w środku boiska, przy piłce Jastrzębianie.

40

Ponownie Jastrzębianie, ale strata. Grę wznowi drużyna gospodarzy wrzutem z autu.

39

Nadal w natarciu goście z Jastrzębia tym razem akcja przeniosła się na lewe skrzydło – Weis – zablokowany przez Geregę.

39

Atakuje Jastrzębie, ale dobrze piłkę odzyskuje Nocoń.

38

Strzelał Weis z dystansu, ale nad bramką.

37

Rzut rożny dla gości, niezła akcja prawym skrzydłem, ale jeszcze lepsza interwencja defensywy Skry.

36

Nieudana akcja gości od bramki Procek.

35

Grę rzutem wolnym wznowi GKS Jastrzębie.

34

Kolejna ostra interwencja zawodnika Skry i kontuzja w drużynie GKS-u. Na murawie leży kontuzjowany Szymura.

33

Na trybunach słychać doping kibiców gości, dopiero teraz pojawiła się większa grupa kibiców GKS-u Jastrzębie.

33

Grę od bramki wznawia Procek.

32

W dalszym ciągu atakuje drużyna z Jastrzębia, znowu Weis, tym razem po interwencji defensorów Skry rzut rożny.

32

Dośrodkowanie Weisa, zatrzymane przez skutecznie przez Woldana.

31

Kolejna akcja Skry, niestety złe podanie Andrzejewskiego.

29

Żółtą kartkę otrzymuje Andrzejewski (Skra Częstochowa).

28

Prawym skrzydłem atakują gospodarze, ale kolejny faul w ataku Andrzejewskiego.

27

Tym razem w natarciu Jastrzębianie Weis do Lorenca. Dobra interwencja Noconia i akcja przenosi się na drugą połowę.

26

Atakuje Skra – Nocoń – Musiał – i strata piłki.

25

24

Atakuje Skra – Andrzejewski – szybkie wycofanie do Musiała. Ale dobra interwencja GKS-u. Na Lorecie nadal bez goli.

24

Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymuje Sobala (Skra Częstochowa).

23

Lekkie zamieszanie na boisku po faulu Sobali.

23

Grę wrzutem z autu wznawiają Jastrzębianie.

22

Walka w środku pola, przy piłce drużyna Skry.

21

Faulowany Gerega.

20

Dobra interwencja Procka, szybkie wznowienie, przy piłce Skra. Tak niewiele brakował by ktoś z pary Sobala – Kardas umieścił futbolówkę w bramce Drazika.

19

Przy piłce Jastrzębianie... faul Sławomira Ogłazy zatrzymuje akcję drużyny gości.

18

Znowu groźnie Sobala, ale jego próba dośrodkowania już zza linii kończącej boisko i od bramki grę wznowi Drazik.

17

Lewym skrzydłem atak Jastrzębia, dośrodkowywał Jadach, ale strzał Canabioła pozostawia wiele do życzenia, nadal 0-0.

16

Żółtą kartkę otrzymuje Nocoń (Skra Częstochowa).

16

Faulowany Canabioł , faulował Nocoń.

15

Podwójna próba Skry, dwukrotnie Sobala, niestety nadal bez goli.

14

Tym razem próbował dośrodkowywać Weis. Ale dobra interwencja defensywy Skry.

14

Walka w środku boiska.

12

Atakują Jastrzębianie, środkiem pola Godzała do Weisa, ale ten bardzo niecelnie dośrodkowuje. Od bramki Procek.

12

Tym razem przewinienie drużyny gości, faulował Mazurkiewicz.

11

Faulował Nocoń.

10

Kontuzja w drużynie z Jastrzębia, kontuzjowany Canbioł.

10

W natarciu Skra, niecelne podanie Mateusza Woldana.

8

Groźna akcja Skry, Sobala próbował dośrodkowywać, niestety nikt z zawodników Skry nie doszedł do piłki.

7

Kartka za ostre wejście w bramkarza drużyny gości – Drazika.

7

Żółtą kartkę otrzymuje Sobala (Skra Częstochowa).

7

Grę wrzutem z autu wznawia Jastrzębie.

6

Spokojne rozprowadzenie piłki przez Jastrzębski GKS, Weis do Lorenca.

6

Atakuje Skra – Sobala – faulowany przez defensorów drużyny z Jastrzębia.

5

Tym razem piłka w posiadaniu drużyny gości, prawym skrzydłem nacierał Mazurkiewicz, ale nieudana akcja. Od bramki Procek.

4

Od bramki spokojnie Drazik.

4

Atakuje drużyna Skry, prawym skrzydłem przedziera się Gerega.

3

Zmiana w drużynie GKS 1962 Jastrzębie: z boiska schodzi Trout, na boisku pojawia się Lorenc.

2

Kontuzjowany Kardas w drużynie Skry opatrywany przy bocznej linii.