26:23

finał (11:9)

26.04.2015, 17:40 • Warszawa • Jarosław Kowalski (@JarKowalski13)

Dziękuje za uwagę i zapraszam na pozostałe sportowe emocje na portalu LAJFY.COM! (19:26:37)

Puchar Polski znów trafia do Vive po emocjonującym meczu! Brawa dla jednych jak i drugich za świetny poziom finałowego widowiska! Za dużo błędów własnych dziś popełniła Wisła, ale dzięki kapitalnej grze w bramce Corralesa długo wynik utrzymywał się w granicach remisu. Zadecydowała sama końcówka, w której niezwykle skuteczni byli kielczanie i wypracowali sobie przewagę, której już nie roztrwonili

VIVE TAURON KIELCE ZDOBYWCĄ PUCHARU POLSKI!

60

Koniec meczu. (26:23)

59:49

Z prawego skrzydła na koniec trafia Strlek! (26:23)

59:28

Daszek rzuca nad poprzeczką! (25:23)

59:19

Rosiński lobem trafia w poprzeczkę! (25:23)

59:00

Minuta do końca! (25:23)

58:55

Timeout dla Vive

59

Mocny rzut z drugiej linii Racotei! (25:23)

57

Wiśniewski podaje prosto w ręce Zormana! Spokojnie konstruują kolejną akcję kielczanie (24:21)

57

Trafia z prawego skrzydła Cupić! (24:21)

57

Przestrzelił Zelenović! Piłka dla Vive (23:21)

56

Trafia Karol Bielecki! (23:21)

56

Rzut karny dla Vive i dwie minuty dla Piechowskiego. To druga kara kołowego Wisły (22:21)

56

Przyblokowany rzut Bieleckiego, przy piłce dalej kielczanie (22:21)

55

55

Szmal odbija rzut ze środka Daszka (22:21)

54

Zablokowany rzut Rosińskiego przez Syprzaka! (22:21)

53

Błąd kroków Tiumencewa (22:21)

53

Corrales odbija rzut Bieleckiego, ale skutecznie z lewej flanki dobija Strlek! (22:21)

52

Syprzak trafia z koła, świetna asysta Zelenovicia! (21:21)

52

Nieudana akcja płocczan, z szybką kontrą wychodzą kielczanie i kończy ją Jachlewski (21:20)

51

Broni Corrales, rzucał Aguinagalde! (20:20)

51

Karny dla Vive i dwie minuty dla Wiśniewskiego (20:20)

51

Ładny rzut z biodra Ghionei z drugiej linii! (20:20)

50

Potężny rzut Bieleckiego w poprzeczkę, zbierają kielczanie, piłka ponownie trafia do Bieleckiego i ten tym razem pokonuje Corralesa rzutem przy słupku! (20:19)

50

Dwie minuty dla Nikcevicia za faul na Rosińskim (19:19)

49

Faul ofensywny Zelenovicia (19:19)

48

Ruszył na przebój Rosiński i ponownie trafił! (19:19)

48

Mocny rzut Montoro nad poprzeczką, musiał już rzucać, w górze była gra pasywna (18:19)

47

Piłka szczęśliwie trafia na koło do Rosińskiego i ten pokonuje Corralesa (18:19)

47

Montoro trafił praktycznie z prawego skrzydła! (17:19)

46

W odpowiedzi fauluje ofensywnie Buntić... Tiumencewa (17:18)

46

Faul w ataku Tiumencewa (17:18)

45

Trafia z prawego rozegrania Buntić (17:18)

45

Błąd zasłony Syprzaka (16:18)

44

Odpowiada równie mocnym rzutem Rosiński! (16:18)

44

Mocny i celny rzut Montoro przy grze pasywnej w górze (15:18)

43

Z koła celnie rzuca Aguinagalde (15:17)

42

Szmal tym razem odbija rzut Montoro (14:17)

41

Rzut karny dla Vive i dwie minuty dla Zelenovicia – to jego druga taka kara! (14:16)

40

Przedarł się Tiumencew (14:16)

40

Dwie minuty dla Bunticia (14:15)

39

Rosiński wypatrzył na skrzydle niepilnowanego Jachlewskiego, a ten pewnie pokonał Corralesa (14:15)

39

Odgwizdana gra pasywna płocczan (13:15)

38

Niecelny rzut ze środka Rosińskiego (13:15)

38

Syprzak trafia z koła (13:15)

37

Błąd zasłony Aguinagalde (13:14)

36

Wiśniewski zaskakuje rywali rzutem z rozegrania (13:14)

36

Corrales odbija mocny rzut Bieleckiego! (13:13)

35

Skuteczna indywidualna akcja Tiumencewa (13:13)

34

Fauluje w ataku Zorman (13:12)

33

Błąd kroków zawodnika Vive, kontra Wisły i bramka Daszka (13:12)

32

Dobra akcja Tiumencewa (13:11)

32

Potężnie z drugiej linii Bielecki! (13:10)

32

Przedarł się Racotea i rzutem po koźle pokonał Szmala (12:10)

31

Trzecia dwuminutowa kara dla Grabarczyka! To dla niego koniec meczu! (12:9)

31

Szybko po wznowieniu trafia mocnym rzutem z drugiej linii Bielecki (12:9)

31

Druga połowa rozpoczęta. (11:9)

Bardzo niski wynik do przerwy, zaledwie 20 bramek. Ostatecznie dwie więcej ma na razie Vive, choć jeszcze w 25. minucie przegrywało 6:9. Wisła nie zdobyła gola od 23. minuty kiedy to trafił Zelenović. Bardziej to skutek błędów własnych aniżeli tylko i wyłącznie parad Szmala. Kielczanie w drugiej połowie będą musieli sobie radzić bez Michała Jureckiego, dla którego mecz wskutek gradacji kar już się skończył

30

Pierwsza połowa skończona. (11:9)

29:57

Dobra interwencja Corralesa po rzucie z prawego skrzydła Cupicia, piłka jeszcze zahaczyła o poprzeczkę! (11:9)

29:48

29:30

Przekroczył linię pola bramkowego Nikcević (11:9)

29

Chrapkowski wykorzystał fakt, że miał sporo wolnego miejsca i pewnie pokonał Corralesa (11:9)

29

Dwie minuty kary dla Syprzaka co ostry faul na Chrapkowskim! (10:9)

29

Błąd w ataku Tiumencewa (10:9)

28

Strata Vive i po chwili trzecia kara dwóch minut dla Michała Jureckiego, co w konsekwencji daje czerwoną kartkę! (10:9)

28

Świetnie rozegrana akcja w osłabieniu Wisły, ale na posterunku po raz kolejny Szmal! (10:9)

28

Błąd kroków Racotei, błyskawiczna kontra Vive i gol Strleka! Dodatkowo dwie minuty dla Zelenovicia! (10:9)

27

Bielecki skutecznie w drugie tempo (9:9)

27

Karny dla Vive i dwie minuty dla Ghionei (8:9)

27

Fauluje w ataku Zelenović (8:9)

27

Kontra kielczan i bramka Strleka! (8:9)

26

Dwukrotnie teraz ratuje swój zespół Sławek Szmal! (7:9)

26

Dobry techniczny rzut Cupicia (7:9)

25

Rzut karny dla Vive, faulowany Jurecki (6:9)

25

Niecelny rzut ze środka zawodnika Wisły (6:9)

22

Drugie dwie minuty dla Jureckiego! (6:7)

21

Kolejne trafienie na koncie Tiumencewa, w odpowiedzi niecelnie rzuca Jurecki (6:7)

20

Trafia z dystansu Rosiński! (6:6)

19

Mocny rzut Tiumencewa pod poprzeczkę! (5:6)

19

Piękne podanie Jureckiego do wbiegającego na koło Rosińskiego i ten rzutem po koźle wyrównuje stan meczu (5:5)

18

Błąd kroków Zelenovicia (4:5)

18

Bielecki znalazł tym razem sposób na golkipera Wisły! (4:5)

17

Szybka akcja i gol dla Wisły (3:5)

17

Trzy kapitalne interwencje pod rząd Corralesa! (3:4)

16

Za protesty kartką ukarany trener Wisły Cadenas! (3:4)

16

Dwoma minutami ukarany Piechowski (3:4)

16

Mocno z dystansu Racotea, odbija piłkę nad poprzeczkę Sławek Szmal! (3:4)

15

Kolejna strata Vive, niedokładne podanie Bunticia (3:4)

14

Ładny techniczny rzut Ghionei z prawej flanki! (3:4)

14

Pogubili się kielczanie w ataku, od autu Wisła (3:3)

14

Syprzak ukarany za faul na Aguinagalde! (3:3)

13

Faul ofensywny Montoro (3:3)

13

A teraz dwie minuty kary dla Michała Jureckiego za zagranie piłki nogą! (3:3)

13

Dwie minuty dla Grabarczyka! To jego druga taka kara! Trafiony w twarz Montoro (3:3)

12

Atomowy rzut Bieleckiego z drugiej linii, ale ponad bramką (3:3)

11

Złe podanie Montoro na koło do Syprzaka, przejmują piłkę kielczanie (3:3)

11

Kontra kielczan, ucieka Reichmann, broni w sytuacji sam na sam Corrales! (3:3)

10

Szybka akcja Vive i gol Jureckiego (3:3)

10

Pewna interwencja Szmala po słabym rzucie Montoro, w górze była już gra pasywna (2:3)

9

Szmal broni mocny rzut Syprzaka, od autu Wisła (2:3)

8

Corrales odbija piłkę po rzucie Zormana! (2:3)

8

Błąd kroków Wiśniewskiego (2:3)

7

Bielecki skutecznie w pierwsze tempo (2:3)

7

Rzut karny dla Vive (1:3)

7

Podwójne wykluczenie! Grabarczyk i Racotea odpoczną dwie minuty! (1:3)

7

A teraz przedziera się przez kielecką obronę Tiumencew! (1:3)

6

Długa akcja kielczan, gra pasywna w górze, zmuszony rzucać Buntić pudłuje (1:2)

5

Przedarł się środkiem Racotea i zdobył bramkę! (1:2)

4

Żółtą kartkę otrzymuje Grabarczyk (Vive Tauron Kielce). (1:1)

3

Błyskawicznie w podobny sposób odpowiada Bielecki! (1:1)

3

Montoro mocnym rzutem nad blokiem pokonuje Szmala i otwiera tym samym wynik meczu! (0:1)

3

Corrales zatrzymuje Aguinagalde! (0:0)

2

A teraz świetnie w bramce Corrales, uciekł Wiśniewskiemu Buntić, ale nie pokonał golkipera Wisły! Od autu kielczanie (0:0)

2

Świetnie zaczyna Szmal! Najpierw odbija rzut Racotei, a następnie dobitkę Syprzaka! (0:0)

1

Żółtą kartkę otrzymuje Reichmann (Vive Tauron Kielce). (0:0)

1

Zatrzymany faulem Montoro, długi atak pozycyjny Wisły (0:0)

1

Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)
Już po hymnie, za chwilę początek emocji!
Trwa odgrywanie Mazurka Dąbrowskiego!
Początek wielkiego finału już niebawem!
Na relację z finału zapraszam na godzinę 17:30. Bądźcie z nami na portalu LAJFY.COM!
Wszyscy pamiętają z pewnością zeszłoroczny bój o Puchar Polski między tymi ekipami. Emocje wisiały w powietrzu dosłownie do ostatniej sekundy meczu, w której to zwycięskiego gola na 33:32 zdobył Michał Jurecki. Najwięcej goli dla kielczan rzucił Karol Bielecki – 8, a dla Wisły Kamil Syprzak – 7
Oba ligowe starcia między tymi zespołami zakończyły się zwycięstwami kielczan. Na jesieni w Płocku Vive wręcz zdeklasowało Wisłę zwyciężając 35:22 (Jurecki 7 – Zelenović 5). Rewanż był już bardziej wyrównany i kielczanie po ciężkim boju ograli płocczan 30:27 (Aquinagalde 6, Buntić 6 – Daszek 5, Syprzak 5)
Płocczanie nieco więcej się napocili by wywalczyć awans do finału. W starciu "bez defensywy" zwyciężyli ostatecznie 40:37. Najskuteczniejszym zawodnikiem płocczan rumuński skrzydłowy Valentin Ghionea, który zdobył sześć goli, w tym cztery z karnego
Kielczanie we wczorajszym półfinale pokonali pewnie Górnika Zabrze 38:28. Praktycznie cały mecz był pod ich kontrolą i o kwestię awansu mogli być spokojni. Najwięcej bramek dla Vive zdobył niemiecki skrzydłowy Tobias Reichmann – 6, który jednocześnie został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu
Serdecznie zapraszam na relację z finału Pucharu Polski. Vive Tauron Kielce vsOrlen Wisła Płock
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.

26:23

Vive Kielce: Szmal, Sego – Grabarczyk, Jurecki, Reichmann, Chrapkowski, Aguinagalde, Bielecki, Jachlewski, Strlek, Buntić, Zorman, Rosiński, Cupić

Orlen Wisła Płock: Wichary, Morawski, Corrales – Kwiatkowski, Daszek, Racotea, Tioumencew, Wiśniewski, Ghionea, Piechowski, Syprzak, Zelenović, Montoro

Sędziowie: Paweł Kaszubski, Piotr Wojdyr