Clearex Chorzów pokonał w Gdańsku tutejszy AZS UG a to oznacza, że gdańszczanie w przyszłym sezonie zagrają na parkietach I ligi. Chorzowianie zrobili natomiast wielki krok w stronę utrzymania się w Ekstraklasie.
Dziękuje za wspólnie spędzony czas i zapraszam do kolejnych relacji z boisk futsalowych w portalu lajfy.com! (21:38:04)

39:16

Przedłużony rzut karny dla Clearexu Chorzów po zagraniu ręką.

38:14

Gol dla Clearexu!
Piłkę przejmuje PAWEŁ PSTRUSIŃSKI i strzałem do pustej bramki podwyższa prowadzenie gości!

37:56

Pawicki mocnym strzałem sprawdził umiejętności Pstrusińskiego.

37:00

AZS cały czas piątką zawodników w polu próbuje przygotować jakąś pewną do zdobycia bramki sytuację.

35:59

Krótko rozegrany rzut rożny i piłka po strzale Poźniaka ląduje na słupku!

35:31

Czas dla AZS Gdańsk. Tomasz Broner zakłada koszulkę lotnego bramkarza. Gospodarze nie mają już nic do stracenia.

35:17

W trzech na jednego wyszli teraz gospodarze! Pawicki chciał zmieścić piłkę między nogami Pstrusińskiego jednak ponownie górą bramkarz Clearexu!

34:10

Walka toczy się teraz w środku pola. Piłka przemieszcza się od linii przerywanej do linii przerywanej. Raz w jedną raz w drugą stronę.

32:10

Gdańszczanie coraz śmielej atakują. Poźniak potężnym strzałem z 10 metrów próbował pokonać Pstrusińskiego jednak ten wspaniałą paradą wybija piłkę na aut!

31:22

Tym razem z kontrą wychodzą gospodarze. W sytuacji 3 na 2 piłkę do środka pola zgrywał Poźniak jednak Pstrusiński ofiarnie wybija piłkę.

30:16

Kontra Clearexu po której strzela Tkacz i trafia w słupek bramki AZS!

29:44

Wreszcie coś z piłki nożnej. Świetna akcja Madaniego i Depty ale ustawieni pełną piątką we własnym polu karnym chorzowianie nie pozwalają na oddanie celnego strzału.

29:30

Żółta kartka dla Michała Grecza za próbę wymuszenia 6 faulu.

28:23

I już gospodarze mają na koncie 5 fauli.

28:00

W faulach wynik 4-4. Żółta kartka dla Widzickiego za krytykowanie decyzji sędziowskich.

27:49

Żółta kartka dla Kostucha.

27:10

Gra toczy się w środku pola. Mnożą się faule z obydwóch stron.

25:52

Trzeci faul drużyny z Gdańska.

24:49

Piękna akcja na jeden kontakt gdańszczan. Cirkowski niedokładnie zagrywa jednak wzdłuż bramki i piłka przelatuje za plecami Bronera, który przed sobą miał już tylko pustą bramkę!

24:30

Dwa metry przed bramką piłkę dostał Cirkowski ale sam był tym na tyle zaskoczony, że nie trafił w piłkę przy próbie strzału.

23:29

Seget dwukrotnie powstrzymany przez gospodarzy. Najpierw ofiarnie wślizgiem bronił Widzicki a potem Gonda odbił mocne uderzenie chorzowianina.

22:25

Tkacz obrócił się na 6 metrze z Madanim na plecach. Strzelił mocno i niecelnie.

21:45

Rzut wolny dla Clearexu na połowie boiska po zagraniu ręką Madaniego.

20:40

Ładna akcja Gdańska. Madani odegrał do Depty a ten na linii pola karnego został zablokowany przez obrońcę.

20:15

W drugiej połowie dla odmiany pierwszy faul już w 15 sekundzie. Faulowali chorzowianie.

20:01

Bardzo ciekawa pierwsza połowa za nami. Mimo, że AZS Gdańsk dwukrotnie wychodził na prowadzenie to goście z Chorzowa na przerwę schodzą bliżsi zdobycia trzech punktów. W tym momencie akademicy są jedna nogą w I lidze. Na dalszy ciąg emocji zapraszamy za kilkanaście minut!

20:00

19:45

Czwarty faul gdańszczan.

19:26

Czas dla Clearexu Chorzów.

19:26

Krótkie rozegranie rzutu wolnego. Tym razem strzał z zerowego kąta Widzickiego przelatuje przed bramką gości i wychodzi w aut.

19:08

Gdańszczanie wciąż próbują przedostać się pod bramkę Clearexu ale idzie im to strasznie opornie.

17:46

Podobna sytuacja do tej po której padł trzeci gol dla chorzowian. Tym razem piłka po strzale z daleka Omylaka i przejściu obok nóg Rabczaka nie zmyliła bramkarza Gdańska.

16:38

Szybka kontra Clearexu. Seget miał ustawionego przed bramką Tkacza jednak nie zdołał dograć mu piłki blokowany przez obrońcę AZS.

16:10

W faulach mamy już wynik 3-1 dla gospodarzy.

15:50

Czas dla AZS Gdańsk.

15:25

Prowadzenie chorzowian spowodowało, że ustawili się oni na swojej połowie i oczekują na grę z kontry. AZS powoli mozolnie ustawia atak pozycyjny.

14:21

Clearex przejmuje inicjatywę. To zawodnicy tej drużyny częściej utrzymują się przy piłce.

12:57

Wycofanie piłki na ok. 10 metr do MIROSŁAWA MIOZGI. Ten dosyć lekkim technicznym strzałem trafia do bramki zasłoniętego przez Rabczaka Gondy. 2-3!

12:04

Pięknie Skrzydłem urwał się Tkacz, doszedł do sytuacji sam na sam i lekkim strzałem lobem nad wychodzącym Gondą minimalnie się pomylił!

11:54

Prawie 12 minut zawodnicy grali czysto. Pierwszy faul w meczu na koncie AZS.

11:35

Strzał Widzickiego z okolic połowy boiska trafia prosto w ręce Pstrusińskiego.

10:50

Gra się na chwilę uspokoiła. Mnożą się niedokładności i piłka częściej jest poza boiskiem niż na placu gry.

10:17

Cios za cios. Praktycznie każda szybsza akcja kończy się teraz zdobyczą bramkową. Co będzie dalej?

09:48

TOMASZ GOLLY urwał się obrońcy i strzałem z linii pola karnego nie daje żadnych szans Gondzie. Znowu remis!

08:22

Gol dla AZS-u UG!
Pawicki zagrywa na linię końcową do DOMINIKA DEPTY ten strzela z zerowego kąta i po fatalnej interwencji Pstrusińskiego znowu Gdańsk wychodzi na prowadzenie!

08:07

Krótko rozegrany rzut rożny. Piłka zagrana na 9 metr do MICHAŁA TKACZA a ten silnym strzałem w długi róg wyrównuje stan meczu!

07:20

Dwie akcje Pawickiego. Najpierw strzał z boku boiska Pstrusiński wybił na rzut rożny a następnie po rozegraniu kornera piłka przeleciała ponad bramką Chorzowa.

06:21

Łopuch urwał się prawym skrzydłem otrzymał podanie ze środka boiska i w pojedynku sam na sam z Gondą górą okazał się bramkarz AZS!

05:14

Przechwyt Widzickiego na własnej połowie i szybka kontra Gdańska. Mocny strzał z lewego skrzydła mija bramkę Pstrusińskiego.

04:11

Błąd Kostucha, który traci piłkę niedaleko własnego pola karnego. Rabczak trafia jednak tylko w boczną siatkę bramki gospodarzy.

03:28

Szybki wypad Clearexu na połowę akademików. Strzał z daleka przelatuje jednak daleko od bramki Gondy.

02:32

AZS w natarciu. Zawodnicy z Gdańska cały czas przebywają na połowie chorzowian, którzy nie potrafią obudzić się po tak szybkim ciosie.

00:07

Coż za rozpoczęcie spotkania! Pierwsza akcja meczu kończy się golem gospodarzy! MATEUSZ WESSERLING!

00:01

Witamy w transmisji! Zawodnicy już wychodzą na parkiet i zaraz rozpoczynamy zawody.
Zapraszamy na to jakże emocjonująco zapowiadające się spotkanie! AZS Uniwersytet Gdański – Clearex Chorzów, piątek od godziny 20:00, lajfy.com!
W pierwszym spotkaniu tych drużyn rozegranym w grudniu w Chorzowie padł wynik remisowy 3-3. Tutaj z remisu nikt nie będzie zadowolony. Obydwie drużyny interesować będzie tylko zwycięstwo gdyż strata punktów może oznaczać również stratę Ekstraklasowego bytu.
Na mecz do Gdańska przyjeżdża Clearex Chorzów, któremu widmo spadku również zagląda w oczy. Chorzowianie maja tylko punkt przewagi nad ligową strefą spadkową dlatego też niczego pewni być jeszcze nie mogą tym bardziej, że w ostatniej kolejce przyjdzie się im zmierzyć z czającymi się za ich plecami Chojnicami. Wygrana w Gdańsku spowoduje, że Clearex odskoczy od przynajmniej jednego z rywali w walce o utrzymanie ponieważ AZS Katowice podejmował będzie Gwiazdę Ruda Śląska i ktoś punkty stracić musi.
Akademicy z Gdańska aby utrzymać się w Ekstraklasie muszą nie tylko wygrać swoje pozostałe spotkania ale także liczyć na pozytywne rozstrzygnięcia na innych parkietach. Od bezpiecznego miejsca w tabeli dzieli gdańszczan aż 5 punktów dlatego utrzymanie Ekstraklasy w Gdańsku rozpatruje się w kategoriach cudu. AZS dał radę pokonać w tym sezonie takie drużyny jak GAF Gliwice czy Rekord Bielsko Biała więc dlaczego nie mógłby wygrać z Clearexem a w ostatniej kolejce z Głogowem? Dopóki piłka w grze wszystko jest możliwe!
Przedostatnią, 21. kolejkę Futsal Ekstraklasy rozpocznie spotkanie, w którym w Gdańsku zmierzą się AZS Uniwersytet Gdański z Chorzowskim Clearexem. Będzie to bezpośredni bój o utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywkowej.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

2:4

finał (2:3)

Gole: 1. Wesserling, 9. Depta – 9. Tkacz, 10. Golly, 13. Miozga, 39. Pstrusiński

Kartki:   28. Widzicki (GDA), 28. Kostuch (GDA) – 30. Grecz (CHZ)

AZS UG Gdańsk: 1. Michał Kartuszyński, 22. Marek Gonda – 3. Marek Cirkowski, 4. Marek Widzicki, 7. Tomasz Musik, 12. Tomasz Poźniak, 13. Przemysław Kostuch, 17. Tomasz Broner, 19. Karim Madani, 20. Mateusz Wesserling, 39. Wojciech Pawicki, 86. Dominik Depta

Clearex Chorzów: 1. Damian Purolczak, 21. Paweł Pstrusiński – 3. Mirosław Miozga, 4. Tomasz Golly, 6. Michał Tkacz, 7. Mariusz Seget, 8. Mateusz Omylak, 9. Michał Grecz, 11. Piotr Łopuch, 12. Tomasz Ulfik, 14. Dawid Pasierbek, 16. Konrad Podobiński, 18. Tomasz Rabczak

Sędziowie: Dariusz Smolarek, Piotr Marucha – Mariusz Lamk