5:1

koniec po dogrywce (2:1)

09.04.2015, 20:45 • INEA Stadion, Poznań • Tomasz

To tyle na dziś. Dziękujemy za uwagę. (23:19:14)
Należy pochwalić Błękitnych, którzy ambitnie walczyli do 29. minuty. Niestety czerwona kartka sprawiła, że kolejne minuty były dla gości bardzo ciężkie i kwestią czasu były kolejne bramki dla Lecha.
Sto dwadzieścia minut gry za nami. Lech wygrał z Błękitnymi 5-1 w rewanżowym meczu 1/2 finału Pucharu Polski i 2 maja zmierzy się z Legią Warszawa na Stadionie Narodowym.

120

120

Ofensywnie włączył się do akcji Douglas, starał się podać wzdłuż pola karnego, ale zdążył z interwencją obrońca gości.

117

Klepią sobie gospodarze i przesadnie nie forsują już tempa. Rywal nie jest w stanie im zagrozić.

115

Inczewski za mocno podawał w stronę Wiśniewskiego i Błękitni po raz kolejny bardzo łatwo stracili piłkę.

113

To nie jest dzień Jevticia. Próba technicznego strzału zza pola karnego, ale zabrakło bardzo dużo, by pokonać Ufnala.

111

Ponownie w narożniku Douglas. Nie liczymy rzutów rożnych, ale tych było już dziś przynajmniej dwadzieścia.

110

Bezradni goście. Momentami przykro patrzeć, ale różnica klas jest widoczna. Samą ambicją meczu z klasowym rywalem się nie wygra.

109

Dalej atakują podopieczni Macieja Skorży. Kolejny rzut rożny i Barry Douglas.

KOWNACKI - 5:1

106

Gol dla Lecha!
Tutaj jest już po wszystkim. Kończy się przygoda Błękitnych z Pucharem Polski. DAWID KOWNACKI strzela swojego drugiego gola w dzisiejszym meczu, wykorzystując bardzo precyzyjne dośrodkowanie Formelli i błąd Ufnala, który nie potrzebnie wychodził do piłki.

106

Druga połowa dogrywki rozpoczęta.
Zmiana stron i za moment druga część dogrywki.

105

Pierwsza połowa dogrywki skończona.

105

Lech już spokojnie rozgrywa piłkę na własnej połowie. Bardzo ciężkie zadanie przed Błękitnymi, którzy praktycznie od 46. minuty nie mają już na nic sił.

104

Nic z tego nie wyszło. Piłka w rękach Gostomskiego.

5:1

Gole: 34. Arajuuri, 44. Formella, 74. Kownacki, 100. Hamalainen, 106. Kownacki – 19. Wojtasiak

Kartki:   6. Kownacki (LPO), 17. Keita (LPO), 60. Formella (LPO), 83. Jevtić (LPO) – 17. Kosakiewicz (BSS)   28. Kosakiewicz (BSS)

Lech Poznań: Gostomski – Kędziora, Arajuuri, Kamiński, Douglas – Pawłowski (55 Jevtić), Linetty (73 Ubiparip), Trałka, Hamalainen, Keita (27 Formella) – Kownacki

Zmiany: Kotorowski – Kadar, Ubiparip, Jevtić, Serafin, Luis Henriquez, Formella

Błękitni Stargard: Ufnal – Kosakiewicz, Liśkiewicz, Pustelnik, Wawszczyk – Fadecki (95 Inczewski), Poczobut, Wojtasiak (67 Wiśniewski), Flis, Gutowski – Gajda (32 Baranowski)

Zmiany: Budnik – Baranowski, Więcek, Fijałkowski, Zieliński, Inczewski, Wiśniewski

Sędziowie: Paweł Gil (Lublin) – Piotr Sadczuk, Marcin Borkowski – Mateusz Złotnicki

Widownia: 18 461

1. mecz: Błękitni - Lech P. 3:1