Górnik Zabrze – Ruch Chorzów

2:2

finał (1:1)

06.04.2015, 15:30 • Stadion im. Ernesta Pohla, Zabrze • Tomasz

Źle dośrodkował w tej ostatniej akcji Jež i arbiter zakończył spotkanie. Górnik 2, Ruch 2 po naprawdę emocjonującym meczu. Nie było tu zbyt dużo emocji czysto piłkarskich, ale dramaturgia owszem. Chorzowianie byli zespołem lepszym, jednak za wrażenia artystyczne nikt trzech punktów nie przyznaje. (17:23:50)

90+5

90+5

I ostatnia szansa dla gospodarzy. Rzut wolny z bocznego sektora boiska...

90+5

Żółtą kartkę otrzymuje Matúš Putnocký (Ruch Chorzów).

90+4

Żółtą kartkę otrzymuje Łukasz Madej (Górnik Zabrze).

90+4

Żółtą kartkę otrzymuje Róbert Jež (Górnik Zabrze).

90+3

To nie koniec upomnień. Będą kolejne kartki.

90+2

Helik ukarany czerwoną kartką za brutalny faul na nogi Madeja. Na boisku bijatyka.

90+1

A tymczasem trzy minuty doliczone przez sędziego.

90

Zmiana w drużynie Ruch Chorzów: z boiska schodzi Grzegorz Kuświk, na boisku pojawia się Eduards Višņakovs.

89

Dobra centra na bliższy słupek, ale skutecznie piąstkował Putnocký.

89

I jeszcze jedna szansa. Magiera ustawia się w narożniku boiska.

87

Kartka dla Sobolewskiego za protesty. Wcześniej ten sam zawodnik faulował w ofensywie.

87

A teraz rzut rożny dla Górnika!

86

Ależ teraz doping fanów gospodarzy, którzy jakby odżyli po zdobyciu drugiego gola!

Roman GERGEL - 2:2

85

Gol dla Górnika Zabrze!
Ależ zaspała defensywa Ruchu! Pierwsza akcja gospodarzy od dłuższego czasu i mamy bramkę! Fantastyczne dośrodkowanie Kurzawy na dalszy słupek i ROMAN GERGEL uderzeniem z woleja strzela na 2-2!

83

Zmiana w drużynie Ruch Chorzów: z boiska schodzi Filip Starzyński, na boisku pojawia się Michał Efir.

82

Kolejna pewna interwencja na przedpolu w wykonaniu Putnocký'ego.

80

Niecelny strzał Sobolewskiego z dystansu. Nie musiał interweniować Putnocký.

79

Ostra, ale wydawało się dopuszczalna walka Kuświka z Szeweluchinem. Ostatecznie jednak arbiter uznał, że napastnik Ruchu faulował w tej sytuacji. Blisko było przechwytu.

78

Czwórka obrońców Ruchu, wsparta dodatkowo dwoma defensywnymi pomocnikami w postaci Surmy i Babiarza kompletnie "wyłączyła" dziś linię ataku Górnika.

77

Zmiana w drużynie Górnik Zabrze: z boiska schodzi Dzikamai Gwaze, na boisku pojawia się Rafał Kurzawa.

76

Upływają kolejne minuty, a wynik i obraz gry nie ulegają zmianie. Bez pomysłu piłkarze Górnika na przedostanie się pod pole karne i stworzenie sytuacji strzeleckiej.

74

Dzisiejsze spotkanie ogląda 3000 widzów.

73

Ruch prowadzi i Ruch atakuje. Górnik broni się całym zespołem na własnej połowie. Ciężko być optymistą, będąc kibicem Górnika.

Wrzucamy w ramach ciekawostki. Chorzowski Cristiano Ronaldo.

71

Fatalnie wykonany rzut wolny przez Gigołajewa. Będzie okazja do poprawki. Tym razem rzut rożny dla Ruchu.

70

Żółtą kartkę otrzymuje Mariusz Magiera (Górnik Zabrze).

70

Ambitnie powalczył o piłkę Kowalski i został sfaulowany przez Magierę tuż obok pola karnego!

68

Zmiana w drużynie Ruch Chorzów: z boiska schodzi Marek Zieńczuk, na boisku pojawia się Jakub Kowalski.

67

Zmiana w drużynie Górnik Zabrze: z boiska schodzi Dominik Sadzawicki, na boisku pojawia się Róbert Jež.

66

Akcja Kosznika. Wszystko wyglądało dobrze, aż do momentu dośrodkowanie. Piłka poleciała poza linię końcową boiska.

65

Długie podanie Madeja w kierunku Skrzypczaka, ale nie dał się zaskoczyć Gigołajew, który tym razem ustawiony był najbliżej własnej bramki.

64

Wysokie dośrodkowanie Magiery. Robił, co mógł Augustyn, ale nie zdołał wyskoczyć do piłki.

63

Jeszcze jeden korner dla Górnika po interwencji Konczkowskiego.

61

Krótko rozegrany rzut rożny przez gospodarzy! Madej zacentrował w pole karne, do piłki doszedł Skrzypczak, ale jego uderzenie głową obronił Putnocký!

61

Długie podanie na skrzydło w stronę Kosznika. Troszeczkę zbyt mocne. Gra wznowiona od bramki przez Putnocký'ego.

60

Zmiana w drużynie Górnik Zabrze: z boiska schodzi Wojciech Łuczak, na boisku pojawia się Szymon Skrzypczak.

59

Dośrodkowanie Gergela i faulował w ofensywie Szeweluchin.

59

Dobra akcja zabrzan! Madej prostopadle w kierunku Gergela, a ten od razu szukał w polu karnym Łuczaka! Podanie jednak nie dotarło do kolegi i tylko rzut rożny!

56

Niemożliwe! To powinien być gol na 2-2! Łuczak był niepilnowany w polu karnym, ale strzelił tylko w boczną siatkę! Wściekły Kosznik, który tylko czekał na podanie kilka metrów obok...

55

I wreszcie Górnik! Magiera zagrał w "szesnastkę" do Kosznika, ale ten nie potrafił opanować piłki.

54

Trochę nie mogą uwierzyć w to, co się stało piłkarze Górnika. Jakby oszołomieni gospodarze mają problem, by w ogóle przedostać się w okolice pola karnego rywala.

52

Żółtą kartkę otrzymuje Grzegorz Kuświk (Ruch Chorzów).

Grzegorz KUŚWIK - 1:2

51

Gol dla Ruchu!
Znowu to zrobili! Filip Starzyński asystentem, GRZEGORZ KUŚWIK strzelcem bramki! Napastnik gości dość przypadkowo otrzymał piłkę w polu karnym po dośrodkowaniu kolegi i pewnym strzałem z kilku metrów nie dał szans a interwencję bramkarzowi.

49

Jeszcze raz Konczkowski. Płaska centra w pole karne, jednak trochę niedokładna i Gwaze bez problemu sobie z nią poradził.

48

Podanie Zieńczuka w kierunku Konczkowskiego, ale nie pozwolił na wiele Magiera i wybił piłkę.

47

Ładna akcja Ruchu, jednak pogubił się w końcowej jej fazie Gigołajew. Nie ma nawet rzutu rożnego.

46

Są i gospodarze. Nie ma żadnych zmian w przerwie.
Ruch już na boisku. Czekamy na piłkarzy Górnika.
Górnik Zabrze 1, Ruch Chorzów 1. Obie bramki padły po fatalnych błędach w obronie. Lepszy w pierwszej połowie Ruch, a gospodarze stwarzali zagrożenie praktycznie jedynie po stałych fragmentach gry.

45+2

45+2

Nic się nie dzieje w doliczonym czasie gry. Wszystko wskazuje na to, że po pierwszej połowie będzie remis.

45

Dwie minuty dolicza pan Bartosz Frankowski.

44

Konieczna jest interwencja sztabu medycznego, choć wydaje się, że Augustyn będzie mógł kontynuować grę.

44

Faul Helika w polu karnym zabrzan. Ucierpiał w tym starciu Augustyn i nie podnosi się z murawy.

42

Nie wyszła teraz wrzutka Kosznikowi. Grę wznowi Putnocký.

42

W ataku wciąć Górnik. Od kilku minut piłka znajduje się niemal cały czas na połowie Ruchu. Goście sporadycznie zapędzają się pod pole karne rywala.

40

Groźne, bardzo mocne dośrodkowanie Oleksego. Lekkie nieporozumienie między Szeweluchinem i własnym bramkarzem, lecz skończyło się tylko na strachu.

39

Po trzy strzały z obu stron i dwa celne. Posiadanie piłki jak na razie 57% Ruch, 43% Górnik.

37

Źle to rozegrali podopieczni Fornalika. Górnik bez problemu oddalił zagrożenie od własnej "szesnastki".

36

Starzyński zagrał na dalszy słupek. Nie namyślał się długo Augustyn i wykopał piłkę poza boisko. Mamy jeszcze rzut rożny.

35

Gergel faulował Surmę w środku pola. Nie zgadzają się z taką decyzją sędziego gospodarze.

33

Tym razem doszedł do strzału Szeweluchin, ale główkował obok słupka. Dobrym podaniem popisał się w tej sytuacji Kosznik.

33

Bardzo groźna wrzutka Magiery w okolice pola bramkowego. Zabrakło jednak bardziej agresywnego nabiegu na piłkę. Rzut rożny z drugiej strony po interwencji jednego z graczy Ruchu.

32

Był w polu karnym Łuczak, ale nie było miejsca na oddanie strzału. Wyjaśnił całą sytuację Malinowski, jednak będzie jeszcze korner dla Górnika.

32

Długie podanie w kierunku Madeja, ale Oleksy nie popełnił błędu. Wybicie piłki na aut.

30

I Ruch! Starzyński podaje do Zieńczuka, a sędzia niesłusznie przerwał grę, sygnalizując spalonego! Błędna decyzja asystenta.

30

Akcja za akcję, ale brakuje dokładności. Sporo miejsca z lewej strony miał teraz Kosznik, lecz dośrodkował "do nikogo".

29

Dwukrotnie centrował teraz Oleksy. Najpierw za lekko, a chwilę później trochę za dużo siły użył lewy obrońca Ruchu. Gra zostanie wznowiona od bramki.

27

Wyborna okazja dla Ruchu! Kuświk ze Starzyński rozmontowali defensywę Górnika. Ten drugi bardzo łatwo doszedł do sytuacji strzeleckiej dwadzieścia metrów od bramki gospodarzy, ale bardzo dobrze spisał się Šteinbors! Kolejny raz łatwo ograny został Szeweluchin.

25

Centrował Magiera, ale tym razem wybronili się "Niebiescy".

24

Okazja dla Górnika. Mamy rzut rożny, z którego przed momentem zabrzanie strzelili gola...

23

Od razu ożywili się kibice na obiekcie w Zabrzu. Takiego meczu chcieliśmy. Akcje z obu stron.

Błażej AUGUSTYN - 1:1

21

Mamy wyrównanie! Kosznik uprzedził wychodzącego na przedpole Putnocký'ego, w efekcie czego bramkarz Ruchu wypiąstkował piłkę prosto pod nogi BŁAŻEJA AUGUSTYNA, a ten skorzystał z prezentu i spokojnie strzelił niemal do pustej bramki!

21

Centra Gergela z prawej flanki. Nieporozumienie między Surmą i Putnocký'm, w efekcie czego mamy korner.

20

Kontratak gospodarzy. Kosznik faulował jednak Oleksego, a sędzia wykorzystał chwilę przerwy i upomniał Starzyńskiego, który dosłownie kilka sekund wcześniej ostrym wślizgiem zaatakował Gergela.

19

Rzut wolny dla Ruchu, ale tym razem fatalnie wykonał go Starzyński. Piłkę przejął ustawiony na szesnastym metrze jeden z graczy Górnika.

18

Ruch spokojnie utrzymuje się przy piłce. Górnik jak na razie nie potrafi się przeciwstawić rywalowi.

16

W odpowiedzi próbował strzału z dystansu Sobolewski. Był jeszcze rykoszet i piłka spokojnie wpadła w ręce Putnocký'ego.

Grzegorz KUŚWIK - 0:1

14

Fatalny błąd dwójki środkowych obrońców Górnika! Starzyński przejął piłkę, zagrał wzdłuż "szesnastki", a zamykający akcję GRZEGORZ KUŚWIK bez problemu wpakował futbolówkę do siatki!

13

Na spalonym złapany Kuświk. Chcemy więcej aspektów czysto piłkarskich, a jak na razie częściej słyszymy gwizdek arbitra.

11

Rzut wolny spod linii bocznej wykonywał Starzyński, ale zagrał prosto w ręce Šteinborsa.

10

Ostry wślizg Gwaze w nogi Gigołajewa. Żółta kartka dla gracza Górnika.

9

Tymczasem w Zabrzu zaczął padać śnieg. Przed momentem nic tego nie zapowiadało, gdyż świeciło słońce i nie było ani jednej chmury nad stadionem.

8

Niezła próba prostopadłego podania w wykonaniu Surmy, ale nie pozwolił na przedostanie się piłce do Kuświka Sobolewski.

7

Potworne zamieszanie w polu karnym Górnika po rzucie rożnym. Dośrodkowywał Starzyński, ale ostatecznie żaden z zawodników gości nie potrafił oddać strzału. Sporo szczęścia mieli zabrzanie.

5

Sporo niedokładności na początku meczu. Teraz bardzo niecelnie podawał Madej, który jakby nie miał pomysłu na rozegranie akcji.

4

Nieźle zapowiadała się akcja Ruchu. Wszystko rozpoczął Kuświk, ale ostatecznie niecelnie odgrywał Starzyński.

3

Nieudana centra Magiery, a ten zawodnik przyzwyczaił, że potrafi dobrze i celnie dośrodkować.

2

Górnik spokojnie rozgrywa piłkę na własnej połowie. Nie ma pressingu ze strony Ruchu.

1

Od razu przechwyt Ruchu. Dośrodkowanie Oleksego jednak niedokładne i wyjaśnili sytuację gospodarze.

1

Rozpoczęli zabrzanie. Liczymy na wiele emocji!

1

Górnik na biało, "Niebiescy" oczywiście na niebiesko.
Piłkarze obu drużyn zameldowali się na murawie. Za moment początek 103. WDŚ!

Górnik Zabrze: Šteinbors – Sadzawicki, Augustyn, Szeweluchin, Magiera – Gergel, Sobolewski, Gwaze, Madej, Kosznik – Łuczak.
Rezerwowi: Kasprzik – Słodowy, Kurzawa, Nowak, Gancarczyk, Skrzypczak, Jež.

Ruch Chorzów: Putnocký – Konczkowski, Helik, Malinowski, Oleksy – Zieńczuk, Surma, Babiarz, Starzyński, Gigołajew – Kuświk.
Rezerwowi: Skaba – Szyndrowski, Grodzicki, Urbańczyk, Kowalski, Efir, E. Višņakovs.

Sędziowie: Bartosz Frankowski (Toruń) – Radosław Siejka, Jakub Winkler – Sylwester Rasmus.
Zapraszamy na WDŚ w poniedziałek 6 kwietnia do portalu Lajfy.com! Początek starcia o godz. 15.30, ale nasza relacja wystartuje kilkadziesiąt minut wcześniej, kiedy to poznamy wyjściowe składy obu zespołów!
Spotkanie w Zabrzu sędziować będzie pan Bartosz Frankowski z Torunia. Na liniach pomagać mu będą Radosław Siejka i Jakub Winkler, a arbitrem technicznym będzie Sylwester Rasmus.
W 102. Wielkich Derbach Śląska, które zostały rozegrane 4 października 2014 rkou Ruch Chorzów przegrał na własnym boisku z Górnikiem Zabrze 1-2. Gola dla "Niebieskich" zdobył Grzegorz Kuświk. Goście odpowiedzieli trafieniami Wojciecha Łuczaka i Łukasza Madeja.
Przed przerwą na reprezentację odbyła się 25. kolejka T-Mobile Ekstraklasy. Górnik Zabrze przegrał wówczas w Gdańsku z Lechią 0-1, a Ruch okazał się gorszy od Zawiszy Bydgoszcz. W Chorzowie padł wynik 1-2, a jednego gola dla gospodarzy zdobył Martin Konczkowski.
W poniedziałek jako drudzy na polskie boiska wybiegną piłkarze Górnika Zabrze i Ruchu Chorzów. Wielkie Derby Śląska zostaną rozegrane po raz 103. Tym razem na stadionie im. Ernesta Pohla.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.