AS Roma – UC Sampdoria

0:2

finał (0:0)

16.03.2015, 21:00 • Olimpico, Roma • Kamil Marut (@K_Marut)

Po bardzo dobrym spotkaniu Roma ulega Sampdorii 0:2. Gospodarze mieli dzisiaj przewagę, stworzyli sobie wiele okazji, doskonale jednak w bramce gości spisywał się Viviano. Goście odpowiadali kontrami i dwie udało im się wykorzystać dzięki czemu odnoszą bardzo cenne zwycięstwo, poprzez które ich strata do Romy zmniejsza się do ledwie pięciu oczek. Wobec również wygranej Lazio i Fiorenitiny walka o wicemistrzostwo w Serie A pod koniec sezonu zapowiada się znakomicie! (23:04:00)

90+4

90+3

Jeszcze ostatnia zmiana w Sampdorii. W miejsce Edra na boisku mamy Pawła Wszołka!

Goście wybijają z linii uderzenie Astoriego

90+2

I po centrze z niego było blisko kontaktowego traifenia! Głową uderzał Astori i na gości przed utratą gola ratuje jeden z defensorów stojących na linii, który z niej właśnie wybija futbolówkę!

90+1

Roma się nie poddaje. Wywalcza na prawej stronie rzut rożny.

90

Arbiter dolicza 4 minuty do regulaminowego czasu gry.

88

Seria centr gospodarzy w pole karne gości. Ci jednak jak przez całe spotkanie doskonale radzą sobie w szesnastce i wybijają wszystkie piłki.

86

Traci jednak futbolówkę. Z kontrą wyjść próbowali goście, przerwał ją brzydkim faulem Pjanic i mamy kolejny żółty kartonik.

85

Roma się jeszcze nie poddaje. Mimo gry w osłabieniu, wymienia podania na połowie gości.

83

Po centrze z kornera nie wynika jednak nic ciekawego.

Keita osłabia swój zespół

82

Cóż za głupie zachowanie Keity! Z ironią skomentował przyznaną mu żółtą kartkę, klaskając sędziemu. Ten nie pozwala sobie na takie lekceważenie i decyduje się go wyrzucić z boiska, pokazując mu drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Roma więc będzie musiał gonić wynik w osłabieniu!

82

Za przepychanki przed rozegraniem kornera żółtą kartkę ukarany zostaje Keita.

81

Po rozegraniu kornera zamieszanie w polu karnym, w końcu defensorzy Sampdorii wybijają futbolówkę na 20 metr tutaj dopada do niej Pjanic i oddaje mocne uderzenie, ponownie jednak doskonałą interwencją popisuje się golkiper gości i odbija ją na kolejny korner!

Viviano wybija uderzenie Verde

80

Rzymianie się nie załamują. Ruszają natychmiast do ataku. Przed polem karnym znalazł się Verde oddał mocne uderzenie, świetnie jednak spisuje się Viviano, który przerzuca futbolówkę nad bramką!

Luis MURIEL - 0:2

78

Gol dla Sampdorii!
Bramkę zdobył LUIS MURIEL.

Rzymianie postawili wszystko na jedną kartkę mocno zaatakowali i nadziewają się na kontrę Sampdorii! Goście podwyższają swoje prowadzenie! Do siatki trafia LUIS MURIEL. Rezerwowy znalazł się najpierw sam na lewym skrzydle wpadł w pole karne i uderzył, piłka odbiła się jednak do słupka. Trafiła pod nogi jego partnerów, którzy wymienili podania i futbolówka ponownie trafiła do Kolumbijczyka, który tym razem celnym uderzeniem pokonuje De Sanctisa!

76

Znowu jednak nie wychodzi z niego nic ciekawego. Verde zagrał krótko do Ljajica, który próbował dryblingu, przegrał jednak pojedynek z defensorami Sampdorii.

76

Na prawej stronie znalazł się Verde próbował centry został jednak zablokowany. Kolejny korner dla Romy.

74

Roszada i w Sampdorii. Muriel wchodzi w miejsce Okaki.

73

Ostatnia zmiana w Romie. W miejsce Torosidisa na boisku pojawia się Ljajic.

72

Rzymianie zamykają Sampdorie na 20 metrze przed ich bramką i wymieniają podania szukając szansy.

70

Niezła szansa Romy. Po wymianie futbolówka trafiła na 20 metrze do Holebasa ten mając sporo miejsca, oddał uderzenie, jednak ponad bramką.

68

Druga zmiana w Romie. W miejsce Iturbe na boisku pojawia się Doumbia.

67

Po centrze z niego w szesnastce górą są jednak defensorzy Sampdorii.

66

Obraz gry wraca do tego co przez wiekszą cześć spotkania. Roma atakuje i wywalcza na prawej stronie rzut wolny.

64

Zmiana i w Sampdorii. W miejsce Obianga wchodzi Duncan.

63

Szkoleniowiec Romy reaguje i dokonuje pierwszej roszady. W miejsce Tottiego na boisku pojawia się Verde.

62

Po trafieniu Roma nerwowo szarpie i rusza do ataku. Zostaje jednak powstrzymana przez defensorów gości.

Lorenzo DE SILVESTRI - 0:1

60

Bramkę zdobył LORENZO DE SILVESTRI.

I mamy niespodziewanie rozstrzygnięcie! Roma przeważała przez większą cześć czasu, krótki fragment lepszej gry Sampdorii i obejmują oni prowadzenie! Goście krótko rozegrali kornera, piłka trafiła do Eto'o ten doskonale zwiódł jednego z defensorów Romy wpadł w pole karne i spod końcowej linii zagrał na 5 metr, tutaj małe zamieszanie ostatecznie futbolówkę przejmuje LORENZO DE SILVESTRI i mocnym uderzeniem pokonuje De Sanctisa!

59

Dobry fragment gości. Kolejna ich akcja i wywalczają na lewej stronie rzut rożny.

57

Z wolnego nie wynika jednak nic ciekawego.

56

Kolejna próba Sampdorii i wywalczają na 30 metrze rzut wolny. Brzydko faulował Astori i pierwsza kartka dla Rzymian w tym spotkaniu.

54

Z pierwszym atakiem po przerwie wyszli goście. Po wymianie próba prostopadłego zagrania do wybiegającego z prawego skrzydła Edera, doskonałym wślizgiem popisał się jednak Holebas i przeciął zagranie.

52

Po centrze z wolnego w polu karnym górą są jednak defensorzy Sampdorii.

51

Roma od początku drugiej połowy naciska. Kolejny atak. Na lewej stronie znalazł się Gervinho próbował zwieść Palombo, ten jednak powstrzymał go brzydkim faulem. Arbiter kara go żółtym kartonikiem i dyktuje rzut wolny.

49

Po chwili Holebas znalazł się na 25 metrze mając sporo miejsca oddał uderzenie, jednak ponad bramką.

47

I tuż po przerwie Rzymianie mieli kolejną doskonałą okazje na objecie prowadzenia! Po centrze na 5 metrze do futbolówki dopadł Totti uderzył kolanem, jednak obok bramki!

46

Pierwsi do ataku po przerwie ruszają Rzymianie i wywalczają na prawej stronie rzut wolny.

46

Obie ekipy już na murawie. Za moment początek drugiej połowy.
Po dobrej pierwszej połowie AS Roma bezbramkowo remisuje z Sampdoria 0:0.Gospodarze mieli zdecydowaną przewagę stworzyli sobie kilka dobrych szans doskonale jednak w bramce gości spisywał się Viviano i tylko jemu Sampdoria zawdzięcza to, że nie przegrywa. Druga połowa zapowiada się równie dobrze, jeśli taki obraz gry się utrzyma z pewnością zobaczymy gole. Zapraszamy za kwadrans.

45+2

45+2

I po kornerze kolejna szansa Rzymian! Na długim słupku futbolówkę zgrał Gervinho, ta trafiła na krótkim do Tottiego, który oddał uderzenie, znowu jednak odbija je Viviano!

Gervinho marnuje wyborną szansę

45+1

Mocno naciska Roma pod koniec pierwszej połowy! Kolejna wyborna szansa! Po prostopadłym zagraniu sam na sam z Viviano znalazł się Gervinho, oddał mocne uderzenie, golkiper gości popisał się jednak kolejną doskonałą interwencją i odbił futbolówkę na korner!

45

Arbiter dolicza 2 minuty do regulaminowego czasu gry.

Viviano popisuje się doskonałym refleksem po błędzie swojego obrońcy!

45

Ależ było teraz blisko pierwszego trafienia! Na lewej stronie szesnastki znalazł się Gervinho zagrał mocno na 5 metr gdzie wbiegał Pjanic ten nie zdołał trafić w piłkę, zaskoczyło to jednego z defensorów Sampdorii, któremu futbolówka odbiła się od nóg i poleciała w stronę bramki, doskonałym refleksem popisał się jednak Viviano i pewnie chwycił futbolówkę!

44

Totti dostał piłkę na 30 metrze mając sporo miejsca oddał mocne uderzenie, dobrze ustawiony był jednak Viviano i pewnie chwyta futbolówkę.

43

Pod koniec pierwszej połowy nic się nie zmienia. Rzymianie szukają prowadzenia.

Dwa razy groźnie w polu karnym Sampdorii!

41

Dwie groźne sytuacje w szesnastce gości! Najpierw defensora Sampdorii zbyt krótko zagrał do swojego bramkarza i wydawało się, żę Gervinho przechwyci piłkę, Viviano jednak w ostatniej chwili wybił mu ją spod nóg! Po chwili centra z prawego skrzydła, na długim słupku piłka spadła do niepilnowanego Tottiego, ten jednak oddał złe uderzenie głową, nieczysto ją przystawił i po chwili bez problemu golkiper gości chwycił futbolówkę!

39

Brzydki faul Silvestre na Iturbe i mamy kolejny żółty kartonik.

37

W jednym ze starć ucierpiał Cholevas. Mieliśmy moment przerwy na boisku. Wszystko już jednak w porządku gracz Romy jest zdolny do gry, starcie wznowione.

35

Nadal jednak po centrach z narożnika w powietrzu górują defensorzy Sampdorii.

34

Ładną klepą próbowali teraz zwieść w pole defensywę gości gracze Romy, Ci jednak się połapali i wybijają futbolówkę na korner.

32

Ponownie w natarciu Roma. Gospodarze w ataku pozycyjnym.

30

Odpowiedzieć próbowali goście. Ich akcje prawą stroną powstrzymują jednak defensorzy Sampdorii.

Totti marnuje dobrą szansę

28

W końcu doskonała okazja Romy! Po prostopadłym zagraniu na lewej stronie szesnastki kompletnie sam znalazł się Totti oddał mocne uderzenie, jednak wprost w Viviano i ten doskonale odbija futbolówkę!

27

Znowu jednak bez problemu w szesnastce radzą sobie defensorzy Sampdorii.

26

Rzymianie nadal przeważają. Nie są jednak jak na razie stworzyć żadnej groźnej okazji, jedyne co im się udaje to wywalczanie rzutów rożny. I będą mieli kolejny na prawym skrzydle.

24

Brzydki faul Obiagna w środku pola i mamy pierwszą w tym spotkaniu żółtą kartkę.

23

Po chwili Rzymianie wywalczyli kolejny korner. Ponownie jednak po centrze z niego nie wynikło nic ciekawego.

22

Zbyt słaba jednak centra z niego i na krótkim słupku futbolówkę wybijają defensorzy Sampdorii.

21

I wywalczają na prawej stronie kolejny korner.

20

Rzymianie szykują kolejne natarcie. Wymieniają podania na połowie gości.

Arbiter słusznie nie uznaje trafienia Keity.

18

I po centrze z niego Pjanica, w polu karnym do futbolówki dopada Keita i z woleja pakuję ja do siatki! Arbiter jednak nie uznaje gola gdyż według niego był on na spalonym. Jak pokazały powtórki miał racje!

17

Kolejna próba Romy i wywalczają na prawej stronie rzut wolny.

14

Krotkie rozegranie kornera i mamy pierwsze uderzenie. W szesnastce futbolówka trafiła do Pjanica ten oddał niezłe uderzenie pod nogami defensora Sampdorii, czujny był jednak Viviano, który pewnie chwycił futbolówkę.

13

Szybka odpowiedź Rzymian. Na prawej stronie znalazł się Totti posłał ostrą centrę na 5 metr, która Viviano wybija na korner.

12

Po centrze z niego w szesnastce górą są jednak defensorzy Romy.

11

Sampdoria wychodzi teraz z kontrą i wywalcza na prawym skrzydle rzut rożny.

10

Goście dobrze się bronią. Nie wpuszczają graczy Romy we własne pole karne.

7

Podopieczni Garcii wymieniają podania na 20-25 metrze przed bramką Sampy.

5

Inicjatywę przejmują już gospodarze. Rzymianie w ataku pozycyjnym.

3

Próbowali ataku lewym skrzydłem goście. Tutaj powstrzymany został jednak Eto'o.

2

Spokojnie na początku spotkania. Gra toczona w środku pola.

1

Zacznie Sampdoria.
I oba zespoły pojawiają się na murawie. Roma zagra w tradycyjnych bordowych strojach, Sampdoria natomiast na niebiesko.
Znamy już składy w jakich wystąpią obie ekipy! Z ławki rezerwowych zaczną Skorupski i Wszołek. Początek spotkania za około 20 minut. Bądźcie z nami!

AS Roma: De Sactis- Torosidis, Yanga-Mbiwa, Astori, Holebas- Pjanic, Keita, Florenzi- Gervinho, Totti, Iturbe

Rezerwowi: Lobont, Skorupski- Cole, Ljajic, Paredes, Spolli, Ucan, Pellegrini, Verde, Doumbia, Calbersi, Sanarbia

UC Sampdoria: Viviano- De Silvestri, Silvestre, Romangoli, Regini- Obiang, Palombo, Soriano- Okaka, Eto'o, Eder

Rezerwowi: Frison, Romero- Duncan, Correa, Bergessio, Muriel, Coda, Dordevic, Marchionni, Wszołek

Sędziowie: G. Calvarese- M. Passeri, G. Paganessi.

Źródło: sports369.com

Podsumowując zapowiada się dobre widowisko. Faworytem jest Roma kurs na ich wygraną wynosi 1.65, podczas gdy na Sampdorię5.6. Czy potwierdzi to się na boisku? Przekonamy się w poniedziałkowy wieczór. Początek spotkania o godzinie 21:00. Serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji z tego starcia na lajfy.com!
Sampdoria po nie najlepszym Lutym w którym w czterech spotkaniach nie odniosła wygranej notując trzy remisy i porażkę w Marcu spisuje się świetnie. Odniosła dwie wygrane z rzędu ogrywając Atalantę i Caligari.
Dyspozycja Romy nie wygląda zbyt dobrze. Sa oni bez wygranej od czterech spotkań i co ciekawe w każdym z nich remisowali. Po kolei z Parmą, Veroną, Juventusem i Chevio Verona.
Sytuacja w tabeli wygląda następująco:

Źródło: soccerway.com

Jak więc widać oba zespoły mają o co grać. Roma większych szans na dogonienie Juventusu nie ma, ale musi się bronić przed goniącymi ją Lazio i Napoli. Sampdoria z kolei chce zapewnić sobie miejsce gwarantujące grę w LE i wygrana w takim spotkaniu może ich do tego przybliżyć. Jak i również do Rzymian w przypadku zwycięstwa gości ich strata będzie wynosić już tylko pięć oczek.
Przed nami spotkanie 27 kolejki Serie A w którym AS Roma podejmować będzie na Olimpico UC Sampdorie.

Źródło: fifa.com
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.