32:26

finał (14:12)

14.03.2015, 20:45 • Orlen Arena, Płock • Michał Grzemski (@grzemski_m)

Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na inne relacje na Lajfy.com! (22:22:49)
Wisła Płock ogrywa Vardar Skopje 32:26 w pierwszym meczu 1/8 Ligi Mistrzów! Płocczanie pewnie pokonują rywala, mimo, że najlepiej rzucającym był dziś gracz rywali, Dujszebajew, który trafiał dziesięć razy. Wiślacy grali jednak bardzo dobrze twardo i dobrze w obronie, a także byli skuteczni w ofensywie. Na szczególne uznanie zasługują bramkarze Wisły – Corrales, który świetnie bronił w akcjach oraz Wichary, który wyciągnął trzy karne! Płock atakował z 64% skutecznością i bronił na poziomie 38%, natomiast rywale w ataku mieli 49% skuteczności, a w defensywie 27%. Mamy solidną zaliczkę przed rewanżem w Macedonii, jednak trzeba pamiętać, że na tamtym terenie gra się niezwykle trudno.

60

Koniec meczu. (32:26)

60

Tracimy w ataku, Dibirov do Dujszebajewa i ten trafia w ostatniej sekundzie! (32:26)

60

Dujszebajew do Dibirova na skrzydło i zatrzymuje go Corrales! (32:25)

60

Timeout dla gości. (32:25)

60

Znów blisko starty Płock, ale zbiera jeszcze Jurkiewicz i trafia z 6. metrów. (32:25)

59

Timeout dla gospodarzy. (31:25)

59

Broni znów Capar i kończy kontrę Dujszebajew. (31:25)

59

Szybko grają goście atak i trafiają do bramki (31:24)

59

Rusza w szybkim ataku Dujszebajew, leży on i Tioumentsev na boisku. Minuty dla gracza Wisły. (31:23)

58

Rzuca z dystansu Jurkiewicz, ale dobrze broni Capar! (31:23)

58

Rastvortsev ukarany minutami za faul na Jurkiewiczu. (31:23)

58

Brumen wrzuca z lewej strony na prawo do Dibirova i ten świetnie to kończy! Bardzo ładna akcja. (31:23)

57

Trafia za to Wisła! Ze skrzydła kończy Nikcevic! (31:22)

56

Ależ błąd Karacica! Sam poszedł do wewnątrz na środek, próbuje lobować.... FATALNIE! Nad bramką i to sporo! (30:22)

56

Znów indywidualna akcja Karacica. Kara minut dla Ghioney. (30:22)

56

Próbujemy grać znów na koło, ale tym razem przejmują piłkę rywale. (30:22)

55

Tym razem rzuca Dujszebajew i pokonuje Wicharego! (30:22)

55

Sam rusza Karacic środkiem i wywalczył karnego. Znów wchodzi Wichary! (30:21)

54

I znów Kamil Syprzak z koła! Świetnie obsłużony i świetnie kończy! (30:21)

54

Trafia w szybkim ataku z koła Toskic. (29:21)

53

Zelenovic świetnie mija rywala, wbiega w środek obrony i trafia! (29:20)

53

Tracimy w ataku i szybko kończy kontrę Karacic. (28:20)

52

CORRRAAALLLLEESSSS! Po raz kolejny broni Hiszpan! Tym razem zatrzymuje atak z prawego skrzydła! (28:19)

52

Znów trafia Syprzak! (28:19)

51

Dibirov rzuca z karnego i... WICHARY! Ale on czaruje te karne! (27:19)

51

Jurkiewicz wykluczony na 2 minuty. (27:19)

51

Jurkiewicz przechwytuje piłkę w obronie, ale Ghionea zatrzymany przez Milica w kontrze. (27:19)

50

Syprzak nietypowo, bo z dystansu, ale skutecznie! Brawo Kamil! (27:19)

50

Dujszebajew trafia z prawego rozegrania z miejsca. (26:19)

49

Vardar znów nie kończy ataku, szybka kontra Płocka i bramka Nikcevica! (26:18)

49

Ależ świetnie teraz z prawej strony indywidualnie zagrał Ghionea i zmieścił jakimś cudem piłkę w bramce! (25:18)

48

Timeout dla gospodarzy. (24:18)

48

Tracimy piłkę przez złe podanie i kończy kontrę Karacic. (24:18)

48

Lazarov rzuca z dystansu z lewego rozegrania i pokonuje bramkarza. (24:17)

47

Kwiatkowski wykluczony na 2 minuty. (24:16)

47

Znów broni Corrales! Gwiżdżą sędziowie jednak faul i dalej gra atak Vardar. (24:16)

47

Ghionea w pierwsze tempo i pokonany Milic! (24:16)

46

Ależ akcja Tioumentseva! Świetnie mijał rywali i trafia w poprzeczkę! Ale wywalczył jeszcze karnego! (23:16)

46

Świetna akcja Dujszebajewa i Dibirova z lewej strony i trafia z trudnej pozycji ten pierwszy. (23:16)

45

Znów ładnie gramy na skrzydło i trafia Daszek! (23:15)

45

Tym razem nie myli się Dibirov i pokonuje Wicharego. (22:15)

45

Pribak wywalczył karnego. (22:14)

44

Rzuca Pribak ze środka i znów Corrales! Co za mecz Hiszpana! Dalej jednak grają atak goście, faulował Daszek przy zbiórce. (22:14)

43

Świetnie rozrzucamy do Nikcevica na skrzydło, ale tego genialnie zatrzymuje Milic! (22:14)

43

Za długo grają Macedończycy, odzyskujemy piłkę! (22:14)

43

Karacic wykluczony jeszcze na 2 minuty! (22:14)

43

Trafia Daszek z prawego skrzydła! (22:14)

42

Źle podaje Daszek, kontra gości. Poszedł Dujszebajew, ale znów genialnie ratuje nas Corrales! (21:14)

41

Dibirov wszedł bardziej do środka i mimo twardej obrony rzuca z biodra w samo okienko! (21:14)

41

Ciągnięty Racotea na środku, jeszcze zdołał rzucić Rumun i trafia! (21:13)

40

Poszedł Dujszebajew sam do wewnątrz, rzuca z 7. metra i... TAK TAK TAK! Znów CORRALES! (20:13)

Pierwsze 9 minut pierwszej połowy świetne dla Wisły. W drugiej połowie wygrywamy 6:1!

39

Timeout dla gości. (20:13)

39

Ghionea trafia ze skrzydła! Ależ seria Wisły! (20:13)

39

Rzut z miejsca Gorboka i broni CORRALES! (19:13)

38

Vardar znów z wycofanym bramkarzem, przejmujemy piłkę i rzuca przez całe boisko Racotea! Drugie takie trafienie! (19:13)

37

Tioumentsev schodzi na koło, dostaje piłkę i... BRONI CAPAR! (18:13)

37

Faul w ataku gości. (18:13)

37

Jeszcze kara minut dla gracza Vardaru. (18:13)

36

Jurkiewicz mija przy linii rywala, pobiegł w strefę obrony i trafia! (18:13)

36

Źle rzuca Racotea, szybko grają atak rywale i kończy to Karacic. (17:13)

36

Tym razem rzuca Markovic i... MARCIN WICHARY! Co on tam wyprawia! (17:12)

35

Jurkiewicz fauluje Karcica, karny (17:12)

35

Wydawało się, że już tracimy piłkę w ataku, ale zgarnia ją jeszcze Zelenovic i lobuje bramkarza! (17:12)

34

MARCIN WICHARY!!! Broni rzut i dobitkę Dibirova! Co za parada Polaka! BRAWO! (16:12)

34

Syprzak fauluje na kole i ukarany 2 minutami. To druga kara Kamila. (16:12)

33

Nikcevic przechwycił złe podanie rywali, poszedł sam i pokonuje bramkarza! (16:12)

33

Ale nie trafia także Wisła. Broni Capar rzut Zelenovia z prawego rozegrania. (15:12)

32

Niecelnie rzuca z dystansu Dujszebajew! (15:12)

32

Jurkiewicz rzuca zza obrońcy i trafia! (15:12)

31

Wisła nie kończy swojego ataku, ale mylą się także goście! Zatrzymany Dibirov w wydawało się banalnej sytuacji! (14:12)

31

Zaczynamy drugą połowę od obrony Corralesa! Broni Hiszpan rzut Gorboka! (14:12)

31

Druga połowa rozpoczęta. (14:12)
Zawodnicy wracają na parkiet, za moment początek drugiej połowy.
Bardzo dobra pierwsza połowa już za nami! Wisła Płock prowadzi po pierwszych 30 minutach 14:12. Obie drużyny grają bardzo dobrze, zarówno w ataku jak i obronie. Pochwalić należy bramkarzy obu ekipy: obaj bronili ze skutecznością na poziomie 33%. W ekipie goście najskuteczniejszy jest Dujszebajew (4 trafienia), natomiast dla płocczan najczęściej trafiał Nikcevic (3 bramki). Zapraszamy na drugą połowę po krótkiej przerwie.

30

Pierwsza połowa skończona. (14:12)

30

Gorbok rzuca z dystansu i trafia tuż przy słupku. (14:12)

30

Błyskawicznie zaczynamy atak, poszedł środkiem Nikcevic i trafia! (14:11)

30

Toskic trafia z koła. (13:11)

29

Świetnie Jurkiewicz rozrzuca do skrzydła, skąd trafia Nikcevic! (13:10)

28

Dobrze Karacic mija obrońców Wisły i trafia. (12:10)

27

Daszek pewnie pokonuje Milica! (12:9)

27

Abutovic wykluczony na 2 minuty. To drugie wykluczenie tego gracza! (11:9)

27

Daszek wbiega na koło i zdobywa karnego! (11:9)

27

Faul w ataku Vardaru, ale Daszek traci piłkę w kontrze! Jednak faulowany i dalej atakujemy! (11:9)

27

Trafia znów Montoro, tym razem z 6. metra! (11:9)

26

Łatwo wbiega Pribak między naszych obrońców i pokonuje Corralesa w sytuacji 1 na 1. (10:9)

26

Ależ bomba z 9. metra ze środka Montoro! Świetne trafienie! (10:8)

25

Gra pasywna Macedończyków, rzuca z miejsca Dujszebajew i obok bramki! (9:8)

25

Wysoko skacze Gorobk, rzuca... blok! Ale piłka dalej dla Vardaru. (9:8)

24

Racotea trafia! Mówił trener Cadenas na timeoucie o rzutach i przynosi to skutek! (9:8)

24

Timeout dla gospodarzy. (8:8)

23

Długo gramy teraz atak, w końcu z 9. metra rzuca Jurkiewicz, broni Capar. Tylko aut. (8:8)

23

Podanie na koło do Chipurina, ale ten fauluje i mamy piłkę do ataku! (8:8)

22

Świetnie podajemy do koła, Syprzak wywalczył sobie pozycję i trafia! (8:8)

21

Capar broni rzut Jurkiewicza, szybka kontra Skopje i trafia Dujszebajew. (7:8)

21

Montoro wbiegł w pole, tracimy piłkę. Ale źle także goście i odzyskujemy piłkę. (7:7)

20

Gorbok trafia z prawego rozegrania w poprzeczkę, zbiera na skrzydle Shishkarev i rzuca bramkę z dobitki. (7:7)

19

W pierwsze tempo rzuca Daszek i znów prowadzimy. (7:6)

19

Teraz sam Tioumentsev, wchodzi z zewnątrz w defensywę rywala i mamy rzut karny. (6:6)

18

Nie rzucamy bramki, Vardar gra szybki atak i kończy to Dujszebajew. (6:6)

18

Ruszył sam Zelenovic, rzuca z wyskoku, ale broni Capar. Faulowany jednak gracz Wisły. (6:5)

17

Karacic rzuca ze środka, ale znów świetnie broni Corrales! (6:5)

16

Faul w ataku gości. Rzuca bezpośrednio Jurkiewicz, nie zdążył wrócić bramkarz i mamy bramkę! (6:5)

16

Vardar gra bez bramkarza. Wycofują goalkeepera goście, chcą zneutralizować brak Abutovica. (5:5)

16

Timeout dla gości. (5:5)

16

Popis bramkarzy! Najpierw broni Corrales, ale nie kończymy ataku także my, zatrzymany Tioumentsev przez Capara. (5:5)

15

Abutovic faulował jeszcze w poprzedniej akcji i wykluczony na 2 minuty. (5:5)

15

Świetnie sam poszedł na środku Tioumentsev i trafia z 7. metrów! (5:5)

14

Próba wrzutki do Dibirova na skrzydło, ale czujnie zawodnicy Wisły! Rzuca jeszcze ze środka Karacic... obok bramki! (4:5)

14

Nikcevic zatrzymany ze skrzydła. (4:5)

13

Wchodzi Dujszebajew w naszą obronę, rzuca pomiędzy obrońcami i bramka. (4:5)

13

Ghionea rzuca z kozłem i trafia! Ładnie wykonany karny! (4:4)

13

Nikcevic wchodzi na koło i wywalczył karnego! (3:4)

12

Dibirov uruchomiony na lewym skrzydle, ale trafia w słupek! (3:4)

12

Jurkiewicz rzuca z podłoża... obok bramki. (3:4)

11

Lazarov mocno rzuca z wyskoku i trafia. (3:4)

10

Niestety jest pierwsza kara. Faulował w poprzedniej akcji Syprzak i 2 minuty. (3:3)

10

CORRALES broni po raz kolejny mocny rzut Dujszebajewa! (3:3)

9

Pewnie rzuca Ghionea i mamy remis! (3:3)

9

Karacic fauluje wbiegającego w obronę Zelenovica i mamy karnego! (2:3)

9

Dujszebajew schodzi na środek, mocny rzut z dystansu i znów CORRALES! (2:3)

8

Corrales broni rzut Gorboka, gramy szybką kontrę, którą kończy Nikcević! (2:3)

8

Mocno z 9. metra rzuca Jurkiewicz i... POPRZECZKA! (1:3)

7

karcic indywidualnie wchodzi w naszą obronę i przerzuca! Możemy doskoczyć rywala! (1:3)

7

WRESZCIE! Długo grali płocczanie ten atak i w końcu z biodra ze środka trafia Zelenović! (1:3)

6

Dibirov spokojnie pokonuje Wicharego. (0:3)

6

Syprzak fauluje na kole, karny dla rywala. (0:2)

6

Źle zaczynamy ten mecz. Znów rzuca Zelenović z prawego rozegrania, ale nie trafia nawet w bramkę. (0:2)

5

Mylą się Macedończycy w ataku, faul i mamy piłkę. (0:2)

4

Znów Płock bez bramki! Najpierw zatrzymany z 7 metrów Tioumentsev,, a później nie trafiamy z dobitki! (0:2)

4

Źle gramy do kontry i Dibirov trafia nam z prawego rozegrania. (0:2)

3

Znów nie kończymy ataku, broni Capar, ale ze atak gości ze skrzydła broni Corrales! (0:1)

2

Tym razem skutecznie rzuca Dujszebajew i trafia do bramki. (0:1)

2

Dujszebajew poszedł sam na środku, rzuca mocno, ale broni Corrales! (0:0)

1

Znów schodzi Zelenović na środek, rzuca, ale broni Capar! (0:0)

1

Zaczynamy od rzutu Zelenovica, po bloku i obok bramki. Gramy dalej w ataku. (0:0)

1

Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)
Następuje właśnie prezentacja obu ekip! Początek już za moment!

Orlen Wisła Płock: Corrales, Morawski, Wichary – Nikčević, Daszek, Ghionea,Racotea, Jurkiewicz, Tioumentsev, Zelenović, Montoro, Syprzak, Kwiatkowski, Piechowski

RK Vardar Skopje: Milic, Capar – Abutovic, Brumen, Dibirov, Chipurin, Dujszebajew, Gorbok, Karacic, Lazarov, Markovic, Pribak, Rastvortsev, Shishkarev, Stoilov, Toskic

Sędziowie: Denty – Reibel (Francja).
Początek spotkania w sobotę o 20:45! Zapraszamy na relację na Lajfy.com!
Goście jutrzejszego meczu prawdopodobnie wyjdą w swoim najlepszym zestawieniu. Gorzej wygląda sytuacja kadrowa Wisły. Trener Cadenas nie będzie mógł skorzystać z Adama Wiśniewskiego, Tiago Rochy i Miljana Pusicy.

Multimedialna zapowiedź meczu telewizji nc+

Vardar Skopje rywalizowało w pierwszej fazie w grupie C, gdzie mierzyli się między innymi z Veszprem oraz z Rhein-Neckar Löwen.Zespół z Macedonii zajął w grupie drugie miejsce, zdobywając 15. punktów i ustępując jedynie wspomnianemu już Veszprem.
Wisła do 1/8 rozgrywek awansowała z ciężkiej grupy B, zajmując w niej trzecie miejsce. W fazie grupowej Nafciarze mierzyli się między innymi z Barceloną i obrońcą tytułu Flensburgiem. Mimo to płocczanie zaprezentowali się świetnie i zdobyli aż 13. punktów. Dzięki dobrej grze w pierwszej rundzie i zwycięstwu w ostatniej kolejce z Flensburgiem, podopieczni Manolo Cadenasa trafili na zespół, który spokojnie mogą ograć i awansować dalej. Wisła jest zresztą faworytem bukmacherów w jutrzjeszym spotkaniu.
W weekend czekają nas nie tylko piłkarskie emocje. Swoją dawkę adrenaliny znajdą też fani szczypiorniaka. Dla polskich drużyn zaczyna się bowiem faza TOP 16 Ligi Mistrzów. W jednym z sobotnich meczów zmierzą się Orlen Wisła Płock i RK Vardard Skopje.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

32:26

HC Vardar Skopje: Milic, Sterbik Capar – Abutovic, Brumen, Dibirov, Chipurin, Dujszebajew, Gorbok, Karacic, Lazarov, Markovic, Pribak, Rastvortsev, Shishkarev, Stoilov, Toskic

Sędziowie: Denty – Reibel (Francja)