Włoska Serie A

Chievo Verona – AC Milan

0:0

finał (0:0)

28.02.2015, 21:00 • Marc'Antonio Bentegodi, Verona • Mariusz Dygant (@LajfyInfo)

Sędzia jednak nie dał wyrzucić już piłki z autu. Może zauważył, że obie drużyny nie chcą sobie zrobić już krzywdy i są zadowolone z tego remisu. W drugiej odsłonie byliśmy świadkami większej ilości groźnych strzałów i szybkich akcji, ale zabrakło tego, co w futbolu najważniejsze, a więc bramek. Miejmy nadzieję, że w jutrzejszych meczach Serie A zobaczymy duży ładnych trafień. Już teraz zapraszam do śledzenia tych spotkań, a tymczasem spokojnej nocy! (22:56:17)

90+4

90+4

Czy jednak zdołają trafić? To mocno wątpliwe, bo rozpoczyna się ostatnia akcja tego meczu!

90+3

Hetemaj był nieprzepisowo zatrzymywany. Mimo, że Milan miał przewagę w posiadaniu piłki przez większą część meczu, to w doliczonym czasie gry dominują gospodarze!

90+2

Paloschi zamarkował dośrodkowanie i podał do lepiej ustawionego Mattiello, jednak dośrodkowanie bocznego obrońcy Chievo zostało wybite przez defensorów Milanu!

90+1

4 minuty zostały doliczone do regulaminowego czasu gry.

90

Aut dla Milanu na wysokości pola karnego rywali. Poszedł długi wrzut, ale Defensorzy Chievo wybili futbolówkę w głąb boiska.

89

Gospodarze zaczynają odczuwać skutki twardej, 90-minutowej walki. Schelotto leży na murawie, ale za chwilę będzie mógł kontynuować grę.

88

Świetne prostopadłe podanie do Cerciego, ale Włoch, nie mają wsparcia, musiał uderzać z ostrego kąta i Bizzarri obronił to uderzenie!

86

Nieporozumienie w szeregach gospodarzy i tracą oni szansę na groźną kontrę!

85

Antonelli otrzymuje żółtą kartkę.

84

Gracz Chievo dośrodkowywał już zza linii końcowej. Piłka dla Milanu.

83

Piłka cofnięta do Lopeza, a ten posyła długie podanie w kierunku napastników. Schelotto zastawia futbolówkę i zostaje sfaulowany.

82

Ostatnia zmiana w meczu- Radovanović za Birse.

81

Zrobiło się trochę miejsca i Chievo natychmiast postanowiło to wykorzystać, jednak dzięki dobremu powrotowi Antonelliego będzie tylko aut dla gospodarzy.

79

Honda był wypychany z szesnastki, ale zdołał odegrać piętą do Meneza. Strzał Francuza był zbyt sygnalizowany i obrońcy nie mieli problemów z zablokowaniem go.

78

Ostatnia, bardzo ofensywna zmiana w drużynie Milanu! Defensywnego pomocnika- De Jonga zastąpi Alessio Cerci, były napastnik Atletico Madryt!

76

Druga roszada w drużynie z Werony- Fetfatzidis za Meggioriniego.

76

Alex ukarany żółtą kartką za zbyt ostre wejście.

74

Birsa nie miał przy sobie żadnego rywala, ale jego centra poszybowała wysoko nad bramką. Zacznie Lopez.

73

Chievo cofa piłkę na własną połowę i stara się znaleźć trochę wolnego miejsca. W ostatnich minutach gospodarze mają więcej z gry, niż ich rywale.

71

Szybka kontra Milanu i gracze tej drużyny za chwilę wykonają rzut rożny. To 3 taki stały fragment dla gości, podczas gdy gospodarze mieli ich aż 7.

70

Paloschi zaznaczył swoje wejście na murawę w efektowny sposób! Przebiegł obok rywali wykonujących wślizgi i potężnie uderzył tuż sprzed pola karnego. Futbolówka zmierzała pod poprzeczkę, ale na tyle blisko środka bramki, że Lopez zdołał przenieść ją nad poprzeczką!

69

Pierwsza zmiana w miejscowej drużynie- Paloschi za Pellissiera.

67

Meggiorini dostał wyborne prostopadłe podanie i kiedy wydawało się, że za chwilę padnie bramka De Jong wykonał świetny wślizg i czysto zatrzymał przeciwnika!

65

Pazzini spróbuje zdobyć gola w ostatnich 25 minutach meczu. Nie udało się to dziś Destro, który schodzi z murawy.

Uderzenie Schelotto z trudem wybronione przez Lopeza!

64

Świetne uderzenie Schelotto z dalszej odległości i tylko świetnej paradzie Lopeza goście zawdzięczają fakt, iż nadal jest bezbramkowo! Korner dla Chievo!

63

Czerwono-Czarni w ataku pozycyjnym. Bonera miał już piłkę pod linią końcową, ale był krótko kryty i nie miał jak dośrodkować.

61

W drugiej odsłonie gry obie jedenastki nie zmieniły swojego stylu gry, ale ich bezpośrednie podania częściej dochodzą celu. Milan nadal z wyraźną przewagą w posiadaniu piłki.

60

Meggiorini staranował rywala i dostał za to żółtą kartkę.

59

Bonaventura wreszcie pokazał ciekawe zagranie! Minął dwóch rywali i dośrodkował na nabiegającego Meneza, ale ten nie sięgnął piłki.

58

Gracze Milanu reklamują zagranie ręką obrońcy Chievo, ale sędzia nie zdecydował się na podyktowanie jedenastki!

57

Antonelli był brzydko faulowany i domaga się żółtej kartki dla rywala, zresztą słusznie.

56

Hetemaj ucierpiał po starciu z De Jongiem i musi na chwilę opuścić boisko, ale za chwilę na nie wróci.

55

Tym razem daleki strzał gospodarzy, ale futbolówka odbiła się od pierwszej obrońcy i poszybowała w głąb boiska.

54

Na początku drugiej połowy mieliśmy więcej groźnych sytuacji podbramkowych, niż w całej pierwszej połowie! Miejmy nadzieję, że taka gra się utrzyma.

53

Pellissier naciskał obrońcę i opłaciło mu się to, bo przejął futbolówkę, dośrodkował mocno po ziemi, ale Antonelli przeciął to podanie i...o mało nie skierował piłki do własnej siatki! Po tym rykoszecie futbolówka o włos minęła bramkę!

52

Dainelli wykonał czysty wślizg i Milan będzie miał tylko rzut rożny.

50

Honda nie zauważył szarżującego rywala, ale w porę dał się sfaulować i nie było groźnej akcji Chievo.

49

Ależ bliski szczęścia był Honda! Już w swojej pierwszej akcji po wejściu na boisko mógł zdobyć gola, ale jego strzał z dystansu zatrzymał się na poprzeczce!

48

Gospodarze po przerwie nie stracili nic ze swojej zadziorności w środku pola. Notują dużo przechwytów.

46

Pierwsza zmiana w meczu już w przerwie- Japończyk Honda zastępuje Montolivo.

46

Pierwsze 45 minut bez bramek. Oba zespoły prezentują typowo włoski styl gry, a indywidualne umiejętności takich zawodników jak Menez czy Meggiorini zawodzą. Miejmy nadzieję, że zmieni się to po przerwie.

45+1

45

Chociaż teraz Destro taką miał! Był zupełnie niepilnowany kilka metrów przed bramką, ale futbolówka leciała bardzo szybko i nie zdołał jej czysto uderzyć!

44

Milan miał piłkę przez ponad 18 minut efektywnego czasu gry, podczas gry Chievo tylko przez 8! Nie można jednak powiedzieć, aby goście stworzyli sobie dzięki temu jakieś klarowne sytuacje strzeleckie.

42

Birsa uruchamia Zukanovićia, ten dośrodkowuje przed pole karne, ale opanowanie piłki zajmuje Hetemajowi tyle czasu, że ta akcja kończy się w ślepej uliczce.

40

Walka o środek pola nadal nierozstrzygnięta. Tym razem gracz Milanu popełnia przewinienie, ale w tym zagraniu nie było złośliwości.

39

Bonera zastawiał futbolówkę, a rywal ciągnął go za koszulkę. Nie uszło to uwadze sędziego i mamy rzut wolny dla gości na ich połowie.

38

Montolivo nieco zagubił się w dryblingu i inicjatywę mają gospodarze.

37

Kolejny spalony, ale tym razem sędzia się pomylił! Montolivo zrobił krok w idealnym momencie i ta akcja powinna zostać puszczona!

35

Antonelli w roli środkowego napastnika! Wydawało się, że boczny obrońca Milanu stanie oko w oko z Bizzarrim, ale sędzia wcześniej odgwizdał spalonego. Włoch gra dziś naprawdę ofensywnie!

33

Groźna centra z prawego skrzydła, ale Cesar podbił to dogranie, a jego koledzy wybili w głąb boiska.

32

Menez zostaje ukarany żółtą kartką.

31

Destro przesunął obrońcę i przyjął piłkę, ale był odwrócony tyłem do bramki i nie miał szans na oddanie strzału.

30

W pierwszych 30 minutach meczu obserwujemy typowy mecz walki i to we włoskim wydaniu. Oba zespoły przede wszystkim nie chcą stracić bramki, a walka toczy się w środku pola.

29

Piękne zgranie piętą w wykonaniu Destro, ale oprócz wrażeń artystycznych niewiele wynikło z tej akcji gości.

28

Birsa przebiegł kilkanaście metrów, chciał podać na skrzydło, ale zrobił to w zbyt sygnalizowany sposób i podanie zostało przecięte.

27

Birsa dobrze zastawiał piłkę i sprowokował rywali do faulu. Dał tym samym czas swoim partnerom na powrót do obrony.

25

Świetna odpowiedź drużyny z Werony! Pellissier minął obrońcę przyjęciem piłki i szybko zbliżał się do bramki, ale wychodzący z bramki Lopez skrócił kąt i przyjął strzał na ciało! Świetna interwencja!

25

Destro przyjął sobie piłkę w polu karnym, ale Cesar świetnie zanim wrócił i nie pozwolił na strzał!

24

Mamy drugi w tym meczu rzut rożny dla Chievo. Gospodarzom ponownie nie udało się dokładnie zacentrować ze stojącej piłki i Milan wyszedł z kontrą!

21

Seria niedokładnych przyjęć i podań w środku pola, którą przerwali gracze gości, ale ostatecznie podanie Bonaventury nie trafiło do napastników!

20

Mattiello zapędził się na połowę rywali i zdecydował na centrę z głębi pola, jednak w szesnastce nie było nikogo, kto mógłby powalczyć o tę piłkę.

19

Odbiór Chievo przy przerzucie na drugie skrzydło w wykonaniu rywali. Jednak nie ma kontry; obie ekipy stawiają dzisiaj przede wszystkim na pewność w defensywie.

18

Menez trochę pokręcił rywalami, ale ci nie dali się zwieść i Milan przeszedł do ataku pozycyjnego. Po chwili piłka znalazła się u obrońców gości, którzy, jak na razie, nie mogą się przebić!

17

Miejscowi grają wysokim pressingiem i podopieczni Inzaghiego już któryś raz muszą cofać piłkę do bramkarza!

16

Bezpośrednie uderzenie na bramkę, piłka odbija się od nóg muru i spada pod nogi Alexa, jednak błyskawicznie doskoczyli do niego defensorzy miejscowych i zablokowali dobitkę!

15

Rzut wolny dla Milanu. Do bramki Bizzarriego jakieś 30 metrów, ale w linii prostej. Czy będzie strzał?

14

Milan przebijał się lewą flanką, ale gospodarze byli nieustępliwi i Menez musiał wycofać futbolówkę na własną połowę.

12

Izco ładnie poradził sobie z rywalem w środku pola, ale sędzia dopatrzył się jakiejś nieprawidłowości przy tym dryblingu. Piłka dla gości.

11

Antonelli do spółki z Polim naciskali rywala z piłką i ta opuściła plac gry. Aut dla Czerwono-Czarnych.

9

Było groźnie pod bramką Lopeza, ale Alex wybił futbolówkę z własnego pola bramkowego efektownym szczupakiem!

7

Antonelli zawędrował na połowę rywali, ale zagrywał futbolówkę już zza linii bocznej. Od autu Chievo.

6

Dzięki podaniom z pierwszej piłki Chievo efektownie uwolniło się spod pressingu, ale Hetemajowi nie udało się minąć rywala. Próbował jeszcze wymusić rzut wolny, za co został upomniany przez sędziego.

5

Podanie na wolne pole do Meneza ale futbolówka leciała nieco za szybko i Francuz nie zdołał jej opanować przed linią boczną.

4

Chievo przejęło futbolówkę w środku pola i miało szansę na kontrę, ale Mattiello dostał podanie za plecy i musiał zwolnić akcję.

2

Nieudana akcja Milanu w środku pola. Podania były szybkie, ale zbyt chaotyczne.

1

Składy wyjściowe:

Chievo Verona: Bizzarri – Mattiello, Dainelli, Cesar, Zukanović – Schelotto, Izco, Hetemaj, Birsa – Pellissier, Meggiorini

Rezerwowi: Bardi – Biraghi, Christiansen, Cofie, Fetfatzidis, Gamberini, Paloschi, Pozzi, Radovanović, Sardo, Seculin, Vajushi

AC Milan: D. Lopez – Bonera, Alex, Bocchetti, Antonelli – Poli, De Jong, Montolivo – Bonaventura – Menez, Destro

Rezerwowi: Abbiati – Gori, Mexes, Paletta, Calabria, Essien, Muntari, Suso, Van Ginkel, Honda, Cerci, Pazzini

Sędziowie: G. Calvarese – C. Rocca, D. Iori.
G. Calvarese poprowadzi ten mecz. C. Rocca i D. Iori będą wspierać go przy liniach bocznych.
Chievo nie będzie mogło skorzystać w tym meczu z Botty i Frey'a, jednak Fillippo Inzaghi ma dużo większe problemy kadrowe na głowie. Będzie musiał zestawić jedenastkę bez: Zapaty, Abate, De Sciglio, El Shaarawyego, Agazziego, Armero, Mastoura, Zaccardo i Ramiego. Czy tak osłabiony Milan będzie w stanie zacząć marsz w górę tabeli? A może Chievo skorzysta z przewagi własnego stadionu i tym meczem oddali się od strefy spadkowej? Przekonamy się w sobotnie wieczór, bądźcie z nami!
Goście, dla których ostatnim w miarę udanym sezonem były rozgrywki 2012/2013 (3 miejsce w lidze i Superpuchar) ciągle nie potrafią się odbudować. Są bardzo chimeryczni, ale jeśli wygrają to spotkanie mogą awansować o wiele pozycji. Obecnie są na 11 lokacie w tabeli, ale tracą zaledwie 3 "oczka" do zajmującej szóste miejsce Sampdorii.
Gospodarze mają tylko 4 punkty przewagi nad strefą spadkową i nie mogą być pewni ligowego bytu na przyszły sezon. W ostatnich tygodniach Chievo nieco poprawiło swoją sytuację wygrywając z Parmą na wyjeździe i Sampdorią u siebie, ale wysoka porażka z Empoli (0:3) w ostatniej kolejce musiała nieco podciąć skrzydła ekipie z Werony.
W 25 kolejce Chievo Verona zmierzy się z AC Milan. Spotkanie odbędzie się na Marc'Antonio Bentegodi.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.