Francuska Ligue 1 Uber Eats

FC Metz – Évian Thonon Gaillard

1:2

finał (1:1)

28.02.2015, 20:00 • Stade Municipal Saint-Symphorien, Metz • Piotr Swieczak (@PSwieczak)

Z mojej strony na dziś to już wszystko. Za wspólnie spędzone chwile dziękuje Piotr Świeczak i zapraszam na pozostałe relacje ze sportowych aren w portalu lajfy.com! (21:53:37)

Evian wygrywa zasłużenie z Metz 2:1. W drugiej połowie oglądaliśmy podobne spotkanie jak w pierwszej odsłonie meczu. Dużo walki w środku pola, mało dogodnych sytuacji na zdobycie bramki. Swoją szansę wykorzystał Sunu i to dzięki niemu trzy punkty jadą do Evian!

90+3

90+2

Piłkarze drużyny przyjezdnej rozgrywają piłkę w okolicy linii środkowej boiska.

90+1

Nie spieszy się teraz gościom. Piłkarze Evian próbują na dłużej utrzymać się przy piłce.

90

Trzy minuty dłużej potrwa to spotkanie.

89

Końcowe fragmenty spotkania. Czy zdołają jeszcze wyrównać gospodarze?

87

Zmiana w drużynie Évian Thonon Gaillard: z boiska schodzi Barbosa, na boisku pojawia się Mongongu.

86

Tym razem już bardzo pewnie piłkę chwyta Leroy po dośrodkowaniu z prawej strony boiska.

85

Niepewna interwencja Leroya po strzale z dystansu jednego z zawodników Metz.

84

Na pozycji spalonej teraz Sougou, wznowią grę gospodarze.

82

Zmiana w drużynie FC Metz: z boiska schodzi Phillips, na boisku pojawia się N'Daw.

81

Nie rezygnują z dalszych ataków goście. Rzut rożny dla Evian, ale poradzili sobie z tym dośrodkowaniem obrońcy Metz.

79

Zmiana w drużynie Évian Thonon Gaillard: z boiska schodzi Duhamel, na boisku pojawia się Sougou.

77

Zmiana w drużynie FC Metz: z boiska schodzi Doukoure, na boisku pojawia się N'Daw.

76

W odpowiedzi gospodarze. Mocne dośrodkowanie z lewej strony boiska pod bramkę Leroya, piłkę na rzut rożny wybija Sabaly.

Gilles SUNU - 1:2

73

Gol dla Évian!
GILLES SUNU wykorzystuje dośrodkowanie z prawej strony Thomassona i z okolicy 11 metra płaskim strzałem umieszcza piłkę w bramce gospodarzy!

71

Posiadanie piłki: Evian 52%, Metz 48%.

69

Przewraca się w polu karnym drużyny przyjezdnej Maiga, ale gwizdek sędziego milczy.

68

Rzut rożny mieli teraz piłkarze Metz, ale nie stworzyli oni zagrożenia pod bramką Leroya.

66

Pierwsza zmiana w drużynie gospodarzy. Schodzi z boiska Matanire, zastępuje go Falcon.

66

Corner dla Evian. Z pod chorągiewki piłkę dogrywał Barbosa, z bramki wychodzi Carrasso i chwyta futbolówkę w rękawice.

64

Bezpośrednie uderzenie na bramkę Leroya z rzutu wolnego, piłka ląduje na górnej siatce.

63

Faulowany Sassi 30 metrów od bramki Evian. Będzie szansa na kolejną bramkę dla gospodarzy.

62

Z prawej strony piłka dośrodkowana przed bramkę gości. Głową na bramkę rywali uderzał Metanire, ale jego strzał był zbyt lekki by mógł zaskoczyć Leroya.

60

Zamieszanie przed polem karnym drużyny przyjezdnej, ale ostatecznie wybija piłkę Cambon.

59

Rzut wolny dla gospodarzy. Głębokie dośrodkowanie w pole karne Evian, nie miał większych problemów ze złapaniem piłki Leroy.

58

Zmiana w drużynie Évian Thonon Gaillard: z boiska schodzi Tejeda, na boisku pojawia się N'Sikulu.

56

Wiele niedokładności z obu stron w ostatnich minutach.

54

Ależ było blisko! Na bramkę rywali strzelał Maga, piłka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców Evian i o kilkanaście centymetrów mija bramkę Leroya.

53

Niedokładne podanie z głębi pola w kierunku Duhamela, piłka ostatecznie ląduje w rękawicach Carrrasso.

52

Jeszcze jedno dośrodkowwanie Sunu z pod chorągiewki, przed szansą na zdobycie bramki znalazł się Duhamel, ale znakomicie interweniuje Carrasso!

50

Jak na razie żaden z trenerów nie zdecydował się na zmiany.

49

Tym razem corner dla Evian. Mocne dośrodkowanie przed bramkę Carrasso, ale poradzili sobie z nim piłkarze Metz.

48

Faulowany w środku pola Sunu, goście rozpoczną od rzutu wolnego.

46

Rzut rożny dla gospodarzy, ale pewnie interweniuje przed własną bramką Leroy.

46

Po pierwszej połowie Metz remisuje z Evian 1:1! Jak na razie jesteśmy świadkami typowego meczu "walki". Miejmy nadzieję, że w drugiej połowie obejrzymy jeszcze kilka bramek.
Kilkanaście minut przerwy i rozpocznie się druga połowa, zostańcie z nami!

45+2

45+1

Żółtą kartkę otrzymuje Duhamel (Évian Thonon Gaillard).

45

Dwie minuty więcej potrwa pierwsza połowa.

Bouna SARR - 1:1

45

Gol dla Metz!
Bramka "do szatni" Metz! Znakomicie w polu karnym gości znalazł się BOUNA SARR, który nie miał problemów ze skierowaniem piłki do bramki gości z najbliższej odległości.

44

Ostatnie fragmenty pierwszej połowy. Gospodarze starają się wyrównać jeszcze przed przerwą, ale jak na razie bez błędu w defensywie goście.

42

Zamieszanie w polu karnym gości po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Ostatecznie sędzia uznał, że przekroczył przepisy jeden z zawodników drużyny gospodarzy.

41

Wysoki pressing gospodarzy, piłkarze Evian mają problemy z wyjściem z piłką z własnej połowy.

40

Bardzo dobry powrót na własną połowę Tejedy, pomocnik Evian "zabrał" piłkę jednemu z zawodników Metz.

39

Od rzutu z autu w okolicy linii środkowej rozpoczną piłkarze drużyny przyjezdnej.

38

Wydawało się, że będzie rzut wolny dla gospodarzy, ale sędzia główny zmienił zdanie i wznowią goście.

37

Trzecie żółta kartka dla zawodnika Metz, tym razem ukarany Rivierez.

35

Z kontratakiem wyszli gospodarze, ale zbyt długo zwlekał z podaniem Sassi i zdążyli wrócić pod własne pole karne piłkarze Evian.

34

Indywidualna akcja Sunu lewym skrzydłem, jego dośrodkowanie zablokowane i z pod chorągiewki wznowią goście.

32

Goście rozgrywają piłkę w okolicy linii środkowej boiska.

31

Bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego, piłka przechodzi nad bramką gospodarzy.

30

Żółta kartka dla Palomino, będzie szansa dla gości z około 20 metrów od bramki Carrasso.

Johann CARRASSO (sam.) - 0:1

29

Mocne dośrodkowanie z prawej strony boiska. Wydawało się, że pewnie piłkę złapie JOHANN CARRASSO, ale zrobił to tak nie poradnie, że skierował piłkę do własnej bramki!

26

Jeszcze jeden rzut rożny dla gości. Zza "szesnastki" uderzał jeden z zawodników Evian, ale Carrasso tylko "odprowadził" piłkę wzrokiem.

25

Nieporozumienie zawodników Metz pod bramką rywali, piłkę przejęli defensorzy Evian.

23

Corner dla przyjezdnych. Z pod chorągiewki piłkę dogrywał Metanire, ale poradzili sobie z tym dośrodkowaniem zawodnicy Metz.

22

Brzydki faul pomocnika gospodarzy z tyłu, za to przewinienie otrzymuje żółtą kartkę.

21

Zawodnicy Evian rozgrywają piłkę na wysokości linii środkowej boiska.

20

Za mocne podanie do Duhamela, napastnik gości był jeszcze na pozycji spalonej.

18

Mocne dośrodkowanie przed bramkę gospodarzy, z bramki wychodzi Carrasso i pewnie chwyta piłkę w rękawice.

15

Bardzo dużo gry w środku pola. Goście starają się stosować wysoki pressing. Bramkarze obu ekip nie wykonali przez pierwszy kwadrans praktycznie żadnej pracy.

15

Wiele niedokładności z obu stron. Walka o piłkę w środku pola.

13

Fauluje Lejeuene. Na szczęście dla zawodnika gospodarzy obyło się bez kartki. Tylko ostrzeżenie zebrał 30-letni francuski obrońca.

13

Kontratak przyjezdnych zgaszony w zarodku. Piłka powraca do Leroy'a. 13 minuta meczu, a my nie oglądaliśmy jeszcze ani jednego strzału na bramkę. Bardzo wyrównane spotkanie w Metz.

11

Pierwszy off-side w tym meczu. Na lewym skrzydle nieco za szybki był napastnik Evian. Wznawiają gospodarze.

9

Fatalne dośrodkowanie Sabaly. Futbolówkę momentalnie przechwytują miejscowi piłkarze. Kilka podań i kolejna strata! Piłka dzisiaj bardzo często zmienia właściciela.

7

Atak pozycyjny przyjezdnych nie przynosi efektów. Tracą piłkę goście , a do akcji rusza FC Metz! Na murawę upada Sarr, jednak sędzia nie odgwizduje przewinienia! Bardzo kontrowersyjna sytuacja.

5

Bardzo nieprzyjemne zderzenie w powietrzu dwóch zawodników. Co ciekawe do kontaktu doszło pomiędzy piłkarzami tego samego zespołu! Sunu i Nounkeu nie rozpoczęli zbyt dobrze tej rywalizacji...

3

Pierwsze przewinienie w tym spotkaniu. Rzut wolny dla ekipy Evian Thonon. Zbyt głębokie dośrodkowanie w pole karne. Piłka spokojnie ląduje w rękawicach Leroy'a.

3

Ruszają z akcją gospodarze. Niedokładne podanie i FC Metz traci piłkę na rzecz gości.

1

Spokojny początek meczu. Miejmy nadzieję, że będziemy dzisiaj świadkami wielu sportowych emocji.

1

Gospodarze w tradycyjnych, bordowo-białych strojach. Evian na niebiesko.

1

Piłkarze są już gotowi do rozpoczęcia tego pojedynku. Za chwilę zaczynamy!
Oto wyjściowe składy obu ekip:

FC Metz:
Carrasso – Lejeune, Palomino, Marchal, Riverez – Phillips – Sarr, Doukoure, Sassi, Metanire – Maiga

Rezerwowi: Oberhauser – Bussmann, Milan, Krivets, N'Daw, Falcon, N'Sor

Evian TG:
Leroy – Sabaly, Nounkeu, Cambon, Abdallah – Tejeda, Kone – Thomasson, Barbosa, Sunu – Duhamel

Rezerwowi: Hansen – Mongongu, Mesah, Fall, Sougou, N'Sikulu, Ramirez

Sędzia główny: Kalt
Asystenci: Haquette, Lamouche
Sędzia techniczy: Perreau Niel
Zapraszam na relację live z tego spotkania. Początek naszej relacji kilka minut przed 20, bądźcie z nami!
Kto okaże się lepszy w sobotni wieczór? Czy gospodarze wygrają pierwszy mecz od dwóch miesięcy?
Évian Thonon Gaillard
Również piłkarze Evian nie prezentują się zbyt dobrze. Co prawda podopieczi Pascal Dupraza wygrali ostatni mecz z Lens 2:0, jednak było to ich pierwsza wygrana od trzech tygodniu. Evian mają na koncie 26 punktów, co daje im 18 pozycję w lidze.

FC Metz
Gospodarze to "czerwona latarnia" ligi. Piłkarze Metz od ponad pięciu meczy nie umieją wygrać meczu. Tydzień temu piłkarze ze Stade Municipal Saint-Symphorien zremisowali przed tygodniem z Reims 0:0. Po 25 gospodarze mają 22 punkty, do "bezpiecznego" miejsca brakuje im sześć punktów.

W dwudziestej siódmej kolejce francuskiej Ligue 1 Metz podejmie przed własną publicznością Evian.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.