Burnley F.C. – Swansea City A.F.C.

0:1

finał (0:0)

28.02.2015, 16:00 • Turf Moor, Burnley • Adam Kotleszka (@@Adam_Kotleszka)

Burnley przedłuża swoją fatalną serię bez wygranej, Swansea męczyła się dziś, ale ostatecznie wywozi z Turf Moor 3 punkty! Bohaterem Łabędzie Łukasz Fabiański! (17:51:14)

90+3

90+2

Gomis opuszcza plac gry. W jego miejsce Oliveira.

90+2

Korner dla Swansea!

90+1

180 sekund doliczone przez arbitra!

90

Zmiana także w ekipie Łabędzi. Routledge zmieniony przez Amata.

89

Barnes opuszcza boisko, w jego miejsce Jutkiewicz!

87

W końcu gracze Monka dłużej utrzymują się przy piłce, a czas ucieka The Clarets!

86

Swansea ogranicza się już tylko do wybijania piłki daleko od własnej bramki.

85

Korner dla Clarets!

84

Fabiański znów zalicza niesamowitą interwencję! Tym razem odbija próbę Barnesa w bliższy róg bramki!

83

W polu karnym Swansea Ings sugerował arbitrowi, że był pociągany za koszulkę, ale pan Moss nie gwiżdże!

82

Fabiański znów efektownie chwyta piłkę, tym razem po uderzeniu Barnesa z dystansu!

81

Na spalonym w ekipie Burnley Ings.

80

78

Gomis nie opanował piłki na prawym skrzydle, wzmaga się doping kibiców Clarets!

77

Rzut z autu dla gospodarzy na wysokości pola karnego Fabiańskiego.

76

Gomis faulowany w swoim polu karnym, od rzutu wolnego Swansea.

75

Vokes zmienia Kightley'a w ekipie Clarets.

73

Piłka wycofana do Heatona, w tej strefie gracze Burnley raczej bramki nie zdobędą...

72

Sean Dyche musi sięgnąć po wzmocnienia z ławki rezerwowych, bo nie zapowiada się na to, że obecny skład coś jeszcze wyklaruje...

71

Nie zmieniła się specjalnie gra Clarets po stracie gola.

70

Ings na spalonym w polu karnym Swansea.

69

Montero przegrywa pojedynek w polu karnym z Trippierem...

68

Gomis rozpędza się środkiem, ma sporo miejsca...

67

Zobaczymy jaka będzie reakcja piłkarzy gospodarzy na tego kuriozalnego gola, na razie starają się ruszyć do ofensywy!

66

Boyd wznawia grę od rzutu wolnego.

Kieran TRIPPIER - 0:1

65

Gol dla Swansea!
TOM HEATON nie zdołał wybić piłki zmierzającej do bramki i tylko trącił ją, a ta wpadła do jego własnej siatki! Wcześniej odbiła się od Trippiera, dopełniając kuriozalnego efektu tego gola..

64

Korner dla Burnley, wywalczony przez Barnes'a.

63

44:56 % – to posiadanie piłki po godzinie gry!

62

Rzut wolny w środkowej strefie boiska po faulu Boyda.

61

Montero zmienia Carolla w ekipie Łabędzi.

60

Będzie zmiana w ekipie Swansea, Montero przygotowany do wejścia..

59

Centra Trippiera już niedokładna, grę wznowi Łukasz Fabiański.

58

Trippier rozpędza się na prawym skrzydle i wygrywa pojedynek z Shelvey'em...

56

Barnes fauluje Fernandeza na lewym skrzydle, rzut wolny dla Łabędzi.

55

Fabiański dwukrotnie ratował swój zespół, po strzałach z bliska, a w dodatku Kightley chyba słusznie domagał się rzutu karnego, po zagraniu ręką jednego z obrońców Swansea!

54

Olbrzymie zamieszanie w polu bramkowym Fabiańskiego, ale arbiter nie gwiżdże rzutu karnego dla gospodarzy, Kightley sugerował, że rywal zagrał piłkę ręką, ale gramy dalej!

53

Arfield uderza z dystansu, ale... piłka opuszcza boisko na aucie bocznym...

52

Kightley uwikłał się w drybling z rywalem, który wyłuskał mu piłkę w polu karnym gości.

51

Rzut wolny dla Burnley, około 35 metrów do bramki Fabiańskiego...

50

Shackell wznawia grę od rzutu wolnego.

48

Niewiele dobrego w pierwszych minutach po przerwie, powtórka z końcówki pierwszej połowy.

47

Bez zmian oba zespoły przystąpiły do drugiej odsłony meczu.

46

Do przerwy ciekawe widowisko, ale bez bramek. Gomis miał chyba najlepszą sytuację w pierwszej połowie spotkania, ale przeniósł piłkę nad bramką Heatona. Za kwadrans oczekujemy lepsze skuteczności z obu stron!

45+1

45+1

Niezłe uderzenie Shelvey'a z dystansu, ale piłka mija o pół metra lewy słupek bramki Heatona.

45+1

Jedna minuta doliczona do pierwszej odsłony meczu.

45

Spalony po dośrodkowaniu Shelvey'a, metr za linią obrońców był jeden z graczy Łabędzi.

44

Shelvey ustawił sobie piłkę około 40 metrów od bramki Heatona, czekamy na centrę.

43

Pewne wyjście do centry z rzutu wolnego Fabiańskiego, który pewnie chwyta piłkę.

42

Rzut wolny, faulowany Barnes, niezła pozycja do dośrodkowania w pole karne Fabiańskiego.

41

Ings faulowany w kole środkowym, fani gospodarzy domagali się żółtej kartki dla rywala!

40

Bramkarz Burnley wznawia grę sprzed własnej bramki.

39

Gomis wychodził na czystą sytuację, ale Francuz niepotrzebnie włożył w uderzenie tyle siły i przeniósł piłkę nad bramką Heatona!

38

Barnes fauluje rywala na połowie Clarets, zaostrza nam się spotkanie...

37

Routledge faulowany w środkowej strefie boiska, od rzutu wolnego wznowią Łabędzie.

36

Spadło nieco tempo meczu z pierwszych minut, czekamy na przebudzenie obu zespołów!

35

Routledge nie ma dziś swojego dnia, piłka po prostu... uciekła mu spod nóg!

34

Goście wznawiają grę od autu na połowie Clarets.

32

Trippier dośrodkowuje z rzutu rożnego, ale piłkę pewnie chwyta Fabiański.

31

Arbiter dopatruje się zagrania ręką jednego z piłkarzy Burnley, od rzutu wolnego we własnym polu karnym Fabiański.

30

Afrield świetnie szarżował w polu karnym gości, ale jego uderzenie zablokowane i będzie korner dla Clarets!

29

Gra przeniosła się do środkowej strefy boiska.

28

Burnley w ostatnich minutach nieco aktywniejsze w ofensywie, ale Swansea szczelnie w obronie.

27

Fabiański długo celebruje wznowienie gry od rzutu wolnego we własnym polu karnym, będzie upomnienie od arbitra.

26

Trippier dośrodkowuje piłkę z rzutu rożnego...

25

Heaton wznawia grę sprzed własnej bramki.

24

Fabiański odbija uderzenie Boyda z kilku metrów, świetna interwencja Polaka!

23

Kolejna niecelna centra Routledge'a z prawego skrzydła, musi nieco poprawić celność skrzydłowy Swansea.

22

Przenosimy się błyskawicznie pod bramkę Fabiańskiego, teraz to gospodarze będą wznawiać z narożnika boiska!

21

Centra Shelvy'ego spod samej chorągiewki niecelna, ale Shackell nerwowo wybija na aut.

20

Kolejny korner dla Swansea!

19

Heaton wybija piłkę wycofaną przez defensora, ale goście przejmują!

18

Dobry pressing gospodarzy, Łabędzie mają problemy z wyprowadzeniem piłki.

17

Ings nie opanował piłki na lewym skrzydle, od autu zaczną goście.

16

52-48% oto procentowe posiadanie piłki po pierwszym kwadransie.

15

Trippier "wyjechał" już z piłką poza boisko, od atutu goście.

14

Shelvey wysoko, bardzo wysoko nad bramką Heatona.

13

Od rzutu rożnego wznowią goście.

12

Taylor blokuje dośrodkowanie Trippiera z prawego skrzydła, korner dla Burnley!

11

Otwarte spotkanie w pierwszych minutach, niezłe tempo, czekamy na więcej!

10

Ings nie opanował piłki w boisku na lewym skrzydle.

9

Goście starają się dłużej pograć piłką na połowie rywala, ale po kilku podaniach akcja Łabędzi pada.

8

Trippier bez patyczkowania – im wyżej i dalej od własnego pola karnego, tym lepiej.

7

Boyd przedzierał się na prawej stronie pola karnego, ale nie zdołał oddać strzału na bramkę.

6

Nie będzie nawet rzutu rożnego dla gospodarzy, Kightly ostatni dotykał piłki.

5

Fabiański z pierwszą interwencją – Boyd uderza z woleja z półobrotu, silnie, ale wprost w Polaka!

4

Centra Routledge'a z prawego skrzydła zbyt mocna, żaden z kolegów nie mógł dojść do piłki.

2

Pierwszy atak gospodarzy i nerwowo w defensywie Swansea, aut dla Burnley.

1

Rozpoczęli gospodarze, którzy w swoich bordowo-białych kompletach, a Swansea oczywiście na biało!

1

Zawodnicy już na murawie, gotowi do rozpoczęcia spotkania!

Burnley F.C.: Heaton – Trippier, Shackell (C), Keane, Mee – Kightly, Arfield, Jones, Boyd – Barnes, Ings

Rezerwowi: Gilks – Duff, Vokes, Wallace, Jutkiewicz, Reid, Ward

Swansea City A.F.C.: Fabianski – Naughton, Fernandez, Williams (C), Taylor – Cork, Ki, Carroll, Shelvey, Routledge – Gomis

Rezerwowi: Tremmel – Rangel, Amat, Britton, Montero, Emnes, Oliveira

Sędziowie: Moss – Kirkup, Smart.
Swansea w ostatniej kolejce zrobiło ogromną niespodziankę, pokonując u siebie Manchester United 2:1. W ostatnich 5 meczach Łabędzie 2-krotnie wygrywały, 2-krotnie przegrywały i raz notowały remis.
Burnley ostatni mecz wygrało 10 stycznia, wówczas rywalem był jeden z głównych rywali w walce o utrzymanie w angielskiej elicie – QPR. Od tego czasu ekipa z Walii nie potrafiła wygrać 6 kolejnych spotkań (5 w lidze, 1 w pucharze).
Swansea jest obecnie 9. Do pucharów traci 9 punktów, a od strefy spadkowej oddaliła się już na 15 "oczek". Walijczycy wciąż mają więc chrapkę na puchary, ale trzeba w końcu zacząć seryjnie zwyciężać.
Burnley zajmuje obecnie 18. pozycję w ligowej tabeli. To pierwsze miejsce "pod kreską", ale 17. QPR ma tyle samo punktów. Każde zwycięstwo czy nawet remis dla Burnley jest na wagę złota.
W sobotnie popołudnie będziemy na boiskach angielskiej Premiership! Broniące się przed spadkiem Burnley podejmie gości z Walii – Swansea City!
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.